Top

قربانیان خاموش؛ روایت کسانی که در کودکی مورد آزار جنسی قرار گرفتند

July 13, 2017 by · Comments Off on قربانیان خاموش؛ روایت کسانی که در کودکی مورد آزار جنسی قرار گرفتند 

Kidswebبی بی سی – بحث پیشگیری از کودک آزاری و نحوه اطلاع‌رسانی در باره آن به دنبال قتل آتنا اصلانی، بار دیگر در شبکه‌های اجتماعی مطرح شده است. شماری عدم آموزش و شماری هم نبود قوانین حمایتی از کودکان را سبب بروز چنین حوادثی می‌دانند. این گزارش، روایت چند نفری است که در کودکی مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند. اسامی به کار رفته در این گزارش نام واقعی قربانیان نیست. “پدرم از زمانی که به یاد دارم، من را مورد آزار جنسی قرار می‌داد، ۱۵ ساله که شدم موضوع را با مادرم در میان گذاشتم، او عصبانی شد و به دهانم زد و گفت: دروغگو” این روایت سارا دختر ۲۵ ساله‌ای است از دوران کودکی که به گفته خودش برایش همیشه کابوس بوده است. او می گوید: “فکر می‌کردم، اگر حمام نروم و کثیف و نامرتب باشم، کمتر سراغم می‌آید، اما هر راهی را امتحان کردم به بن‌بست رسیدم. تمام تلاشم را کردم و از خانه رفتم، نمی‌دانم وضعیت خواهرهایم چه می‌شود، اما باید خودم را نجات می‌دادم.”

Read more

مرکز پورداود؛ پژوهش در مورد تاریخ ایران باستان در لس‌آنجلس

July 7, 2017 by · Comments Off on مرکز پورداود؛ پژوهش در مورد تاریخ ایران باستان در لس‌آنجلس 

LAwebدانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس یا UCLA چند ماه است که مرکزی به نام پورداود دارد. دکتر رحیم شایگان مدیر این مرکز که ریاست بخش مطالعات ایرانشناسی دانشگاه را نیز عهده دار است، انگیزه تاسیس آن را، تقویت هر چه بیش تر بخش ایرانشناسی این دانشگاه می‌داند و می‌گوید که در شرایط فعلی حاکم بر ایران، توجه زیادی نسبت به تاریخ ایران باستان نمی‌شود، بنا براین تأسیس یک نهاد پژوهشی با چنین ابعادی، همچون مرکز پورداود، می تواند تأثیر تعیین کننده‌ای بر سرنوشت کل رشته ایران شناسی بگذارد و سیر فعلی آن را تغییر دهد و تمامی رشته را بر شالوده نوینی بنیان نهد. این مرکز نام خود را از ابراھیم پورداود، نخستین مترجم فارسی اوستا و استاد برجستۀ فرھنگ ایران باستان و زبان اوستایی در دانشگاه تھران، گرفته است و با حمایت مالی نوۀ ابراهیم پورداوود یعنی آناھیتا نفیسی لاولیس و ھمسرش جیمز لاولیس تاسیس شده است. خانم نفیسی لاولیس می‌گوید: “پدربزرگ من زندگی خود را وقف مطالعه تاریخ ادیان و فرهنگ ایران باستان کرد و من شکرگزارم که من و شوهرم این بخت را داریم که بدین ترتیب کارهای مهم او را ارج نهیم”.

Read more

حکم انفصال از خدمت برای فرمانده سابق ناجا به اتهام نفت‌خواری

July 6, 2017 by · Comments Off on حکم انفصال از خدمت برای فرمانده سابق ناجا به اتهام نفت‌خواری 

Najawebایسنا – یکی از اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از صدور حکم انفصال از خدمت برای یکی از مسئولین ارشد سابق نیروی انتظامی به دلیل بدهی نفتی این نیرو به دولت خبر داد. دو سال پیش سردار اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده سابق نیروی انتظامی به اتهام فساد مالی مدتی کوتاه بازداشت شده بود. محمد حسینی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اعلام کرد که به اتهام نفت‌خواری فرمانده ناجا در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد به دادسرای دیوان محاسبات معرفی و برای او حکم انفصال از خدمت صادر شده است. در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد قرار بر این بود که نیروی انتظامی نفت بفروشد و از محل فروش نفت ایران، بخشی از هزینه‌های مورد نیازش را تأمین کند. از آن زمان تاکنون ناجا به وزارت نفت  ۶۰۰ میلیارد تومان بدهکار است. پول یک محموله نفتی دوم هم بلاتکلیف است.

Read more

ایران و توتال فرانسه بزرگترین قرارداد انرژی بعد از توافق هسته‌ای را امضا کردند

July 3, 2017 by · Comments Off on ایران و توتال فرانسه بزرگترین قرارداد انرژی بعد از توافق هسته‌ای را امضا کردند 

TotalOilwebبی بی سی فارسی – ایران و کنسرسیومی به ریاست شرکت نفتی توتال فرانسه، پر ارزش‌ترین قرارداد انرژی بعد از توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی را برای توسعه فاز ۱۱ میدان گازی پارس جنوبی در تهران امضا کرده‌اند. این کنسرسیوم متشکل از شرکت‌های توتال، سى‌ان‌پى‌سى چین و پتروپارس ایران به امضا رسیده و ارزش این قرارداد نزدیک به ۵ میلیارد دلار اعلام شده است. بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران و فرانسوا سنمو، سفیر فرانسه در تهران هم در این مراسم حضور داشتند. میدان گازی پارس جنوبی از بزرگ‌ترین مخازن گاز طبیعی جهان است و شرکت توتال پیش از این، فازهای ۲ و ۳ طرح توسعه این میدان را اجرا کرده بود. مساحت این میدان ۹۷۰۰ کیلومتر مربع است که سهم ایران از این میدان مشترک با قطر ۳۷۰۰ کیلومتر مربع است. بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران در مراسم امضا، قرارداد با شرکت فرانسوی توتال را از دستاوردهای توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی خوانده است.

Read more

صندوق بازنشستگی عمارت ناصرالدین میرزا را به مزایده گذاشت

July 2, 2017 by · Comments Off on صندوق بازنشستگی عمارت ناصرالدین میرزا را به مزایده گذاشت 

naserdinshahایسنا – صندوق بازنشستگی کشور که بازسازی و مرمت عمارت ناصرالدین میرزا را به عهده داشت، این بنای تاریخی را به مزایده عمومی گذاشته است. سازمان میراث فرهنگی معترض است، اما نه به دلیل مزایده یک اثر باارزش.سپیده سیروس‌نیا، معاون میراث فرهنگی اداره‌کل میراث ‌فرهنگی و گردشگری استان تهران به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته است:  «از صندوق بازنشستگی می‌خواهیم تا قبل از هر اقدامی در زمینه مزایده این بنای تاریخی، روال قانونی کار را انجام داده و با این اداره کل مکاتبه مورد نظر را انجام دهد، بنابراین در آن شرایط مزایده هیچ مشکلی نخواهد داشت.» عمارت ناصرالدین میرزا بین سال‌های ۱۲۸۰ تا ۱۲۸۵ هجری شمسی ساخته شده و از نادرترین اشکال معماری مسکونی قاجار به شمار می‌آید. دو بخش شاه‌نشین و خدمه‌نشین این عمارت بدون هیچ پیوندی مقابل هم قرار دارد و از این نظر این بنا در میان بناهای دوران قاجار منحصر به فرد است. از مشخصات دیگر آن نداشتن زیرزمین است. تزئینات آجری، چوبی، گچی، سنگی و کاشی‌کاری هم از دیگر ارزش‌های منحصر به فرد این بنای تاریخی‌ست.

Read more

محدودیت برای ملی‌پوش فوتسال بانوان؛ بی‌حجابی در خارج، خط خوردن دائمی از تیم ملی

April 28, 2017 by · Comments Off on محدودیت برای ملی‌پوش فوتسال بانوان؛ بی‌حجابی در خارج، خط خوردن دائمی از تیم ملی 

Fussbalwebشیوا امینی، ملی پوش فوتسال بانوان ایران می گوید بخاطر انتشار عکس های بی حجاب در خارج از کشور، از سوی مقام های فدراسیون فوتبال و حراست برای همیشه از تیم ملی خط خورده است. این بازیکن فوتسال با انتشار عکسی از خود در شرح ماجرا نوشته «ما این همه سکوت و صبوری تحمل می کنیم حجاب سفت و سخت رو درست مثل مومیایی شده ها بازی می کنیم که مدال بیاریم و هی می گیم مهم نیست.» او درباره دلیل خط خوردن از تیم ملی گفته: «همه ی تلاش هام روکردم تا از طریق تماس و مکالمه با فدراسیون بانوان و حراست راه خودم رو باز کنم که به خاطر حجاب حذف نشم ولی اینها فقط ته دل آدم رو خالی می کنن و می گن شخصی و خصوصی نداریم وقتی ملی پوش بودی باید توی پیج شخصی و یواشکی خودت هم با حجاب باشی.بی رحمیه.»

Read more

رونق بازار خرید و فروش تخمک در تهران

April 12, 2017 by · Comments Off on رونق بازار خرید و فروش تخمک در تهران 

tokhmakwebصدای آلمان – اهدا و فروش غیر قانونی تخمک به زوج‌های نابارور خطراتی مانند سرطان و مرگ را در پی دارد. با این حال زنانی هستند که در ایران برای تأمین نیازهای مالی خود تن به این کار می‌دهند. فروختن تخمک به زوج‌های نابارور نیز به محلی برای کسب درآمد افراد نیازمند در پایتخت ایران تبدیل شده است. خبرگزاری فارس در گزارشی در این باره با زنی ۲۶ ساله به نام رؤیا صحبت کرده که می‌گوید، با توصیه‌های “زنی کارشناس [در امور خرید تخمک] که شماره همراه آن دست به دست در سطح شهر می‌چرخد” به فکر فروش تخمک برای گذران چرخ زندگی‌شان افتاده است. کارشناس یادشده توصیه می‌کرد که این یک “عمل ساده ۵ دقیقه‌ای و بدون عوارض است” که در ازای آن فروشنده تخمک می‌تواند یک میلیون و ششصدهزار تومان پول دریافت کند.

Read more

پاسخ “قانع‌کننده” طیب‌نیا به پرسش درباره اموال مصادره‌ای

April 10, 2017 by · Comments Off on پاسخ “قانع‌کننده” طیب‌نیا به پرسش درباره اموال مصادره‌ای 

Tayebniawebزمانه – وزیر اقتصاد که برای پاسخگویی به چند پرسش از جمله درباره مصادره دارایی‌های ایران در آمریکا و کانادا به مجلس رفته بود، توانست اکثریت نمایندگان را قانع کند. علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد دولت یازدهم پیش از ظهر دوشنبه (۲۱ فروردین/ ۱۰ آوریل) در نشست علنی مجلس شورای اسلامی حضور یافت تا به پرسش‌های جواد کریمی قدوسی، نماینده مشهد و کلات پاسخ دهد. سوال نخست کریمی قدوسی درباره وضعیت سپرده‌گذاران موسسه منحل شده مالی و اعتباری “میزان” بود. طیب‌نیا در پاسخ به این سوال تاکید کرد که نظارت بر فعالیت بانک‌ها و موسسات اعتباری به عهده بانک مرکزی است و قانونگذار در این زمینه به وزیر امور اقتصادی و دارایی مسئولیت و اختیاراتی تفویض نکرده که از او انتظار پاسخگویی برود

Read more

تحریم ۳۰ فرد و شرکت مرتبط با ایران و کره شمالی

March 25, 2017 by · Comments Off on تحریم ۳۰ فرد و شرکت مرتبط با ایران و کره شمالی 

Sanctionwebصدای آلمان – وزارت امور خارجه آمریکا ۳۰ نهاد و شخص را که در انتقال تکنولوژی حساس برنامه موشکی به ایران دست داشتند تحریم کرده است. این اشخاص و شرکت‌ها در خارج از ایران قرار دارند. وزارت خارجه آمریکا روز جمعه (۲۴ مارس/ ۴ فروردین) اعلام کرد ۳۰ نهاد و شخص مرتبط با ایران، کره شمالی و سوریه را تحریم کرده است. تحریم‌شده‌ها افراد و شرکت‌هایی از چین، کره شمالی و امارات متحده عربی هستند. به گزارش خبرگزاری رویترز، یازده فرد یا شرکت موجود در این فهرست به دلیل انتقال تکنولوژی حساس مرتبط با برنامه موشکی ایران، تحریم شده‌اند. بنابر این گزارش، ۱۹ فرد و موسسه دیگر به دلیل نقض پیمان منع گسترش سلاح‌های کشتار جمعی، وارد فهرست تحریم شده‌اند. این شرکت‌ها و اشخاص، تحریم‌های وضع شده علیه ایران، کره شمالی و سوریه را نقض کرده‌اند.

Read more

ایران: موانع حضور در مراسم حج برطرف شد

March 17, 2017 by · Comments Off on ایران: موانع حضور در مراسم حج برطرف شد 

بی بی سی فارسی

Read more

Next Page »

Bottom