Top

وزارت‌خارجه آمریکا: شهروندان ایران و پنج کشور دوباره می‌توانند برای ویزا اقدام کنند

March 18, 2017 by · Comments Off on وزارت‌خارجه آمریکا: شهروندان ایران و پنج کشور دوباره می‌توانند برای ویزا اقدام کنند 

Visawebوزارت خارجه آمریکا در اطلاعیه ای گفت که سفارتخانه ها و کنسولگری های این کشور همچنان به رسیدگی به درخواستهای ویزا از سوی اتباع شش کشوری که در فرمان اجرایی دونالد ترامپ آمده اند، ادامه می دهند. وبسایت سفارت مجازی ایالات متحده در ایران در اطلاعیه ای درباره فرمان اجرایی ریاست جمهوری آمریکا درباره صدور ویزای این کشور ضمن اشاره به رای جداگانه دادگاه فدرال دو ایالت هاوایی و مریلند که وزارت خارجه را از اجرای بخش هایی از فرمان اجرایی ترامپ منع می کند، نوشت «از آنجا که فرمان اجرایی هنوز به مرحله اجرا در نیامده بود، سفارتها و کنسولگریهای آمریکا همچنان به رسیدگی به درخواستهای ویزای شهروندان شش کشور[تعیین شده در فرمان اجرایی] همانند قبل ادامه می دهند و وزارت امور خارجه اعمال بندهای فرمان اجرایی را بر اساس دستورهای مربوطه دادگاهها تعلیق می کند.» وبسایت سفارت مجازی ایالات متحده در ایران این اطلاعیه را شامگاه پنجشنبه ۱۶ مارس منتشر کرد.

ادامه را بخوانید

سرکوب رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران در ایران در آستانه سال نو

March 17, 2017 by · Comments Off on سرکوب رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران در ایران در آستانه سال نو 

Reporterwebگزارش‌گران بدون مرز در تازه‌ترین اطلاعیه خود بازداشت مراد ثقفی و علی احمدی‌نیا را محکوم کردند. رضا معینی رئیس بخش ایران این سازمان در گفت‌وگو با دویچه وله درباره آخرین وضعیت روزنامه‌نگاران زندانی توضیحاتی داد. گزارش‌گران بدون مرز در اطلاعیه‌ای که در روز جمعه ۲۷ اسفند (۱۷ مارس) صادر کردند “سرکوب رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران در ایران” را به شدت محکوم کردند. این نهاد بین‌المللی که مقر آن در پاریس است، اعلام کرد که فقط در ظرف هفته گذشته دست‌کم سه روزنامه‌نگار در ایران بازداشت شده‌اند.

ادامه را بخوانید

۱۰ مکان دیدنی ایران به جای مسافرت به شهرهای بزرگ در نوروز

March 16, 2017 by · Comments Off on ۱۰ مکان دیدنی ایران به جای مسافرت به شهرهای بزرگ در نوروز 

IranNowrouzCorrectwebبی بی سی فارسی – این روزها خانواده‌های ایرانی به رسم سنت قدیمی خود را آماده ورود سال نو می‌کنند و کم نیستند کسانی که در تدارک گذراندن ایام تعطیلات در خارج از شهر محل سکونت می‌کنند. بعضی از رسانه‌های خبری در ایران از افزایش قیمت تورهای داخلی در آستانه تعطیلات نوروز خبر داده‌اند که علت آن “افزایش سالانه قیمت هتل‌ها” عنوان شده است. بسیاری از کسانی که در ایام نوروز قصد مسافرت دارند عموما شهرهای بزرگ را انتخاب می‌کنند که با توجه به حجم تقاضای نوروزی هزینه آن‌ها کم نیست. اما در سال‌های اخیر تقاضای برای بازدید مناطق غیر شهری ایران چه در قالب تورهای ترکیبی( متشکل از چندین شهر و روستا) و چه به صورت مستقل افزایش یافته است. در این مطلب بدون هیچ اولویت و ترتیب خاصی ده منطقه ایران با بافت روستایی که می‌تواند جایگزین سفر به شهرهای بزرگ شود آورده شده است.

ادامه را بخوانید

حداقل دستمزد سال ۹۶: ۹۳۰ هزار تومان

March 15, 2017 by · Comments Off on حداقل دستمزد سال ۹۶: ۹۳۰ هزار تومان 

minimalwabwageswebزمانه – شورای عالی کار در پی یک نشست طولانی که سه‌شنبه بعدازظهر آغاز و بامداد چهارشنبه، ۲۵ اسفند پایان یافت، حداقل دستمزد سال ۹۶ را ماهانه ۹۳۰ هزار تومان تعیین کرد. کمیته مزد این شورا هفته گذشته سبد معیشت خانواده را ۲ میلیون و ۴۸۹ هزار تومان اعلام کره بود. طبق مصوبه شورای عالی کار، حداقل دستمزد روزانه از ۲۷۰ هزار و ۷۲۲ ریال در سال‌ جاری به ۳۱۰ هزار ریال در سال ۱۳۹۶ افزایش پیدا کرده است. این مصوبه ۱۳ میلیون نفر را که زیر پوشش قانون کار قرار دارند در برمی‌گیرد.

ادامه را بخوانید

تراز تجاری ایران به ۷۷ میلیارد دلار رسید؛ چین در صدر شرکای تجاری ایران

March 14, 2017 by · Comments Off on تراز تجاری ایران به ۷۷ میلیارد دلار رسید؛ چین در صدر شرکای تجاری ایران 

ادامه را بخوانید

رئیس مرکز آمار ایران: نرخ واقعی بیکاری ۲۲ درصد است

March 13, 2017 by · Comments Off on رئیس مرکز آمار ایران: نرخ واقعی بیکاری ۲۲ درصد است 

polulationwebزمانه – رئیس مرکز آمار ایران می‌گوید که اگر تعریف نرخ بیکاری تغییر کند، ۲۲ درصد جمعیت ایران بیکار است. امیدعلی پارسا رئیس مرکز آمار ایران دوشنبه ۲۳ اسفند همزمان با انتشار نتایج اولیه سرشماری جمعیت سال ۱۳۹۵ گفت که نیمی از جمعیت فعال ایران در فاصله سالهای ۹۰ تا ۹۵ بیکار هستند. او نرخ بیکاری امسال را ۱۲.۴ درصد اعلام کرد که به نسبت یک‌سال قبل ۱.۴ درصد افزایش یافته است. به گفته پارسا از یک میلیون و ۹۰ هزار نفری که در سال ۹۴ و ۹۵ به جمعیت فعال ایران اضافه شده‌اند، ۴۹۴ هزار نفر بیکار و ۶۱۵ هزار نفر شاغل هستند. او گفت که اگر قرار باشد همه کسانی که در طول هفته کمتر از ۴۴ ساعت کار می‌کنند، بیکار محسوب شوند، نرخ بیکاری با ۱۰ درصد افزایش به ۲۲ درصد خواهد رسید.

ادامه را بخوانید

ایران قهرمان فوتبال ساحلی آسیا شد؛ راهیابی به جام جهانی باهاما

March 12, 2017 by · Comments Off on ایران قهرمان فوتبال ساحلی آسیا شد؛ راهیابی به جام جهانی باهاما 

ادامه را بخوانید

زوجیت و جنسیت، عوامل فقر زنان ایرانی

March 11, 2017 by · Comments Off on زوجیت و جنسیت، عوامل فقر زنان ایرانی 

Povertiywebمحمد اولیایی فر – فقر موضوعی جهانی و فراگیر است که منشاء و عامل بسیاری از مشکلات و معضلات پیش روی جامعه بین‌الملل از جمله جامعه ایران در ابعاد و اشکال مختلف است. به همین جهت، تلاش برای حل این موضوع یا حداقل کاهش آن کانون توجه و مورد تاکید محافل حقوقی، سیاسی و اقتصادی بوده است. میزان فقر بین زنان و مردان در جوامع مختلف متفاوت و بستگی به عوامل گوناگونی دارد. در کشورهای در حال توسعه خصوصا کشورهای اسلامی میزان فقر زنان نسبت به مردان بیشتر بوده و این روند همچنان رو به افزایش است زیرا علاوه بر عوامل اقتصادی عوامل دیگری چون محدودیت در اشتغال، عدم دسترسی یا محدودیت به مراکز و منابع قدرت سیاسی  و محرومیت از منابع اقتصادی و آموزشی که بیشتر ناشی از تصویب قوانین تبعیض‌آمیز تحت عوامل زوجیت و جنسیت بوده موجب افزایش میزان فقر در بین زنان شده. در ایران نیز وضع به همین گونه است.

ادامه را بخوانید

فرمانده هوافضای سپاه: رزمایش‌های ایران از ترس آمریکا رسانه‌ای نمی‌شود

March 10, 2017 by · Comments Off on فرمانده هوافضای سپاه: رزمایش‌های ایران از ترس آمریکا رسانه‌ای نمی‌شود 

Sepahwebصدای آمریکا – یک مقام ارشد سپاه پاسداران٬ رفتار دولت ایران در مقابل آمریکا را «تحقیر آمیز» دانست و مدعی شد که از ترس آمریکا رزمایش‌های نظامی ایران رسانه‌ای نمی‌شود. به گزارش خبرگزاری فارس٬ امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه روز پنج‌شنبه ۱۹ اسفند در یک همایش اعلام کرد: « امروز آمریکا و انگلیس و فرانسه در خلیج فارس رزمایش برقرار می‌کنند و رسانه‌ها آن را پوشش می‌دهند. اما ما می‌ترسیم رزمایش‌های مان را رسانه‌ای کنیم.» به گفته این مقام نظامی٬ موشک ماهواره‌بر سپاه برای اهداف غیرنظامی آماده پرتاب بود اما «آقایان با یک تشر آمریکا این موشک را به انباری برده‌اند».

ادامه را بخوانید

مبادلات اقتصادی فرانسه-ایران طی یکسال گذشته ۲۳۵ درصد افزایش یافته‌است

March 9, 2017 by · Comments Off on مبادلات اقتصادی فرانسه-ایران طی یکسال گذشته ۲۳۵ درصد افزایش یافته‌است 

Francewebصدای فرانسه –  با ورود ۳۰۰ شرکت فرانسوی به بازار ایران، روابط اقتصادی و تجاری بین فرانسه و ایران شتاب تازه ای به خود گرفته است. مبادلات دوجانبه اقتصادی میان فرانسه و ایران در سال ۲۰١۶ میلادی نسبت به سال پیش از آن ۲۳۵ درصد افزایش یافته است. خانم «موریِل پِنیکو»* مدیرعامل آژانس بیزینس فرانس و سفیر فرانسه در سرمایه گذاری های بین المللی در یک نشست خبری در سفارت فرانسه در تهران که در روز چهارشنبه، ۸ مارس برگزار شد، اعلام کرد که روند فزاینده مبادلات تجاری و اقتصادی بین فرانسه و ایران آغاز شده و هدف حداقلی آن، رسیدن به شرایط پیش از تحریم هاست.

ادامه را بخوانید

صفحه بعد »

Bottom