Top

یک مقام نظامی روسیه از فروش سامانه‌های شنود اطلاعاتی و نظارت الکترونیکی به ایران خبر داد

November 19, 2019 by · Comments Off on یک مقام نظامی روسیه از فروش سامانه‌های شنود اطلاعاتی و نظارت الکترونیکی به ایران خبر داد 

 

زمانه – همزمان با ادامه اعتراضات مردمی در ایران، خبرگزاری روسی اسپوتنیک، به نقل از دیمیتری شوگایف، رئیس سازمان فدرال همکاری فناوری نظامی روسیه از فروش سیستم‌های شنود اطلاعاتی و ابزارهای نظارت الکترونیکی به جمهوری اسلامی خبر داد. براساس گزارش اسپوتنیک دیمیتری شوگایف، رئیس سازمان فدرال همکاری فنی-نظامی روسیه روز دوشنبه  ۲۷ آبان در حاشیه نمایشگاه هوایی دوبی اعلام کرد: «تحریم‌های بین‌المللی صادرات تجهیزات غیرتهاجمی به ایران را ممنوع نکرده است و مسکو به فروش این دست از جنگ‌افزارها به ایران ادامه می‌دهد». او در توضیح اظهاراتش گفت: «ما قراردادهایی که شامل تحریم‌های سازمان ملل متحد نیستند، از جمله فروش مجموعه های تجهیزات، تعمیرات و تشخیص، ابزارهای نظارت الکترونیکی، سامانه‌های شنود اطلاعاتی، شناسایی و همچنین فناوری‌های غیر تهاجمی دیگر را اجرا خواهیم کرد».

Read more …

نیویورک تایمز: افشای اسناد محرمانه از نقش ایران در عراق

November 18, 2019 by · Comments Off on نیویورک تایمز: افشای اسناد محرمانه از نقش ایران در عراق 

صدای آلمان – نیویورک تایمز می‌گوید از طریق “اینترسپت” به اسناد محرمانه‌ای دست پیدا کرده که از برنامه‌های ایران در عراق و تلاش برای حفظ موقعیت در این کشور حکایت دارند. نیویورک تایمز از نفوذ ایران در عراق و نقش قاسم سلیمانی می‌نویسد. «در اواسط ماه اکتبر، با شروع ناآرامی‌ها در بغداد، یک ناظر آشنا، بی‌سروصدا در بغداد در رفت وآمد بود. بغداد هفته‌ها در محاصره بود و خیابان‌ها صحنه اعتراض مردم که خواستار پایان دادن به فساد و برکناری نخست وزیر این کشور بودند. معترضان به ویژه نفوذ شدید ایران در سیاست عراق را محکوم می‌کردند و پرچم‌های ایران را می‌سوزاندند و به کنسولگری ایران هم حمله می‌بردند.» نیویورک تایمز می‌نویسد: «بازدیدکننده (ناظر) آمده بود تا نظم را بازگرداند، اما حضور او بر نارضایتی معترضان افزود: او قاسم سلیمانی بود، فرمانده نیروهای قدس.» این روزنامه می‌گوید، اسناد و مدارکی از ایران به بیرون درز کرده است که تصویری دقیق از نقش تهران در مداخله مقامات این کشور در امور عراق می‌دهد و نقش ویژه قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس در تصمیماتی که در بغداد گرفته می‌شود را نمایان می‌کند. این اسناد بخشی از آرشیو اطلاعات سری ایران است که “اینترسپت” به دست آورده و در اختیار نیویورک تایمز هم قرار گرفته و به طور همزمان از سوی دو رسانه، منتشر شده است

Read more …

Iran Shuts Down Internet as Protests Continue

November 17, 2019 by · Comments Off on Iran Shuts Down Internet as Protests Continue 

VOA – Iran’s supreme leader backed Sunday a government decision to increase fuel prices which sparked deadly protests over the weekend. Ayatollah Ali Khamenei blamed “thugs” for damaging property  in protests that left at least two people dead. His comments come as the government shut off internet across Iran in an attempt to quell protests over the raising of government-set gasoline prices by 50%. In a televised address to the nation, Khamenei said “some lost their lives” without elaborating. The protests put renewed pressure on Iran’s government as it struggles to overcome the U.S. sanctions strangling the country after President Donald Trump unilaterally withdrew the United States from Tehran’s nuclear deal with world powers. Though largely peaceful, demonstrations devolved into violence in several instances, with online videos purporting to show police officers firing tear gas at protesters and mobs setting fires. 

Read more …

گرانی بنزین؛ مقاومت مردم، مماشات مجلس

November 17, 2019 by · Comments Off on گرانی بنزین؛ مقاومت مردم، مماشات مجلس 

صدای آلمان – تظاهرات در کرمانشاه، تبریز، شیراز و سنندج جریان دارد. رفت و آمد در تهران از سر گرفته شده اما اختلال در خطوط ارتباطات موبایل ادامه دارد. مجلس در تکاپوی استیضاح لاریجانی است. فارس از دستگیری ۱۰۰۰ نفر در روز شنبه خبر داد. نمایندگان در جلسه علنی یکشنبه خواستار کنترل دولت بر قیمت سایر کالاها پس از افزایش قیمت بنزین شدند. خبرگزاری مهر به نقل از احد آزادیخواه، نماینده ملایر نوشت: «بر اساس قانون برنامه ششم توسعه، موضوع افزایش قیمت حامل‌های انرژی باید در مجلس تصویب شود اما متاسفانه نمایندگان در جریان افزایش قیمت بنزین قرار نگرفتند و ما به این موضوع اعتراض داریم.» نمایندگان به رئیس مجلس اعتراض دارند که مخالفت آنها با افزایش بهای بنزین را منعکس نکرده است. بر این اساس تلاش‌هایی برای استیضاح لاریجانی در جریان است. هم‌زمان اعلام شد که محمود صادقی و چند نماینده دیگر عصر یکشنبه به نشانه اعتراض علیه نادیده گرفتن نظر مجلس استعفا خواهند داد. محمد قسیم عثمانی، نماینده بوکان نخستین فردی بود که استعفای خود را تقدیم هیات رئیسه کرد. 

Read more …

November 16, 2019 by · Comments Off on  

VOA -WASHINGTON – In early October, Anchorage police found the body of Kathleen Henry, a native of the Yupik village of Eek in southwestern Alaska, along a stretch of highway south of town. Her alleged killer might never have been arrested had someone not found video of her slaying contained in a lost digital memory card. Brian Smith, a naturalized U.S. citizen from South Africa, has been charged not only with her murder but that of another Yupik woman, Veronica Abouchuk, from the western Alaska village of Stebbins. Now, Anchorage is wondering whether it has a serial killer on its hands.Thirty years ago, the FBI launched the Violent Criminal Apprehension Program (ViCAP), a database of unsolved violent crimes, allowing police agencies around the country to report violent crimes, analyze existing data and find patterns that could lead them to the perpetrators.

Read more …

فرماندار سیرجان کشته‌شدن یک معترض به گرانی بنزین را تایید کرد

November 16, 2019 by · Comments Off on فرماندار سیرجان کشته‌شدن یک معترض به گرانی بنزین را تایید کرد 

زمانه – سازمان حقوق بشر ایران نام فردی را که شامگاه ۲۴ آبان در اعتراضات به افزایش قیمت بنزین در سیرجان کشته شد، جواد نظری فتح‌آبادی اعلام کرد. محمد محمودآبادی، فرماندار سیرجان نیز کشته‌شدن یک معترض را که به گفته او از «مردم عادی» بوده، تایید کرد. شامگاه جمعه ۲۴ آبان تصویری از یک معترض سیرجانی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که با شلیک گلوله به سر کشته شده بود. «سازمان حقوق بشر ایران» شنبه ۲۵ آبان نام این معترض را جواد نظری فتح‌آبادی اعلام کرد. همزمان محمد محمودآبادی، فرماندار سیرجان در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کشته‌شدن یک تن را در تجمع اعتراضی مردم در سیرجان تایید کرد. فرماندار سیرجان معترضان به افزایش قیمت بنزین که شامگاه جمعه ۲۴ آبان به خیابان‌های سیرجان آمده بودند را عده‌ای خواند که «قصد سواستفاده از تجمع مسالمت‌آمیز مردم» را داشته‌اند. به ادعای او آن‌ها «یک‌سری اموال عمومی را تخریب و به برخی پمپ بنزین‌ها خسارتی وارد کرده و قصد داشتند به مخازن اصلی شرکت نفت دسترسی داشته باشند و آنها را به آتش بکشند که با مقاومت نیروهای امنیتی، انتظامی، سپاه و بسیج روبرو و عقب نشینی کردند».

Read more …

رئیسی سراغ ارتش رفت

November 14, 2019 by · Comments Off on رئیسی سراغ ارتش رفت 

زمانه – ابراهیم رئیسی از سازمان قضائی نیروهای مسلح خواست، از قوه مجریه فاصله بگیرد و خود را با قوه قضائیه هماهنگ کند. محمد باقری، رئیس ستادکل نیروهای مسلح هم در واکنش به سخنان روحانی در یزد بر همین معنا تأکید کرده بود. به گزارش خبرگزاری‌های داخلی، ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه پنجشنبه ۲۳ آبان در همایش «فرصت‌های تحول در سازمان قضایی نیروهای مسلح» که در سالن همایش مرکز آموزش قوه قضائیه برگزار شد، اعلام کرد که سازمان قضائی نیروهای مسلح می‌بایست خود را با تحولات قوه قضائیه همسو کند. سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح، دوشنبه گذشته در واکنش به سخنان رئیس جمهوری اسلامی در یزد گفته بود: «مبارزه با فساد در این ایام اخیر، هر چند به مذاق برخی‌ها خوش نیاید در پیش گرفته شده است.»
Read more …

Mythical (But Possibly Real) Creatures That Roam the USA

November 13, 2019 by · Comments Off on Mythical (But Possibly Real) Creatures That Roam the USA 

Read more …

اعتراض معلمان پیمانی آموزش و پرورش به تبعیض

November 13, 2019 by · Comments Off on اعتراض معلمان پیمانی آموزش و پرورش به تبعیض 

زمانه – به گزارش خبرگزاری دولتی ایران (ایلنا)، ۱۶ هزار معلم پیمانی ورودی سال ۹۸ به آموزش و پرورش، نامه‌ای اعتراضی به نمایندگان مجلس نوشته اند و خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی‌شان شده‌اند. طبق قانون بودجه حقوق معلمان در دو مرحله، یکی از طریق افزایش ۱۰ درصدی به حقوق و دیگری از طریق پرداخت ۴۰۰ هزار تومان دیگر به همه افزایش می‌یابد. اما وزارت آموزش و پرورش از افزودن ۴۰۰ هزار تومان به حقوق معلمان پیمانی خودداری کرده است. یکی از این معلمان به ایلنا گفته است: «سال ۹۷ آزمون استخدامی شرکت کردیم و قبول شدیم؛ قرار شد بر طبق روال همه ارگان‌ها، پنج سال به صورت پیمانی کار کنیم و بعد آزمایشی و سپس رسمی شویم. تعداد ما ۱۶ هزار نفر است که همگی ورودی مهر ۹۸ هستیم؛ حدود ۳ هزار نفر از ما در هنرستان‌ها و باقی در دبیرستان‌ها و مدارس ابتدایی جذب شدیم. تبصره ۱۲ قانون بودجه ۹۸ که افزایش حقوق مزدبگیران دولت را مشخص کرده، به صراحت گفته افزایش حقوق در دو مرحله، یکی ۴۰۰ هزار تومان نقدی و دیگر ۱۰ درصد افزایش، بایستی صورت بگیرد اما دولت برای ورودی‌های ما فقط ۱۰ درصد را در نظر گرفته و افزایشِ ۴۰۰ هزار تومانی حقوق، شامل حال ما نشده است.» به گفته این معلم، اگر ۱۰ درصد افزایش هم از سوی دولت در نظر گرفته نمی‌شد، دریافتی معلمان پیمانی از حداقل مجاز حقوق‌های دولتی، یعنی از «کف قانونی» نیز کمتر می‌شد.

Read more …

کودک همسری در آذربایجان شرقی ۴۲ درصد افزایش یافته است

November 12, 2019 by · Comments Off on کودک همسری در آذربایجان شرقی ۴۲ درصد افزایش یافته است 

صدای آمریکا – پس از زنجان که رتبه اول را در کودک همسری دارد، این بار معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی اعلام کرد که ازدواج دختران زیر ۱۸ سال در آذربایجان شرقی ۴۲ درصد افزایش یافته است. فرگل صحاف معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی روز سه‌شنبه ۲۱ آبان از افزیش شدید ازدواج دختران زیر ۱۸سال در آذربایجان شرقی خبر داد و گفت که طی سال‌های ۹۸ و ۹۷، ازدواج دختران زیر ۱۸ سال در استان، ۴۲ درصد افزایش یافته است. بنابر این آمار ۱۲ هزار و ۴۹۱ مورد ازدواج در این استان مربوط به دختران زیر ۱۸ سال است و آذربایجان شرقی بعد از زنجان دارای رتبه‌ی دوم کودک همسری در ایران است. چندی پیش نیز یک مقام استانداری زنجان اعلام کرده بود که از ۳۶ هزار ازدواج زیر ۱۴ سال، ۱۴۰۰ مورد آن در زنجان رخ داده است.

Read more …

Next Page »

Bottom