Top

مستأجران در کرمان و کرمانشاه به چادرنشینی روی آوردند

June 15, 2019 by · Comments Off on مستأجران در کرمان و کرمانشاه به چادرنشینی روی آوردند 

زمانه – گرانی اجاره‌، مستاجران در کرمان را کانکس‌نشین کرد. در کرمانشاه هم برخی مستاجران کم‌درآمد به زندگی در چادر روی آوردند. علی گلسرخی، عضو اتحادیه مشاوران املاک استان کرمان به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت که کرمان برای نخستین بار شاهد پدیده آلونک‌نشینی و کانکس‌نشینی مستاجران کم‌درآمد است. مرکز آمار نرخ تورم اجاره مسکن را ۱۷ تا ۲۵ درصد اعلام کرده است، گلسرخی اما شاخص تورم در بخش اجاره و خرید مسکن را ۱۰۰درصد دانست.

ادامه را بخوانید

پرزیدنت ترامپ: حمله به نفتکش‌ها کار ایران بود؛ تنگه هرمز هرگز بسته نخواهد شد

June 14, 2019 by · Comments Off on پرزیدنت ترامپ: حمله به نفتکش‌ها کار ایران بود؛ تنگه هرمز هرگز بسته نخواهد شد 

صدای امریکا – رئیس جمهوری آمریکا ایران را مسئول حمله روز پنجشنبه به دو نفتکش در دریای عمان معرفی کرد. پرزیدنت دونالد ترامپ که صبح جمعه ۲۵ خرداد با برنامه «فاکس و دوستان» تلفنی گفتگو می‌کرد، گفت: «[حمله به نفتکش ها] کار ایران بود. به این دلیل [می گویم] کار ایران بود که شما آن قایق را دیدید.» اشاره پرزیدنت ترامپ به فیلمی است که ارتش آمریکا صبح جمعه منتشر کرد که نشان می دهد ساعاتی بعد از حمله به نفتکش ها در دریای عمان، نیروهای جمهوری اسلامی با نزدیک شدن به یکی از نفتکش ها، یک مین عمل نکرده را از بدنه کشتی جدا می کنند. وی افزود: «فکر می کنم یکی از مین ها منفجر نشد و تمام نشانه های ارتباط با ایران را می شد در آن مشاهده کرد. شما دیدید که آنها می خواستند شبانه این مین را بردارند و این کار را با موفقیت انجام دادند. [اما] دستشان رو شد و معلوم شد که کار آنها بود. آنها نمی خواستند هیچگونه شواهد و مدارکی را از خود برجای بگذارند… آنها بودند که این کار را انجام دادند.»

ادامه را بخوانید

ایران: ۴۴ ملوان نفت‌کش‌های سانحه‌دیده را نجات دادیم

June 13, 2019 by · Comments Off on ایران: ۴۴ ملوان نفت‌کش‌های سانحه‌دیده را نجات دادیم 

زمانه – در حالی‌که نخست‌وزیر ژاپن به‌منظور کاهش تنش بین ایران و آمریکا در ایران به‌سر می‌برد، دو نفت‌کش در دریای عمان دچار آتش‌سوزی شدند. برخی رسانه‌ها از وقوع انفجار در این دو نفت‌کش نوشته‌اند. ایران اعلام کرد که ۴۴ ملوان نفت‌کش‌های سانحه‌دیده را نجات داده است. قیمت نفت بلافاصله افزایش یافت. به‌گزارش آسوشیتدپرس، گروه «عملیات تجارت دریایی بریتانیا» (UKMTO) که از سوی نیروی دریایی این کشور اداره می شود، خبر داد که پنج‌شنبه ۲۳ خرداد / ۱۳ ژوئن دو نفت‌کش در دریای عمان آتش گرفتند. این گروه به‌دلیل تنش موجود بین واشنگتن و تهران خواستار «احتیاط بسیار» در این زمینه شده است. «عملیات تجارت دریایی بریتانیا» یک نیروی دریایی است که هدف اصلی آن ارائه کانال اطلاعاتی بین ارتش بریتانیا (شامل نیروهای امنیتی) و تجارت بین‌المللی دریایی است.

ادامه را بخوانید

رویترز: درخواست ایران از ژاپن، میانجی‌گری درباره تحریم فروش نفت است

June 12, 2019 by · Comments Off on رویترز: درخواست ایران از ژاپن، میانجی‌گری درباره تحریم فروش نفت است 

صدای آمریکا – مقام‌های جمهوری اسلامی در سفر شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن به تهران، از او درخواست خواهند کرد برای لغو تحریم‌های نفتی یا اعطای معافیت برای برخی کشورها، تلاش کند. رویترز به نقل از مقام‌های ایرانی نوشته است که نخست‌وزیر ژاپن می‌تواند به کاهش تنش میان ایران و آمریکا کمک کند و یکی از راه‌های نشان دادن حسن نیت ایالات متحده آن است که دست به «لغو تحریم‌های نفتی یا اعطای مجدد معافیت نفتی برای خریداران نفت ایران» بزند. یک مقام دیگر ایرانی هم به رویترز گفته است که آبه می‌تواند یک میانجی خوب برای انجام چنین کاری باشد. ایالات متحده اردیبهشت ماه سال گذشته و با اعلام این‌که توافق هسته‌ای نتوانسته باعث تغییر رفتار ایران شود، از این توافق خارج شد. دولت آمریکا همچنین در دو مقطع، مرداد و آبان ماه سال گذشته، تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران را بازگرداند.

ادامه را بخوانید

مدیرعامل پیشین بانک سرمایه ‘در اسپانیا بازداشت شده است’

June 11, 2019 by · Comments Off on مدیرعامل پیشین بانک سرمایه ‘در اسپانیا بازداشت شده است’ 

بی یی سی – رسول قهرمانی نماینده دادستان تهران در دادگاه رسیدگی به پرونده متهمان بانک سرمایه، گفته است که مدیرعامل اسبق این بانک که تحت تعقیب قضایی جمهوری اسلامی ایران است در “اسپانیا بازداشت شده است”. نماینده دادستان گفته این فرد علیرضا حیدرآبادی‌پور است و “حین تحقیقات از کشور متواری و به اسپانیا رفته بود که هفته گذشته توسط پلیس اینترپل دستگیر شد”. بر اساس ادعای نماینده دادستان، آقای حیدرآبادی‌پور در اسپانیا در بازداشت است و به ایران مسترد نشده است. آقای قهرمانی گفته “تشریفات قانونی جهت اعاده وی در جریان است”. در وب سایت اینترپل که نام افراد تحت تعقیب در آن درج می‌شود اسمی از آقای حیدرآبادی‌پور یافت نمی‌شود.

ادامه را بخوانید

آمانو: ایران سرعت تولید اورانیوم غنی‌شده را افزایش داده است

June 10, 2019 by · Comments Off on آمانو: ایران سرعت تولید اورانیوم غنی‌شده را افزایش داده است 

صدای آلمان – مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نشست شورای حکام اعلام کرد، ایران سرعت تولید اورانیوم غنی‌‌شده خود را افزایش داده است. او پیش از این نسبت به افزایش تنش بر سر پرونده هسته‌ای ایران ابراز نگرانی کرده بود. به گزارش رویترز، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه در نشست شورای حکام اعلام کرد که ایران سرعت تولید اورانیم غنیشده خود را افزایش داده است. آمانو بدون اشاره به میزان افزایش تولید اورانیوم غنی‌شده توسط ایران تصریح کرد: «مشخص نیست ایران در چه زمانی به سر حد محدودیت خود برای غنی‌سازی اورانیوم خواهد رسید.» آمانو روز دوشنبه (دهم ژوئن) در سخنرانی خود در آغاز نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی همچنین بر پایبندی ایران به تعهداتش در توافق هسته‌ای (برجام) تأکید کرد و آن را “دستاوردی چشمگیر” دانست.

ادامه را بخوانید

فهرست ۳۹ شرکت‌ و نهاد پتروشیمی ایران که از سوی آمریکا تحریم شده‌اند

June 9, 2019 by · Comments Off on فهرست ۳۹ شرکت‌ و نهاد پتروشیمی ایران که از سوی آمریکا تحریم شده‌اند 

صدای آمریکا – آمریکا با هدف گرفتن صنایع پتروشیمی ایران فهرستی از ۳۹ نهاد مرتبط با این صنایع را در فهرست تحریم‌ها قرار داد.n اصلی‌ترین شرکت‌ها و صنایع وابسته به پتروشیمی ایران مطابق این فهرست خزانه‌داری آمریکا، تحریم شده‌اند.

ادامه را بخوانید

وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه بخش پتروشیمی ایران اعمال کرد

June 8, 2019 by · Comments Off on وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه بخش پتروشیمی ایران اعمال کرد 

فشار بیش از پیش بر وکلای مدافع حقوق بشر در ایران

June 7, 2019 by · Comments Off on فشار بیش از پیش بر وکلای مدافع حقوق بشر در ایران 

صدای آمریکا – کمپین حقوق بشر ایران می‌گوید که دستگیری وکلای مدافع حقوق بشر در ایران اوج گرفته و هدف نهایی آن سرکوب مخالفان سیاسی است. این سازمان خواستار بررسی تخلفات روند قضایی از سوی مجلس و دفاع بیشتر کانون وکلا از اعضای خود شد. کمپین حقوق بشر ایران در گزارشی که ۱۵ خرداد (۵ ژوئن) منتشر کرده نوشته که در عرض کمتر از یک سال سه وکیل حقوق بشر در ایران به احکام زندان طولانی مدت محکوم شده‌اند. این سه وکیل امیر سالار داودی، نسرین ستوده و محمد نجفی هستند. این سازمان همچنین نوشته که این سه وکیل تنها سه تن از هشت وکیلی هستند که از تابستان ۱۳۹۷ تا کنون به دلیل دفاع صلح‌آمیز از زندانیان سیاسی یا صحبت درباره پرونده‌ها و مسایل حساس سیاسی در ایران دستگیر شده‌اند. آخرین مورد محکومیت یک وکیل ایرانی مدافع حقوق بشر، مورد امیرسالار داودی است. کمپین حقوق بشر ایران به نقل از طناز کلاهچیان، همسر امیرسالار داودی که خود وکیل است، نوشته که داودی را به خاطر فعالیت‌هایش در شبکه‌های اجتماعی از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی متهم کردند.

ادامه را بخوانید

برای میانجیگری میان آمریکا و ایران، شینزو آبه به دیدار علی خامنه‌ای می‌رود

June 6, 2019 by · Comments Off on برای میانجیگری میان آمریکا و ایران، شینزو آبه به دیدار علی خامنه‌ای می‌رود 

رادیو فزانسه – به گفتۀ منابع رسمی دولت توکیو، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، در نظر دارد هفتۀ آینده به ایران سفر کند. هدف این سفر میانجیگری میان دولت های آمریکا و ایران اعلام شده است. یک مقام دولت ژاپن به خبرگزاری فرانسه گفته است که دولت توکیو سرگرم بررسی جزئیات این سفر و ملاقات های نخست وزیر ژاپن با رهبران ایران است.به نوشتۀ جراید ژاپن، قرار است شینزو آبه با آیت الله علی خامنه ای، رهبر حکومت اسلامی ایران، و حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران، ملاقات و گفتگو کند.

ادامه را بخوانید

صفحه بعد »

Bottom