Top

تحریم ۳۰ فرد و شرکت مرتبط با ایران و کره شمالی

March 25, 2017 by · Comments Off on تحریم ۳۰ فرد و شرکت مرتبط با ایران و کره شمالی 

Sanctionwebصدای آلمان – وزارت امور خارجه آمریکا ۳۰ نهاد و شخص را که در انتقال تکنولوژی حساس برنامه موشکی به ایران دست داشتند تحریم کرده است. این اشخاص و شرکت‌ها در خارج از ایران قرار دارند. وزارت خارجه آمریکا روز جمعه (۲۴ مارس/ ۴ فروردین) اعلام کرد ۳۰ نهاد و شخص مرتبط با ایران، کره شمالی و سوریه را تحریم کرده است. تحریم‌شده‌ها افراد و شرکت‌هایی از چین، کره شمالی و امارات متحده عربی هستند. به گزارش خبرگزاری رویترز، یازده فرد یا شرکت موجود در این فهرست به دلیل انتقال تکنولوژی حساس مرتبط با برنامه موشکی ایران، تحریم شده‌اند. بنابر این گزارش، ۱۹ فرد و موسسه دیگر به دلیل نقض پیمان منع گسترش سلاح‌های کشتار جمعی، وارد فهرست تحریم شده‌اند. این شرکت‌ها و اشخاص، تحریم‌های وضع شده علیه ایران، کره شمالی و سوریه را نقض کرده‌اند.

ادامه را بخوانید

عامل حمله لندن ‘مسلمان شده بود’

March 24, 2017 by · Comments Off on عامل حمله لندن ‘مسلمان شده بود’ 

LondonMoslemwebبه گزارش منابع پلیس، خالد مسعود، پنجاه و دو ساله و عامل این حمله، در شهر دارتفورد واقع در استان کنت در جنوب بریتانیا متولد شده و آدریان راسل آجائو نام داشت اما بعدا نام خود را تغییر داد. آخرین محل زندگی او در منطقه وست میدلند، واقع در شمال غرب انگلستان بود. قبلا، نام او آدریان المز گزارش شده و گفته شده بود که او اسامی مختلفی را به کار برده است. خالد مسعود دارای سابقه کیفری بوده و از جمله به جرم ضرب و شتم، ایراد جراحت شدید بدنی، حمل اسلحه سرد و اخلال در نظم عمومی بازداشت و محکوم شده بود. سابقه اولین محکومیت او به جرم خسارت عمد به اموال به نوامبر سال ١٩٨٣ باز می‌گردد و آخرین مورد نیز به حمل چاقو در اماکن عمومی در سال ٢٠٠٣ مربوط می‌شود.

ادامه را بخوانید

تصادفات جاده ای در دو روز اول امسال ۱۴۵ کشته و دو هزار و ۹۵۰ زخمی به جای گذاشت

March 23, 2017 by · Comments Off on تصادفات جاده ای در دو روز اول امسال ۱۴۵ کشته و دو هزار و ۹۵۰ زخمی به جای گذاشت 

accidentwebصدای آمریکا – موسی امیری، جانشین رئیس پلیس راهور ناجا از مرگ ۱۴۵ نفر و مجروح شدن دو هزار و ۹۵۰ نفر در دو روز اول سال ۱۳۹۶ خبر داد. جانشین رئیس پلیس راهور ناجا در حاشیه بازدید از ایستگاه پلیس راه رشت انزلی، بی‌احتیاطی و عدم توجه به جلو رانندگان را از عوامل اصلی این تصادفات ذکر کرد. این مقام راهنمایی رانندگی تاکید کرد این میزان کشته و زخمی در این بازه زمانی زنگ خطری برای جامعه است. آقای امیری گفت روزهای ۲۹ اسفند و اول فروردین پرتردد‌ترین روزهای طرح نوروزی تاکنون بوده است. به گزارش وبسایت رسمی سازمان پزشکی قانونی کشور درتعطیلات نوروزی پنج سال‌ گذشته پنج هزارو ۳۸۴ نفر جان خود را در حوادث رانندگی از دست دادند.

ادامه را بخوانید

مراسم ویژه نوروز در سازمان ملل متحد برگزار شد

March 22, 2017 by · Comments Off on مراسم ویژه نوروز در سازمان ملل متحد برگزار شد 

NowrouzUNwebبی بی سی فارسی – دبیرکل سازمان ملل متحد با شرکت در مراسمی که سفرای ۱۲ کشور آسیایی از جمله ایران حضور داشتند، نوروز را تبریک گفت. این مراسم به دنبال مصوبه سال ۲۰۱۰ سازمان ملل متحد برگزار شد که طی آن روز اول بهار رسما روز جهانی نوروز نام‌گذاری شد. آنتونیو گوترس، دبیرکل سازمان ملل متحد، روز سه‌شنبه (اول فروردین – ۲۱ مارس) این مراسم با خواندن شعری از ناصرخسرو، شاعر ایرانی، گفت: “نوروز فرصتی برای پاس‌داشت گوناگونی ماست. مجالی برای یادآوری مشترکات‌مان.”

ادامه را بخوانید

پیام‌های نوروزی خامنه‌ای و روحانی؛ شباهت اندک، اختلاف زیاد

March 21, 2017 by · Comments Off on پیام‌های نوروزی خامنه‌ای و روحانی؛ شباهت اندک، اختلاف زیاد 

NourouzMessagewebصدای آلمان – در حالی که رهبر جمهوری اسلامی از مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم در سال گذشته می‌گوید رئیس جمهور فهرستی از موفقیت‌های دولت ارائه کرده است. نکته مشترک پیام هر دو توجه به اشتغال جوانان است. رهبر جمهوری اسلامی، علی خامنه‌ای در پیامی به مناسبت آغاز سال ۹۶ در تشریح آنچه تلخی‌ها و سختی‌های سال گذشته خوانده گفته است: «من از وضع مردم مطلع هستم، بنابراین تلخی کام مردم به‌ویژه طبقه ضعیف را از مشکلات اقتصادی همچون “گرانی، بیکاری، تبعیض‌ها و نابرابری‌ها و آسیب‌های اجتماعی” با همه‌ی وجود حس می‌کنم.» خامنه‌ای که شعار سال ۹۵ را “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” تعیین کرده بود می‌گوید به رغم انجام “کارهای خوبی که مسئولین گزارش آن را داده‌اند، فاصله زیادی میان کارهای انجام شده با “انتظارات مردم و رهبری” وجود دارد و آمارهای مثبت و منفی را باید در مجموع مشاهده کرد.

ادامه را بخوانید

نوروز، جشنی با جغرافیای گسترده

March 20, 2017 by · Comments Off on نوروز، جشنی با جغرافیای گسترده 

Nouwrouzdanceweb رادیو فرانسه – گرچه نوروز در میان ایرانیان جشنی ملی محسوب می شود که به ریشه های تاریخی این مرز و بوم متصل است، ولی در دهه های اخیر و با گسترش هر چه بیشتر اطلاعات، اینک آشکار شده است که نوروز، سنتی دیرپا و فرامرزی است و چه بسا تعیین دقیق مرزهای جغرافیائی آن چندان سهل و آسان نباشد. همین گستردگی اجرای سنت های نوروزی در یک منطقه جغرافیائی بسیار وسیع است که سرانجام مجمع عمومی سازمان ملل متحد را بر آن داشت تا در تاریخ ٢٣ فوریۀ  ٢٠١٠ نوروز را که در بیش از یازده کشور جهان، با جمعیتی حدود سیصد میلیون نفر، حضوری زنده و فعال دارد، با عنوان «روز جهانی نوروز برای فرهنگ و صلح» برسمیت بشناسد.

ادامه را بخوانید

عدم پرداخت ماه‌ها حقوق به برخی کارگران در آستانه نوروز

March 19, 2017 by · Comments Off on عدم پرداخت ماه‌ها حقوق به برخی کارگران در آستانه نوروز 

Labourwebصدای آلمان – در حالیکه تنها یک روز به تحویل سال نو در ایران مانده برخی کارگران و بازنشستگان همچنان حقوق‌های معوقه و عیدی خود را دریافت نکرده‌اند. برخی کارگران خدماتی اهواز شکایتی در این‌باره ارائه کرده‌اند. خبرگزاری ایلنا از عدم دریافت مطالبات مزدی دی، بهمن، اسفند و عیدی حدود ۸۰ کارگر خدماتی ناحیه ۴ شهرداری اهواز خبر داده است. ایلنا می‌نویسد، در حدود ۴۰ نفر از این کارگران شکایتی در این رابطه به اداره کار اهواز ارائه کرده‌اند. مقرر شده است بعد از تعطیلات عید نوروز به شکایت آنها رسیدگی شود. به گفته این کارگران، پیمانکار ناحیه ۴ شهرداری اهواز از سایر کارگران که به اداره کار شکایت نکرده‌اند برگه تسویه حساب دریافت کرده است و این در حالی است  که مطالبات مزدی و عیدی آنان نیز همانند سایر کارگران پرداخت نشده است.

ادامه را بخوانید

آغاز سفرهای نوروزی با ۵۰ کشته و ۴۰۰ مجروح

March 18, 2017 by · Comments Off on آغاز سفرهای نوروزی با ۵۰ کشته و ۴۰۰ مجروح 

Nowrouzwebصدای آمریکا – بنا به اعلام رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایران در ۴۸ ساعت منتهی به روز جمعه، تصادف‌های جاده‌ای در ایران ۵۰ کشته و ۴۰۰ مجروح برجای گذاشته است. محمدحسین حمیدی، رئیس پلیس‌راه راهور ناجا به خبرگزاری مهر گفت که سفرهای نوروزی نسبت به سال گذشته زودتر آغاز شده و این باعث شده تا ترافیک در جاده‌ها روان‌تر باشد اما تصادفات مرگبار جاده‌ای همچنان ادامه دارد. به گفته این مقام انتظامی، خستگی و خواب آلودگی، سبقت و سرعت غیرمجاز و انحراف به چپ باعث شده تا تنها در دو شبانه روز۵۰ ایرانی جان خود را از دست بدهند.

ادامه را بخوانید

طی شش ماه ۵٠ دانشجوی پاسدار در سوریه کشته شدند

March 17, 2017 by · Comments Off on طی شش ماه ۵٠ دانشجوی پاسدار در سوریه کشته شدند 

Syriawebرادیو فرانسه – ناصر اعتمادی -مصطفی عطاران، قائم مقام نهضت سوادآموزی ایران، در گفتگو با ایلنا خبرگزاری کار ایران، گفت که تنها در شش ماهۀ نخست سال جاری ۵٠ دانشجوی ایرانی در جنگ داخلی سوریه کشته شدند. مصطفی عطاران که از این کشته شدگان به عنوان “مدافعان حرم” حضرت زینب یاد کرد، افزود : “در نیمۀ اول امسال ۵٠ شهید دانشجو مدافع حرم تقدیم حریم مقدس اسلام کردیم.” عطاران توضیحی دربارۀ این دانشجویان کشته شده نداد. اما، پیش از این سردار پاسدار مرتضی صفاری از فرماندهان سپاه پاسداران گفته بود که در سال جاری دست کم ١٠٠ تن از دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه امام حسین، وابسته به سپاه پاسداران، به سوریه اعزام شدند تا با شرکت در صحنه های واقعی جنگ آموزش رزمی ببینند. سردار صفاری سپس گفته بود که از این تعداد شماری تاکنون کشته و زخمی شده اند و بقیه برای مدت طولانی تری در جبهه های جنگ داخلی سوریه مانده اند.

ادامه را بخوانید

اعدام ۱۰ زندانی در مدت شش روز در ایران

March 16, 2017 by · Comments Off on اعدام ۱۰ زندانی در مدت شش روز در ایران 

executionwebهرانا – در طول این هفته ۱۰ زندانی از زندان‌های زاهدان، چابهار، قزوین و ارومیه اعدام شدند. به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، از جمعه ۲۱ اسفندماه تا چهارشنبه ۲۵ اسفندماه، ۱۰ زندانی در شهرهای زاهدان، چابهار، قزوین و ارومیه اعدام شدند. در روز گذشته، سه‌شنبه ۲۴ اسفند، دادستان عمومی و انقلاب قزوین از اجرای حکم اعدام یک زندانی با اتهام حمل و نگهداری مواد مخدر و یک زندانی با اتهام قتل در زندان مرکزی قزوین خبر داد. در همین روز چهار زندانی نیز با اتهامات مربوط به مواد مخدر در زندان مرکزی ارومیه به دار آویخته شدند. در روز یکشنبه ۲۲ اسفند نیز سه زندانی در زندان‌های زاهدان و در روز شنبه ۲۱ اسفند یک زندانی در زندان چابهار به اتهامات مربوط به مواد مخدر اعدام شدند.

ادامه را بخوانید

صفحه بعد »

Bottom