Top

جایزه ویژه آکادمی فیلم «آسیا-پاسیفیک» برای کیارستمی؛ تقدیر از نوید محمدزاده

November 24, 2017 by · Comments Off on جایزه ویژه آکادمی فیلم «آسیا-پاسیفیک» برای کیارستمی؛ تقدیر از نوید محمدزاده 

KiarostamiwebB309041A-CFFE-421E-AD9B-F183BC470103_w650_r1_sصدای آمریکا – یازدهمین دوره مراسم اهدای جوایز فیلم آکادمی آسیا-پاسیفیک که به اسکار آسیایی معروف است، با شور و هیجان بسیاری در شهر «بریزبن» استرالیا برگزار شد و هیأت داوران جوایزبرتر را به سینماگران و آثار برگزیده اهدا کرد. به گزارش هالیوود ریپورتر، جایزه استاد عباس کیارستمی نیز برای درک ویژه هنری وی در فیلم آخرش «۲۴ فریم» اهدا شد. این جایزه هفتاد و هفتمین جایزه بین‌المللی برای کیارستمی است که در هفتاد و هفتمین سال تولدش و پس از درگذشت اش به او تعلق گرفت. مراسم اهدای جوایز سینمایی آسیا-پاسیفیک هر سال در این شهر برگزار می شود و هدف آن تجلیل از هنرمندان و حمایت از سینمای منطقه است.

ادامه را بخوانید

تحصن دانشجویان دانشگاه نفت ایران در اعتراض به سیاست‌های استخدامی وزارت نفت

November 23, 2017 by · Comments Off on تحصن دانشجویان دانشگاه نفت ایران در اعتراض به سیاست‌های استخدامی وزارت نفت 

Strikewebb001ABC3F-3FD6-45F6-BB93-117BFDFEFD84_cx0_cy26_cw0_w650_r1_sصدای آمریکا – دانشجویان دانشگاه صنعت نفت ایران در ادامه اعتراضات خود به مدیریت این دانشگاه این هفته از شرکت در کلاس‌ها خودداری کرده‌اند. تحریم کلاس‌های دانشگاه صنعت نفت چندمین مرحله از اعتراضات دانشجویان این دانشگاه است که به امتناع وزارت نفت از استخدام فارغ التحصیلان این دانشگاه اعتراض دارند. دانشجویان معترض می‌گویند که آنها به دلیل تضمین‌های استخدامی این دانشگاه با کسب رتبه‌های ممتاز کنکور سراسری به آبادان و اهواز رفته‌اند تا در دانشگاه صنعت نفت درس بخوانند اما حالا وزارت نفت با بهانه‌گیری‌های متعدد از استخدام این دانشجویان خودداری می‌کند. این درحالی است که فلسفه وجودی دانشگاه صنعت نفت، تربیت متخصص برای این وزارتخانه کلیدی است اما وزارت نفت ایران ترجیح می‌دهد به جای جوانان متخصص، تعداد قابل توجهی از نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی را استخدام کند.

ادامه را بخوانید

چرا کارگران دست از اعتراض نمی‌کشند؟

November 22, 2017 by · Comments Off on چرا کارگران دست از اعتراض نمی‌کشند؟ 

Labourwebزمانه – لیلا محمودی – اعتصاب و تجمع کارگران در اعتراض به تعویق دستمزدها و با خواست امنیت شغلی به امری روزمره تبدیل شده و خصلتی ادامه‌دار و فرسایشی به خود گرفته‌ است و اکنون دیگر به کارخانه‌ها و واحدهای ورشکسته یا نیمه‌فعال منحصر نیست. اعتصاباتی که از شهرداری‌ها تا معادن و پروژه‌های نفت و گاز را در بر می‌گیرند، در برخورد به دیوار ستبر امتناع کارفرمایان از پاسخگویی به مطالبات کارگران، بی‌عملی نهادهای حمایتی قانونی و در غیاب تشکل‌های سراسری مستقل کارگری که قادر باشند این مطالبات را به کارفرمایان بقبولانند، بارها و بارها تکرار می‌شوند و در کمتر موردی با دستاورد چشمگیری برای کارگران همراهند اما کارگران راهی جز ادامه اعتراض نمی‌بینند.با مرور اعتصابات و اعتراضات کارگری یک هفته اخیر به کمتر اعتصابی برخورد می‌کنیم که در هفته‌ها و ماه‌های قبل بارها تکرار نشده باشد. کارگران کمباین سازی تبریز که اعتصاب اخیرشان وارد سی و ششمین روز خود شد، قبلا چندین اعتصاب و تجمع اعتراضی را پشت سر گذاشته‌اند. کارگران شرکت کننده در سایر اعتصابات نیز به همین ترتیب. تنها تفاوت ادامه‌دار شدن اعتصابات است.

ادامه را بخوانید

تحریم‌های آمریکا مبادلات بانکی ایران را حتا با چین ناممکن ساخته است

November 21, 2017 by · Comments Off on تحریم‌های آمریکا مبادلات بانکی ایران را حتا با چین ناممکن ساخته است 

Chinawebsfry2رادیو فرانسه – حمید حسینی، عضو اتحادیۀ صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی در گفتگو با خبرگزاری ایلنا، تلویحاً اعتراف کرده است که تحریم های آمریکا مشکلات مبادلات بانکی جمهوری اسلامی ایران را به ویژه با کشوری نظیر چین که شریک مهم تجاری ایران به شمار می رود، تشدید ساخته است.حمید حسینی که در عین حال دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق هست گفته است که جمهوری اسلامی ایران در زمینۀ صادرات فرآورده هایش هنوز به شدت به بازار خدمات بانکی و شرکت های اماراتی وابسته است.  او گفته است : اگر چه بخش عمدۀ محصولات پتروشیمی ایران به چین صادر می شود، اما، در نتیجۀ فشارهای آمریکا، بانک ها و شرکت های چینی هنوز حاضر به همکاری با ایران نیستند و دلیل عمدۀ آن پولشویی و ابهام در هویت طرف های ایرانی مبادلات بانکی و تجاری است. عضو اتحادیۀ صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی در ادامۀ این سخن افزوده است : بانک های چینی در معامله با ایران دائماً می پرسند : این شرکتی که پول را دریافت می کند چه هویتی دارد؟ وابسته به کیست و چه ظوابطی دارد؟ آیا در فهرست تحریم های آمریکا قرار دارد؟ و غیره.

ادامه را بخوانید

داعش در رقه، جزییات یک توافق محرمانه

November 20, 2017 by · Comments Off on داعش در رقه، جزییات یک توافق محرمانه 

Raghehwebtruckerwithq700_zwlh4gi-mr_d2thumeبی بی سی – ابو فوزی، راننده کامیون، فکر می‌کرد که این هم کاری است مثل همه کارهای دیگر. او یک تریلی دارد و با آن به خطرناک‌ترین مناطق شمال سوریه بار برده است. پل‌های بمباران شده، کویر، حتی نیروهای حکومت سوریه و داعش هم جلوی کارش را نگرفته‌اند و او بارش را به مقصد رسانده است. اما این بار، بارش انسان است. کارفرما هم نیروهای دموکراتیک سوریه هستند، ائتلافی از نیروهای کرد و عرب تحت حمایت آمریکا که با داعش می‌جنگند. آنها از ابو فوزی خواستند کاروانی را که قرار است صدها خانواده جنگ‌زده را از شهر طبقه در نزدیکی رود فرات به اردوگاهی در شمال منطقه ببرد، هدایت کند. به او گفته شد که سفر بیشتر از شش ساعت نخواهد بود. اما بامداد ۲۱ مهر، وقتی او و راننده‌های دیگر آماده حرکت می‌شدند، فهمیدند که به آنها دروغ گفته‌اند.

ادامه را بخوانید

زلزله غرب ایران؛ نقش نیروهای مسلح در امداد هوایی

November 19, 2017 by · Comments Off on زلزله غرب ایران؛ نقش نیروهای مسلح در امداد هوایی 

Eathquickhelpweb_98817999_3بی بی سی – شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۶، زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۳ در نزدیکی مرز ایران و عراق رخ داد و باعث تخریب گسترده ساختمان‌ها و تاسیسات شهری و روستایی بخصوص در شهر سرپل ذهاب شد؛ بیش از ۴۰۰ نفر جان خود را از دست دادند و هزاران نفر مجروح و بی‌خانمان شدند. این زلزله سبب شد تا بار دیگر نیروهای مسلح کارایی خود را در کمک رسانی در بلایای طبیعی نشان دهند. هوانیروز، نیروی هوایی ارتش ایران، نیروی هوافضا و هوانیروز سپاه پاسداران و همچنین یگان هوایی هلال احمر و هواپیمایی نیروی انتظامی با صدها سورتی پرواز ترابری و امدادی، ملزومات امدادی را از شهرهای بزرگ ایران به کرمانشاه و مجروحان را از کرمانشاه به تهران منتقل کردند.

ادامه را بخوانید

روزنامه سان: بازداشت زاغری با اخراج دو دیپلمات ایرانی از لندن ارتباط دارد

November 18, 2017 by · Comments Off on روزنامه سان: بازداشت زاغری با اخراج دو دیپلمات ایرانی از لندن ارتباط دارد 

NazaninBritishWEbNazanin-Zaghariروزنامه بریتانیایی محافظه‌کار «سان» ادعا کرد که تهران با بازداشت شهروندان دو تابعیتی بریتانیایی ـ ایرانی از جمله نازنین زاغری، در حال تلافی‌جویی به خاطر بازداشت موقت دو دیپلماتش در ۲۰۱۳ است. به ادعای سان، یک وکیل حکومت ایران همراه با یک مقام وزارت دفاع این کشور در سال ۲۰۱۳ به دستور ترزا می، نخست‌وزیر کنونی و وزیر کشور وقت بریتانیا، به محض ورود به فرودگاه هیترو لندن موقتاً بازداشت می‌شوند. این دو مقام ایرانی را به کمپ پناهجویی می‌فرستند و سپس به تهران بازمی‌گردانند. این دو دیپلمات برای تقاضای رسمی بازپس‌گیری طلب «۴۵۰ میلیون پوندی» بابت یک معامله تسلیحاتی به لندن رفته بودند و به ادعای سان، برای آنها ویزا صادر شده بود. دیگر منابع میزان این بدهی را حدود ۴۰۰ میلیون پوند عنوان کرده‌اند.

ادامه را بخوانید

نیویورک تایمز: ایرانی‌ها از ساختمان‌های بد ساخت در مناطق زلزله‌زده عصبانی‌اند

November 17, 2017 by · Comments Off on نیویورک تایمز: ایرانی‌ها از ساختمان‌های بد ساخت در مناطق زلزله‌زده عصبانی‌اند 

NYtimesErdquakwebAD8849A8-0E37-4591-8800-03AFB21F68C1_w1023_r1_sصدای آمریکا – افتتاح بخش جدید بیمارستان امام خمینی در سال گذشته اتفاق مهمی بود که رسانه ها تمام و کمال آن را پوشش دادند. بیش از یکصد تخت به این پروژه پانزده میلیون دلاری که تکمیل آن هشت سال طول کشیده بود، افزوده شد تا این بیمارستان به بزرگترین نمونه در منطقه بدل شود. اما طی سی ثانیه زلزله یکشنبه شب، این بخش تازه ساخت مانند یک قوطی نوشابه خالی در دستان یک کودک مچاله شد. بخش اصلی و قدیمی بیمارستان با چهل سال عمر با کمترین آسیب سرپا ایستاده است. زلزله استان کرمانشاه که در ایران تلفات و خسارات به مراتب بیشتری از عراق داشته است شاهدی بر این ادعای مردم ایران است که فساد در سازمان های دولتی به ساخت ساختمان های باسمه ای منجر شده و زیر ساخت های ایران را تضعیف کرده است.

ادامه را بخوانید

انتقاد تند از سیاستمداران آلمانی بعد از پهن فرش قرمز برای شرکت‌های ایرانی

November 16, 2017 by · Comments Off on انتقاد تند از سیاستمداران آلمانی بعد از پهن فرش قرمز برای شرکت‌های ایرانی 

GermanyDritik778FCDFD-0FC9-414C-A570-A71E324A9B52_w650_r1_sصدای آمریکا – کارشناسان حقوق بشری و سازمان های غیر دولتی که در پی توقف حمایت ایران از تروریسم و فعالیت های غیرقانونی هسته ای اش هستند یک فوروم بانکی در آلمان را که با حضور سیاستمداران و نهادهای دولتی برگزار شده و مشوق تجارت در جمهوری اسلامی ایران است زیر فشارهای شدیدی گذاشته اند. جروسلم پست نوشت: اولریک بکر، سخنگوی سازمان غیر دولتی «بمب را متوقف کنید»، می گوید: «این فوروم بانکی مایه رسوایی است. بانکداران و سیاستمداران آلمانی برای رژیمی فرش قرمز پهن کرده اند که مسول گریز میلیون ها نفر از سوریه و عراق است.» «پنجمین فورم بانکی و تجارتی ایران و اروپا» طی پانزدهم و شانزدهم نوامبر در فرانکفورت برگزار می شود.

ادامه را بخوانید

نامه حدود پنجاه عضو کنگره آمریکا به دولت ترامپ برای مقابله با ساخت کارخانه اسلحه‌سازی ایران در سوریه

November 15, 2017 by · Comments Off on نامه حدود پنجاه عضو کنگره آمریکا به دولت ترامپ برای مقابله با ساخت کارخانه اسلحه‌سازی ایران در سوریه 

KongressC50871EA-7FA5-4F42-BCE2-A561A4CE2937_w650_r1_sصدای آمریکا – حدود پنجاه قانونگذار کنگره آمریکا در نامه ای به دولت پرزیدنت ترامپ خواستار مقابله با تلاش ایران برای کارخانه اسلحه سازی در سوریه و حضور نظامی در این کشور شده اند. در این نامه که اعضای جمهوریخواه و دموکرات آن را امضا کرده اند، آنها می گویند براساس مشاهداتی که در سفر اخیر به خاورمیانه داشته اند، نگران نفوذ جمهوری اسلامی ایران در سوریه هستند. در بخشی از این نامه خطاب به رکس تیلرسون آمده «سوریه به دست ایران افتاده» و این مساله موجب «نگرانی رهبران» اسرائیل شده است. نسخه ای از این نامه را سایت اینترنتی «فری بیکن» منتشر کرده که تاریخ روز سه شنبه ۲۳ آبان را دارد. در این نامه خطاب به رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا آمده:

ادامه را بخوانید

صفحه بعد »

Bottom