Top

July 16, 2018 by · Comments Off on  

در شبکه‌های مجازی ویدئویی منتشر شده که لحظه دستگیری کمک خلبان یک شرکت هوایی در ایران را نشان می‌دهد. در این ویدئو امین امیرصادقی، کمک خلبان شرکت هواپیمایی سپهران، در داخل خودروی خود می‌گوید که کلانتری هفت‌چنار تهران دارد او را “بخاطر جان مردم بازداشت می‌کند.” مامور نیروی انتظامی که در ویدئو دیده نمی‌شود از آقای امیرصادقی می‌خواهد که موبایلش را تحویل دهد و پخش زنده در اینستاگرام را قطع کند. دستگیری آقای امیرصادقی پنج روز بعد از حضور در برنامه تلویزیونی “حالا خورشید” صورت گرفت که از شبکه سوم تلویزیون دولتی ایران پخش می‌شود.

ادامه را بخوانید

پیشنهاد ایران به آمریکا برای سرمایه‌گذاری در صنعت گاز ایران

July 15, 2018 by · Comments Off on پیشنهاد ایران به آمریکا برای سرمایه‌گذاری در صنعت گاز ایران 

مدیر شرکت ملی صادرات گاز ایران درباره پیشنهاد مشارکت به آمریکا در توسعه “ال.ان.جی” ایران به خبرگزاری کار ایران” ایلنا” گفت که این موضوع در حد پیشنهاد است و هنوز دستورالعملی در ارتباط با مذاکرات صادر نشده است. وی گفت اگر آمریکا تمایل دارد وابستگی اروپا به روسیه در زمینه انرژی کاهش یابد، برای تحقق این هدف بهتر است در بخش گاز مایع (ال.ان.جی) و یا خط لوله انتقال گاز ایران به اروپا سرمایه‌گذاری انجام گیرد و از این طریق وابستگی اروپا به گاز روسیه کاهش پیدا کند. “مهران امیرمعینی”، مدیر شرکت ملی صادرات گاز ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری “ایلنا” گفت: «این موضوع در حد پیشنهاد است و بحث اینکه با آمریکائی‌ها با این سرعت وارد مذاکره شویم، نیست».

ادامه را بخوانید

محمد آقاسی در گفتگو با صدای آمریکا: مریم فرجی، از متهمان اعتراضات دی ماه احتمالا « به قتل رسیده است»

July 14, 2018 by · Comments Off on محمد آقاسی در گفتگو با صدای آمریکا: مریم فرجی، از متهمان اعتراضات دی ماه احتمالا « به قتل رسیده است» 

محمد آقاسی، یک وکیل دادگستری در ایران اعلام کرده است که مریم فرجی، موکل او که از دادگاه حکم زندان دریافت کرده است، ناپدید شده و احتمالا به قتل رسیده است. محمد آقاسی، وکیل مریم فرجی، روز جمعه به صدای آمریکا گفت مریم فرجی از پنجشنبه پیش ناپدید شده و به محلی که باید می رفت نرسیده است و تحلیل او و خانواده اش این است که احتمالا او به قتل رسیده است.

عباس امیرانتظام، سیاستمدار ایرانی درگذشت

July 12, 2018 by · Comments Off on عباس امیرانتظام، سیاستمدار ایرانی درگذشت 

صدای آلمان – عباس امیرانتظام، سیاستمدار ایرانی، معاون و سخنگوی دولت موقت مهدی بازرگان در سن ۸۶ سالگی در تهران درگذشت. امیرانتظام سال‌های طولانی به اتهام اثبات‌نشده “همکاری با سیا” در زندان به‌سر برد. عباس امیرانتظام، سیاستمدار ملی‌گرای ایرانی، روز پنجشنبه ۲۱ تیر (۱۲ ژوئیه)  در سن ۸۶ سالگی در تهران درگذشت. امیرانتظام در ۱۳۱۱ در تهران به دنیا آمد. در دانشکده فنی دانشگاه تهران مهندسی برق خواند و در آمریکا در رشته ساختمان ادامه تحصیل داد. او فعالیت سیاسی خود را از سال‌های پس از سقوط دولت محمد مصدق در سال ۱۳۳۲ به هواداری از مصدق آغاز کرد. سال‌های بعد به مهدی بازرگان نزدیک شد و در کنار او به فعالیت سیاسی خود ادامه داد.

ادامه را بخوانید

محکومیت شاپرک شجری زاده از معترضان به حجاب اجباری به ۲ سال زندان و ۱۸ سال زندان تعلیقی

July 9, 2018 by · Comments Off on محکومیت شاپرک شجری زاده از معترضان به حجاب اجباری به ۲ سال زندان و ۱۸ سال زندان تعلیقی 

برخی گزارش‌ها در فضای مجازی حاکی از آن است که شاپرک شجری زاده، یکی از «دختران خیابان انقلاب»، به دو سال حبس تعزیری و ۱۸ سال حبس تعلیقی محکوم شده است. شاپرک شجری زاده، در پی اعتراض نمادین تعدادی از زنان و دختران در تهران و چند شهر به حجاب اجباری، به این حرکت پیوست و در قیطریه تهران روسری خود را از سر برداشت و بر سر چوب زد. بهمن ماه سال گذشته تعدادی از دختران و زنان در اعتراض به حجاب اجباری روی سکوهای برق در خیابان انقلاب تهران رفته، روسری خود را از سر برداشته و سر چوب زدند. این حرکت نمادین در ادامه به مناطق دیگر تهران و چند شهر دیگر نیز کشیده شد اما از آنجا که از خیابان انقلاب آغاز شد، این معترضان به «دختران خیابان انقلاب» مشهور شدند. پلیس در ادامه تعدادی از این معترضان، از جمله شاپرک شجری زاده را بازداشت، و به قید وثیقه آزاد کرد.

ادامه را بخوانید

گزارش پولیتیکو: سفیر آمریکا در آلمان درباره ایران چه ماموریتی دارد

July 6, 2018 by · Comments Off on گزارش پولیتیکو: سفیر آمریکا در آلمان درباره ایران چه ماموریتی دارد 

به گفته منابع آگاه، ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در برلین، بی سر و صدا با مدیران شرکت های کوچک و متوسط آلمانی فعال در ایران وارد تعامل شده است تا با ارائه پیشنهادهایی برای ورود به بازار بزرگتر و پر منفعت تر آمریکا آن ها را از جمهوری اسلامی دور کند. سفیر دولت ترامپ روز سه شنبه در ملاقاتی با اتاق های بازرگانی و صنایع آلمان و چند شرکت آلمانی پیشنهادهای خود را در میان گذاشت. بنا بر گزارش ها، سفیر جدید آمریکا در آلمان رویکرد نرم تری را نسبت به زمان ورودش به برلین در ماه مه در پیش گرفته است. ریچارد گرنل در آغاز کار خود در توییتی به شرکت های آلمانی گفته بود فورا به فعالیت شان در ایران خاتمه بدهند. هر چند گرنل احساس کرد سوء تفاهمی در این باره صورت گرفته است، اما درک غالب در برلین این بود که او آمده است تا همه چیز را به هم بریزد.

ادامه را بخوانید

واکنش پرزیدنت ترامپ به ادعای اعطای گرین کارت و حق شهروندی به مقامات جمهوری اسلامی در دولت قبل آمریکا

July 3, 2018 by · Comments Off on واکنش پرزیدنت ترامپ به ادعای اعطای گرین کارت و حق شهروندی به مقامات جمهوری اسلامی در دولت قبل آمریکا 

صدای آمریکا – رئیس جمهوری ایالات متحده در تازه ترین واکنش به ادعاها درباره اعطای حق شهروندی و اقامت به مقامات جمهوری اسلامی ایران و فرزندان آنها در دولت قبل آمریکا، در توئیتی به آن اشاره کرد. پرزیدنت دونالد ترامپ روز سه شنبه ۱۲ تیر در توئیتر خود نوشت: تازه برملا شده ک دولت اوباما در طول مذاکرات وحشتناک هسته‌ای ایران، به ۲۵۰۰ ایرانی از جمله مقامهای رسمی جمهوری اسلامی حق شهروندی اعطا کرده است. اینکار چه بزرگ (و بد) است؟ در هفته های گذشته اخبار ضد و نقیضی درباره اعطای گرین کارت به فرزندان مقام های جمهوری اسلامی همزمان با آخرین ماههای دولت اوباما مطرح شد اما در روزهای اخیر برخی رسانه های آمریکایی از جمله فاکس نیوز، جزئیات بیشتری از این ادعا منتشر کردند. روز دوشنبه فاکس نیوز در گزارشی نوشت: «چندین تن از فرزندان مقام‌های کنونی و پیشین ایرانی در ایالات متحده زندگی می‌کنند، از جمله به علی فریدون پسر حسین فریدون برادر و دستیار ویژه روحانی و فاطمه اردشیر لاریجانی دختر علی لاریجانی رئیس مجلس اشاره شده است.»
 

ادامه را بخوانید

دو سازمان حقوق بشری: معلولان ایرانی با تبعیض و بد‌رفتاری روبه‌رو می‌شوند

June 27, 2018 by · Comments Off on دو سازمان حقوق بشری: معلولان ایرانی با تبعیض و بد‌رفتاری روبه‌رو می‌شوند 

کمپین حقوق بشر ایران و سازمان دیده‌بان حقوق بشر با انتشار گزارشی جامع از تبعیض و بدرفتاری نسبت به افراد دارای معلولیت در ایران خبر داده‌اند. این سازمان‌ها از جمهوری اسلامی خواسته‌اند برابری، دسترسی به خدمات و زندگی اجتماعی را برای معلولان تضمین کند. بر اساس این گزارش که چهارشنبه ۲۷ ژوئن / ۶ تیر در بروکسل منتشر شده است، افراد دارای معلولیت در ایران نه تنها با تبعیض و بد‌رفتاری مواجه هستند، بلکه محیط اطراف آنها نیز دسترس پذیر نیست. «من هم به اندازه‌ شما انسانم: تبعیض و فقدان دسترس‌پذیری برای افراد دارای معلولیت در ایران»، عنوان گزارش ۶۳ صفحه‌ای سازمان دیده‌بان حقوق بشر و کمپین حقوق بشر ایران درباره موانعی است که افراد دارای معلولیت به‌طور روزمره در مراجعه به اداره‌های دولتی، مراکز بهداشتی و استفاده از وسایل نقلیه عمومی با آنها روبرو می‌شوند. این گزارش تلاش کرده است تا این موارد را به‌طور مستند، تشریح کند.

ادامه را بخوانید

ایست و بازرسی از دستور کار بسیج “خارج شد”

June 25, 2018 by · Comments Off on ایست و بازرسی از دستور کار بسیج “خارج شد” 

صدای آلمان – معاون بسیج مستضعفین می‌گوید این سازمان فراتر از یک مجموعه نظامی است و فعالیت‌اش با ترک حوزه ایست و بازرسی، روی گشت‌های محله محور متمرکز شده است. شروع فعالیت این گشت‌ها در تهران، با تظاهرات دی هم‌زمان بود.

ادامه را بخوانید

افزایش قیمت سکه به بالای ۲ میلیون ۸۰۰ هزار تومان در بازار آزاد

June 24, 2018 by · Comments Off on افزایش قیمت سکه به بالای ۲ میلیون ۸۰۰ هزار تومان در بازار آزاد 

ایلنا – براساس گزارش‌ها از تهران، قیمت تمام سکه طرح جدید (امامی) در معاملات بعدازظهر بازار تهران (یکشنبه سوم تیر) به حدود ۲ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان رسیده است. قیمت این سکه از دیروز حدود ۱۴۰ هزار تومان گرانتر شده است. خبرگزاری کار ایران (ایلنا) تا بعدازظهر امروز، نرخ امروز تمام سکه طرح جدید را ۲ میلیون و ۸۳۱ هزار تومان اعلام کرده و همزمان خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) نرخ معامله امروز را ۲ میلیون ۸۳۸ هزار تومان اعلام کرده است. براساس اطلاعیه بورس کالا از امروز تا اطلاع ثانوی “اخذ موقعیت تعهدی خرید فزاینده در قراردادهای آتی سکه طلا برای فعالان بازار مقدور نیست.” هدف از این اقدام “کاستن از شدت رشد قیمت‌ها” اعلام شده است. خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا) به نقل از بورس کالا گفته است “بر این اساس، خرید در معاملات آتی سکه تا اطلاع ثانوی متوقف می شود و فعالان این بازار نمی‌توانند درخواست خرید جدیدی را در سامانه معاملات ثبت کنند.”

ادامه را بخوانید

صفحه بعد »

Bottom