Top

Trump Budget Calls For Cuts to Native American Health Care, Housing

May 26, 2017 by · Comments Off on Trump Budget Calls For Cuts to Native American Health Care, Housing 

Read more …

حمله منچستر؛ پلیس بریتانیا به اشتراک گذاشتن اطلاعات با نهادهای امنیتی آمریکا را متوقف کرد

May 25, 2017 by · Comments Off on حمله منچستر؛ پلیس بریتانیا به اشتراک گذاشتن اطلاعات با نهادهای امنیتی آمریکا را متوقف کرد 

Manchesterwebدر پی افشای اطلاعات و انتشار عکس‌های محرمانه مربوط به صحنه انفجار دوشنبه شب سالن کنسرت منچستر، پلیس بریتانیا به اشتراک گذاشتن اطلاعات با نهادهای امنیتی آمریکا را متوقف کرده است. پلیس بریتانیا افشای اطلاعات و انتشار عکس‌ها در روزنامه نیویورک‌تایمز را محکوم کرده بود. مقام‌های بریتانیا می‌گویند که انتشار این اطلاعات به تحقیقات پلیس لطمه زده و اعتماد آنها را به نهادهای امنیتی آمریکا مخدوش کرده است. ترزا می، نخست وزیر بریتانیا قرار است روز پنجشنبه در دیدار با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در حاشیه نشست سران ناتو در بروکسل، گلایه و نگرانی خود را با او در میان بگذارد. تصاویر افشا شده، قطعات خون‌آلود بمبی را نشان می‌دهد که انفجار آن به کشته شدن ۲۲ نفر در سالن کنسرت “منچستر آرینا” انجامید.

Read more …

New York’s Famed Brooklyn Bridge Opens on this Day in 1883

May 24, 2017 by · Comments Off on New York’s Famed Brooklyn Bridge Opens on this Day in 1883 

NYwebVOA – On May 24 in 1883, the Brooklyn Bridge opened, connecting two of New York City’s five boroughs — Manhattan and Brooklyn — for the first time in history. The iconic steel-suspension bridge spanned 486.3 meters (1,595 feet) over New York’s East River, thanks to the pioneering work of German designer John Roebling. At the time, it was the largest suspension bridge ever built. It also was the safest due to Roebling’s technological breakthrough: a web truss built on each side of the roadway along the bridge, which added a much higher level of stability to the structure.

Read more …

عفو بین الملل: حال آتنا دائمی وخیم است، به رهبر جمهوری اسلامی نامه بنویسید

May 24, 2017 by · Comments Off on عفو بین الملل: حال آتنا دائمی وخیم است، به رهبر جمهوری اسلامی نامه بنویسید 

Atenawebعفو بین‌الملل نسبت به وضعیت سلامت آتنا دائمی، فعال مدنی زندانی در ایران، ابراز نگرانی کرده و خواستار نامه نگاری فعالان حقوق بشر به رهبر و رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی برای آزادی او شده است. در وبسایت این سازمان حقوق بشری آمده است که خانم دائمی پس از ۴۶ روز اعتصاب غذا به شدت بیمار و ضعیف شده و با کمبود آب بدن مواجه شده است. این در حالیست که به نوشته عفو بین الملل‌مسئولان قضایی با وجود هشدارهای پزشکان از اعزام این زندانی به بیمارستان خارج از زندان خودداری می‌کنند.

Read more …

کارخانه «مشهد نخ» تعطیل و ۳۰۰ کارگر آن بیکار شدند

May 23, 2017 by · Comments Off on کارخانه «مشهد نخ» تعطیل و ۳۰۰ کارگر آن بیکار شدند 

Unimpolymentwebزمانه – کارخانه «مشهد نخ» تولید کننده نخ پنبه‌ای و آکریلیک از اول خرداد سال جاری تعطیل شد. نزدیک به ۳۰۰ کارگر این کارخانه بیکار شدند. علت تعطیل کارخانه واردات بی رویه و عدم توان رقابت با کالاهای قاچاق عنوان شده است. خبر تعطیلی «مشهد نخ» را روزنامه خراسان به نقل از یکی از کارگران این کارخانه اطلاع داد. به نوشته خراسان، روز گذشته یکی از کارگران این کارخانه گفت از اول خرداد کارخانه تعطیل می‌شود و همه کارگران آن بیکار می‌شوند. صراف زاده مدیر فروش «مشهد نخ» ضمن تائید خبر تعطیلی کارخانه گفته است: «واردات بی رویه و وجود کالاهای قاچاق، عامل اصلی این مشکل است و دیگر توان تولید و رقابت با کالاهایی که زیر قیمت واقعی و بی کیفیت تولید می‌شود را نداریم، هرچه هم داد زدیم صدای ما را نشنیدند، دو سال است کارخانه فقط زیان می‌دهد

Read more …

Trump Assails Iranian Aggression on Visit to Israel

May 22, 2017 by · Comments Off on Trump Assails Iranian Aggression on Visit to Israel 

احیای ‘جاهلیت صدر اسلام’؛ واکنش ایران به حمله ملک سلمان و ترامپ

May 22, 2017 by · Comments Off on احیای ‘جاهلیت صدر اسلام’؛ واکنش ایران به حمله ملک سلمان و ترامپ 

SoudiArabiawebبی بی سی فارسی – بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، از آنچه که “ترویج ایران‌هراسی” از سوی آمریکا خوانده انتقاد کرده، و ستاد کل نیروهای مسلح ایران نیز در بیانیه‌ای درباره آنچه که “شکل‌گیری دوران جاهلیت صدر اسلام” از سوی برخی از کشورهای منطقه خوانده هشدار داده است. آقای قاسمی گفته است که آمریکا در “تداوم سیاست‌های خصمانه” خود علیه ایران تلاش می‌کند “کشورهای منطقه را به خرید هرچه بیشتر تسلیحات آمریکایی تشویق کند.” آقای قاسمی در اظهارات امروز دوشنبه ۲۲ مه (اول خرداد) گفت: “متاسفانه برخی کشورهای منطقه به جای اتکا به توان مردمی خود و ظرفیت‌های همکاری منطقه‌ای، دل در گرو حمایت قدرت‌های بزرگ بسته‌اند.” این مقام وزارت خارجه ایران اظهارات اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، علیه ایران را “فریبکارانه و مداخله‌جویانه” خوانده است. آقای قاسمی بدون نام بردن از کشوری خاص در منطقه افزود که “دولت‌های منطقه نیز بهتر است به جای هزینه کردن میلیاردها دلار از ثروت مردم خود در ازای حمایت‌های موهوم آمریکا، به فکر ثبات و رفاه و آرامش و آسایش واقعی مردم از طریق احترام به حق تعیین سرنوشت ملت‌ها و صرف این مبالغ هنگفت در امور توسعه و همکاری سازنده منطقه‌ای باشند.”

Read more …

نیویورک تایمز: چین با کشتن و زندانی کردن ۲۰ خبرچین، سیا را فلج کرده بود

May 21, 2017 by · Comments Off on نیویورک تایمز: چین با کشتن و زندانی کردن ۲۰ خبرچین، سیا را فلج کرده بود 

Ciawebروزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی اختصاصی خبر داده در حد فاصل سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ چین با کشتن و زندانی کردن ۲۰ مخبر سیا، به جریان جاسوسی این نهاد اطلاعاتی آمریکا آسیب جدی وارد کرده بوده است. هنوز مشخص نیست که دولت چین مخبران سیا را از طریق هک مکالمات یا کامپیوترهای این سازمان شناسایی کرده و یا یک نفوذی این افراد را لو داده است. بنابر این گزارش به یکی از مخبران لو رفته در داخل محوطه یکی از ساختمان‌های دولتی شلیک شده تا “درس عبرت” بقیه شود. سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا، سیا، هنوز به این گزارش واکنش نشان نداده است نیویورک تایمز در گزارشش با چهار افسر سابق سیا گفتگو کرده است. آنها به این روزنامه آمریکایی گفته‌اند ابتدا در سال ۲۰۱۰ جریان ارسال اطلاعات توسط مخبران از داخل دولت چین به تدریج کاهش یافت و یک سال پس از آن (۲۰۱۱) مخبرانی که به درون دولت چین نفوذ کرده بودند یکی‌یکی ناپدید شدند.

Read more …

زنی در جنوب هند آلت تناسلی ‘متعرض جنسی’ به خود را برید

May 20, 2017 by · Comments Off on زنی در جنوب هند آلت تناسلی ‘متعرض جنسی’ به خود را برید 

Rapewebبی بی سی – یک زن ۲۳ ساله هندی آلت تناسلی یک روحانی هندو را بریده و ادعا کرده است که این معلم مذهبی در طول سالیان متمادی به او تجاوز کرده است. این اتفاق در ایالت جنوبی کرلا، رخ داده است. به گفته پلیس این فرد روحانی برای انجام مراسم مذهبی به خانه این دختر می‌رفته است. پدر این دختر سالهاست که مریض است و مادر وی از این روحانی هندو و مراسم مذهبی وی، برای کاهش آلام روحی خود استفاده می‌کرده است. اما این دختر مدعی است که این فرد روحانی هندو در هر فرصتی برای تعرض به وی استفاده می‌کرده است. براساس گزارشها دیشب جمعه (۱۹ مه/۲۹ اردیبهشت) این دختر با استفاده از یک چاقو و هنگامی که به ادعای این دختر وی قصد تعرض جنسی به او را داشته است به وی حمله کرده است. پس از این حادثه، این دختر به پلیس تلفن زده است. گزارش شده است که این فرد روحانی بلافاصله به بخش اورژانس بیمارستان محل برده شده است.

Read more …

Fired FBI Head Comey Agrees to Testify Publicly Before Senate

May 20, 2017 by · Comments Off on Fired FBI Head Comey Agrees to Testify Publicly Before Senate 

fbiwebVOA – The U.S. Senate Intelligence Committee says former FBI Director James Comey has agree to testify publicly about Russian interference in the 2016 U.S. presidential election. The heads of the Senate Intelligence Committee announced in a statement Friday that Comey would testify before the panel after May 29. “I am hopeful that he (Comey) will clarify for the American people recent events that have been broadly reported in the media,” said Senator Richard Burr, a Republican who chairs the panel.

Read more …

Next Page »

Bottom