Top

Trump Defends Supreme Court Justice Over Fresh Misconduct Claim

September 16, 2019 by · Comments Off on Trump Defends Supreme Court Justice Over Fresh Misconduct Claim 

Read more …

دور جدید مذاکرات اردوغان، روحانی و پوتین درباره بحران سوریه

September 16, 2019 by · Comments Off on دور جدید مذاکرات اردوغان، روحانی و پوتین درباره بحران سوریه 

صدای آلمان – رئیس‌جمهور ترکیه همتایان خود از ایران و روسیه را به آنکارا دعوت کرده تا در مورد بحران سوریه به بحث بنشینند. حسن روحانی پیش از سفر خود به ترکیه از “ادامه جنگ با تروریست‌ها در ادلب” حمایت کرد و آن را “ضرورت” خواند.رؤسای جمهور ترکیه، روسیه و ایران در دیدار خود در آنکارا در مورد اوضاع فاجعه‌بار سوریه در منطقه ادلب به بحث و گفت‌وگو می‌پردازند. به گفته ترکیه، موضوع دیگری که مد نظر رجب طیب اردوغان، ولادیمیر پوتین و حسن روحانی است بازگشت داوطلبانه پناهجویان سوری به کشورشان است. در منطقه ادلب سوریه که تحت کنترل شورشیان است حدود سه میلیون نفر زندگی می‌کنند. دولت سوریه به ریاست بشار اسد تهدید کرده که به این منطقه باز هم حمله خواهد کرد.

Read more …

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور: تاکنون ۸۰ درصد از پزشکان از ثبت‌نام در سامانه مالیاتی طفره رفته‌اند

September 15, 2019 by · Comments Off on رئیس سازمان امور مالیاتی کشور: تاکنون ۸۰ درصد از پزشکان از ثبت‌نام در سامانه مالیاتی طفره رفته‌اند 

زمانه – امیدعلی پارسا، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد پس از فراخوان سازمان امورمالیاتی تنها ۲۰ درصد از پزشکان یعنی ۱۵ هزار نفر برای دریافت دستگاه کارتخوان ثبت نام کرده‌اند. به گفته او فرار مالیاتی «پزشکان غیردولتی» به هزار میلیارد تومان می‌رسد. امیدعلی پارسا، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور و معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی شنبه ۲۳ شهریور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری اعلام کرد به‌دنبال فراخوان این سازمان برای نصب و راه‌اندازی سامانه پایانه‌فروش (دستگاه کارتخوان) در مطب‌ها و اتصال به سامانه امورمالیاتی، تاکنون تنها ۲۰ درصد از پزشکان معادل ۱۵هزار نفر به سامانه متصل شده‌اند. به‌دنبال انتشار گزارش‌های رسمی و غیررسمی که پیش‌تر از فرارمالیاتی پزشکان منتشر شده بود، سازمان امور مالیاتی به پزشکان، پیراپزشکان، داروسازان و دامپزشکان مهلت داده بود تا ۲۳ مرداد ۹۸ در نظام سامانه فروش و استفاده از پایانه فروشگاهی (کارتخوان بانکی) ثبت‌نام کنند.

Read more …

دادگاه متهمان اخلال در پتروشیمی؛ وثیقه۳۰ میلیاردی یکی از متهمان به نفع دولت ضبط می‌شود

September 14, 2019 by · Comments Off on دادگاه متهمان اخلال در پتروشیمی؛ وثیقه۳۰ میلیاردی یکی از متهمان به نفع دولت ضبط می‌شود 

بی بی سی فارسی – اسدالله مسعودی مقام، قاضی رسیدگی به پرونده “اخلال‌گران عمده در نظام تولیدی کشور از طریق خرید و فروش مواد اولیه پتروشیمی در بازار آزاد” خبر داده است که وثیقه یکی از متهمان که از حضور در دادگاه خودداری کرده به نفع دولت ایران ضبط شده است. آقای مسعودی مقام گفته: “به وکیل متهم فرزاد محبوبی آذریان تذکر می‌دهم که بیست و سوم مرداد (ماه گذشته) احضاریه را ابلاغ کرده‌ایم، ولی به احضاریه توجه نکرده و در دادگاه حضور نیافته است. متهم به قید وثیقه آزاد بوده و پایان وقت امروز وثیقه او ضبط می‌شود”. در این پرونده کارکنان و کارشناسان وزارت صنعت، معدن، تجارت متهم هستند. دادگاه رسیدگی به جرائم “اخلالگران و مفسدان اقتصادی” در حدود یک سال است که در ایران آغاز شده است و شماری از متهمان را در پرونده های مختلف محاکمه و محکوم به زندان و شلاق کرده است.

Read more …

دولت ایالات متحده: سیگارهای الکترونیکی طعم‌دار به زودی در آمریکا ممنوع خواهد شد

September 13, 2019 by · Comments Off on دولت ایالات متحده: سیگارهای الکترونیکی طعم‌دار به زودی در آمریکا ممنوع خواهد شد 

صدای آمریکا – بر اساس گزارش‌های خبری جدید، سیگارهای الکترونیکی اسانس‌دار (مزه‌دار) ممکن است به زودی در ایالات متحده آمریکا ممنوع شوند. به گزارش سایت علمی «لایو ساینس»، دولت ترامپ، روز چهارشنبه (۲۰ شهریور)، اعلام کرد که تصمیم دارد برنامه حذف سیگارهای الکترونیکی با تنباکوی مزه‌دار، مثل طعم نعنایی، از بازار آمریکا را به زودی نهایی کند. الکس ایزار، وزیر بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا، در بیانیه ای گفت: «دولت ترامپ روشن کرده است که قصد ما پاکسازی بازار از سیگارهای الکترونیکی طعم‌دار است تا وضعیت اپیدمی نگران‌کننده مصرف سیگارهای الکترونیکی را، که بر کودکان، خانواده ها، مدارس، و جامعه تأثیر منفی گذاشته است، تغییر دهیم.» ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا، نیز در توئیتی نگرانی خود را ابراز کرد. وی نوشت: «من واقعاً نگران اپیدمی فزاینده استفاده از سیگارهای الکترونیکی در بین فرزندان‌مان هستم. ما باید هرکاری که از دستمان بر می آید انجام دهیم تا عموم را از مرگ و بیماری‌های مربوط به تنباکو حفظ کنیم، و نگذاریم که سیگارهای الکترونیکی راهی برای اعتیاد به نیکوتین در بین نسل جوان شود.»

Read more …

Trump Says He Could Ease Sanctions if Iran Wants to Talk

September 12, 2019 by · Comments Off on Trump Says He Could Ease Sanctions if Iran Wants to Talk 

VOA – U.S. President Donald Trump again dangled the possibility of easing U.S. sanctions on Iran if it can bring President Hassan Rouhani to the bargaining table. “We will see what happens,” Trump told reporters at the White House Wednesday. He said Iran wants a deal because “they have tremendous financial difficulty and the sanctions are getting tougher and tougher.” Trump added that the U.S. is not looking for regime change in Iran and said the country has “tremendous potential.” Trump spoke two days after firing National Security Advisor John Bolton, who opposed any talks between the U.S. and Iran. Iranian President Rouhani has already ruled out meeting with Trump as long as sanctions are in place. He said Wednesday such talks would be “meaningless.”

Read more …

واگن پارس به مپنا واگذار شد

September 12, 2019 by · Comments Off on واگن پارس به مپنا واگذار شد 

صدای آلمان – کارگران معترض سه شرکت هپکو، آذرآب و واگن پارس به مسئولان ۱۰ روز فرصت داده‌اند که مشکل مالکیت این شرکت‌ها را از میان بردارند. استاندار مرکزی اعلام کرد شرکت واگن پارس اراک قطعاً به شرکت مپنا واگذار می‌شود و واگذاری شرکت آذرآب هم مشروط به بررسی تیم کارشناسی تعیین شده در طی ۱۰ روز آینده است. بعد از رسیدن به تصمیم درباره آذرآب، واگذاری هپکو به مپنا در دستور کار قرار می‌گیرد. شرکت مپنا در زمینه احداث زیرساخت‌های صنعتی فعالی می‌کند. ۸۵ درصد شبکه برق ایران در اختیار مپناست. از ابتدای شهریور سال جاری  کارگران دو کارخانه بزرگ هپکو و آذرآب در اعتراض به تعویق دستمزدها، پرداخت‌نشدن حق بیمه، عدم امنیت شغلی، و بلاتکلیفی کارخانه و توقف تولید در خیابان‌های اراک راهپیمایی کردند و دست به اعتصاب زدند. کارگران موقتاً اعتصاب خود را متوقف کردند و به  مسئولان ۱۰ روز مهلت دادند تا مشکلات تولید کارخانه را برطرف و مطالبات معوقه را پرداخت کنند. کارگروه رفع موانع تولید استان مرکزی اعلام کرده که مالکیت مهم‌ترین موضوع سه شرکت هپکو، آذرآب و واگن پارس است. دولت روحانی با شعار واگذاری کارها به مردم و با ادعای مردمی کردن اقتصاد و ادعای تقویت بخش خصوصی روی کار آمد اما در عمل طبقه‌ای بزرگ از نوکیسگان و نورچشمی‌ها بر بخشی از صنایع ایران غلبه کردند. حاصل ورشکستکی صنایع بزرگ و تعویق دستمزد کارگران بود.

Read more …

افزایش بدهی‌های دولت به بانک‌ها

September 11, 2019 by · Comments Off on افزایش بدهی‌های دولت به بانک‌ها 

رمانه – بدهی‌های بخش دولتی به شبکه بانکی در ایران همچنان رو به افزایش است. بانک مرکزی در آخرین آمار خود می‌گوید این بدهی‌ها ۲۵ درصد افزایش یافته است. بدهی بخش غیردولتی به بانک‌ها نیز رشد ۲۲ درصدی داشته است. بنا به آمار بانک مرکزی ایران، میزان بدهی بخش دولتی به شبکه بانکی از خرداد ۹۷ تا خرداد ۹۸، حدود ۷۱ هزار میلیارد تومان رشد کرده است. بدهی بخش دولتی به شبکه بانکی در خرداد ۹۸ به ۳۴۷ هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۵,۷ درصد رشد داشته است. بدهی بخش دولتی به شبکه بانکی در خرداد ۹۷ حدود ۲۷۶ هزار میلیارد تومان بود. همچنین بدهی بخش غیردولتی به شبکه بانکی در خرداد سال جاری به یک هزار و ۳۴۷ هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۱,۹ درصد بالا رفته است.

Read more …

Report: Decline in US Violent Crime Rate Has ‘Reversed Direction’

September 10, 2019 by · Comments Off on Report: Decline in US Violent Crime Rate Has ‘Reversed Direction’ 

VOA – After declining for more than two decades, the number of violent crime victims in the United States jumped by 22% over the past three years, according to a new survey released Tuesday by the Justice Department’s statistics arm. There were 3.3 million victims of violent crime in 2018, up from 2.7 million in 2015, the Bureau of Justice Statistics’ National Crime Victimization Survey showed. The  annual survey was conducted by the U.S. Census Bureau. The three-year rise was fueled by increases in the number of victims of rape and sexual assault, which jumped from 204,000 to 347,000; aggravated assault, which rose from 561,000 to 694,000; and simple assault, which grew 1.7 million to 2.1 million.

Read more …

سازمان “سیا” مأمور خود را از بیخ گوش پوتین به آمریکا منتقل کرد

September 10, 2019 by · Comments Off on سازمان “سیا” مأمور خود را از بیخ گوش پوتین به آمریکا منتقل کرد 

خبرگزاری فرانسه به نقل از رسانه های آمریکا نوشت که این کشور در سال ۲۰١٧ یکی از مقامات عالیرتبۀ روسیه را که دهها سال برای سازمان اطلاعات آمریکا، سیا، کار می کرده از این کشور خارج ساخته است. به نوشتۀ رسانه های آمریکایی مقام روسی مأمور سازمان سیا تأئید کرده که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، شخصاً دخالت این کشور را در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰١۶ در حمایت از دونالد ترامپ هدایت کرده است. به گزارش سی ان ان، مأمور روسی سازمان اطلاعات آمریکا مستقیماً به رئیس جمهوری روسیه دسترسی داشته و مخفیانه از اسناد روی میز کار وی عکسبرداری می‌کرده است. دیروز دوشنبه نهم دسامبر شبکۀ تلویزیون آمریکایی سی ان ان و همچنین روزنامۀ نیویورک تایمز فاش ساختند که سازمان سیا مأمور خود را دو سال پیش از روسیه خارج کرده، زیرا، او نگران بوده که رئیس جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ، یا اطرافیان وی در اظهارات نابهنگام خود اطلاعاتی را در مورد وی فاش کنند.

Read more …

Next Page »

Bottom