Top

ده ماه بعد از بازداشت؛ تعدادی از فعالان زیست محیطی به فساد فی الارض متهم شدند

October 22, 2018 by · Comments Off on ده ماه بعد از بازداشت؛ تعدادی از فعالان زیست محیطی به فساد فی الارض متهم شدند 

ادامه را بخوانید

وزیر راه ایران : کاری از دستم ساخته نیست، استعفا میدهم

October 20, 2018 by · Comments Off on وزیر راه ایران : کاری از دستم ساخته نیست، استعفا میدهم 

رادیو فرانسه – عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، امروز سومین متن استعفای خود را خطاب به حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، منتشر کرد تا علناً از دولت یازدهم خداحافظی کند. هنوز رئیس جمهوری ایران، حسن روحانی، به این اقدام عباس آخوندی واکنشی نشان نداده است. تاریخ آخرین متن استعفای آخوندی خطاب به حسن روحانی دهم شهریور ماه گذشته است. در این متن وزیر راه و شهرسازی از حسن روحانی خواسته است که با استعفای وی پیش از حداکثر اواخر مهر ماه موافقت کند. عباس آخوندی تصریح کرده است که او سه بار نیز در سال ١٣۹۶ خواستاراستعفا از دولت شده بود. وی در توضیح علت استعفای خود نوشته است که در زمینۀ بازآفرینی شهری نمی تواند کار مؤثری انجام بدهد و دخالت های گستردۀ دولت در بازار و نحوۀ ساماندهی وضعیت وخیم اقتصادی کشور امکان هرگونه هماهنگی و اقدام را از او سلب کرده است.

ادامه را بخوانید

گارد ساحلی جمهوری آذربایجان ملوانان مسموم ایرانی را نجات داد؛ سه نفر جان دادند

October 19, 2018 by · Comments Off on گارد ساحلی جمهوری آذربایجان ملوانان مسموم ایرانی را نجات داد؛ سه نفر جان دادند 

جمهوری آذربایجان چند ملوان ایرانی را که «با ماده شیمیایی» مسموم شده بودند، در دریای خزر نجات داد اما گزارش شده سه نفر از آنها جان خود را از دست دادند. گارد ساحلی جمهوری آذربایجان می گوید ملوانان نشانه هایی از مسمومیت با ماده شیمایی داشتند. یک سخنگوی وزارت بهداشت جمهوری آذربایجان پس از نجات ملوانان روز جمعه گفت که سه نفر از آنها جان خود را از دست دادند. او گفت که گارد ساحلی پیام SOS یا درخواست فوری کمک از کشتی باری حامل گندم دریافت کرده بود. کشتی «نازمهر» از بندر آق‌تاو در قزاقستان بار خود را به باکو در جمهوری آذربایجان حمل می کرد.

ادامه را بخوانید

مکارم شیرازی از آموزش و پرورش خواست کودکان را در مساجد حاضر کند

October 18, 2018 by · Comments Off on مکارم شیرازی از آموزش و پرورش خواست کودکان را در مساجد حاضر کند 

آیت الله ناصر مکارم شیرازی آشنا کردن دانش آموزان با مسجد و همچنین آموزش اولیای دانش آموزان را از جمله وظایف آموزش و پرورش دانست و افزود : “حضور دانش آموزان در مساجد موجب بیمه شدن آنان در مقابل آسیب های اجتماعی و اخلاقی می شود.” ناصر مکارم شیرازی از وزارت آموزش و پرورش خواست که “دانش آموزان و اولیای آنان را نسبت به کارکردهای آسیب زای فضای اجتماعی” آگاه سازد و در این زمینه نقش مسجد را نادیده نگیرد. محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش، امروز پنجشنبه ٢۶ مهر ماه در سفر به قم با برخی روحانیان از جمله آیت الله مکارم شیرازی ملاقات کرد و گفت : از اهداف وزارت آموزش و پرورش آماده کردن دانش آموزان برای مقابله با تهاجم های فرهنگی از طریق “فضای مجازی” است. او “نحله های کاذب” را از جمله خطراتی خواند که دانش آموزان کشور را تهدید می کند.

ادامه را بخوانید

“خدمات جنسی به عراقی‌ها در مشهد” و کیفرخواست برای شرق و شهروند

October 17, 2018 by · Comments Off on “خدمات جنسی به عراقی‌ها در مشهد” و کیفرخواست برای شرق و شهروند 

دادستان تهران خبر از صدور کیفرخواست برای مدیران مسئول روزنامه‌های شرق و شهروند داده است. این روزنامه‌ها متهم به اختلاف افکنی میان مردم ایران و عراق شده‌اند. موضوع بر سر گزارشی است درباره عرضه خدمات جنسی زنان در مشهد. عباس جعفری‌دولت‌آبادی، دادستان تهران مدیران مسئول روزنامه‌های شرق و شهروند را متهم به عبور از “خطوط قرمز” مطبوعات در ایران کرد. سایت “خبرآنلاین” روز چهارشنبه ۲۴ مهر (۱۷ اکتبر) خبر  از صدور کیفرخواست برای مدیران این دو روزنامه داده است. این سایت خبری درگزارش خود به نقل از دادستان تهران اعلام کرده است که مدیران این دو روزنامه “با انتشار برخی اخبار به اختلاف افکنی میان مردم ایران و عراق اقدام کرده‌اند.” در ادامه این گزارش آمده است که مدیران این روزنامه “احضار و تفهیم اتهام شدند و کیفرخواست آن‌ها صادر شده است.”

ادامه را بخوانید

توافق محرمانه مسکو – تهران برای دور زدن تحریمهای نفتی ایران

October 16, 2018 by · Comments Off on توافق محرمانه مسکو – تهران برای دور زدن تحریمهای نفتی ایران 

وزارت خارجه اسرائیل سندی منتشر کرد که نشان می دهد قرار است نفت خام ایران از راه دریای خزر به روسیه صادر شود و پس از آن که در پالایشگاههای آن کشور تصفیه شد به عنوان نفت روسیه به سراسر جهان صادر شود. این تمهید به گزارش روزنامه تایمز اسرائیل از ماه آینده که مرحله دوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران آغاز می شود به اجرا در خواهد آمد. به گزارش این روزنامه در ماه گذشته که سران ترکیه و روسیه با حسن روحانی در تهران دیدار داشتند این قرار گذاشته شد. در سند وزارت خارجه اسرائیل آمده است کشورهای اروپائی که به برجام پایبند مانده اند اجازه خواهند داد نفت ایران به کشورهای آسیائی صادر شود. دولت ترامپ از ۴ نوامبر در اجرای مرحله دوم تحریم‌ها علیه ایران نفت و گاز ایران را مورد تحریم کامل قرار خواهد داد تا با اعمال فشار شدید اقتصادی، تهران را به تغییر رفتار در سیاست خارجی، عدم مداخله در امور سایر کشورها و حقوق بشر در داخل وادار سازد.

ادامه را بخوانید

هشدار نسبت به “مهاجرت خلبان‌های ایرانی به کشورهای همسایه”

October 15, 2018 by · Comments Off on هشدار نسبت به “مهاجرت خلبان‌های ایرانی به کشورهای همسایه” 

یک نماینده مجلس نسبت به مهاجرت خلبانان خطوط هوایی ایران به کشورهای همسایه هشدار داد. وضعیت اقتصادی کشور و تفاوت چشمگیر حقوق پرداختی خطوط داخلی و خارجی از جمله دلایل این مهاجرت است. فرار نخبگان اما فقط مختص خلبانان نیست. هادی بهادری، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، روز دوشنبه ۲۳ مهرماه (۱۵ اکتبر) از “روند مهاجرت خلبانان ایرانی به کشورهای آسیایی به‌ویژه کشورهای منطقه” ابراز نگرانی کرد و نسبت به آن هشدار داد. بهادری به خبرگزاری خانه ملت گفت: «در سال‌های گذشته، موضوع مهاجرت خلبانان همواره مطرح شده، به طوری که یک روز مهاجرت این افراد به ترکیه گفته شده و روزهای دیگر کشورهایی مانند امارات و هند مطرح می‌شود.». او در عین حال اذعان کرده است که “معضل مهاجرت نخبگان” تنها مختص خلبانان نیست و “بسیاری از اقشار کشور را شامل می‌شود”.

ادامه را بخوانید

نشست FATF در پاریس؛ بررسی خروج ایران از “لیست سیاه”

October 14, 2018 by · Comments Off on نشست FATF در پاریس؛ بررسی خروج ایران از “لیست سیاه” 

نشست شش‌روزه گروه ویژه اقدام مالی (FATF) در پاریس قرار است درباره تعلیق یا عدم تعلیق ایران از قرار گرفتن در لیست سیاه این سازمان تصمیم‌گیری کند. یکی از لوایح مرتبط با “اف‌ای‌تی‌اف” هنوز توسط شورای نگهبان تأیید نشده است. نشست گروه ویژه اقدام مالی (FATF) از امروز یکشنبه ۲۲ مهرماه (۱۴ اکتبر) به مدت شش روز در پاریس برگزار خواهد شد. یکی از موضوعات این نشست ارزیابی پیشرفت جمهوری اسلامی در اجرای استانداردهای این سازمان برای مبارزه با پولشویی و تصمیم‌گیری در مورد ماندن یا خارج شدن نام ایران از فهرست سیاه آن خواهد بود. در وبسایت گروه ویژه اقدام مالی اعلام شده است که در نشست این سازمان بیش از ۸۰۰ مقام از ۲۰۴ کشور، نهاد و حوزه قضایی، از جمله سازمان ملل، صندوق بین‌المللی پول، بانک جهانی و دیگر سازمان‌های بین‌المللی برای شرکت در نشست شش‌روزه  “اف‌ای‌تی‌اف” در سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) به پاریس می‌آیند. گروه ویژه اقدام مالی همچنین اعلام کرده است که در جریان این نشست شش‌روزه ۱۴۰ سند در رابطه با یک سلسله موضوعات مهم برای یکپارچگی سیستم مالی و تأمین امنیت بین‌المللی آن مورد بحث قرار خواهند گرفت.

ادامه را بخوانید

سفیر پیشین ایران در ژنو: اتحادیه اروپا حق دارد در ایران دفتر داشته باشد

October 13, 2018 by · Comments Off on سفیر پیشین ایران در ژنو: اتحادیه اروپا حق دارد در ایران دفتر داشته باشد 

علی خرم سفیر سابق ایران در ژنو از تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران حمایت کرد و گفت که این حق اتحادیه اروپاست و امتیاز بزرگی هم برای ایران به حساب می‌آید. او گفت که اروپا در مقابل آمریکا از برجام “تمام‌قد” دفاع می‌کند. علی خرم، سفیر سابق ایران در در مقر اروپایی سازمان ملل متحد در ژنوروز شنبه ۲۱ مهر (۱۳ اکتبر) به خبرگزاری ایلنا گفت که همکاری‌های اروپا با ایران فراتر از توافق برجام است و مختص به برجام نبوده است. او در این ارتباط به دفاع اتحادیه اروپا از برجام هم اشاره کرد و گفت: «اتحادیه اروپا در سال‌های اخیر به صورت تمام‌قد در مقابل متحد سنتی و راهبردی خود یعنی آمریکا قرار گرفته و از توافق هسته‌ای به شدت حمایت می‌کن این دیپلمات سابق ایران  در ادامه صحبت‌های خود افزود: «در صورتی که برجام پابرجا باقی بماند و ایران و اروپا بتوانند از گردنه سنگ‌اندازی‌های دولت امریکا عبور کنند که البته کار سختی هم خواهد بود، این مسئله می‌تواند به رشد بیش از پیش مناسبات طرفین کمک کند.»

ادامه را بخوانید

اعتراضات: مشکل رانندگان کامیون با توزیع لاستیک حل نمی‌شود

October 12, 2018 by · Comments Off on اعتراضات: مشکل رانندگان کامیون با توزیع لاستیک حل نمی‌شود 

۲۰ روز از اعتصاب رانندگان کامیون در ایران می‌گذرد. با وجود اینکه رئیس سازمان راهداری یک هفته پیش وضعیت تردد کامیون‌ها را «عادی» توصیف کرد، دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیوندارن گفته که شبکه حمل و نقل ریلی و کامیون‌های شرکت‌ باربری ایثارگران برای جابجایی بار به کار گرفته شدند. به گفته دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیونداران پس از گذشت ۲۰ روز از اعتصاب رانندگان کامیون تنها نیمی از کامیون‌ها «در برخی مناطق به کار برگشته‌اند». احمد کریمی گفته که در جریان اعتصاب رانندگان کامیون که از یکم مهر سال جاری برای چهارمین بار اعتصاب کردند، جابجایی تولیدات برخی کارخانه‌ها با مشکل روبرو شده و سازمان راهداری برای این کار از شبکه حمل و نقل جاده‌ای یا کامیون‌های خود مالکی و شرکت باربری ایثارگران استفاده کرده است.

ادامه را بخوانید

صفحه بعد »

Bottom