Top

تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات جام جهانی آمریکا شرکت نمی‌کند

March 15, 2018 by · Comments Off on تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات جام جهانی آمریکا شرکت نمی‌کند 

زمانه – اتحادیه جهانی کشتی به فدراسیون کشتی ایران اطلاع داده که به دلیل منعی که جمهوری اسلامی برای کشتی‌گیران ایرانی در زمینه رویارویی با کشتی‌گیران اسرائیلی به وجود آورده، جام جهانی کشتی فرنگی در روزهای ۲۳ و ۲۴ فروردین ۹۷ در اهواز برگزار نمی‌شود. تیم ملی کشتی آزاد نیز اعلام کرده که در مسابقات جام جهانی آمریکا شرکت نمی‌کند. اتحادیه جهانی کشتی در نامه به  فدراسیون کشتی ایران گفته است که  به زودی زمان برگزاری مرحله اول و دوم مسابقات انتخابی تیم‌های ملی برای شرکت در بازی‌های آسیایی جاکارتا و رقابت های جهانی مجارستان را اعلام می‌کند.

ادامه را بخوانید

شهردار تهران استعفای کتبی خود را به شورا داد

March 14, 2018 by · Comments Off on شهردار تهران استعفای کتبی خود را به شورا داد 

بی بی سی – محمدعلی نجفی، شهردار تهران، بعد از حدود هفت ماه اداره شهرداری، استعفای کتبی خود را به شورای شهر داد. شورای شهر تهران که امروز، ۲۳ اسفند، برای بررسی این استعفا جلسه اضطراری و غیرعلنی داشت، اعلام کرد که در اولین جلسه رسمی سال ۱۳۹۷ در فروردین ماه نظر خود را اعلام خواهد کرد. محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران، بعد از جلسه اضطراری امروز گفته است که تا جلسه بعدی شورای شهر در سال جدید خورشیدی، محمدعلی نجفی همچنان شهردار تهران خواهد بود. آقای هاشمی گفته که عصر دیروز، ۲۲ اسفند، استعفای آقای نجفی را دریافت کرده و به سایر اعضا اطلاع داده تا امروز جلسه غیرعلنی برگزار شود. خبر استعفای آقای نجفی امروز صبح به طور ناگهانی اعلام شد در حالی که شماری از اعضای شورای شهر تهران آن را تکذیب کردند. ساعاتیبعد، احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر تهران، تأیید کرد که آقای نجفی استعفای کتبی داده است.

ادامه را بخوانید

حدود ۶۰۰ هزار شیء تاریخی در دوره احمدی‌نژاد از موزه ملی خارج شده‌اند

March 12, 2018 by · Comments Off on حدود ۶۰۰ هزار شیء تاریخی در دوره احمدی‌نژاد از موزه ملی خارج شده‌اند 

بی بی سی – رئیس پیشین سازمان میراث فرهنگی از خروج ۶۰۰هزار شیء تاریخی از موزه ملی ایران خبر می‌دهد که در زمان حمید بقایی رخ داده که مفقود شده‌اند. او از تلاش بقایی برای حراج شرکت‌های سازمان میراث فرهنگی به قیمت نازل می‌گوید. روح‌الله احمدزاده کرمانی در دولت دهم به ریاست محمود احمدی‌نژاد رئیس سازمان میراث فرهنگی بوده است. او اما پس از حدود هشت ماه ریاست بر این سازمان در اواسط دی‌ماه ۱۳۹۰ به دلایل نامعلوم از سمت خود استعفا داد بود. احمدزاده در گفت‌وگو با سایت “مشرق‌” برای نخستین بار علیه حمید بقایی، معاون اول رئیس‌جمهور پیشین محمود احمدی‌نژاد افشاگری کرده و می‌گوید که در پی انتشار مقاله‌ای افشاگر در روزنامه کیهان، به سرپرستی حسین شریعتمداری مطلع می‌شود که ۶۰۰هزار قطعه شیء تاریخی از موزه ملی ایران خارج شده و به احتمال بسیار در حراجی‌های بین‌المللی به فروش رسیده‌اند.

ادامه را بخوانید

دختر ۸ ساله وزنه‌بردار در ایران خبرساز شد

March 10, 2018 by · Comments Off on دختر ۸ ساله وزنه‌بردار در ایران خبرساز شد 

بی بی سی – انتشار عکس‌ها و فیلم‌هایی از یک دختر وزنه‌بردار ۸ ساله در ایران خبرساز شده است. در تصاویر اولی که منتشر شد، آی‌سن ادیب، وزنه‌بردار مقیم اردبیل که اجازه نیافته بود در افتتاحیه مسابقات شرکت کند، گریه می‌کند. فدراسیون وزنه‌برداری ایران از آی‌سن ادیب دعوت کرده بود تا از اردبیل به اهواز برود و در افتتاحیه مسابقات بین‌المللی جام فجر وزنه بزند. اما به گفته خانواده آی‌سن، مسئولان حراست یک نهاد دولتی که متولی برگزاری مسابقه بود، اجازه این کار را ندادند. عکس آی‌سن ادیب که با ناراحتی روی سن گریه می‌کند و فیلم‌های تمرین او در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است. افتتاحیه مسابقات روز هفدهم اسفند بود و قرار بود آی‌سن ادیب که از دو روز پیش از مسابقات تمرین می‎کرد، در مراسم اجرای نمایشی داشته باشد. خانواده آی‌سن می‌گویند مأموران شرکت نفت با “برخوردی زننده” نگذاشتند که او روی سن برود

ادامه را بخوانید

زنان برده باردار در بریتانیا با خطرهای زیادی مواجه هستند

March 9, 2018 by · Comments Off on زنان برده باردار در بریتانیا با خطرهای زیادی مواجه هستند 

بی بی سی -یک موسسه خیریه بریتانیایی اعلام کرده که یک چهارم زنان نجات یافته از برده‌داری مدرن در این کشور باردار هستند و در “معرض تهدید و آسیب قرار دارند”. هستیا که یک نهاد حامی قربانیان برده‌داری مدرن است، در گزارشی گفته که این زنان باردار توانسته‌اند فرار کنند یا توسط قاچاقچیان رها شده‌اند اما از هیچگونه مراقبت‌های بهداشتی برخوردار نیستند. تحقیق این نهاد نشان می‌دهد که بسیاری از این افراد “در فکر خودکشی هستند، همه آنها منزوی شده و برای مدت زمان طولانی تماس با مادرانشان را از دست داده‌اند.” این قربانیان برده‎داری مدرن زنانی هستند که به آنان با حیله وعده کار داده یا به طور غیرقانونی به بریتانیا آورده شده‌اند و ممکن است هیچگونه مدارک شناسایی ندانشته باشند یا کسی نباشد که بتوانند از او کمک بخواهند.

ادامه را بخوانید

تولیدات موشکی ایران به نسبت گذشته “سه برابر” شده است

March 7, 2018 by · Comments Off on تولیدات موشکی ایران به نسبت گذشته “سه برابر” شده است 

صدای آلمان – فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران ایران از “سه برابر” شدن تولیدات موشکی ایران نسبت به گذشته خبر داد. او گفت “دنیای امروز، دنیای زور است”. جانشین فرمانده سپاه نیز “توان دفاعی” ایران را “غیرقابل مذاکره” خواند. امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران ایران، روز چهارشنبه (۱۶ اسفند/ ۷ مارس) از “سه برابر” شدن تولیدات موشکی ایران “نسبت به گذشته” خبر داد و گفت که همه مقام‌های و نهادهای جمهوری اسلامی در رابطه با “توسعه دفاعی” موضع یکپارچه‌ای دارند. به گفته حاجی‌زاده، در حالی که “در گذشته ما باید کلی به نهادها برای اقدامات توضیح می‌دادیم، ولی الان اینطور نیست و تولیدات ما نسبت به گذشته سه برابر شده است”. این فرمانده سپاه البته روشن نکرد که نهادهای مورد اشاره او که سپاه باید برای اقدامات خود به آنها توضیح می‌داده، اما امروز با توسعه برنامه موشکی ایران موافق‌اند، چه نهادهایی هستند.

ادامه را بخوانید

دانشگاه آزاد قصد اخراج ۵۰۰ استاد دانشگاه را دارد

March 6, 2018 by · Comments Off on دانشگاه آزاد قصد اخراج ۵۰۰ استاد دانشگاه را دارد 

زمانه – پس از اعلام اخراج چند استاد دانشگاه آزاد، اکنون استادان این دانشگاه می‌گویند مسئولان دانشگاه آزاد فهرست بلندبالایی از استادان را تهیه کرده‌اند که باید از این دانشگاه اخراج شوند. مسئولان دانشگاه آزاد می‌خواهند چهره این دانشگاه را به‌کل تغییر دهند. خبرآنلاین به نقل از استادان دانشگاه آزاد نوشته است که فهرستی ۵۰۰ نفره از استادان قابل اخراج این دانشگاه آماده شده و آن‌ها به‌زودی از این دانشگاه اخراج خواهند شد. شهلا کاظمی‌پور، استاد دانشکده علوم انسانی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی گفته است که در حال حاضر «مدیریت جدید دانشگاه به این نتیجه رسیده که تعداد اساتید به تعداد دانشجوها تجاوز کرده، دانشجوهای لیسانس کمتر شده‌اند و به‌طور کل جمعیت دانشجویی رو به کاهش است و براین اساس تصمیم گرفته برای تعدیل نیرو یک سری از اساتید را که از جای دیگر حقوق دریافت می‌کنند را حذف کنند.» در روزهای اخیر دانشگاه آزاد اسلامی، استادان این دانشگاه همچون باقر ساروخانی،مصطفی ازکیا، صادق زیباکلام، رضا داوری اردکانی، گودرز افتخار جهرمی و عده‌ای دیگر را از کار برکنار کرده است.

ادامه را بخوانید

نمایشگاه هنری قربانیان اسیدپاشی در ایران، تلاشی برای مقابله با خشونت

March 4, 2018 by · Comments Off on نمایشگاه هنری قربانیان اسیدپاشی در ایران، تلاشی برای مقابله با خشونت 

صدای آمریکا – در ایران، بهره گیری دو زن و یک مرد آسیب دیده از اسید پاشی از هنر، الهام بخش آنان و زنان دیگری شده است، که قربانی خشونت شده‌اند. خبرگزاری فرانسه در گزارشی از در این زمینه از برپایی نمایشگاهی در یک گالری در تهران خبر داد که آثار هنری معصومه عطایی و دو قربانی دیگر اسیدپاشی، در آن به نمایش گذاشته شده است . معصومه عطایی که هشت سال پیش، با اسیدی که پدر شوهرش روی صورتش ریخت برای همیشه بینایی‌اش را از دست داد، گفت که نمی‌خواهد زندگی خود را قربانی دیو صفتی مردی کند که با اتکا به قوانین بیرحمانه و مردسالار، از مجازات گریخت. همراه او در این نمایشگاه، زیور پروین و محسن مرتضوی، دو قربانی دیگر اسید پاشی، آثار هنری سفالی، معرق، مجسمه و نقاشی های برجسته خود را به معرض تماشا گذاشته‌اند، تا علاوه بر بازتاب داستان زندگی خود، برای «انجمن حمایت از قربانیان اسیدپاشی در ایران» کمک مالی گردآوری کنند.

ادامه را بخوانید

طرح «بیرون راندن سپاه پاسداران از اقتصاد ایران» در مجلس نمایندگان آمریکا

March 3, 2018 by · Comments Off on طرح «بیرون راندن سپاه پاسداران از اقتصاد ایران» در مجلس نمایندگان آمریکا 

 

ادامه را بخوانید

حداقل مزد ۹۷: اتحاد کارفرمایان و دولت در برابر افزایش دستمزد

March 2, 2018 by · Comments Off on حداقل مزد ۹۷: اتحاد کارفرمایان و دولت در برابر افزایش دستمزد 

زمانه – کمتر از ۲۰ روز به پایان سال باقی مانده و شورای عالی کار برای حداقل دستمزد سال آینده به توافق نرسیده است. فعالان کارگری نزدیک به دولت هم می‌گویند: «چانه‌زنی بی‌فایده است». سه ماه از آغاز رایزنی‌ها برای تعیین حداقل دستمزد گذشته و همانند سال‌های گذشته تعیین آن به آخرین روزهای سال موکول شده است. ناصر چمنی رئیس اتحادیه انجمن‌های صنفی کارگران آذربایجان شرقی این وضعیت را «ترفند دولت و کارفرمایان» برای عدم پذیرش خواسته کارگران می‌داند. او خواسته کارگران را اعمال بند دوم ماده ۴۱ قانون کار دانست. بر اساس ماده ۴۱ قانون کار تعیین حداقل دستمزد می‌بایست بر اساس نرخ تورم رسمی سالانه و همچنین تامین حداقل‌های زندگی یک خانوار باشد.

ادامه را بخوانید

صفحه بعد »

Bottom