Top

ایران سومین کارخانه ساخت موشک بالیستیک را راه انداخت؛ واکنش فرانسه

May 27, 2017 by · Comments Off on ایران سومین کارخانه ساخت موشک بالیستیک را راه انداخت؛ واکنش فرانسه 

w ادامه را بخوانید

حمله منچستر؛ پلیس بریتانیا به اشتراک گذاشتن اطلاعات با نهادهای امنیتی آمریکا را متوقف کرد

May 25, 2017 by · Comments Off on حمله منچستر؛ پلیس بریتانیا به اشتراک گذاشتن اطلاعات با نهادهای امنیتی آمریکا را متوقف کرد 

Manchesterwebدر پی افشای اطلاعات و انتشار عکس‌های محرمانه مربوط به صحنه انفجار دوشنبه شب سالن کنسرت منچستر، پلیس بریتانیا به اشتراک گذاشتن اطلاعات با نهادهای امنیتی آمریکا را متوقف کرده است. پلیس بریتانیا افشای اطلاعات و انتشار عکس‌ها در روزنامه نیویورک‌تایمز را محکوم کرده بود. مقام‌های بریتانیا می‌گویند که انتشار این اطلاعات به تحقیقات پلیس لطمه زده و اعتماد آنها را به نهادهای امنیتی آمریکا مخدوش کرده است. ترزا می، نخست وزیر بریتانیا قرار است روز پنجشنبه در دیدار با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در حاشیه نشست سران ناتو در بروکسل، گلایه و نگرانی خود را با او در میان بگذارد. تصاویر افشا شده، قطعات خون‌آلود بمبی را نشان می‌دهد که انفجار آن به کشته شدن ۲۲ نفر در سالن کنسرت “منچستر آرینا” انجامید.

ادامه را بخوانید

عفو بین الملل: حال آتنا دائمی وخیم است، به رهبر جمهوری اسلامی نامه بنویسید

May 24, 2017 by · Comments Off on عفو بین الملل: حال آتنا دائمی وخیم است، به رهبر جمهوری اسلامی نامه بنویسید 

Atenawebعفو بین‌الملل نسبت به وضعیت سلامت آتنا دائمی، فعال مدنی زندانی در ایران، ابراز نگرانی کرده و خواستار نامه نگاری فعالان حقوق بشر به رهبر و رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی برای آزادی او شده است. در وبسایت این سازمان حقوق بشری آمده است که خانم دائمی پس از ۴۶ روز اعتصاب غذا به شدت بیمار و ضعیف شده و با کمبود آب بدن مواجه شده است. این در حالیست که به نوشته عفو بین الملل‌مسئولان قضایی با وجود هشدارهای پزشکان از اعزام این زندانی به بیمارستان خارج از زندان خودداری می‌کنند.

ادامه را بخوانید

کارخانه «مشهد نخ» تعطیل و ۳۰۰ کارگر آن بیکار شدند

May 23, 2017 by · Comments Off on کارخانه «مشهد نخ» تعطیل و ۳۰۰ کارگر آن بیکار شدند 

Unimpolymentwebزمانه – کارخانه «مشهد نخ» تولید کننده نخ پنبه‌ای و آکریلیک از اول خرداد سال جاری تعطیل شد. نزدیک به ۳۰۰ کارگر این کارخانه بیکار شدند. علت تعطیل کارخانه واردات بی رویه و عدم توان رقابت با کالاهای قاچاق عنوان شده است. خبر تعطیلی «مشهد نخ» را روزنامه خراسان به نقل از یکی از کارگران این کارخانه اطلاع داد. به نوشته خراسان، روز گذشته یکی از کارگران این کارخانه گفت از اول خرداد کارخانه تعطیل می‌شود و همه کارگران آن بیکار می‌شوند. صراف زاده مدیر فروش «مشهد نخ» ضمن تائید خبر تعطیلی کارخانه گفته است: «واردات بی رویه و وجود کالاهای قاچاق، عامل اصلی این مشکل است و دیگر توان تولید و رقابت با کالاهایی که زیر قیمت واقعی و بی کیفیت تولید می‌شود را نداریم، هرچه هم داد زدیم صدای ما را نشنیدند، دو سال است کارخانه فقط زیان می‌دهد

ادامه را بخوانید

احیای ‘جاهلیت صدر اسلام’؛ واکنش ایران به حمله ملک سلمان و ترامپ

May 22, 2017 by · Comments Off on احیای ‘جاهلیت صدر اسلام’؛ واکنش ایران به حمله ملک سلمان و ترامپ 

SoudiArabiawebبی بی سی فارسی – بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، از آنچه که “ترویج ایران‌هراسی” از سوی آمریکا خوانده انتقاد کرده، و ستاد کل نیروهای مسلح ایران نیز در بیانیه‌ای درباره آنچه که “شکل‌گیری دوران جاهلیت صدر اسلام” از سوی برخی از کشورهای منطقه خوانده هشدار داده است. آقای قاسمی گفته است که آمریکا در “تداوم سیاست‌های خصمانه” خود علیه ایران تلاش می‌کند “کشورهای منطقه را به خرید هرچه بیشتر تسلیحات آمریکایی تشویق کند.” آقای قاسمی در اظهارات امروز دوشنبه ۲۲ مه (اول خرداد) گفت: “متاسفانه برخی کشورهای منطقه به جای اتکا به توان مردمی خود و ظرفیت‌های همکاری منطقه‌ای، دل در گرو حمایت قدرت‌های بزرگ بسته‌اند.” این مقام وزارت خارجه ایران اظهارات اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، علیه ایران را “فریبکارانه و مداخله‌جویانه” خوانده است. آقای قاسمی بدون نام بردن از کشوری خاص در منطقه افزود که “دولت‌های منطقه نیز بهتر است به جای هزینه کردن میلیاردها دلار از ثروت مردم خود در ازای حمایت‌های موهوم آمریکا، به فکر ثبات و رفاه و آرامش و آسایش واقعی مردم از طریق احترام به حق تعیین سرنوشت ملت‌ها و صرف این مبالغ هنگفت در امور توسعه و همکاری سازنده منطقه‌ای باشند.”

ادامه را بخوانید

نیویورک تایمز: چین با کشتن و زندانی کردن ۲۰ خبرچین، سیا را فلج کرده بود

May 21, 2017 by · Comments Off on نیویورک تایمز: چین با کشتن و زندانی کردن ۲۰ خبرچین، سیا را فلج کرده بود 

Ciawebروزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی اختصاصی خبر داده در حد فاصل سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ چین با کشتن و زندانی کردن ۲۰ مخبر سیا، به جریان جاسوسی این نهاد اطلاعاتی آمریکا آسیب جدی وارد کرده بوده است. هنوز مشخص نیست که دولت چین مخبران سیا را از طریق هک مکالمات یا کامپیوترهای این سازمان شناسایی کرده و یا یک نفوذی این افراد را لو داده است. بنابر این گزارش به یکی از مخبران لو رفته در داخل محوطه یکی از ساختمان‌های دولتی شلیک شده تا “درس عبرت” بقیه شود. سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا، سیا، هنوز به این گزارش واکنش نشان نداده است نیویورک تایمز در گزارشش با چهار افسر سابق سیا گفتگو کرده است. آنها به این روزنامه آمریکایی گفته‌اند ابتدا در سال ۲۰۱۰ جریان ارسال اطلاعات توسط مخبران از داخل دولت چین به تدریج کاهش یافت و یک سال پس از آن (۲۰۱۱) مخبرانی که به درون دولت چین نفوذ کرده بودند یکی‌یکی ناپدید شدند.

ادامه را بخوانید

زنی در جنوب هند آلت تناسلی ‘متعرض جنسی’ به خود را برید

May 20, 2017 by · Comments Off on زنی در جنوب هند آلت تناسلی ‘متعرض جنسی’ به خود را برید 

Rapewebبی بی سی – یک زن ۲۳ ساله هندی آلت تناسلی یک روحانی هندو را بریده و ادعا کرده است که این معلم مذهبی در طول سالیان متمادی به او تجاوز کرده است. این اتفاق در ایالت جنوبی کرلا، رخ داده است. به گفته پلیس این فرد روحانی برای انجام مراسم مذهبی به خانه این دختر می‌رفته است. پدر این دختر سالهاست که مریض است و مادر وی از این روحانی هندو و مراسم مذهبی وی، برای کاهش آلام روحی خود استفاده می‌کرده است. اما این دختر مدعی است که این فرد روحانی هندو در هر فرصتی برای تعرض به وی استفاده می‌کرده است. براساس گزارشها دیشب جمعه (۱۹ مه/۲۹ اردیبهشت) این دختر با استفاده از یک چاقو و هنگامی که به ادعای این دختر وی قصد تعرض جنسی به او را داشته است به وی حمله کرده است. پس از این حادثه، این دختر به پلیس تلفن زده است. گزارش شده است که این فرد روحانی بلافاصله به بخش اورژانس بیمارستان محل برده شده است.

ادامه را بخوانید

گزارش وزارت خارجه آمریکا درباره تحریم‌های حقوق بشری ایران

May 19, 2017 by · Comments Off on گزارش وزارت خارجه آمریکا درباره تحریم‌های حقوق بشری ایران 

ادامه را بخوانید

ناطق نوری از ریاست دفتر بازرسی رهبر ‘استعفا کرد’

May 18, 2017 by · Comments Off on ناطق نوری از ریاست دفتر بازرسی رهبر ‘استعفا کرد’ 

Leaderwebبی بیی سی فارسی – رسانه‌های ایران می‌گویند علی اکبر ناطق نوری “چندی پیش” از ریاست دفتر بازرسی آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران استعفا داده است. ایسنا می‌گوید تاکنون از پذیرش یا عدم پذیرش استعفای آقای ناطق نوری اطلاعی در دست نیست. در این رسانه‌ها به نقل از یک منبع آگاه گفته شده که دلیل استعفای آقای ناطق‌نوری، قصد او برای حمایت از حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری بوده است. چند خبرگزاری رسمی نوشته‌اند که علی اکبر ناطق نوری برای “دفاع از آقای روحانی” و دولت او “احساس وظیفه” می‌کرده و می‌خواسته به نفع او سخنرانی و اظهار نظر کند.

ادامه را بخوانید

نقش خودروسازان فرانسوی در انتخابات ایران: «ریاست جمهوری پژو»

May 17, 2017 by · Comments Off on نقش خودروسازان فرانسوی در انتخابات ایران: «ریاست جمهوری پژو» 

Pejowebزمانه – انتخابات ریاست جمهوری ایران به رقابت میان دو جناح روحانیون تبدیل شده است. حسن روحانی و همراهانش که تلاش دارند چهره‌ای «میانه‌رو» و علاقمند به رابطه اقتصادی با جهان از خود نشان دهند و ابراهیم رئیسی که جریان محافظه‌کاران افراطی مخالف با توافق هسته‌ای را نمایندگی می‌کند.رویترز با بررسی وضعیت صنعت خودروسازی ایران پس از توافق هسته‌ای، حضور شرکت‌های خودروسازی فرانسوی را یکی از ابزارهای روحانی در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری  دانسته است. پژو» و «رنو» خودروسازان فرانسوی از عدم حضور خود در ایالات متحده امریکا به عنوان یک مزیت برای ظهور دوباره در بازار ایران بهره می‌گیرند برای اینکه محدودیت سرمایه‌گذاری که دونالد ترامپ برای رقبایشان به دلیل سرمایه‌گذاری در ایران اعمال می‌کند، مانعی برای آنها به وجود نمی‌آورد. سرمایه‌گذاری فرانسوی‌ها در ایران توسط حسن روحانی که برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری این هفته تلاش می‌کند، به عنوان سندی برای تنش‌زدایی و تلاش برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی مورد استفاده قرار گرفته است.

ادامه را بخوانید

صفحه بعد »

Bottom