Top

Tehran Official: ‘Tsunami’ of Poverty Bearing Down on Iran

August 16, 2018 by · Comments Off on Tehran Official: ‘Tsunami’ of Poverty Bearing Down on Iran 

Read more

برخی سبزیجات چگونه از ابتلا به سرطان جلوگیری می‌کنند

August 16, 2018 by · Comments Off on برخی سبزیجات چگونه از ابتلا به سرطان جلوگیری می‌کنند 

دانشمندان می‌گویند به دلایلی دست یافته‌اند که مشخص می‌کند چرا برخی سبزیجات از جمله کلم پیچ، بروکلی و کلم برگ ( Kale) ممکن است خطر ابتلا به سرطان‌ روده را کاهش دهد.  هیچ شکی در مفید بودن این نوع سبزیجات برای روده وجود نداشت، اما به دشواری می‌شد درباره دلایل آن جزئیاتی مفصل به دست آورد. این گروه از دانشمندان در انستیتوی فرانسیس کریک که یک مرکز تحقیقاتی زیست‌پزشکی در لندن است، دریافتند در زمان هضم، این سبزیجات مواد شیمایی ضد سرطانی تولید می‌کنند. نهاد تحقیقات سرطان بریتانیا هم گفته است که دلایل زیادی برای خوردن سبزیجات بیشتر وجود دارد.

Read more

شرکت راه‌آهن آلمان از قطع همکاری با ایران خبر داد

August 16, 2018 by · Comments Off on شرکت راه‌آهن آلمان از قطع همکاری با ایران خبر داد 

شرکت راه‌آهن آلمان با توجه به تحریم‌های آمریکا اعلام کرده که به همکاری با ایران ادامه نخواهد داد. این شرکت در حال حاضر دو پروژه را در ایران پیش می‌برد که هر دو پروژه حداکثر در ماه سپتامبر متوقف خواهند شد. شرکت راه‌آهن آلمان (Deutsche Bahn) اعلام کرده، به دلیل “مشکلات بانکی” ناشی از تحریم‌های آمریکا علیه ایران نمی‌تواند به همکاری با جمهوری اسلامی ادامه دهد. سخنگوی این شرکت پنج‌شنبه ۱۶ اوت (۲۵ مرداد) اعلام کرد، این شرکت در حال حاضر با شرکت تابعه خود در زمینه مهندسی و مشاوره در دو پروژه در ایران فعال است. اما هر دوی این پروژه‌ها در ماه اوت یا حداکثر در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ پایان خواهند یافت.

Read more

اقتصاد انجمن قطعه‌سازان: موج بیکاری ۴۵۰ هزار کارگر در راه است

August 16, 2018 by · Comments Off on اقتصاد انجمن قطعه‌سازان: موج بیکاری ۴۵۰ هزار کارگر در راه است 

مازیار بیگلو، دبیر انجمن قطعه‌سازان در مصاحبه با ایلنا گفت که این انجمن با ارسال نامه‌ به وزیر کار نسبت به موج بیکاری جدید کارگران هشدار داده است. بیگلو گفت: « هفته پیش طی نامه‌ای به وزیر کار به طور رسمی اعلام کردیم که از شهریورماه آماده موج بیکاری ۴۵۰ هزار نفر در قطعه‌سازی‌ها باشند.» بیگلو با اشاره به این که از شروع سال جاری تا به امروز ۱۴ هزار کارگر در این حوزه بیکار شده‌اند، گفت: «شرکت قطعه‌سازی کروز نیز ۳۵۰۰ نفر را این هفته تعدیل می‌کند.» دبیر انجمن قطعه‌سازان همچنین خاطر نشان کرده که “اعضای دیگر انجمن بعد از پایان شهریور دیگر قرارداد سه ماهه کارگران خود را تمدید نخواهند کرد.”

Read more

حد وفاداری متحدان تهران کجاست؟

August 15, 2018 by · Comments Off on حد وفاداری متحدان تهران کجاست؟ 

بی بی سی فارسی

Read more

محسن هاشمی: یک سوم ایرانیان زیر خط فقر قرار دارند

August 15, 2018 by · Comments Off on محسن هاشمی: یک سوم ایرانیان زیر خط فقر قرار دارند 

رئیس شورای شهر تهران فقر را مهم‌ترین ریشه آسیب‌های اجتماعی خواند و نسبت به بحرانی شدن وضعیت در ماه‌های آینده هشدار داد. او می‌گوید با ادامه کاهش ارزش پول ملی تورم افزایش می‌یابد و فقر در ایران حادتر می‌شود. محسن هاشمی می‌گوید ارزش ریال در برابر ارزهای معتبر خارجی در شش ماه گذشته کمتر از نصف شده و این وضعیت نشان می‌دهد “ما با یک موج تورمی در نیمه دوم سال مواجه خواهیم بود که موجب کاهش قدرت خرید و سطح رفاه شهروندان می‌گردد و وضعیت فقر در کشور را به‌مراتب حادتر می‌کند”. محسن هاشمی این سخنان را روز گذشته (سه‌شنبه ۲۳ مرداد) در نشستی با موضوع “مدیریت شهری و آسیب‌های اجتماعی” بیان کرد و نسبت به عواقب “ابرچالش”هایی که به گفته او اغلب معلول بیکاری و فقر هستند هشدار داد.

Read more

حکم زندان غلامحسین کرباسچی تأیید شد

August 15, 2018 by · Comments Off on حکم زندان غلامحسین کرباسچی تأیید شد 

خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضاییه ایران گزارش داده است که حکم یک سال زندان غلامحسین کرباسچی، دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی در دادگاه تجدید نظر تأیید شده است. بنا براین گزارش حکم قطعی آقای کرباسچ روز ۲۲ مرداد صادر و برای اجرا ابلاغ شده است. آقای کرباسچی اردیبهشت سال ۱۳۹۶ به دلیل اظهارات انتقادی درباره حضور نظامی ایران در سوریه در دادگاه انقلاب اصفهان محاکمه و به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود. وکیل او به این حکم اعتراض کرد اما اکنون دادگاه تجدید نظر حکم زندان را تایید کرده است.

Read more

شرکت اتومبیل و کامیون سازی دایملر آلمان هم ایران را ترک می کند

August 15, 2018 by · Comments Off on شرکت اتومبیل و کامیون سازی دایملر آلمان هم ایران را ترک می کند 

Read more

Iran Jails One Civic Activist, Frees Another Held for 10 Years

August 14, 2018 by · Comments Off on Iran Jails One Civic Activist, Frees Another Held for 10 Years 

 

Read more

جوانی که از قبرستان کشتار ۱۳۶۷ عکس گرفته بود، بعد از ده سال از زندان آزاد شد

August 14, 2018 by · Comments Off on جوانی که از قبرستان کشتار ۱۳۶۷ عکس گرفته بود، بعد از ده سال از زندان آزاد شد 

جعفر اقدامی یک فعال سیاسی در ایران، بعد از ده سال زندان، آزاد شد. آقای اقدامی که چندباری در حاشیه وقایع کوی دانشگاه و بعد سالگرد نویسندگان ترور شده بازداشت شد، ده سال پیش به جرم عکاسی از گورستان خاوران که محل دفن کشتار ۱۳۶۷ است، بازداشت شد. «کمپین حقوق بشر در ایران» روز دوشنبه ۲۲ مرداد خبر داد جعفراقدامی (شاهین) که از سال ۸۷ به اتهام حضور و عکاسی در مراسمی در خاوران بازداشت و زندانی بود، امروز پس از ده سال و با پایان حبس از زندان گوهردشت آزاد شد. آقای اقدامی که متولد دی ماه ۱۳۵۷ است، پیشتر در نامه ای از زندان گفته بود که در اعتراضات تیرماه ۷۸ یکبار بازداشت شد. دفعه بعد او در سال ۸۰ بازداشت شد. در حالی او سال ۸۶ آزاد شد که کمی بعد به خاطر حضور در خاوران بازداشت شد.

Read more

Next Page »

Bottom