Top

مانور سپاه پاسداران ایران در آستانه همه‌پرسی کردستان عراق

September 24, 2017 by · Comments Off on مانور سپاه پاسداران ایران در آستانه همه‌پرسی کردستان عراق 

Sepahweb_97992400_7ea4dbe7-6392-43e3-a516-df2a995cc5bcبی بی سی – سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران امروز یکشنبه دوم مهر مانوری نظامی را در منطقه شمال غرب کشور آغاز کرده است. این مانور که در مناطق مرزی استان‌های کردستان و آذربایجان غربی برگزار می‌شود، یک روز قبل از همه‌پرسی جدایی اقلیم کردستان از عراق آغاز شد. به گفته فرماندهان سپاه در “رزمایش امنیتی محرم” یگان‌های پیاده، زرهی، جنگال (جنگ الکترونیک)، هوانیروز و موشکی شرکت دارند. تعدادی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران از جمله سرتیپ حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه، و سرتیپ محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه، در آغاز این مانور حضور داشته‌اند. آقای پاکپور در ابتدای این مانور گفت “منطقه رزمایش از مناطق مورد علاقه ضدانقلاب در گذشته بوده که با انجام رزمایش ها و عملیات های مقتدرانه سپاه در آن منطقه از لوث اشرار و ضدانقلاب پاک شد”.

ادامه را بخوانید

ایران موشک بالستیک با برد ‘دوهزار کیلومتر’ آزمایش کرد

September 23, 2017 by · Comments Off on ایران موشک بالستیک با برد ‘دوهزار کیلومتر’ آزمایش کرد 

Misselsweb_97985312_42f8a37a-0557-458e-b888-c5fd1e8b94aaبی بی سی – مقام‌های نظامی ایران می‌گویند موشک زمین به زمین خرمشهر با برد دو هزار کیلومتر را “با موفقیت” آزمایش کرده‌اند. موشک بالستیک خرمشهر دیروز برای اولین بار در رژه نیروهای مسلح ایران به مناسبت سالگرد آغاز جنگ ایران و عراق به نمایش گذاشته شد. خبرگزاری تسنیم این موشک را “قدرتمندترین” موشک بالستیک سپاه پاسداران ایران خوانده و گفته برد آن “دوهزار کیلومتر” است و می‌تواند همزمان “چند کلاهک” حمل کند. مطابق قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد٬ از ایران خواسته شده از توسعه موشک‌های بالستیکی که توانایی حمل کلاهک هسته‌ای دارند٬ خودداری کند. ایران می‌گوید برنامه‌ای برای ساخت چنین موشک‌هایی ندارد. رسانه‌های ایران گزارش داده‌اند که وزن کلاهک موشک خرمشهر ۱۸۰۰ کیلوگرم و سوخت آن مایع است. آزمایش این موشک در زمانی صورت می‌گیرد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به دلیل پیگیری برنامه موشکی ایران٬ از این کشور به شدت انتقاد می‌کند و نیکی هیلی سفیر این کشور در سازمان ملل هم گفته یکی از دلایل تمایل آمریکا به خروج از برجام٬ ناتوانی این توافق در جلوگیری از آزمایش های موشکی ایران است.

ادامه را بخوانید

یک پژوهشکده آمریکایی: پایبندی ایران به برجام به دلیل ناکارآمدی سانتریفیوژهایش است

September 22, 2017 by · Comments Off on یک پژوهشکده آمریکایی: پایبندی ایران به برجام به دلیل ناکارآمدی سانتریفیوژهایش است 

Santifugewebirannuab01مؤسسه علوم و امنیت بین‌المللی که در زمین مقابله با گسترش سلاح‌های هسته‌ای فعالیت می‌کند با انتشار گزارشی اعلام کرده که ایران به دلیل ناکارآمدی سانتریفیوژهایش به توافق هسته‌ای با قدرت‌های جهانی پایبند بوده است. گزارش مؤسسه علوم و امنیت بین‌المللی در آمریکا جمعه ۲۲ سپتامبر منتشر شده است. در این گزارش آمده است: «انتظار می‌رود که ایران برنامه هسته‌ای‌اش را پیش ببرد و توافق هسته‌ای را نقض کند و در صدد توجیه این فعالیت‌ها برآید.» به گزارش خبرگزاری رویترز، مؤسسه علوم و امنیت بین‌المللی پیش‌بینی کرده که جامعه جهانی برای محدود کردن ایران به میزان اورانیوم غنی‌شده که در برجام مقرر شده، می‌بایست در آینده تلاش زیادی را به کار ببندد. مؤسسه علوم و امنیت بین‌المللی می‌نویسد اگر ایران بخواهد برنامه هسته‌ای‌اش را توسعه بدهد، به دلیل ناکارآمدی سانتریفیوژهایش یا می‌بایست پول زیادی خرج کند که آنگاه تولید اورانیوم غنی شده به صرفه‌اش نیست و یا اینکه ملاحظات اقتصادی را در تولید اورانیوم کنار بگذارد. سازمان انرژی اتمی ایران در سال ۱۳۹۵ خبر داده بود که تزریق گاز UF6 به سانتریفیوژهای IR8 آغاز شده. سازمان انرژی اتمی در آن زمان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که «سانتریفیوژهای IR-8» یکی از پیشرفته‌ترین سانتریفیوژهای طراحی و ساخته شده توسط دانشمندان ایرانی‌ست و آزمایش‌های مکانیکی خود را در طی سه سال با موفقیت پشت سر گذاشته است. ظرفیت غنی‌سازی این ماشین حدود ۲۰ برابر ظرفیت سانتریفیوژهای نسل اول IR-1 گزارش شده بود. مؤسسه علوم و امنیت بین‌المللی اما گزارش داده است که این سانتریفیوژهای طراحی شده در ایران در عمل ناکارآمد بودند و به همین جهت تولید اورانیوم غنی شده در ایران از حد تعیین شده در برجام تجاوز نکرده است.

ادامه را بخوانید

انفجار در نزدیکی حرم حضرت معصومه چند کشته و زخمی برجای گذاشت

September 21, 2017 by · Comments Off on انفجار در نزدیکی حرم حضرت معصومه چند کشته و زخمی برجای گذاشت 

Ghomweb_97954436_2580953ایسنا – در پی انفجار در یک واحد اقامتی در نزدیکی حرم حضرت معصومه در قم، این واحد اقامتی تخریب و این حادثه تعدادی کشته و زخمی بر جای گذاشت. گزارشها از ایران حاکی است که عملیات امداد و نجات حادثه انفجار در قم به پایان رسید و براساس اعلام رسمی در این حادثه ۵ کشته و ۱۵مجروح شدند. براساس گزارش رسانه‌های ایران از محل حادثه همچنین یک نفر از مصدومان دچار سوختگی شدید است. پیرحسین کولیوند، سرپرست اورژانس کشور با اعلام اینکه انفجار کپسول گاز موجب این حادثه شده است ،گفت: “تاکنون ۱۴ مصدوم شدند.” همچنین مدیرعامل آتش نشانی قم اعلام کرده است که تاکنون ۲ پسر ۱۰ ساله و ۱۶ ساله زنده از زیر آوار خارج شده‌اند.

ادامه را بخوانید

حسن روحانی در سازمان ملل: به دنبال صدور انقلاب و ایجاد امپراتوری نیستیم

September 20, 2017 by · Comments Off on حسن روحانی در سازمان ملل: به دنبال صدور انقلاب و ایجاد امپراتوری نیستیم 

Rohnani35D58066-7E7D-4E92-B46A-7BF7AA38A3D8_cx4_cy0_cw94_w1023_r1_sصدای آمریکا – حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، در سخنرانی خود در سازمان ملل اعلام کرد که جمهوری اسلامی قصدی برای صدور انقلاب و مذهب خود با زور و ایجاد امپراتوری ندارد. آقای روحانی سخنرانی خود را درحالی روز چهارشنبه ۳۰ شهریور در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی می‌کرد که گروهی از معترضان به جمهوری اسلامی در بیرون ساختمان سازمان ملل دست به تجمع زدند. معترضان تصاویری از رهبران سازمان مجاهدین خلق در دست داشتند و شعارهایی مبنی بر درخواست تحقیق درباره کشتار ۶۷ سردادند. آقای روحانی در ادامه سخنانش گفت: «رویکرد ایران صلح خواهی است و ظلم را نمی پسندیم. وی گفت ایران تهدید را از جانب هیچ قدرتی نمی پذیرد.» او برنامه موشکی ایران را برنامه‌ای دفاعی خواند که جنبه بازدارندگی دارد و گفت که توان نظامی ایران تهدیدی برای منطقه نیست.

ادامه را بخوانید

ترامپ در نخستین سخنرانی سازمان ملل: رژیم ایران بیشتر از همه از مردم خود می‌ترسد

September 19, 2017 by · Comments Off on ترامپ در نخستین سخنرانی سازمان ملل: رژیم ایران بیشتر از همه از مردم خود می‌ترسد 

President Donald Trump makes a brief the media as he leaves after addressing a meeting at the United Nations, Monday Sept. 18, 2017 at U.N. headquarters. (AP Photo/Bebeto Matthews)

President Donald Trump makes a brief the media as he leaves after addressing a meeting at the United Nations, Monday Sept. 18, 2017 at U.N. headquarters. (AP Photo/Bebeto Matthews)

صدای آمریکا – پرزیدنت دونالد ترامپ روز سه شنبه در نخستین سخنرانی خود در نشست عمومی سازمان ملل، بخشی از سخنان خود را به رفتارهای رژیم ایران اختصاص داد و گفت جمهوری اسلامی ایران بیش از همه چیز از مردم خود می ترسد. رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه ۲۷ شهریور در سخنرانی خود ایران را جزو کشورهای یاغی دسته بندی کرد که ضمن تهدید جهان، علیه مردم خود نیز فشارهایی اعمال می کنند. وی گفت از دولت ایران می خواهیم که به حقوق مردم خود احترام بگذارد و مردم ایران به دنبال تغییر هستند. آقای ترامپ گفت همین ترس رژیم ایران از مردم باعث شده که آنها مقابل دسترسی مردم به اینترنت را بگیرند. معترضان و ناراضیان را به زندان بیاندازند. رئیس جمهوری آمریکا افزود: ایران کشوری است که فرهنگ غنی دارد و مردم ایران می خواهند به ریشه های اصیل خود بازگردند، روزهایی که شاد و رو به پیشرفت باشند.

ادامه را بخوانید

بازداشت بیش از ۳۰۰ ‘کودک کار’ در خیابان‌های تهران باعث اعتراض شد

September 18, 2017 by · Comments Off on بازداشت بیش از ۳۰۰ ‘کودک کار’ در خیابان‌های تهران باعث اعتراض شد 

kidsweb_97849930_whatsubjectبی یی سی – بازداشت ده‌ها کودک در تهران و انتشار خبر انتقال بعضی از آنان به مرز افغانستان٬ باعث اعتراض شماری از مسئولان و مردم ایران شده است. فعالان حقوق کودکان می‌گویند از پانزدهم شهریورماه تا کنون بیش از ۳۰۰ کودک بازداشت شده‌اند. کودکان بازداشت‌شده افغان به اردوگاه ورامین٬ نوجوانان ایرانی به مرکز یاسر و کودکان کوچک‌تر به مرکز بعثت فرستاده شده‌اند. روزنامه شهروند در گزارشی نوشته که پدر و مادر بعضی از کودکان با شناسنامه مقابل اردوگاه‌ها جمع شده‌اند تا فرزندشان را با خود ببرند. نویسنده همین روزنامه در یادداشتی نوشته اتوبوسی نارنجی را دیده که کودکان مهاجر را به سوی مرز افغانستان می‌برده و مادری گریان خود را جلوی اتوبوس انداخته که بتواند فرزندش را نجات دهد. این موضوع باعث انتقاد شماری از نمایندگان شورای شهر تهران و مجلس شد؛ از جمله طیبه سیاوشی٬ نماینده مجلس٬ این بازداشت‌ها را مصداق کودک‌آزاری دانسته و گفته بود سه کودک هم در این میان مفقود شده‌اند.

ادامه را بخوانید

شانس ایران برای دسترسی به بازارهای نفت و گاز

September 17, 2017 by · Comments Off on شانس ایران برای دسترسی به بازارهای نفت و گاز 

OilwebBD16EF8C-ACD1-4965-8413-13B468903E88_cx1_cy1_cw99_w1023_r1_s-1بر اساس گزارش ۲۰۱۷ چشم انداز انرژی در جهان که اداره اطلاعات انرژی آمریکا در این هفته منتشر کرد، مصرف گاز طبیعی در دو دهه آینده، تا ۴۳ درصد افزایش خواهد یافت که کشورهای آسیایی نیازمند به انرژی مانند چین و هند متقاضیان عمده آن هستند. «ایان مید» معاونت برنامه تحلیل انرژی، هنگام ارائه این گزارش در مرکز «مطالعات راهبردی و بین المللی» در واشنگتن گفت همه این گاز طبیعی، اساساً از خاورمیانه، آمریکا و کانادا می آید که پیش بینی می کنیم بیش از شصت درصد افزایش تولید گاز طبیعی را به خود اختصاص می دهند که در خاورمیانه عمدتاً ایران و قطر هستند. به گفته «بریتیش پترولیوم» شرکت عمده انرژی، پیش بینی اداره اطلاعات انرژی آمریکا شاید فرصتی برای ایران بوجود آورد که حدود بیست درصد از ذخایر شناخته شده گاز طبیعی در جهان را داراست و چهارمین کشور بزرگ جهان در ذخایر نفت است.

ادامه را بخوانید

اعطای اعتبارده میلیارد دلاری بانک “توسعه” چین به پنج بانک ایرانی

September 16, 2017 by · Comments Off on اعطای اعتبارده میلیارد دلاری بانک “توسعه” چین به پنج بانک ایرانی 

Chinaرادیو فرانسه – درتهران اعلام شد که براساس یاداشت تفاهم آمضا شده، میان بانک “توسعه” چین و۵ بانک ایرانی، بانک چینی اعتباری به مبلغ ده میلیارد دلارآمریکایی جهت سرمایه گذاری درچند پروژه عمرانی دراختیاربانک های ایرانی قرارمی دهد. به گزارش خبرگزاری فرانسه براساس متن تفاهم نامه “ارز” مورد استفاده دراین سرمایه گذاری ها “یورو” اروپایی و “یوان” چین خواهد بود. بانک های ایرانی طرف قرارداد با بانک چینی عبارتند از بانک “توسعه صادرات ایران”، بانک “صنعت ومعدن”، بانک “رفاه” بانک “پارسیان” و بانک ایرانی “پاسارگاد”.

ادامه را بخوانید

هفت ایرانی تحریم شده چه کسانی هستند؛ از صادق نیتروژن تا امید پلاس

September 15, 2017 by · Comments Off on هفت ایرانی تحریم شده چه کسانی هستند؛ از صادق نیتروژن تا امید پلاس 

SanctionwebD8AE0D28-CA9B-4530-B4D3-62F4A2C7D06A_w1023_r1_sبی بی سی – دولت ایالات متحده روز پنجشنبه هفت فرد و دو نهاد ایرانی را، به اتهام دست داشتن در فعالیت‌های بدخواهانه سایبری یا پیشبرد برنامه هسته‌ای ایران، تحت تحریم قرار داد. هفت ایرانی که تحت تحریم قرار گرفته اند، اغلب افراد جوانی هستند که پیش از این توسط اداره تحقیقات فدرال موسوم به پلیس «اف‌بی‌آی» تحت تعقیب قرار گرفته اند. در زیر به مشخصات این افراد اشاره می شود: مشهور به نامهایی چون: محمد صادق احمدزادگان، صادق احمدزادگان، صادق نیتروژن متولد ۵ آبان ۱۳۷۱ (۵ شهریور ۱۳۷۱ هم استفاده شده است) قد ۱۷۸ سانتیمتر، وزن ۷۷ کیلوگرم محمد صادق احمدزادگان به اتهام دست داشتن در یک توطئه برای انجام حملات گروهی «دی داس» بخشهای مالی و دیگر شرکتهای ایالات متحده طی سالهای ۱٣۸٩ تا ۱٣٩١ تحت تعقیب قانونی قرار دارد. احمدزادگان یکی از بنیانگذاران مرصاد، یک شرکت خصوصی امنیت رایانه ای است که از جانب دولت ایران فعالیت میکرد. وی همچنین عضو سابق گروههای نفوذ رایانه ای ایرانی به نامهای گروه امنیت دیجیتالی آشیانه و سان آرمی است. ظاهراً وی بات نت مرصاد را برای حملات دی داس مدیریت کرده است، همچنین در آمورش دادن پرسنل اطلاعاتی ایران نیز دست داشته و درطی حملات دی داس به بات نت کاماکازی دسترسی داشته و فرمان می فرستاده است.

ادامه را بخوانید

صفحه بعد »

Bottom