Top

حکم اعدام ‘سلطان سکه’ در دیوان عالی ایران تائید شد

October 22, 2018 by · Comments Off on حکم اعدام ‘سلطان سکه’ در دیوان عالی ایران تائید شد 

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه از تایید حکم اعدام وحید مظلومین معروف به “سلطان سکه” و یک متهم اقتصادی دیگر در دیوان عالی ایران خبر داده است. به گزارش منابع خبری ایران آقای اژه‌ای روز یکشنبه افزود: “پرونده وحید مظلومین و محمداسماعیل قاسمی در دیوان عالی کشور مورد رسیدگی قرار گرفت و حکم اعدام آنها تایید شد.” محاکمه در مجموع ۱۵ نفر از جمله این دو متهم از روز ۱۷ شهریور به اتهام “افساد فی الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی”و ایجاد شبکه های تجارت غیرقانونی ارز و سکه طلا شروع شده بود.

ادامه را بخوانید

بلاتکلیفی هزاران دانشجو رشته‌های علوم پزشکی در دانشگاه آزاد؛ لغو دانشجویی بعد از یک ترم

October 21, 2018 by · Comments Off on بلاتکلیفی هزاران دانشجو رشته‌های علوم پزشکی در دانشگاه آزاد؛ لغو دانشجویی بعد از یک ترم 

در حالی که چندین هزار دانشجو در رشته های علوم پزشکی ایران به دلیل آنچه «اشتباه در روند پذیرش دانشجو» اعلام می شود، از حضور در کلاس‌های درس منع شده‌اند، حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت ایران افزایش ظرفیت دانشگاه آزاد برای پذیرش این دانشجویان را منتفی دانست. موضوع پذیرش بدون ضابطه دانشجو در رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد با ارسال پیامکی به قبول‌شدگان در لیست ذخیره این دانشگاه آغاز شد. قبول شدگان برخی رشته های علوم پزشکی که هزینه دانشگاه را پرداخت و کارت دانشجویی هم دریافت کرده بودند،‌ در هفته دوم سال تحصیل با دریافت پیامکی مطلع شدند که اجازه حضور در کلاس درس را ندارند. دانشجویان در برخی واحدهای علوم پزشکی دانشگاه آزاد که با ممانعت از تحصیل روبرو شده بودند،‌ در روزهای گذشته با تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلف ایران و همچنین مقابل ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد خواهان بازگشت به کلاس های درس شدند.

ادامه را بخوانید

بلاتکلیفی هزاران دانشجو رشته‌های علوم پزشکی در دانشگاه آزاد؛ لغو دانشجویی بعد از یک ترم

October 21, 2018 by · Comments Off on بلاتکلیفی هزاران دانشجو رشته‌های علوم پزشکی در دانشگاه آزاد؛ لغو دانشجویی بعد از یک ترم 

در حالی که چندین هزار دانشجو در رشته های علوم پزشکی ایران به دلیل آنچه «اشتباه در روند پذیرش دانشجو» اعلام می شود، از حضور در کلاس‌های درس منع شده‌اند، حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت ایران افزایش ظرفیت دانشگاه آزاد برای پذیرش این دانشجویان را منتفی دانست. موضوع پذیرش بدون ضابطه دانشجو در رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد با ارسال پیامکی به قبول‌شدگان در لیست ذخیره این دانشگاه آغاز شد. قبول شدگان برخی رشته های علوم پزشکی که هزینه دانشگاه را پرداخت و کارت دانشجویی هم دریافت کرده بودند،‌ در هفته دوم سال تحصیل با دریافت پیامکی مطلع شدند که اجازه حضور در کلاس درس را ندارند.دانشجویان در برخی واحدهای علوم پزشکی دانشگاه آزاد که با ممانعت از تحصیل روبرو شده بودند،‌ در روزهای گذشته با  تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلف ایران و همچنین مقابل ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد خواهان بازگشت به کلاس های درس شدند.

ادامه را بخوانید

حسین راغفر : شورش و قحطی در راه است، جامعه ایران قابل دوام نیست

October 20, 2018 by · Comments Off on حسین راغفر : شورش و قحطی در راه است، جامعه ایران قابل دوام نیست 

حسین راغفر، اقتصاددان در ایران، هشدار داده است که قحطی و شورش در این کشور در راه است. او بزرگترین معضل اقتصادی کشور را نظام تصمیم گیری دانسته که به گفتۀ او شکل دهندۀ “اقتصاد رفاقتی” و “حافظ منافع دوستان، بستگان، خانواده و احزاب” در قدرت است. حسین راغفر افزوده است که این نظام تصمیم گیری سودجوی صاحبان قدرت تعیین کنندۀ نرخ ارز است. همین نظام تصمیم می گیرد که مثلاً منابع نفتی کجا باید مصرف شود.

ادامه را بخوانید

گروه ویژه اقدام مالی مهلت ایران را چهار ماه دیگر تمدید کرد

October 19, 2018 by · Comments Off on گروه ویژه اقدام مالی مهلت ایران را چهار ماه دیگر تمدید کرد 

گروه ویژه اقدام مالی علیه پولشویی و تامین مالی تروریسم (FATF)، در پایان نشست عمومی خود با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که تعلیق اقدامات احتیاطی علیه ایران را تمدید می‌کند و به ایران چهار ماه دیگر برای برآورده کردن انتظارات مهلت می‌دهد. در این بیانیه در عین حال از این ابراز تاسف شده است که “بخش اعظم برنامه عملیاتی باقی مانده” و انتظار می‌رود که ایران “به سرعت در مسیر اصلاحات پیش برود و به همه نکات باقی‌مانده بپردازد و اقدامات ضروری برای اصلاحات در زمینه مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم را انجام دهد”. مارشال بیلینگسلی، از مقام‌های وزارت دارایی آمریکا و رئیس کنونی گروه ویژه، در نشستی مطبوعاتی در پاریس گفت از ١٠ موردی که در برنامه عملیاتی ایران آمده بود، هنوز انجام ٩ مورد آن تکمیل نشده است. دو سال است که گروه ویژه، ایران را به واسطه “تعهد سیاسی سطح بالا” برای رفع مشکلات در خصوص پولشویی، از فهرست کشورهایی که توصیه می‌شود در رابطه با آنها اقدامات احتیاطی مضاعف انجام شود معلق کرده است.

ادامه را بخوانید

نماینده ولی‌فقیه در سپاه: وارد کردن زنان به ورزشگاه‌ها یک ‌خطر است

October 18, 2018 by · Comments Off on نماینده ولی‌فقیه در سپاه: وارد کردن زنان به ورزشگاه‌ها یک ‌خطر است 

در پی حضور محدود و گزینشی جمعی از زنان در ورزشگاه آزادی برای تماشای مسابقه فوتبال ایران و بولیوی، و در حالی‌که مسئولان فوتبال گفته‌اند زنان می‌توانند در مسابقات تیم ملی فوتبال ایران به ورزشگاه‌ها بروند، بر شمار مخالفان چنین اقدامی در میان مسئولان حکومتی افزوده می‌شود. این بار نماینده رهبر جمهوری اسلامی در سپاه پاسداران از اعضای سپاه خواسته «غیرت دینی» خود را به جوش آورند و اجازه ندهند که زنان به ورزشگاه‌ها بروند. حجت‌الاسلام عبدالله حاج صادقی، نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران پنج‌شنبه ۲۶ مهر با بیان این‌که «اجازه ندهیم برخی افراد داخل انقلاب، انقلاب‌زدایی کنند»، گفت: «وارد کردن بانوان داخل استادیوم‌ها یک‌ خطر است.» حاج صادقی افزود: «در مرحله نخست بانوان را وارد استادیوم ورزشی کردند تا بازی‌های جام جهانی مشاهده کنند، اکنون اجازه مشاهده بازی‌های زنده فوتبال را به بانوان در استادیوم‌ها می‌دهند و احتمالاً در آینده بانوان و آقایان به صورت مختلط بازی‌های فوتبال را در استادیوم مشاهده خواهند کرد و باید در این جور مواقع غیرت دینی ما بجوشد و اجازه این کار‌ها را به برخی افراد ندهیم.»

ادامه را بخوانید

تحریم حدود ۲۰ شرکت و بانک ایرانی توسط آمریکا: از تراکتورسازی تبریز تا بانک ملت

October 17, 2018 by · Comments Off on تحریم حدود ۲۰ شرکت و بانک ایرانی توسط آمریکا: از تراکتورسازی تبریز تا بانک ملت 

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده در تازه ترین بیانیه خود از چند شرکت و بانک ایرانی تحت عنوان «تحریمهای ضد تروریستی» خبر داد. در این تحریم ها از شرکت تراکتورسازی تبریز و بانک ملت نام برده شد. وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه شنبه ۲۴ مهر اعلام کرد این تحریم ها در پی فرمان اجرایی ۱۸ اردیبهشت پرزیدنت دونالد ترامپ برای خروج آمریکا از توافق هسته ای ایران و کشورهای پنج به علاوه یک موسوم به برجام صادر شده است. بر اساس اطلاعیه وزارت خزانه داری آمریکا، از میان شرکت هایی که تحت تحریم قرار گرفته اند می شود به شرکت تراکتورسازی تبریز و صنایع فولاد مبارکه اصفهان اشاره کرد. همچنین بانک ملت و مهر اقتصاد نوین نیز از سوی آمریکا تحریم شده‌اند.

ادامه را بخوانید

آدم‌ربایی در میرجاوه؛ سپاه “عوامل نفوذی” را متهم کرد

October 16, 2018 by · Comments Off on آدم‌ربایی در میرجاوه؛ سپاه “عوامل نفوذی” را متهم کرد 

سپاه “گروهک‌های ضد انقلاب” را مسئول ربایش نیروهای هنگ مرزی میرجاوه معرفی کرده که با کمک “عوامل نفوذی” کار را به انجام رسانده‌اند. “برخی کشورهای مرتجع شرور و تروریست‌پرور منطقه” هم به حمایت از “اشرار” متهم شده‌اند.روابط عمومی “قرارگاه قدس” متعلق به نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با انتشار اطلاعیه‌ای به آدم‌ربایی در مرز میرجاوه واکنش نشان داد. بر اساس اطلاعیه قرارگاه قدس، ۱۴ بسیجی بومی و نیروی هنگ مرزی شامگاه دوشنبه ۲۳ مهر (۱۵ اکتبر) در پایگاه مراقبتی در نقطه صفر مرزی (میرجاوه) ربوده شده‌اند. بر اساس این اطلاعیه، آدم‌ربایی در میرجاوه “با خیانت و تبانی عامل یا عوامل نفوذی گروهک‌های ضد انقلاب” بوده است: «عوامل گروهک‌های تروریستی که از سوی سرویس‌های بیگانه هدایت و پشتیبانی می‌شوند، با فریب و تطمیع عوامل نفوذی، این حادثه را در نقطه صفر مرزی و روبه‌روی یکی از پاسگاه‌های مرزی کشور پاکستان صورت داده‌اند.»

ادامه را بخوانید

‘هشت سال و نیم حبس برای یک دوتابعیتی’ در ایران

October 15, 2018 by · Comments Off on ‘هشت سال و نیم حبس برای یک دوتابعیتی’ در ایران 

سخنگوی قوه قضاییه ایران می گوید که یک ایرانی دوتابعیتی “به جرم جاسوسی” به هشت سال و نیم حبس محکوم شده است. غلامحسین محسنی اژه ای روز یکشنبه در کنفرانسی خبری جزییات زیادی در مورد متهم که از او فقط به عنوان “توکلی” نام برد ارائه نکرد. او فقط گفت که اتهامات او براساس “گزارش اولیه وزارت اطلاعات” طرح شده بود. او گفت: “زیر نظر قاضی این فرد به ۸ سال و ۶ ماه حبس محکوم شده و این حکم قطعی است. همچنین اموال ایشان که از این طریق تحصیل شده بود ضبط شده که شامل ۴۸ هزار دلار می شود. اتهام این فرد جاسوسی است و جزییات پرونده در حکم وجود دارد. معمولا این افراد توامان برای آمریکا و اسرائیل فعالیت می کنند.” او در مورد زمان دستگیری آقای توکلی چیزی نگفت و تابعیت غیرایرانی او را فاش نکرد.

ادامه را بخوانید

معلمان و فرهنگیان در شهرهای مختلف ایران تحصن کردند

October 14, 2018 by · Comments Off on معلمان و فرهنگیان در شهرهای مختلف ایران تحصن کردند 

تصاویر و خبرهای منتشر شده در فضای مجازی از تحصن اعتراضی معلمان و فرهنگیان در شهرهای مختلف ایران حکایت دارد. در این تصاویر که در شبکه‌های اجتماعی و برخی سایت‌های خبری منتشر شد، معلمان و فرهنگیان در محل کار خود با در دست گرفتن پلاکاردهایی خواسته های خود را اعلام کردند. معلمان در این تحصن، تحصیل رایگان برای همه شهروندان، عدالت آموزشی و اعطای مدارک بالاتر به معلمان، افزایش حقوق متناسب با تورم، بیمه فراگیر، آزادی معلمان زندانی و بهبود وضعیت مدارس را از جمله خواسته های خود بیان کردند. در روزهای گذشته شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان خواستار تحصن اعتراضی فرهنگیان سرتاسر ایران شده بود. این شورا اعلام کرده بود که معلمان در روزهای ۲۲ و ۲۳ مهر ماه در مدارس حاضر شده اما در اعتراض به مشکلات صنفی خود سر کلاس حاضر نشوند.

ادامه را بخوانید

صفحه بعد »

Bottom