Top

محدودیت برای ملی‌پوش فوتسال بانوان؛ بی‌حجابی در خارج، خط خوردن دائمی از تیم ملی

April 28, 2017 by · Comments Off on محدودیت برای ملی‌پوش فوتسال بانوان؛ بی‌حجابی در خارج، خط خوردن دائمی از تیم ملی 

Fussbalwebشیوا امینی، ملی پوش فوتسال بانوان ایران می گوید بخاطر انتشار عکس های بی حجاب در خارج از کشور، از سوی مقام های فدراسیون فوتبال و حراست برای همیشه از تیم ملی خط خورده است. این بازیکن فوتسال با انتشار عکسی از خود در شرح ماجرا نوشته «ما این همه سکوت و صبوری تحمل می کنیم حجاب سفت و سخت رو درست مثل مومیایی شده ها بازی می کنیم که مدال بیاریم و هی می گیم مهم نیست.» او درباره دلیل خط خوردن از تیم ملی گفته: «همه ی تلاش هام روکردم تا از طریق تماس و مکالمه با فدراسیون بانوان و حراست راه خودم رو باز کنم که به خاطر حجاب حذف نشم ولی اینها فقط ته دل آدم رو خالی می کنن و می گن شخصی و خصوصی نداریم وقتی ملی پوش بودی باید توی پیج شخصی و یواشکی خودت هم با حجاب باشی.بی رحمیه.»

Read more

رونق بازار خرید و فروش تخمک در تهران

April 12, 2017 by · Comments Off on رونق بازار خرید و فروش تخمک در تهران 

tokhmakwebصدای آلمان – اهدا و فروش غیر قانونی تخمک به زوج‌های نابارور خطراتی مانند سرطان و مرگ را در پی دارد. با این حال زنانی هستند که در ایران برای تأمین نیازهای مالی خود تن به این کار می‌دهند. فروختن تخمک به زوج‌های نابارور نیز به محلی برای کسب درآمد افراد نیازمند در پایتخت ایران تبدیل شده است. خبرگزاری فارس در گزارشی در این باره با زنی ۲۶ ساله به نام رؤیا صحبت کرده که می‌گوید، با توصیه‌های “زنی کارشناس [در امور خرید تخمک] که شماره همراه آن دست به دست در سطح شهر می‌چرخد” به فکر فروش تخمک برای گذران چرخ زندگی‌شان افتاده است. کارشناس یادشده توصیه می‌کرد که این یک “عمل ساده ۵ دقیقه‌ای و بدون عوارض است” که در ازای آن فروشنده تخمک می‌تواند یک میلیون و ششصدهزار تومان پول دریافت کند.

Read more

پاسخ “قانع‌کننده” طیب‌نیا به پرسش درباره اموال مصادره‌ای

April 10, 2017 by · Comments Off on پاسخ “قانع‌کننده” طیب‌نیا به پرسش درباره اموال مصادره‌ای 

Tayebniawebزمانه – وزیر اقتصاد که برای پاسخگویی به چند پرسش از جمله درباره مصادره دارایی‌های ایران در آمریکا و کانادا به مجلس رفته بود، توانست اکثریت نمایندگان را قانع کند. علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد دولت یازدهم پیش از ظهر دوشنبه (۲۱ فروردین/ ۱۰ آوریل) در نشست علنی مجلس شورای اسلامی حضور یافت تا به پرسش‌های جواد کریمی قدوسی، نماینده مشهد و کلات پاسخ دهد. سوال نخست کریمی قدوسی درباره وضعیت سپرده‌گذاران موسسه منحل شده مالی و اعتباری “میزان” بود. طیب‌نیا در پاسخ به این سوال تاکید کرد که نظارت بر فعالیت بانک‌ها و موسسات اعتباری به عهده بانک مرکزی است و قانونگذار در این زمینه به وزیر امور اقتصادی و دارایی مسئولیت و اختیاراتی تفویض نکرده که از او انتظار پاسخگویی برود

Read more

تحریم ۳۰ فرد و شرکت مرتبط با ایران و کره شمالی

March 25, 2017 by · Comments Off on تحریم ۳۰ فرد و شرکت مرتبط با ایران و کره شمالی 

Sanctionwebصدای آلمان – وزارت امور خارجه آمریکا ۳۰ نهاد و شخص را که در انتقال تکنولوژی حساس برنامه موشکی به ایران دست داشتند تحریم کرده است. این اشخاص و شرکت‌ها در خارج از ایران قرار دارند. وزارت خارجه آمریکا روز جمعه (۲۴ مارس/ ۴ فروردین) اعلام کرد ۳۰ نهاد و شخص مرتبط با ایران، کره شمالی و سوریه را تحریم کرده است. تحریم‌شده‌ها افراد و شرکت‌هایی از چین، کره شمالی و امارات متحده عربی هستند. به گزارش خبرگزاری رویترز، یازده فرد یا شرکت موجود در این فهرست به دلیل انتقال تکنولوژی حساس مرتبط با برنامه موشکی ایران، تحریم شده‌اند. بنابر این گزارش، ۱۹ فرد و موسسه دیگر به دلیل نقض پیمان منع گسترش سلاح‌های کشتار جمعی، وارد فهرست تحریم شده‌اند. این شرکت‌ها و اشخاص، تحریم‌های وضع شده علیه ایران، کره شمالی و سوریه را نقض کرده‌اند.

Read more

ایران: موانع حضور در مراسم حج برطرف شد

March 17, 2017 by · Comments Off on ایران: موانع حضور در مراسم حج برطرف شد 

بی بی سی فارسی

Read more

سرکوب رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران در ایران در آستانه سال نو

March 17, 2017 by · Comments Off on سرکوب رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران در ایران در آستانه سال نو 

Reporterwebگزارش‌گران بدون مرز در تازه‌ترین اطلاعیه خود بازداشت مراد ثقفی و علی احمدی‌نیا را محکوم کردند. رضا معینی رئیس بخش ایران این سازمان در گفت‌وگو با دویچه وله درباره آخرین وضعیت روزنامه‌نگاران زندانی توضیحاتی داد. گزارش‌گران بدون مرز در اطلاعیه‌ای که در روز جمعه ۲۷ اسفند (۱۷ مارس) صادر کردند “سرکوب رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران در ایران” را به شدت محکوم کردند. این نهاد بین‌المللی که مقر آن در پاریس است، اعلام کرد که فقط در ظرف هفته گذشته دست‌کم سه روزنامه‌نگار در ایران بازداشت شده‌اند.

Read more

Indian Engineer’s Murder in US Raises Concern of Climate of Intolerance

February 25, 2017 by · Comments Off on Indian Engineer’s Murder in US Raises Concern of Climate of Intolerance 

Indian officials expressed shock at the shooting death of an Indian engineer at a bar in the United States. U.S. authorities are investigating the incident as a possible hate crime. The incident was widely reported by Indian media and drew strong reaction on social media. Tens of thousands of Indians study and work in the United States and many say they are concerned about what they perceive as anti-immigrant rhetoric from the Trump administration. But many young Indians and Indian-Americans in India have a more ambivalent reaction to the news.

Read more

آزادی ۳۴ اعدامی با وساطت یک روحانی سنی در ایران

February 23, 2017 by · Comments Off on آزادی ۳۴ اعدامی با وساطت یک روحانی سنی در ایران 

Soniswebصدای آلمان – مولانا محمدحسین گرگیج، رئیس “دارالعلوم فاروقیه گالیکش” است. این روحانی سنی روز سه‌شنبه ۳ اسفند (۲۱ فوریه) با پادرمیانی و تلاش‌های مکرر خود موفق شد جان یک جوان بلوچ سنی محکوم به اعدام را از مرگ حتمی نجات دهد. پایگاه اطلاع رسانی این روحانی اطلاع داده است که ماجرا به ۱۰ سال پیش برمی‌گردد. در آن زمان (سال ۱۳۸۵) به دنبال درگیری که در شهرستان گالیکش اتفاق افتاده قتلی رخ داد. قاتل یک جوان بلوچ اهل سنت بود و مقتول از یک خانواده شیعه. دادگاه در آن زمان  با صدور حکم اعدام قاتل او را به حبس محکوم کرد. اما مولانا گرگیج موفق شد پس از ۱۰ سال رضایت خانواده مقتول را بگیرد. سایت گرگیج در این باره شرح داده است که اولیای دم از “عزیزان شیعه” بودند. بعد از رضایت خانوداه دادستانی گالیکش نیز با آزادی فرد محکوم به اعدام موافقت کرد. این روحانی سنی میگوید، عفو و گذشت برای “حفظ اخوت و برادری” جامعه مهم است.

Read more

اسکار ۲۰۱۷: نامزدهای بهترین فیلم خارجی

February 22, 2017 by · Comments Off on اسکار ۲۰۱۷: نامزدهای بهترین فیلم خارجی 

oskarwebبی بی سی – در این مطلب بهترین فیلم های غیر انگلیسی زبان برای دریافت جایزه اسکار معرفی شده اند. این مراسم روز یکشنبه ۲۶ فوریه ۲۰۱۷ (۸ اسفند) در لس‌آنجلس برگزار می‌شود. کشور: دانمارک زبان: آلمانی به همراه دانمارکی و انگلیسی رکورد دانمارک در اسکار: ۱۱ بار نامزدی، ۳ بار برنده شدن. کارگردان: مارتین زاندولیت داستان: بلافاصله پس از جنگ جهانی دوم در غرب دانمارک، گروهی از اسرای نوجوان آلمانی مجبور هستند، سواحلی که در آن ۲ میلیون مین کار گذاشته شده را پاکسازی کنند. آن‌ها باید کارشان را زیر نظر گروهبان راسموسن انجام دهند؛ فردی که در ابتدا به نظر می‌رسد وجودش سرشار از خشونت است.

Read more

کانادا بار دیگر ایران را به پرداخت غرامت محکوم کرد

February 18, 2017 by · Comments Off on کانادا بار دیگر ایران را به پرداخت غرامت محکوم کرد 

Canadawebصدای آلمان – دادگاهی در کانادا ایران را به پرداخت غرامتی ۳۰۰ هزار دلاری به تعدادی از “قربانیان تروریسم” محکوم کرد. کانادا پیش از این نیز در دو مورد دارایی‌های ایران را به اتهام حمایت از تروریسم توقیف کرده است. دادگاه عالی ایالت اونتاریوی کانادا ایران را به پرداخت ۳۰۰ هزار دلار به شاکیانی محکوم کرد که این کشور را به حمایت از حملات تروریستی متهم کرده‌اند. این مبلغ شامل هزینه‌هایی می‌شود که این شاکیان در پیگیری این پرونده متحمل شده‌اند. حکم دادگاه اونتاریو با رد مصونیت حاکمیتی جمهوری اسلامی و استناد به قانونی به نام “عدالت برای قربانیان تروریسم” صادر شده است. قانون “عدالت برای قربانیان تروریسم” در سال ۲۰۱۲ در کانادا تصویب شد.

Read more

Next Page »

Bottom