Top

آب در آبادان جیره‌بندی شد

June 20, 2018 by · Comments Off on آب در آبادان جیره‌بندی شد 

خبرگزاری ایرنا – آب رودخانه بهمنشیر به قدری شور شده که نمی‌توان آن را برداشت یا مصرف کرد. به همین خاطر و به دلیل افت فشار، آب آشامیدنی بدمزه و گل‌آلود آبادانی‌ها، تا اطلاع ثانوی سهمیه‌بندی شده است. سه‌شنبه ۲۹ خرداد، اداره آبفای آبادان در اطلاعیه‌ای، از کاهش تولید آب این شهر به خاطر توقف برداشت آب از رودخانه بهمنشیر خبر داد. خبرگزاری ایرنا به نقل از این اطلاعیه نوشت: «شوری آب رودخانه بهمنشیر به حد آب دریا رسیده و نمی‌توان از آن برداشت کرد.» در حال حاضر، آب شرب مردم آبادان تنها از خط آب‌رسانی “غدیر” تامین می‌شود. اداره آبفای آبادان اعلام کرده که خط دوم آب‌رسانی “غدیر” تا پایان تیر تکمیل می‌شود و آب شرق مناطق مختلف شهر تا آن زمان سهمیه‌بندی خواهد شد.
 

ادامه را بخوانید

همراهی استادان و دانشجویان در اعتراض به احکام زندان علیه دانشجویان

June 19, 2018 by · Comments Off on همراهی استادان و دانشجویان در اعتراض به احکام زندان علیه دانشجویان 

صدای آلمان – جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به احکام سنگین زندان علیه شماری از دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی از حضور در امتحانات امتناع کردند. روز دوشنبه تجمعی نیز با شرکت دانشجویان و استادان برگزار شد.

امام جمعه ایرانشهر در پی نشر خبر تجاوزها تحت پیگرد قرار گرفت

June 18, 2018 by · Comments Off on امام جمعه ایرانشهر در پی نشر خبر تجاوزها تحت پیگرد قرار گرفت 

رادیو فرانسه – در پی اظهارات امام جمعۀ ایرانشهر در مورد تجاوز چهار تن از فرزندان مقامات محلی به ۴١ زن در این شهر، دادستان کل کشور، حجت الاسلام محمد جعفر منتظری، امام جمعۀ ایرانشهر، مولوی طیب ملازهی، را “به اتهام نشر دروغ و تشویش اذهان عمومی” تحت پیگرد قانونی قرار داد و اظهارات او را کذب محض دانست و از اساس رد کرد. دادستان کل کشور گفته است : “مطابق اعلام مقامات قضایی محلی و دادستانی مرکز استان سیستان و بلوچستان و بررسی هایی که بنده به عمل آوردم موضوع به این ترتیبی که مطرح شده تکذیب می گردد.”

ادامه را بخوانید

واکنش تند مطهری به هشدار علم‌الهدی – تعلیق لایحه گروه ویژه اقدام مالی

June 17, 2018 by · Comments Off on واکنش تند مطهری به هشدار علم‌الهدی – تعلیق لایحه گروه ویژه اقدام مالی 

صدای آلمان – علی مطهری از هشدار علم‌الهدی به مجلس در رابطه با پیوستن ایران به “گروه ویژه اقدام مالی” به شدت انتقاد کرد. این نهاد با پولشویی و حمایت مالی از تروریسم مبارزه می‌کند. امام جمعه مشهد مخالف همکاری ایران با این نهاد است. علی مطهری، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در یادداشتی که برای خبرگزاری ایسنا فرستاده، در باره‌ی هشدار نماینده‌ی ولی فقیه در استان خراسان رضوی موضع گرفته است. در این یادداشت که روز یکشنبه ۲۷ خرداد (۱۷ ژوئن ) ایسنا منتشر شد، آمده است: «آقای علم الهدی امام جمعه مشهد به نمایندگان مجلس هشدار داده است که حواستان جمع باشد که در تاریخ اسمتان دنبال مملکت فروشان نیاید و نگویند شما هم با تصویب FATF  (گروه ویژه اقدام مالی) جزو مملکت فروشان بودید.»

ادامه را بخوانید

مرگ یک پناهجوی ۲۶ ساله ایرانی دیگر این بار در اردوگاه نائورو استرالیا

June 16, 2018 by · Comments Off on مرگ یک پناهجوی ۲۶ ساله ایرانی دیگر این بار در اردوگاه نائورو استرالیا 

صدای آمریکا – جسد یک ایرانی پناهجو امروز در جزیره نائورو استرالیا پیدا شده است که به گفته فعالان امور پناهندگان به نظر می رسد خودکشی کرده باشد. این پناهجو پنج سال پیش توسط دولت استرالیا به جزیره نائورو فرستاده شده بود. دولت استرالیا پناهجویانی را که با قایق به سواحل آن کشور می رسند، به اردوگاهی در جزیره نائورو و گینه نو در اقیانوس آرام می فرستد واز اقامت آنان در استرالیا جلوگیری می کند. هدف از این سیاست سختگیرانه جلوگیری از هجوم قایق های پناهندگان به سواحل آن کشور است، ولی گروه های حقوق بشری و سازمان ملل متحد از شرایط بد اردوگاه ها به شدت انتقاد می کنند. فعالان حقوق بشر و پناهجویان می‌گویند مرگ این پناهجوی ۲۶ ساله ایرانی تاثیر بسیار بدی بر پناهجویان دیگر گذاشته است.

ادامه را بخوانید

رتبه ایران در ایجاد شغل ۱۳۸ در بین ۱۴۰ کشور است و خط فقر پنج میلیون تومان

June 15, 2018 by · Comments Off on رتبه ایران در ایجاد شغل ۱۳۸ در بین ۱۴۰ کشور است و خط فقر پنج میلیون تومان 

ایلنا – احمد قاسمی که خبرگزاری کار جمهوری اسلامی ایران، ایلنا، از او به عنوان «بانی و نظریه‌پرداز مشاغل پایدار ایران» نام برده، گفته است: رتبه ایران در ایجاد شغل ۱۳۸ از بین ۱۴۰ کشور است. به گفته او میانگین ایجاد شغل در جهان یک تا ۲ ساعت و در ایران حدود یک‌سال است. قاسمی نرخ بیکاری رسمی در ایران را مبتنی بر شاخص‌هایی دانسته که دولت درست کرده و گفته است: بدون توجه به ساعت کار کسانی که کمتر از ۴ تا ۵ میلیون تومان در ماه درآمد دارند، فقیر هستند.

ادامه را بخوانید

سرنوشت نامعلوم دهها کارگر معترض گروه ملی فولاد اهواز، پس از بازداشت

June 14, 2018 by · Comments Off on سرنوشت نامعلوم دهها کارگر معترض گروه ملی فولاد اهواز، پس از بازداشت 

صدای آمریکا – سرنوشت ده ها کارگر بازداشت شده گروه ملی فولاد اهواز هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد. بنا بر گزارش‌های دریافتی، برخی از کارگرانی که در دو روز گذشته در اعتراض به سه ماه مطالبات مزدهای پرداخت نشده، حق بیمه معوقه و عدم پرداخت بیمه تکمیلی دست به اعتصاب زده بودند توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده اند. روز سه شنبه ۲۲ خرداد نیز تعدادی از کارگرانی که در حمایت از دستگیر شدگان مقابل استانداری خوزستان تجمع کرده بودند، دستگیر و به اماکن نامعلومی منتقل شده‌اند.

ادامه را بخوانید

کواکبیان : گمرک قاچاقچی است، سپاه فقط در عرصه دفاعی قاچاق می‌کند

June 13, 2018 by · Comments Off on کواکبیان : گمرک قاچاقچی است، سپاه فقط در عرصه دفاعی قاچاق می‌کند 

رادیو فرانسه – مصطفی کواکبیان، نمایندۀ تهران در مجلس شورای اسلامی، امروز چهارشنبه ۲۳ خرداد در نشست علنی مجلس برای بررسی طرح اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وضعیت اقتصادی کشور را اسفبار خواند و خطاب به مسئولان کشور گفت حالا که دیگر “جمشید بسم الله” و دلال ارز نداریم، پس چرا وضعیت اقتصادی کشور و مردم تا این حد اسفبار است. نمایندۀ تهران در مجلس شورای اسلامی افزود : “وضعیت معیشتی مردم اصلاً خوب نیست به طوری که شب می خوابیم و صبح بلند می شویم و می بینیم که قیمت ها زیر و رو شده اند.” کواکبیان افزود که حتا قیمت خودرو نسبت به یک ماه گذشته بیست میلیون تومان افزایش یافته است.

ادامه را بخوانید

بزرگترین شرکت حمل و نقل آلمان از معامله با ایران انصراف داد

June 12, 2018 by · Comments Off on بزرگترین شرکت حمل و نقل آلمان از معامله با ایران انصراف داد 

صدای آلمان – شرکت “هاپاگ-لوید”، بزرگترین شرکت حمل و نقل کانتینری آلمان، به دلیل نگرانی از تحریم‌های آمریکا معاملاتش با ایران را متوقف می‌کند. دو شرکت حمل و نقل دیگر نیز پیش‌تر اعلام کرده بودند در همکاری خود با ایران تجدیدنظر می‌کنند.

ادامه را بخوانید

قیمت سکه طلا ‘به بالای دو و نیم میلیون تومان رسید’

June 11, 2018 by · Comments Off on قیمت سکه طلا ‘به بالای دو و نیم میلیون تومان رسید’ 

بی بی سی – براساس گزارش‌ها از ایران، با ادامه رشد قیمت سکه طلا در ایران، قیمت هر تمام سکه (طرح جدید) در معاملات امروز (دوشنبه ۲۱ خرداد) در صرافی‌های تهران به بالای دو و نیم میلیون تومان رسیده است. بعضی رسانه‌های دولتی در ایران و همچنین کاربران شبکه‌های اجتماعی این قیمت را تایید کرده‌اند. بر این اساس در کمتر از دو هفته سکه بیش از ۴۰۰ هزار تومان گران‌تر شده است.این افزایش قیمت در حالی اتفاق افتاده که هفته گذشته مصادف با تعطیلات درگذشت آیت‌الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی و سالگرد ۱۵ خرداد بود. با باز شدن بازارهای جهانی در روز دوشنبه قیمت هر اونس طلا با کاهش به حدود ۱۲۹۵ دلار رسید ولی قیمت مسکوکات طلا در ایران با جهش قیمت همراه بود.

ادامه را بخوانید

صفحه بعد »

Bottom