Top

طرح جدید آمریکا برای فشار بیشتر بر ایران

September 12, 2017 by · Comments Off on طرح جدید آمریکا برای فشار بیشتر بر ایران 

USweb39227210_303صدای آلمان – برخی مقام‌های سیاسی و امنیتی آمریکا طرحی را برای اعمال فشار بیشتر بر ایران تهیه کرده‌اند. بر اساس این طرح از جمله ناوهای آمریکایی در صورت احساس خطر اجازه شلیک به قایق‌های تندروی سپاه پاسداران را دارند. جیم ماتیس؛ وزیر دفاع، رکس تیلرسون؛ وزیر امور خارجه، مک‌مستر؛ مشاور امنیت ملی و دو مقام دیگر آمریکایی طرحی را آماده کرده‌اند که به ایالات متحده این امکان را می‌دهد تا ایران را تحت فشار بیشتری قرار دهد. این طرح در نشست شورای امنیت ملی در روز جمعه هفته گذشته به ترامپ ارائه شده است. شش مقام دولت آمریکا که نخواسته‌اند نامشان فاش شود این خبر را به خبرگزاری رویترز داده‌اند. دو تن از آنها گفته‌اند طرح مزبور به احتمال زیاد به تصویب خواهد رسید و تا قبل از پایان سپتامبر جزییات آن منتشر خواهد شد. گفته می‌شود برخی مشاوران کاخ سفید نیز در این نشست حضور داشته‌اند.

Read more

رضا شهابی، فعال کارگری دوباره به زندان منتقل شد

August 10, 2017 by · Comments Off on رضا شهابی، فعال کارگری دوباره به زندان منتقل شد 

RezaShahabi16487295_303سندیکای کارگران شرکت واحد با انتشار بیانیه‌ای اقدام دادستانی برای انتقال مجدد رضا شهابی به زندان را به شدت محکوم کرد. شهابی عضو هیئت مدیره این سندیکاست و به علت بیماری در مرخصی درمانی به سر می‌برد. سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در بیانیه‌ای اعلام کرد رضا شهابی، فعال کارگری و زندانی سیاسی دو روز پیش (چهارشنبه ۱۷ مرداد/ ۸ اوت) به زندان رجایی‌شهر احضار شد.. شهابی ۲۲ خردادماه ۱۳۸۹ بازداشت و پس از محاکمه به ۶ سال زندان محکوم شد. مطابق گزارش‌ها هنگام بازداشت و در زندان با او بدرفتاری شده و از ناحیه گردن و کمر به شدت آسیب دیده است. رضا شهابی در دوران بازداشت سه دوره دست به اعتصاب غذا زد و با وخیم شدن حالش برای درمان به بیمارستان منتقل شد. او چندی پیش با سپردن وثیقه برای ادامه درمان به طور موقت آزاد شده بود. چنان که سندیکای کارگران شرکت واحد گزارش داده انتقال مجدد رضا شهابی به زندان در پی “اصرار دادستانی برای توقیف ملک وثیقه‌گذار” صورت گرفته است.

Read more

Trump Endorses Bill to Limit Green Card Immigration

August 3, 2017 by · Comments Off on Trump Endorses Bill to Limit Green Card Immigration 

President Donald Trump on Wednesday endorsed a measure to dramatically reduce the number of low-skilled immigrants admitted to the United States and introduce a merit-based points system. The RAISE (Reforming American Immigration for a Strong Economy) Act would limit the number of permanent residence permits, or green cards, to half a million a year. The current level is 1 million. The points system would let would-be residents’ ability to speak English and earn a living be taken into account when their green card applications are considered.

Read more

دیوان محاسبات: هفت حکم قطعی علیه احمدی‌نژاد در حال اجراست

July 30, 2017 by · Comments Off on دیوان محاسبات: هفت حکم قطعی علیه احمدی‌نژاد در حال اجراست 

Ahmadiwebبی بی سی فارسی – فیاض شجاعی، دادستان دیوان محاسبات می‌گوید تا کنون هفت حکم قطعی قضایی علیه محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق ایران صادر شده که همه در حال اجرا هستند. بر این اساس، از مجموع این هفت پرونده، ۵ پرونده نفتی و ۲ پرونده غیرنفتی است که “به مجلس هم اعلام شده است.” فیاض شجاعی در مصاحبه‌ای با روزنامه اعتماد که امروز یکشنبه ۸ مرداد (۳۰ ژوئیه) منتشر شد، گفت: ” کل اموال ایشان (محمود احمدی‌نژاد) به دو میلیارد تومان هم نمی‌رسد؛ عنوان شد که او را ممنوع‌الخروج کنیم اما معمولا کسی را ممنوع‌الخروج می‌کنند که ممکن است مخفیانه برود و از دسترس خارج شود اما در این سطح چنین موضوعی منتفی است. مجلس دستش باز است و می‌تواند در مورد ایشان تصمیم بگیرد.” به گفته دادستان دیوان برای جبران ضررهای ناشی از تصمیم‌های محمود احمدی‌نژاد رای قطعی صادر شده است اما حجم این زیان‌ها به قدری زیاد است که “زمینه اجرای آن (احکام صادر شده) فراهم نیست.” بر این اساس رئیس جمهور سابق ایران در یک مورد به جبران بیش از ۷ هزار میلیارد تومان محکوم شده است.

Read more

قربانیان خاموش؛ روایت کسانی که در کودکی مورد آزار جنسی قرار گرفتند

July 13, 2017 by · Comments Off on قربانیان خاموش؛ روایت کسانی که در کودکی مورد آزار جنسی قرار گرفتند 

Kidswebبی بی سی – بحث پیشگیری از کودک آزاری و نحوه اطلاع‌رسانی در باره آن به دنبال قتل آتنا اصلانی، بار دیگر در شبکه‌های اجتماعی مطرح شده است. شماری عدم آموزش و شماری هم نبود قوانین حمایتی از کودکان را سبب بروز چنین حوادثی می‌دانند. این گزارش، روایت چند نفری است که در کودکی مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند. اسامی به کار رفته در این گزارش نام واقعی قربانیان نیست. “پدرم از زمانی که به یاد دارم، من را مورد آزار جنسی قرار می‌داد، ۱۵ ساله که شدم موضوع را با مادرم در میان گذاشتم، او عصبانی شد و به دهانم زد و گفت: دروغگو” این روایت سارا دختر ۲۵ ساله‌ای است از دوران کودکی که به گفته خودش برایش همیشه کابوس بوده است. او می گوید: “فکر می‌کردم، اگر حمام نروم و کثیف و نامرتب باشم، کمتر سراغم می‌آید، اما هر راهی را امتحان کردم به بن‌بست رسیدم. تمام تلاشم را کردم و از خانه رفتم، نمی‌دانم وضعیت خواهرهایم چه می‌شود، اما باید خودم را نجات می‌دادم.”

Read more

مرکز پورداود؛ پژوهش در مورد تاریخ ایران باستان در لس‌آنجلس

July 7, 2017 by · Comments Off on مرکز پورداود؛ پژوهش در مورد تاریخ ایران باستان در لس‌آنجلس 

LAwebدانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس یا UCLA چند ماه است که مرکزی به نام پورداود دارد. دکتر رحیم شایگان مدیر این مرکز که ریاست بخش مطالعات ایرانشناسی دانشگاه را نیز عهده دار است، انگیزه تاسیس آن را، تقویت هر چه بیش تر بخش ایرانشناسی این دانشگاه می‌داند و می‌گوید که در شرایط فعلی حاکم بر ایران، توجه زیادی نسبت به تاریخ ایران باستان نمی‌شود، بنا براین تأسیس یک نهاد پژوهشی با چنین ابعادی، همچون مرکز پورداود، می تواند تأثیر تعیین کننده‌ای بر سرنوشت کل رشته ایران شناسی بگذارد و سیر فعلی آن را تغییر دهد و تمامی رشته را بر شالوده نوینی بنیان نهد. این مرکز نام خود را از ابراھیم پورداود، نخستین مترجم فارسی اوستا و استاد برجستۀ فرھنگ ایران باستان و زبان اوستایی در دانشگاه تھران، گرفته است و با حمایت مالی نوۀ ابراهیم پورداوود یعنی آناھیتا نفیسی لاولیس و ھمسرش جیمز لاولیس تاسیس شده است. خانم نفیسی لاولیس می‌گوید: “پدربزرگ من زندگی خود را وقف مطالعه تاریخ ادیان و فرهنگ ایران باستان کرد و من شکرگزارم که من و شوهرم این بخت را داریم که بدین ترتیب کارهای مهم او را ارج نهیم”.

Read more

حکم انفصال از خدمت برای فرمانده سابق ناجا به اتهام نفت‌خواری

July 6, 2017 by · Comments Off on حکم انفصال از خدمت برای فرمانده سابق ناجا به اتهام نفت‌خواری 

Najawebایسنا – یکی از اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از صدور حکم انفصال از خدمت برای یکی از مسئولین ارشد سابق نیروی انتظامی به دلیل بدهی نفتی این نیرو به دولت خبر داد. دو سال پیش سردار اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده سابق نیروی انتظامی به اتهام فساد مالی مدتی کوتاه بازداشت شده بود. محمد حسینی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اعلام کرد که به اتهام نفت‌خواری فرمانده ناجا در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد به دادسرای دیوان محاسبات معرفی و برای او حکم انفصال از خدمت صادر شده است. در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد قرار بر این بود که نیروی انتظامی نفت بفروشد و از محل فروش نفت ایران، بخشی از هزینه‌های مورد نیازش را تأمین کند. از آن زمان تاکنون ناجا به وزارت نفت  ۶۰۰ میلیارد تومان بدهکار است. پول یک محموله نفتی دوم هم بلاتکلیف است.

Read more

ایران و توتال فرانسه بزرگترین قرارداد انرژی بعد از توافق هسته‌ای را امضا کردند

July 3, 2017 by · Comments Off on ایران و توتال فرانسه بزرگترین قرارداد انرژی بعد از توافق هسته‌ای را امضا کردند 

TotalOilwebبی بی سی فارسی – ایران و کنسرسیومی به ریاست شرکت نفتی توتال فرانسه، پر ارزش‌ترین قرارداد انرژی بعد از توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی را برای توسعه فاز ۱۱ میدان گازی پارس جنوبی در تهران امضا کرده‌اند. این کنسرسیوم متشکل از شرکت‌های توتال، سى‌ان‌پى‌سى چین و پتروپارس ایران به امضا رسیده و ارزش این قرارداد نزدیک به ۵ میلیارد دلار اعلام شده است. بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران و فرانسوا سنمو، سفیر فرانسه در تهران هم در این مراسم حضور داشتند. میدان گازی پارس جنوبی از بزرگ‌ترین مخازن گاز طبیعی جهان است و شرکت توتال پیش از این، فازهای ۲ و ۳ طرح توسعه این میدان را اجرا کرده بود. مساحت این میدان ۹۷۰۰ کیلومتر مربع است که سهم ایران از این میدان مشترک با قطر ۳۷۰۰ کیلومتر مربع است. بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران در مراسم امضا، قرارداد با شرکت فرانسوی توتال را از دستاوردهای توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی خوانده است.

Read more

صندوق بازنشستگی عمارت ناصرالدین میرزا را به مزایده گذاشت

July 2, 2017 by · Comments Off on صندوق بازنشستگی عمارت ناصرالدین میرزا را به مزایده گذاشت 

naserdinshahایسنا – صندوق بازنشستگی کشور که بازسازی و مرمت عمارت ناصرالدین میرزا را به عهده داشت، این بنای تاریخی را به مزایده عمومی گذاشته است. سازمان میراث فرهنگی معترض است، اما نه به دلیل مزایده یک اثر باارزش.سپیده سیروس‌نیا، معاون میراث فرهنگی اداره‌کل میراث ‌فرهنگی و گردشگری استان تهران به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته است:  «از صندوق بازنشستگی می‌خواهیم تا قبل از هر اقدامی در زمینه مزایده این بنای تاریخی، روال قانونی کار را انجام داده و با این اداره کل مکاتبه مورد نظر را انجام دهد، بنابراین در آن شرایط مزایده هیچ مشکلی نخواهد داشت.» عمارت ناصرالدین میرزا بین سال‌های ۱۲۸۰ تا ۱۲۸۵ هجری شمسی ساخته شده و از نادرترین اشکال معماری مسکونی قاجار به شمار می‌آید. دو بخش شاه‌نشین و خدمه‌نشین این عمارت بدون هیچ پیوندی مقابل هم قرار دارد و از این نظر این بنا در میان بناهای دوران قاجار منحصر به فرد است. از مشخصات دیگر آن نداشتن زیرزمین است. تزئینات آجری، چوبی، گچی، سنگی و کاشی‌کاری هم از دیگر ارزش‌های منحصر به فرد این بنای تاریخی‌ست.

Read more

محدودیت برای ملی‌پوش فوتسال بانوان؛ بی‌حجابی در خارج، خط خوردن دائمی از تیم ملی

April 28, 2017 by · Comments Off on محدودیت برای ملی‌پوش فوتسال بانوان؛ بی‌حجابی در خارج، خط خوردن دائمی از تیم ملی 

Fussbalwebشیوا امینی، ملی پوش فوتسال بانوان ایران می گوید بخاطر انتشار عکس های بی حجاب در خارج از کشور، از سوی مقام های فدراسیون فوتبال و حراست برای همیشه از تیم ملی خط خورده است. این بازیکن فوتسال با انتشار عکسی از خود در شرح ماجرا نوشته «ما این همه سکوت و صبوری تحمل می کنیم حجاب سفت و سخت رو درست مثل مومیایی شده ها بازی می کنیم که مدال بیاریم و هی می گیم مهم نیست.» او درباره دلیل خط خوردن از تیم ملی گفته: «همه ی تلاش هام روکردم تا از طریق تماس و مکالمه با فدراسیون بانوان و حراست راه خودم رو باز کنم که به خاطر حجاب حذف نشم ولی اینها فقط ته دل آدم رو خالی می کنن و می گن شخصی و خصوصی نداریم وقتی ملی پوش بودی باید توی پیج شخصی و یواشکی خودت هم با حجاب باشی.بی رحمیه.»

Read more

Next Page »

Bottom