Top

حدود ۱۰ میلیون نفر در ایران تحت تاثیر سیلاب‌های اخیر قرار گرفتند

April 22, 2019 by · Comments Off on حدود ۱۰ میلیون نفر در ایران تحت تاثیر سیلاب‌های اخیر قرار گرفتند 

صدای آمریکا – سازمان مدیریت بحران اعلام کرده است که حدود ۱۰ میلیون نفر درکشور تحت تاثیر سیل‌های اخیر قرار گرفته اند. علی بختیاری مدیرکل روابط عمومی سازمان مدیریت بحران روز دوشنبه ۲ اردیبهشت به خبرگزاری ایرنا گفته است که تخمین زده شده حدود ۱۰ میلیون نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم تحت تاثیر سیل‌های اخیر در کشور قرار گرفته‌اند. این مقام مسئول گفته است که در زمان وقوع سیلاب های اخیر در کشور، ۲۵ استان از ۳۱ استان ایران به طور همزمان یا در فاصله زمانی کوتاه دچار سیل شدند و ۲۳۵ شهر و چهارهزار و ۳۰۴ روستا تحت تاثیر خسارات سیل قرار گرفتند. بنابر این گزارش در سیلاب‌های اخیر حدود ۴۰۰ هزار نفر تخلیه اضطراری شدند، ۴۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیاز به بازسازی کامل دارند و ۴۱ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی هم نیازمند تعمیر هستند.

ادامه را بخوانید

نهاوندیان از احتمال گسترش سامانه مشابه “اینستکس” خبر داد

April 21, 2019 by · Comments Off on نهاوندیان از احتمال گسترش سامانه مشابه “اینستکس” خبر داد 

صذای آلمان – معاون اقتصادی رئیس جمهوری می‌گوید در مورد راه‌اندازی ابزار مالی مشابه اینستکس با چهار شریک تجاری ایران رایزنی شده است. وزیر خارجه ایران به تازگی گفته است که تهران و آنکارا بر سر راه‌اندازی چنین سامانه‌ای توافق کرده‌ا محمد نهاوندیان درباره تاثیر تشدید تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی بر مناسبات مالی و تجاری ایران و کشورهای اروپایی تاکید کرد که سیاست راهبردی دولت برقراری روابط عمیق‌تر با همسایگان است. معاون اقتصادی رئیس جمهوری روز یک‌شنبه اول اردیبهشت به خبرگزاری ایلنا گفت: «عمیق و گسترده‌تر کردن کار و روابط با همسایگا ن مزایای بسیاری دارد که یکی از آن‌ها این است که مراودات مالی دو طرف با مناسبات محلی انجام شود؛ یعنی تعاملات مالی با پول ملی دو کشور و بدون اتکاء به دلار صورت گیرد.» او افزود پیگیری این رویکرد باعث می‌شود که “سیاست‌های خصمانه آمریکا” آسیب کمتری به اقتصاد جمهوری اسلامی وارد کند.

ادامه را بخوانید

جانیان و عاملان کشتار ۶۷: ارتقای مقام در دستگاه قضایی

April 20, 2019 by · Comments Off on جانیان و عاملان کشتار ۶۷: ارتقای مقام در دستگاه قضایی 

زمانه – مصیبت ایران در دوره استبداد ولایی‌ای که خمینی بنیاد گذاشت، از رنج‌های یک حکومت استبدادی متعارف در عصر جدید بسی فراتر می‌رود. اگر از اولین روزهای به حاکمیت رسیدن شریعتمداران، سردمداران آن می‌کوشیدند وکلا و حقوقدانان را از پرونده‌‌های قضایی دور کنند و کانون وکلا را به محاق ببرند، اینک بعد از گذشت چهار دهه‌، آن‌ها می‌کوشند لباس وکالت و حقوق به تن جانیان کنند و آن‌‌ها را به جان مردم بیاندازند و خود اداره کانون وکلا را نیز به عهده بگیرند. ایران زیر حاکمیت نظام اسلامی تنها کشوری در جهان است که بازجویان، شکنجه‌گران، به همراه مقامات دادستانی، قضات شرع دادگاه‌های انقلاب اسلامی و دادگاه ویژه روحانیت بعد از بازنشستگی، با استفاده از رانت ولایی پروانه وکالت گرفته و به عضویت کانون وکلا در می‌‌آیند.

ادامه را بخوانید

سیل ایران؛ در آبادان، خرمشهر و شادگان حالت فوق‌العاده اعلام شد

April 19, 2019 by · Comments Off on سیل ایران؛ در آبادان، خرمشهر و شادگان حالت فوق‌العاده اعلام شد 

بی بی سی فارسی – “مد غیرطبیعی” باعث شده تا در آبادان، خرمشهر و شادگان حالت فوق‌العاده اعلام شود. زین‌العابدین موسوی، فرماندار آبادان، به ساکنان مناطق حاشیه شط العرب (اروندرود) و رودخانه بهمنشیر هشدار داده است که مراقب بالا آمدن سطح آب باشند. کورش مودت، سرپرست فرمانداری خرمشهر نیز هشدار داده که از روز شنبه تا سه‌شنبه احتمال بالا آمدن آب دریا و در نتیجه رودخانه‌ها ساکنان اطراف رودخانه‌های خوزستان را تهدید می‌کند. سازمان هواشناسی ایران نیز در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که علاوه بر بارش باران، در مناطق سردسیر و کوهستانی غرب و شمال غرب ایران، خطر برف و کولاک وجود دارد. این سازمان درباره خطر آب‌گرفتگی جاده‌های مناطق حاشیه دریای خزر نیز هشدار داده است.

ادامه را بخوانید

رویترز: کارشناسان دولتی آمریکا در مورد گزارش‌دهی فعالیت تسلیحاتی ایران اختلاف نظر داشتند

April 18, 2019 by · Comments Off on رویترز: کارشناسان دولتی آمریکا در مورد گزارش‌دهی فعالیت تسلیحاتی ایران اختلاف نظر داشتند 

بی بی سی فارسی – به گزارش خبرگزاری رویترز، در میان مقامات آمریکایی در مورد لحن و محتوای گزارش مربوط به فعالیت‌های اتمی و موشکی ایران اختلاف نظر بروز کرده و بعضی از آنان “سیاه‌نمایی” فعالیت جمهوری اسلامی را با گزارش برنامه تسلیحاتی عراق قبل از حمله آمریکا به آن کشور مقایسه کرده‌اند. وبسایت وزارت خارجه آمریکا متن کوتاه شده گزارش سالانه “پیروی و اجرای توافقنامه‌ها و تعهدات مربوط به کنترل، منع گسترش و خلع سلاح‌های کشتار جمعی” را منتشر کرده که بخشی از آن به برنامه‌های اتمی و موشکی ایران اختصاص دارد. این گزارش توسط اداره کنترل، راستی‌آزمایی و پیروی از تعهدات تسلیحاتی تهیه شده و به گفته رویترز، بعضی از کارشناسان معتقدند این متن گزینشی بوده و بیش از اندازه‌ بر برنامه‌های هسته‌ای و موشکی جمهوری اسلامی تمرکز کرده است.

ادامه را بخوانید

ادامه حضور شبه نظامیان خارجی در ایران به بهانه امدادرسانی؛ بعد از بسیج عراق، نوبت حزب الله لبنان شد

April 17, 2019 by · Comments Off on ادامه حضور شبه نظامیان خارجی در ایران به بهانه امدادرسانی؛ بعد از بسیج عراق، نوبت حزب الله لبنان شد 

صدای آمریکا – پس از اعلام حضور جنجالی شبه نظامیان عراقی در ایران و موجی از مخالفت‌های مردمی، نماینده حزب الله لبنان در قم نیز از حضور «جوانان لبنانی» در مناطق سیل زده خبر داده است. خبرگزاری تسنیم روز سه شنبه ۲۷ فروردین به نقل از «شیخ معین دقیق، نماینده حزب‌الله لبنان در قم» نوشت که سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان «از همه جوانان و حزب‌الله لبنان خواسته است» تا برای امدادرسانی به سیل زدگان به ایران بیایند. به گفته او « تعداد قابل‌توجهی از جوانان لبنانی در مناطق سیل‌زده حضور دارند و برخی دیگر از جوانان در حال عزیمت به مناطق سیل‌زده ایران هستند.» حزب الله لبنان در فهرست سازمان‌های تروریستی ایالات متحده قرار دارد و «برایان هوک» نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران فروردین ماه امسال اعلام کرد جمهوری اسلامی هر ساله حدود ۷۰۰ میلیون دلار بودجه مالی به حزب‌الله لبنان می‌دهد که با بازگشت تحریم‌ها، جلوی این حمایت مالی گرفته شده است.

ادامه را بخوانید

اینستاگرام: بسته شدن حساب فرماندهان سپاه مربوط به تروریست خوانده شدن آن است

April 16, 2019 by · Comments Off on اینستاگرام: بسته شدن حساب فرماندهان سپاه مربوط به تروریست خوانده شدن آن است 

بی بی سی – یک سخنگوی شبکه اجتماعی اینستاگرام بسته شدن حساب برخی از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تایید کرده است. اینستاگرام می گوید “ما تحت محدودیت‌های قوانین تحریم‌های ایالات متحده عمل می‌کنیم. با مقامات دولتی مرتبط همکاری می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که تعهدات قانونی‌مان، از جمله مربوط به تعیین سپاه [به عنوان سازمان تروریستی خارجی] را رعایت می‌کنیم.” از ساعاتی پیش ابتدا صفحه منسوب به سرلشگر پاسدار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از دسترس خارج و سپس دستیابی به صفحات برخی دیگر از فرماندهان سپاه هم غیرممکن شده است. سرلشگر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه و سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سرلشگر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و سرتیپ پاسدار موسی کمالی، از روسای ستاد کل، سرتیپ پاسدار محمدباقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از فرماندهانی اند که صفحات آنها در اینستاگرام در حال حاضر در دسترس نیست. حساب رسمی سپاه پاسداران هم در اینستاگرام از دسترس خارج است.

ادامه را بخوانید

جلوگیری مصر از ارسال نفت ایران از کانال سوئز به سوریه

April 14, 2019 by · Comments Off on جلوگیری مصر از ارسال نفت ایران از کانال سوئز به سوریه 

زمانه – بنا به گزارش برخی رسانه‌ها دولت مصر از عبور محموله‌های نفتی ایران از کانال سوئز به سمت سوریه جلوگیری کرده است. بنابر این گزارش ای اقدام مصر باعث شد ایران نفت خود را از طریق خاک عراق و با تانکر به سوریه صادر کند. روزنامه عربستانی “السعودیه الآن” گزارش داده که دولت مصر، در اقدامی ناگهانی از عبور محموله‌های نفتی ایران از کانال سوئز به سمت سوریه جلوگیری کرده است. در اواخر مارس ۲۰۱۹ نیز روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی نوشته بود که آمریکا از مصر خواسته است که از عبور نفتکش‌های ایرانی از کانال سوئز و ارسال نفت به سوریه جلوگیری کند. وبسایت خبری “فرارو” روز یکشنبه ۲۵ فروردین (۱۴ آوریل) نیز به استناد به گزارش اخیر این روزنامه سعودی نوشته که این اقدام مصر موجب شده ایران از طریق خاک عراق و با تانکر به سوریه نفت صادر کند. بنابر این گزارش، ایران در هفته گذشته از طریق عراق ۱۲۰۰ تانکر نفت به سوریه صادر کرده است.

ادامه را بخوانید

مسابقه بوکس صدف خادم: مسابقه‌ای تاریخی که نتیجه‌اش برای هیچ‌کس مهم‌ نیست

April 13, 2019 by · Comments Off on مسابقه بوکس صدف خادم: مسابقه‌ای تاریخی که نتیجه‌اش برای هیچ‌کس مهم‌ نیست 

رادیو فرانسه – امشب – شنبه ١٣ آوریل – صدف خادم،‌ اولین زن ‌ایرانی خواهد بود که در مسابقه‌ای زیر نظر فدراسیون جهانی بوکس‌‌ مبارزه خواهد کرد. حریف او یک مشت‌زن فرانسوی است. این مسابقه در شهر ساحلی  “روآیان” واقع در غرب برگزار می‌شود. ساعت ده و ‌ربع امشب، صدف خادم در برابر “ان شووَن” فرانسوی در رینگ‌ بوکس قرار می‌گیرد تا به این شکل وارد تاریخ ورزش بوکس ایران شود. صبح شنبه، صدف خادم با همراهی مربی‌اش مهیار منشی‌پور قهرمان سابق بوکس سبک وزن جهان به روی ترازو رفت و با حریف خود رو به رو شد، رویارویی که با لبخند و آغوش و عکس یادگاری و‌همچنین تبادل هدیه دو‌ مبارز همراه بود: یک قاب منبت‌کاری‌از سوی صدف و یک پیراهن تیم بوکس از سوی حریف. رسانه‌های‌ مختلف محلی و بین‌المللی به استقبال این مسابقه رفته‌اند، مجله‌ “اکیپ” فرانسه، معروفترین نشریۀ ورزشی کشور، گزارشی مفصل از صدف خادم در شماره امروز خود منتشر کرده و این مسابقه از دو تلویزیون به شکل‌ مستقیم پخش می‌شود.

ادامه را بخوانید

آمریکا در واکنش به خبر خروج قاهره از ائتلاف ضد ایران: مصر فرصت ایفای نقش رهبری را از دست ندهد

April 12, 2019 by · Comments Off on آمریکا در واکنش به خبر خروج قاهره از ائتلاف ضد ایران: مصر فرصت ایفای نقش رهبری را از دست ندهد 

صدای آمریکا – وزارت خارجه ایالات متحده روز پنجشنبه ۲۲ فروردین در واکنش به خبر اخیر رویترز در مورد تصمیم مصر به خروج از ائتلاف استراتژیک خاورمیانه، که به «ناتو عربی» معرف شده است، از قاهره خواست که فرصت ایفای نقش رهبری در این اتحاد نظامی منطقه‌ای را از دست ندهد. خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه در گزارشی اختصاصی از قول منابع آگاه، نوشت که مصر از طرحی برای تشکیل «ناتو عربی» با حضور کشورهای عربی متحد آمریکا در خاورمیانه برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران کناره‌گیری کرده است. این خبرگزاری ضمن اعلام این خبر، نوشت که مصر این تصمیم خود را پیش از نشست یکشنبه گذشته در پایتخت عربستان به اطلاع ایالات متحده و دیگر کشورهایی که قرار است عضوی از ائتلاف باشند، رسانده است.

ادامه را بخوانید

صفحه بعد »

Bottom