Top

وخامت حال آتنا دائمی در هفدهمین روز اعتصاب غذا در اوین

April 24, 2017 by · Comments Off on وخامت حال آتنا دائمی در هفدهمین روز اعتصاب غذا در اوین 

AtenaDayemieweb,jpgهرانا – آتنا دائمی، زندانی سیاسی که در اعتراض به حبس تعلیقی خواهرانش از ۱۷ روز پیش تاکنون در اعتصاب غذا به سر می‌برد، حال جسمانی خوبی ندارد: تهوع، سرگیجه، کاهش وزن به میزان ۱۰ کیلوگرم، درد کلیه، و احتمال عفونت خون. مادر این زندانی سیاسی در گفت‌وگو با خبرگزاری هرانا گزارشی از وضع سلامتی دخترش در هفدهمین روز اعتصاب غذا در بند زنان زندان اوین به دست داده: «امروز به ملاقات آتنا رفتیم. اصلاً حال خوبی نداشت. حدود ۱۰ کیلوگرم کاهش وزن داشته و دچار درد کلیه، حالت تهوع و سرگیجه است. دکتر بهداری گفته احتمال دارد عفونت وارد خونش شده باشد. روی زبانش زرد و ناخون‌هایش کبود شده بود.» مادر آتنا دائمی به خبرگزاری هرانا گفته است که این زندانی سیاسی قصد دارد از دوشنبه ۴ اردیبهشت در مقابل دفتر افسر نگهبانی تحصن کند و اگر به خواسته‌های او همچنان بی‌توجه بمانند، دست به اعتصاب غذای خشک بزند.

ادامه را بخوانید

تاج‌زاده: رهبری در ۸۸ نیروهای کشوری و لشکری را برای پیروزی احمدی‌نژاد بسیج کرد

April 23, 2017 by · Comments Off on تاج‌زاده: رهبری در ۸۸ نیروهای کشوری و لشکری را برای پیروزی احمدی‌نژاد بسیج کرد 

Ahmadiwebزمانه – مصطفی تاج‌زاده در یک گفت‌و‌گوی اینستاگرامی مدعی شده که رهبر ایران سال ۸۸ در جلسات خصوصی شکست احمدی‌نژاد را شکست خود خوانده است.تاج‌زاده، یک‌شنبه سوم اردیبهشت در این گفت‌و‌گوی اینستاگرامی در صفحه «پایگاه خبری امتداد» به سوال برخی مخاطبان پاسخ گفته‌ و نوشته است که «اساسا مهندس موسوی و ستادش را به عنوان دشمن کدگذاری می کردند.  مصطفی تاج‌زاده عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت ایران و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران، و معاون عبدالله نوری، وزیر کشور اسبق دولت اصلاحات است و پس از اعتراض‌های مردمی به انتخابات ۱۳۸۸ برای هفت سال در زندان بود.

ادامه را بخوانید

جسد پناهجوئی که باید علیه نژادپرستان آلمانی شهادت می‌داد در جنگل پیدا شد

April 21, 2017 by · Comments Off on جسد پناهجوئی که باید علیه نژادپرستان آلمانی شهادت می‌داد در جنگل پیدا شد 

Germanywebرادیو فرانسه – سه روز پس از کشف جسد یک جوان ٢۱ ساله در جنگل‌های نزدیک شهر “دورفهاین” ایالت زاکسن آلمان، انگشت‌نگاری از آن ثابت کرد که جسد متعلق به یک پناهجوی عراقی است. وی قرار بود روز دوشنبه آینده (٢۴ آوریل)، در یک دادگاه علیه ۴ نژادپرست آلمانی شهادت بدهد. چهار آلمانی ٢٩ تا ۵۶ ساله، متهم شده‌اند که روز ٢۱ ماه مه سال گذشته (٢٠۱۶)، جوان ٢۱ ساله عراقی را با خشونت کامل از یک سوپرمارکت شهر “آرنزدورف” در ایالت “زاکسن”، کشان‌کشان بیرون آورده، با بی رحمی تمام کتک زده و بعد به یک درخت بسته‌اند.  پلیس و دادستان درسدن این موضوع را تأیید کرده‌اند. روند به زمین کشانده شدن، کتک خوردن و به درخت بسته شدن پناهجوی عراقی به وسیله یک رهگذر فیلمبرداری شد. پلیس با استفاده از همین فیلم، ۴ متهم را شناسائی کرد و قربانی پذیرفت که در دادگاه علیه آن‌ها شهادت بدهد

ادامه را بخوانید

وبسایت خبری جینز: رو نمایی ایران از جنگنده «قاهر» در رژه روز ارتش

April 19, 2017 by · Comments Off on وبسایت خبری جینز: رو نمایی ایران از جنگنده «قاهر» در رژه روز ارتش 

Egyptweb.jpgصدای آمریکا – ایران جت جنگنده تک سرنشین موسوم به «قاهر ۳۱۳» را برای نخستین بار تست و تصاویر ویدئویی آنرا روز ۲۶ فروردین از تلویزیون صدا و سیمای ایران پخش کرد. به نوشته وبسایت خبری جینز (Janes)، که معمولا اخبار مسائل نظامی و امنیتی را پوشش می دهد، قاهر با طولی کمتر از ۱۶ متر و فاصله بال تا بال ۱۱ متری، یک جنگنده جت دو موتوره و تک سرنشین با دو ورودی هوا در دو طرف کابین خلبان است. قاهر همچنین یک جنگنده رادارگریز معرفی شده است. اولین ماکت جنگنده «قاهر» در بهمن سال ۱۳۹۱ توسط محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران، رونمایی شد اما دیگر خبری از آن نبود.

ادامه را بخوانید

چه کسی دستور انسداد تلگرام را داده است

April 18, 2017 by · Comments Off on چه کسی دستور انسداد تلگرام را داده است 

telegramwebامکان مکالمه صوتی رایگان از طریق پیام‌رسان تلگرام در ایران مسدود شد. از ایران خبر می‌رسد که تنها دو روز پس از راه‌اندازی امکان مکالمه صوتی رایگان در تلگرام، شهروندان ایرانی تنها با فیلترشکن می‌توانند به این قابلیت جدید دسترسی پیدا کنند. خبرگزاری‌های ایلنا و ایرنا با تایید مسدود شدن مکالمه صوتی تلگرام درباره نهاد یا نهادهای عامل این محدودیت سکوت کرده‌اند اما خبرگزاری‌های فارس و مهر به نقل از منابع مطلع خبر می‌دهند یک دستور قضایی باعث مسدود شدن مکالمه صوتی رایگان تلگرام شده است.

ادامه را بخوانید

تلفن‌ها و رسانه های اجتماعی قدرت را از کمپانی گرفته و به مشتری‌ها داده‌اند

April 16, 2017 by · Comments Off on تلفن‌ها و رسانه های اجتماعی قدرت را از کمپانی گرفته و به مشتری‌ها داده‌اند 

telephonwebصدای آمریکا – هشدار به شرکت های عظیم آمریکایی؛ حواس تان را جمع کنند، چرا که مصرف کنندگان مجهز به تلفن های هوشمند و دوربین ویدئویی همه جا مراقب شما هستند. مطلبی که در خبرگزاری آسوشیتدپرس منتشر شده، می گوید با آنچه به تازگی درباره برخورد کارکنان شرکت هواپیمایی یونایتد با یک مسافر شده، دیگر تلفن های هوشمند و رسانه های اجتماعی قدرت را از شرکت ها گرفته و به مشتری‌ها داده‌اند. ویدئوی کشیدن مسافر شرکت هوایی یونایتد در آمریکا بر کف هواپیما و خروج به زور او از پرواز تنها آخرین نمونه از این بدرفتاری در عصر رسانه های اجتماعی است.

ادامه را بخوانید

دولت آمریکا ‘سیستم بانکی جهانی را هک کرده’

April 15, 2017 by · Comments Off on دولت آمریکا ‘سیستم بانکی جهانی را هک کرده’ 

Americawebبی بی سی – طیف خیلی بزرگی از نرم افزارهای بهره برداری امنیتی که گفته می شود توسط سازمان امنیت ملی آمریکا ایجاد شده در فضای مجازی منتشر شده است. اسنادی که همراه این نرم افزارها منتشر شده نشان دهنده هک احتمالی سیستم مبادلات بانکی جهانی موسوم به سوئیفت است. به گفته محققان چنین نرم افزارهایی برای هک سیستم ها می توانسته امکان نظارت بر معاملات مالی را برای دولت آمریکا فراهم کند. این فایل ها را گروه “شدو بروکرز” منتشر کرده است. اگر این اسناد واقعی باشد احتمالا به معنی بزرگترین افشای فایل های ان اس ای (سازمان امنیت ملی آمریکا) از زمان انتشار اسناد آن در سال ۲۰۱۳ توسط ادوارد اسنودن است. کار این سازمان تجسس الکترونیکی است.

ادامه را بخوانید

رئیس سیا حمله به سوریه را هشدار به ایران دانست

April 14, 2017 by · Comments Off on رئیس سیا حمله به سوریه را هشدار به ایران دانست 

Ciawebصدای آلمان – مایک پومپئو رئیس سازمان اطلاعات و امنیت برون‌مرزی آمریکا، سیا، حمله موشکی این کشور به سوریه را هشداری به ایران دانسته است. او همچنین از سایت افشاگر ویکی‌لیکس با عنوان “سازمان امنیت دشمن” نام برده است. روز پنج‌شنبه ۱۳ آوریل (۲۴ فروردین) مایک پومپئو رئیس سازمان سیا برای اولین بار پس از به دست گرفتن این مقام، یک سخنرانی عمومی ایراد کرد. او در این سخنرانی که در مرکز تحقیقات استراتژیک بین‌المللی ایراد شد، حمله موشکی آمریکا به سوریه را هشداری به ایران دانست مبنی بر اینکه ایالات متحده آماده استفاده از زور برای حفاظت از منافع ملی‌اش است. پومپئو از موضوع پرتاب ۵۹ موشک آمریکا به یک پایگاه نظامی در سوریه که به گفته او محل شروع بمباران شیمیایی شهر خان‌شیخون بوده است، برای حمله به توافق اتمی با ایران استفاده کرد. 

ادامه را بخوانید

“هر دقیقه ۹ طلاق در ایران ثبت می‌شود”

April 13, 2017 by · Comments Off on “هر دقیقه ۹ طلاق در ایران ثبت می‌شود” 

divorcewebخبرگزاری “مهر” – رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ایران اعلام کرده که در کشور هر دقیقه ۹ طلاق ثبت می‌شود. به گفته سلمان خدادادی در تهران ۵۰ درصد ازدواج‌ها به طلاق منتهی می‌شوند.”هر دقیقه ۹ طلاق” این آخرین آمار طلاق در ایران است. رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری “مهر” ضمن اعلام این آمار گفته که در تهران ۵۰ درصد ازدواج‌ها به طلاق منتهی می‌شوند.  به گفته این نماینده مجلس در گذشته فاصله ازدواج و طلاق بین ۵ تا ۷ سال بود ولی الان این فاصله به ۳ تا ۵ سال رسیده است

ادامه را بخوانید

رونق بازار خرید و فروش تخمک در تهران

April 12, 2017 by · Comments Off on رونق بازار خرید و فروش تخمک در تهران 

tokhmakwebصدای آلمان – اهدا و فروش غیر قانونی تخمک به زوج‌های نابارور خطراتی مانند سرطان و مرگ را در پی دارد. با این حال زنانی هستند که در ایران برای تأمین نیازهای مالی خود تن به این کار می‌دهند. فروختن تخمک به زوج‌های نابارور نیز به محلی برای کسب درآمد افراد نیازمند در پایتخت ایران تبدیل شده است. خبرگزاری فارس در گزارشی در این باره با زنی ۲۶ ساله به نام رؤیا صحبت کرده که می‌گوید، با توصیه‌های “زنی کارشناس [در امور خرید تخمک] که شماره همراه آن دست به دست در سطح شهر می‌چرخد” به فکر فروش تخمک برای گذران چرخ زندگی‌شان افتاده است. کارشناس یادشده توصیه می‌کرد که این یک “عمل ساده ۵ دقیقه‌ای و بدون عوارض است” که در ازای آن فروشنده تخمک می‌تواند یک میلیون و ششصدهزار تومان پول دریافت کند.

ادامه را بخوانید

صفحه بعد »

Bottom