Top

خامنه‌ای: هر جا به حضور ما نیاز باشد کمک خواهیم کرد

November 23, 2017 by · Comments Off on خامنه‌ای: هر جا به حضور ما نیاز باشد کمک خواهیم کرد 

KhmeniwebKhamenei23.11.2017خبرگزاری های ایران – در ایران مدام حرکت‌ها و اجلاس‌هایی برای تبلیغ شیعی‌گری برپا می‌شود. آخرین نمونه آن “اجلاس محبان اهل بیت” است. شرکت‌کنندگان در این اجلاس امروز به دیدار خامنه‌ای رفتند. ولی فقیه در نطقی که برای آنان کرد از وحدت امت اسلامی سخن گرفت.“اجلاس محبان اهل بیت” کنفرانسی بین‌المللی است. در آن ۵۰۰ نفر از خارج و ۲۵۰ نفر از داخل شرکت کرده‌اند. مخارج چنین کنفرانس‌هایی از بودجه دولت است، اما در هیچ کدام از ردیف‌های بودجه ذکر مشخصی از آنها نمی‌شود. مضمون اجلاس کنونی در تهران، تبلیغ شیعی‌گری در برابر سنی‌گری در شکل تکفیری آن است و از این رو برگزار کنندگان اجلاس مدعی هستند که کنفرانس برای تقویت وحدت اسلامی برگزار شده و «علمای سنی» هم در آن شرکت دارند.

ادامه را بخوانید

قیمت نان در ایران ۳۵ درصد افزایش یافت

November 22, 2017 by · Comments Off on قیمت نان در ایران ۳۵ درصد افزایش یافت 

Breadwebزمانه – محسن بهرامی ارض‌اقدس دبیر ستاد تنظیم بازار اعلام کرده که قیمت نان طبق برنامه‌ از چهارشنبه یکم آذر ۹۶ افزایش می‌یابد. این مقام مسئول می‌گوید در سبد خانوارهای ایرانی سهم نان در مقایسه با کالاهای دیگر اندک است. محسن بهرامی ارض‌اقدس با اعلام افزایش قیمت نان از یکم آذر سال جاری به خبرگزاری‌های داخلی گفته است:  «قیمت آرد برای نانوایی‌های سنتی همان ۶۶۰ تومان سابق و برای نانوایی‌های صنعتی ۹۰۰ تومان است و افزایش قیمت نان تاثیری در قیمت آرد نخواهد داشت. یکسان‌سازی نرخ آرد در مرحله بعد با تصویب طرح جامع آرد و نان اجرا می‌شود که اکنون در دست بررسی است و نیازمند تصویب و تصمیم دولت دارد.» هفته گذشته ستاد تنظیم بازار از افزایش قیمت نان خبر داده بود.

ادامه را بخوانید

آمریکا ‘شبکه جعل اسکناس برای سپاه پاسداران’ را تحریم کرد

November 21, 2017 by · Comments Off on آمریکا ‘شبکه جعل اسکناس برای سپاه پاسداران’ را تحریم کرد 

Sanctionweb_80642727_181526598بی  بی سی فارسی – وزارت دارایی آمریکا شبکه‌ای از افراد و شرکت‌ها را تحریم کرده است که ادعا می کند برای نیروی قدس سپاه پاسداران ایران ریال یمنی به ارزش بالقوه صدها میلیون دلار جعل می‌کردند. این تحریم ها چهار شرکت و دو شخص “مسئول چاپ پول جعلی” را در بر می گیرد. نام این افراد رضا حیدری و محمود سیف اعلام شده است. وزارت دارایی روز دوشنبه گفت که این شبکه محدودیت های صادراتی اتحادیه اروپا را برای انتقال تدارکات و تجهیزات لازم برای جعل پول دور می زد. وزارت دارایی گفت که این دو نفر از شرکت های “فورنت تکنیک” و “پرینتینگ تریدینگ سنتر” در فرانکفورت و “پردازش تصویر رایان” و “تجارت الماس مبین” در تهران برای دور زدن این محدودیت ها و خرید تجهیزات لازم برای چاپ اسکناس ها استفاده می کردند.

ادامه را بخوانید

فرمانده راهبردی آمریکا: فرمان استفاده از سلاح اتمی اگر غیرقانونی باشد، رد می شود

November 20, 2017 by · Comments Off on فرمانده راهبردی آمریکا: فرمان استفاده از سلاح اتمی اگر غیرقانونی باشد، رد می شود 

 USweb9B07FCEB-C23B-4D75-9B70-710663A49891_w650_r1_sصدای آمریکا – فرمانده راهبردی آمریکا اعلام کرد، صدور فرمان استفاده از سلاح اتمی از سوی رئیس جمهوری کنونی ایالات متحده یا هر رئیس جمهوری دیگری که پس از او فرماندهی کل قوای آمریکا را بر عهده بگیرد، در صورتی که تشخیص داده شود غیرقانونی است، می‌تواند رد شود. ژنرال نیروی هوایی آمریکا جان هایتن، فرمانده راهبردی ایالات متحده در یک جلسه بحث مربوط به برنامۀ امنیت بین‌المللی در هالیفاکس کانادا، در پاسخ به این پرسش که «اگر فرمان استفاده از سلاح اتمی توسط رئیس جمهوری آمریکا را مغایر با قانون نشخیص دهد آیا از اختیار رد کردن آن برخوردار است؟» پاسخ مثبت داد. ژنرال هایتن گفت: «بله چنین اختیاری دارم و در مورد این موضوع هم صحبت هم کرده‌ایم. بعضی از مردم ممکن است فکر کنند ما ساده لوح هستیم، اما ما در مورد این مسائل خیلی زیاد فکر می‌کنیم. آخر چطور ممکن است که چنین مسئولیت سنگینی بر عهده‌ات باشد و در مورد آن فکر نکنی؟»

ادامه را بخوانید

شورای شهر تهران بودجه سازمان‌های مردم‌نهاد را قطع می‌کند

November 19, 2017 by · Comments Off on شورای شهر تهران بودجه سازمان‌های مردم‌نهاد را قطع می‌کند 

Tehranwebsaman-2زمانه – حجت نظری، نماینده اصلاح‌طلب شورای شهر تهران اعلام کرد که تا زمان ساماندهی مجدد، کمک مالی به سازمان‌های مردم‌نهاد (سمن‌ها) قطع خواهد شد. حجت نظری دلیل قطع این کمک‌ها را  عدم شفافیت مالی ستاد سامان‌دهی سمن‌های شهر تهران در سال‌های گذشته و پرداخت‌های مالی به هیأت‌های عزاداری دانست. طرح تشکیل ستاد ساماندهی فعالیت‌های سازمان‌های مردم نهاد شهر تهران در سال ۱۳۸۷ تصویب شد. بنابر این مصوبه پشتیبانی مالی و حقوقی از سمن‌ها از جمله وظایف این ستاد عنوان شده بود. چهار نماینده شورای شهر، نماینده‌ای از وزارت کشور و نماینده تام‌الاختیار شهرداری از جمله اعضای ستاد ساماندهی سمن‌ها به شمار می‌آیند. حجت نظری، عضو شورای شهر پنجم تهران می‌گوید با چک کردن گزارش‌های مالی دوره‌های قبل مشخص شده کمک‌های مالی که باید صرف توان افزایی نهادهای مردمی می‌شده، برای کمک به هیات‌های مذهبی و  تجهیز ایستگاه‌های صلواتی در محرم و صفر هزینه شده است.

ادامه را بخوانید

شکایت ۶۰ میلیارد دلاری ایران از آمریکا؛ روش انتقامی تهران به شکایت‌ها در محاکم آمریکایی

November 18, 2017 by · Comments Off on شکایت ۶۰ میلیارد دلاری ایران از آمریکا؛ روش انتقامی تهران به شکایت‌ها در محاکم آمریکایی 

 

ComplainGoodصدای آمریکا – سه ماه بعد از صدور چند حکم در دادگاه های آمریکا علیه جمهوری اسلامی به خاطر شکایت قربانیان حملات تروریستی گروه های مورد حمایت ایران، تهران نیز از شکایتی ۶۰ میلیارد دلاری علیه آمریکا خبر داد. به نظر می رسد این تازه ترین واکنش جمهوری اسلامی به توقیف دارایی‌های ایران در ارتباط با حملات تروریستی منجر به کشته شدن آمریکائیان و دیگران خبر باشد. سایت اینترنتی فری بیکن اظهارات محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران را نقل می‌کند که گفته است تا کنون در دادگاه‌های آمریکا احکامی به ارزش ۶۰ میلیارد دلار علیه ایران صادر شده و شکایت ۶۰ میلیارد دلاری ایران علیه آمریکا واکنشی به این احکام است.

به گزارش فری بیکن سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به درخواست این سایت برای اظهار نظر گفته است، ما به هر حرفی که یک مقام ایرانی بزند واکنش نشان نمی‌دهیم.

دلایل افت ارزش پول ایران

November 17, 2017 by · Comments Off on دلایل افت ارزش پول ایران 

Moneyweb_98760459_2023930بی بی سی فارسی – هفته گذشته مطلبی درباره ارزش ریال در برابر ارزهای معتبر مثل دلار داشتیم و این که طی سال‌ها ریال ارزشش را در برابر این ارزها از دست داده و از قدرت خرید آن کاسته شده است. ارزش مبلغی از تومان امروز با ارزش بیست سال پیش آن تفاوت فراوانی دارد. همچنین شیوه تبدیل ارزش مبلغی در یک مقطع زمانی را نسبت به مقطعی در گذشته توضیح دادیم. در این مطلب به برخی از سوال‌های ارسالی مخاطبان بی‌بی‌سی فارسی درباره مسایل مربوط به اقتصاد ایران پاسخ می‌گوییم.چرا ارزش پول ایران نسبت به خیلی از کشورهای دیگر که اقتصاد شان از ایران بدتر است،پایین‌تر است؟ دلیل ضعف ارزش پول یک کشور در برابر کشورهای دیگر علاوه بر قدرت اقتصادی، تابع عوامل متعدد دیگری است. در اصل، ارزش پول یک کشور در نهایت تابع دریافت‌های ارزی آن کشور (شامل ارز ناشی از صادرات، سرمایه‌گذاری خارجی، کمک مالی) در مقایسه با پرداخت‌های ارزی (واردات، سرمایه‌گذاری در خارج، هزینه اقدامات سیاسی و نظامی در خارج و کمک به کشورهای دیگر) باید باشد.

ادامه را بخوانید

با گذشت چهار روز از زلزله، مردم قصرشیرین آب ندارند

November 16, 2017 by · Comments Off on با گذشت چهار روز از زلزله، مردم قصرشیرین آب ندارند 

EarthquakGasrshirinzelzeleh-2زمانه – فرامرز اکبری، فرماندار قصرشیرین گفته که این شهرستان با وجود این‌که از شرایط بحرانی زلزله خارج شده است اما آب آن همچنان قطع است. اکبری گفت: «در حال حاضر مشکل اصلی مردم ‌قصرشیرین آب‌رسانی و قطع آب لوله‌کشی است. پس از زلزله اخیر در قصرشیرین و روستاهای اطراف آبرسانی به شکل سیار انجام می‌شود، اما به‌گفته فرماندار قصرشیرین منابع آب در بخش وسیعی از مناطق اطراف این شهرستان به علت زلزله آلوده و کدر است و به همین دلیل تانکرهای آب باید آب مورد نیاز را از مناطق دورتری تهیه کنند و در اختیار مردم قرار دهند. لوله‌ها و شبکه‌های آب‌رسانی قصرشیرین و اطراف آن در جریان زلزله آسیب دیده‎اند.

ادامه را بخوانید

دولت ۲۸۱ میلیارد تومان کمک بلاعوض به زلزله‌زدگان اختصاص داد

November 15, 2017 by · Comments Off on دولت ۲۸۱ میلیارد تومان کمک بلاعوض به زلزله‌زدگان اختصاص داد 

EarthquakLoannoobakht01زمانه – هیأت دولت تصویب کرد که تا پایان آبان سال جاری در مجموع ۶۵۹ میلیارد تومان تسهیلات به زلزله‌زدگان غرب ایران پرداخت شود. بخشی از این کمک‌ها بلاعوض است. به گزارش رسانه‌های داخلی، محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه روز چهارشنبه ۲۴ آبان هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: «هیأت دولت ۶۵۹ میلیارد تومان برای تسهیلات و ۲۸۱ میلیارد تومان به عنوان کمک بلاعوض به زلزله‌زدگان کرمانشاه را تصویب کرده. به خانواده‌هایی که نیاز به احداث و بازسازی خانه دارند، در روستاها ۲۵ میلیون و شهرها ۳۵ میلیون تومان وام تعلق می‌گیرد.» علاوه بر این دولت ۵ میلیون تومان به روستاییان و ۶ میلیون تومان هم به شهرنشینان زلزله‌زده کمک بلاعوض پرداخت می‌کنند. خانواده‌هایی هم که نیاز به مرمت خانه‌شان دارند، ۱۲ میلیون تومان وام و ۲ میلیون تومان کمک بلاعوض دریافت می‌کنند.

ادامه را بخوانید

زلزله در غرب ایران: ۱۶ هزار نفر نیازمند کمک‌های فوری

November 14, 2017 by · Comments Off on زلزله در غرب ایران: ۱۶ هزار نفر نیازمند کمک‌های فوری 

ErdquikZamanhzels08زمانه – نیروهای امدادگر در سرپل ذهاب همچنان در تلاش‌اند که زلزله‌زدگان را از زیر آوار بیرون بیاورند. بیش از ۴۰۰ نفر در زلزله‌ای که با قدرت ۷.۳ ریشتر شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان استان‌های غربی ایران و اقلیم کردستان عراق را لرزاند، جان خود را از دست دادند. رسانه‌های داخلی تعداد مجروحان را ۷۳۷۰ نفر گزارش داده‌اند. بر اساس نخستین گزارش‌ها ۱۲ هزار واحد مسکونی به طور کامل تخریب شده و ۳۰ هزار واحد مسکونی هم آسیب دیده‌اند. آب، غذا و چادر کافی نیست. هوا سرد است و بسیاری از زلزله‌زدگان شب را در فضای آزاد به صبح رساندند. سازمان هلال احمر عده زیادی را برای امدادرسانی به سرپل ذهاب اعزام کرده است. ارتش جمهوری اسلامی هم در سرپل ذهاب مستقر شده. سپاه پاسداران امدادرسانی به روستاهای این منطقه کوهستانی را به عهده گرفته است. با گذشت زمان احتمال زنده ماندن کسانی که زیر آوار رفته‌اند کاهش پیدا می‌کند.

ادامه را بخوانید

صفحه بعد »

Bottom