Top

مرز خسروی ایران با عراق بسته شد| رویترز: آمار کشته شدگان در اعتراضات شب گذشته به ۱۱ نفر رسید

October 3, 2019 by · Comments Off on مرز خسروی ایران با عراق بسته شد| رویترز: آمار کشته شدگان در اعتراضات شب گذشته به ۱۱ نفر رسید 

صدای آمریکا – یک مقام عراقی اعلام کرد که به دلیل ناآرامی ها در چندین استان جنوبی عراق، گذرگاه مرزی با ایران بسته شده است. همچنین گزارش‌ها حاکی است که آمار کشته‌شدگان در این اعتراضات به ۱۸ نفر رسیده است. بنابر گزارش رویترز، در جریان تظاهرات اخیر مردم عراق که از روز سه‌شنبه ۹ مهرماه در اعتراض به وجود «فساد» در دولت آغاز شده است، تنها در چهارشنبه شب ۱۱ نفر کشته شده‌اند و در مجموع آمار کشته شدگان از آغاز اعتراضات به ۱۸ نفر رسیده است و صدها نفر نیز زخمی شده‌اند. همچنین آسوشیتدپرس گزارش داد که یک مقام عراقی روز پنجشنبه ۱۱ مهرماه اعلام کرد مرز خسروی با ایران بسته شده است. همچنین تلویزیون دولتی ایران نیز اعلام کرد که این مرز به دلیل «درگیری‌ها» در عراق بسته شده است. بنابر این گزارش مقامات امنیتی عراق گفته‌اند که مهاجمان ناشناس با تیراندازی به یک فعال عراقی و همسرش را در شهر جنوبی بصره به قتل رسانده‌اند. مقامات می گویند «حسین عادل مادانی»، کاریکاتوریست، به همراه همسرش «سارا مادانی»، توسط افراد مسلح که ماسک به صورت داشتند در اوایل روز پنجشنبه در خانه خود مورد حمله مسلحانه قرار گرفته و کشته شده‌اند.

Read more …

کدام درست است: آمده‌ای، آمده‌یی، آمده‌ئیی یا آمده‌ایی؟

June 30, 2019 by · Comments Off on کدام درست است: آمده‌ای، آمده‌یی، آمده‌ئیی یا آمده‌ایی؟ 

گرد آورنده: محمد پرتو نوید

Read more …

فحاشی نماینده مجلس؛ فیلمی از جلسه غیرعلنی مجلس ایران به بیرون درز کرد

December 19, 2018 by · Comments Off on فحاشی نماینده مجلس؛ فیلمی از جلسه غیرعلنی مجلس ایران به بیرون درز کرد 

به دنبال انتشار فیلم فحاشی محمد باسط درازهی نماینده سراوان در مجلس ایران و سپس جلسه غیرعلنی مجلس برای رسیدگی به این جنجال، حالا فیلمی از این جلسه درز پیدا کرده که نشان می‌دهد علی لاریجانی، رئیس مجلس، خواستار پیدا کردن فردی شده که فیلم فحاشی نماینده را منتشر کرده است. آقای لاریجانی که ریاست جلسه غیرعلنی را بر عهده داشته دراین فیلم می گوید “این کلیپ را چه کسی داده؟ شوخی نیست. پیگیری می‌کنیم تا برخورد جدی با او بشود”. در فیلم درز پیدا کرده از جلسه غیرعلنی دیروز مجلس که برای رسیدگی به ماجرای جنجال برانگیز فحاشی نماینده سراوان تشکیل شده بود، صدای برخی از نمایندگان شنیده می‌شود که در اظهاراتی توهین آمیز علیه هیات رئیسه دارند، آنان را “وطن‌فروش” و “بی‌شعور” می‌نامند. شماری از نمایندگان گفته‌اند که در پی یافتن نماینده‌ای هستند که این ویدئو را ضبط و پخش کرده است. مطابق قوانین ایران جلسات مجلس ایران علنی است و باید به طور مستقیم از رادیو پخش شود اما در موارد اضطراری، نمایندگان می‌توانند خواهان برگزاری جلسه غیرعلنی شوند.

Read more …

واکنش شدید تندروها به اظهارات ظریف درباره پولشویی در ایران

November 13, 2018 by · Comments Off on واکنش شدید تندروها به اظهارات ظریف درباره پولشویی در ایران 

سخنان اخیر وزیر خارجه جمهوری اسلامی درباره پولشویی گسترده در ایران با واکنش شدید تندروها مواجه شد. ظریف با اشاره به “فضاسازی” علیه لوایح مرتبط با پولشویی گفته بود که “خیلی‌ها” در ایران از پولشویی “نفع می‌برند”. اظهارات محمدجواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی درباره “واقعیت” پولشویی گسترده در ایران با واکنش شدید تندروها، از جمله روزنامه حکومتی کیهان و برخی نمایندگان اصولگرای مجلس، مواجه شده است. ظریف در مصاحبه‌ای ویدیویی با “خبرآنلاین”، با اشاره به “فضاسازی‌ها” علیه لوایح مرتبط با گروه ویژه اقدام مالی (FATF)، پولشویی در ایران را “یک واقعیت” خوانده بود که به گفته او “خیلی‌ها” از آن “نفع می‌برند” وزیر خارجه ایران افزوده بود: «کسانی که گردش مالی یکی از معاملا‌تشان ۳۰ هزار میلیارد تومان است، آن قدر توان مالی دارند که مبلغی برابر با کل بودجه وزارت خارجه را صرف یک مورد فضاسازی کنند.» محمد جواد ظریف در ادامه گفته بود: «مجموع بودجه وزارت خارجه ١١٠٠ میلیارد تومان، یعنی کمتر از بودجه برخی دستگاه‌های فرهنگی است که با بعضی ارگان‌های قدرتمند کشور ارتباط دارند و ما نمی توانیم با آن فضاسازی مقابله کنیم.»

Read more …

دستگیری یک دختر جوان به جرم برداشتن روسری

October 31, 2018 by · Comments Off on دستگیری یک دختر جوان به جرم برداشتن روسری 

اعتراض به حجاب اجباری در ایران که از دی ماه سال گذشته با برداشتن روسری از سر و افراشتن آن بر نوئی که کاربران شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده‌اند، روز گذشته، زن جوانی در میدان انقلاب، روسری خود را برداشته و آنرا همراه با چند بادکنک رنگی در آسمان به اهتزاز درآورده است. بر أساس همین ویدیوها، دقایقی بعد، این زن جوان به خواست یک مامور انتظامی از بنای وسط میدان پائین آمده تا با او راهی کلانتری شود. بر اساس همین فیلم‌ها، این دختر جوان که در بارۀ هویت او گزارشی در دست نیست، از سوی حاضران و رهگذران مورد تشویق قرار می‌گیرد.

Read more …

هزینه خانوار: ۲,۵ برابر درآمد یک کارگر ایرانی

October 26, 2018 by · Comments Off on هزینه خانوار: ۲,۵ برابر درآمد یک کارگر ایرانی 

مرکز آمار جمهوری اسلامی ایران میانگین هزینه خانوار شهری برای سال ۱۳۹۶ را ۳ میلیون و ۵۱۰ هزار تومان گزارش کرد. درآمد ۹۰ درصد کارگران ایران کمتر از سه میلیون تومان برآورد می‌شود. بر اساس گزارش مرکز آمار میانگین هزینه یک خانوار شهری در سال گذشته حداقل سه برابر حداقل دستمزد بوده است. این مرکز میانگین درآمد ماهانه در سال ۱۳۹۶ را سه میلیون و ۶۶۴ هزار تومان برآورد کرده است. حداقل دستمزد در این سال ۹۳۰ هزار تومان تعیین شد. شورای عالی کار اسفند سال گذشته با افزایش دستمزد بر مبنای سبد معیشت مخالفت کرد. کمیته مزد این شورا ارزش سبد معیشت را حدود دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برآورد کرده بود. علی خدایی عضو شورای عالی کار به خبرگزاری تسنیم گفته که درآمد ماهانه ۹۰ درصد کارگران در ایران کمتر از سه میلیون تومان است. رحمت‌الله پورموسی فعال کارگری ۲۹ مهر گفته بود که ۹۵ درصد کارگران در ایران با قرارداد موقت مشغول به کار هستند و حداقل دستمزد را می‌گیرند. شورای عالی کار حداقل دستمزد برای سال جاری را یک میلیون و ۱۱۳ ههزار تومان تعیین کرده که همراه با مزایا شغلی و اضافه کاری تا یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد.

Read more …

Democrats Blast Housing of Detained Immigrants in Federal Prisons

June 9, 2018 by · Comments Off on Democrats Blast Housing of Detained Immigrants in Federal Prisons 

VOA – Democratic lawmakers blasted the Trump administration on Friday for its decision to temporarily transfer hundreds of detained immigrants into five federal prisons, calling the practice inhumane and un-American. Reuters reported Thursday that U.S. Immigration and Customs Enforcement (ICE) has entered into a 120-day agreement with the Federal Bureau of Prisons (BOP) and the U.S. Marshals Service to house 1,600 people waiting for immigration hearings. “The depth of this administration’s heartlessness has no bottom,” Representative Jerrold Nadler of New York, the top ranking Democrat on the House Judiciary Committee, told Reuters in a statement Friday.

Read more …

وزیر دارایی فرانسه: اجازه نمی‌دهیم آمریکا پلیس اقتصادی جهان شود

May 20, 2018 by · Comments Off on وزیر دارایی فرانسه: اجازه نمی‌دهیم آمریکا پلیس اقتصادی جهان شود 

به گفته برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه، این کشور به دنبال راه‌هایی است که اتحادیه اروپا بتواند شرکت‌هایی که به دلیل معامله با ایران از تحریم‌های آمریکا متاثر می‌شوند را جبران خسارت کند. وزیر دارایی فرانسه در مصاحبه‌ای که امروز یکشنبه (۳۰ اردیبهشت) با تلویزیون “سی نیوز” فرانسه داشته به قوانین سال ۱۹۹۶ اتحادیه اروپا اشاره کرده که “به اتحادیه اروپا اجازه مداخله در این زمینه و محافظت از شرکت‌های اروپایی” در صورت تحریم‌های احتمالی از سوی آمریکا را می‌دهد. او همچنین از اتحادیه اروپا خواسته موضع خود را در زمینه تحکیم کند.

Read more …

کشاورزان معترض در نماز جمعه اصفهان شعار دادند و به امام جمعه پشت کردند

March 17, 2018 by · Comments Off on کشاورزان معترض در نماز جمعه اصفهان شعار دادند و به امام جمعه پشت کردند 

 صدای آمریکا – کشاورزان معترض به توزیع آب در اصفهان با شعار، نماز جمعه این شهر را به تاخیر انداختند. در روزهای اخیر کشاورزان معترض به انتقال آب به استان یزد، چند بار تجمع کرده بودند اما روز جمعه، آنها در نماز جمعه اصفهان با شعار دادن و فریاد مانع برگزاری نماز جمعه شدند. در یکی از فیلمهای منتشر شده از این اعتراضات، کشاورزان در نماز جمعه فریاد زده اند: تکلیف ما معلوم شه، نماز جمعه شروع شه. معترضان شعارهایی علیه دولت محمد خاتمی، محمود احمدی نژاد و روحانی سر دادند. جمعه هفته قبل، نهم اسفند تجمع چند روزه کشاورزان در شهر ورزنه در شرق اصفهان با حمله ماموران امنیتی مواجه شد. ویدئو – شعار معترضان در اصفهان: مدیر اگه ندارین، برین قبرس بیارین کشاورزان اصفهانی روز جمعه در اعتراض به عملکرد مقام های دولتی شعار دادند «مدیر اگه ندارین، برین قبرس بیارین». اشاره آنها به شایعاتی درباره واردات الاغ از قبرس بود.

Read more …

نورعلی تابنده؛ از وکیل و سیاستمدار تا درویش

February 5, 2018 by · Comments Off on نورعلی تابنده؛ از وکیل و سیاستمدار تا درویش 

TabandehWEB_99892764_9fef9986-75b9-44f6-bc17-4365454f9ee7بی بی سی – سالهاست که عنوان «قطب دراویش گنابادی» دیگر مشخصه‌های او را تحت الشعاع قرار داده است. نورعلی تابنده دکترای حقوق دارد و وکالت چهره‌های سیاسی مغضوب دو حکومت را به عهده داشته است. او همچنین عضو کمیته «جمعیت دفاع از آزادی و حاکمیت ملت ایران» بوده و مقاله‌های انتقادی می‌نوشته، اما از این فعالیت‌های او در سالهای اخیر کمتر یاد می‌شود. آقای تابنده سالها با نیروهای ملی مذهبی و نهضت آزادی نزدیک بود و از جمله امضاءکنندگان نامه مشهور ۹۰ امضایی به اکبر هاشمی رفسنجانی بود که به دلیل امضای همین نامه بازداشت شد و ۸ ماه زندانی بود. همسر او در همین دوره درگذشت. نورعلی تابنده مطالبی نیز در نشریه «جمعیت دفاع از آزادی و حاکمیت ملت ایران» می نوشت که از جمله آنها مطلبی در رد نظریه ولایت فقیه بود. این مقاله که از جمله موضوعاتی بود که در بازجویی‌هایش مطرح شده بود. سالهاست که عنوان «قطب دراویش گنابادی» دیگر مشخصه‌های او را تحت الشعاع قرار داده است. نورعلی تابنده دکترای حقوق دارد و وکالت چهره‌های سیاسی مغضوب دو حکومت را به عهده داشته است. او همچنین عضو کمیته «جمعیت دفاع از آزادی و حاکمیت ملت ایران» بوده و مقاله‌های انتقادی می‌نوشته، اما از این فعالیت‌های او در سالهای اخیر کمتر یاد می‌شود.

Read more …

Next Page »

Bottom