Top

اولتیماتوم جدید “اف‌ای‌تی‌اف” به ایران برای تصویب نهایی دو کنوانسیون “پالرمو” و “سی‌اف‌تی”

October 18, 2019 by · Comments Off on اولتیماتوم جدید “اف‌ای‌تی‌اف” به ایران برای تصویب نهایی دو کنوانسیون “پالرمو” و “سی‌اف‌تی” 

صدا ی فرانسه – گروه ویژه اقدام مالی علیه پولشویی و تامین مالی تروریسم “اف‌ای‌تی‌اف” روز جمعه ١۸ اکتبر/۲۶ مهر در بیانیه‌ای با توجه به عدم تصویب نهایی دو کنوانسیون پالرمو و مبارزه با تامین مالی تروریسم، “سی‌اف‌تی” از سوی ایران به این کشور هشدار داد. “اف‌ای‌تی‌اف” اعلام کرد که در صورت عدم اقدام لازم از سوی ایران تا ماه فوریه/بهمن آینده، نام این کشور دوباره به فهرست سیاه این گروه بر خواهد گشت و “اف‌ای‌تی‌اف” از تمامی کشورهای عضو این گروه که تقریباً اکثریت کشورهای جهان را در بر می گیرد، خواهد خواست تا اقدامات جدید مقابله‌ای علیه ایران اعمال کنند. گروه ویژه اقدام مالی در اجلاس این هفته خود در پاریس، ضمن بررسی آخرین وضعیت ایران، با توجه به عدم تصویب نهایی دو کنوانسیون پالرمو و مبارزه با تامین مالی تروریسم، دو دسته اقدام جدید مقابله ای علیه ایران وضع نمود که با توجه به تصویب یک اقدام مقابله‌ای دیگر در خرداد ماه گذشته، مجموعا سه اقدام علیه ایران وضع شده است.

ادامه را بخوانید

اولتیماتوم جدید “اف‌ای‌تی‌اف” به ایران برای تصویب نهایی دو کنوانسیون “پالرمو” و “سی‌اف‌تی”

October 18, 2019 by · Comments Off on اولتیماتوم جدید “اف‌ای‌تی‌اف” به ایران برای تصویب نهایی دو کنوانسیون “پالرمو” و “سی‌اف‌تی” 

گروه ویژه اقدام مالی علیه پولشویی و تامین مالی تروریسم “اف‌ای‌تی‌اف” روز جمعه ١۸ اکتبر/۲۶ مهر در بیانیه‌ای با توجه به عدم تصویب نهایی دو کنوانسیون پالرمو و مبارزه با تامین مالی تروریسم، “سی‌اف‌تی” از سوی ایران به این کشور هشدار داد. “اف‌ای‌تی‌اف” اعلام کرد که در صورت عدم اقدام لازم از سوی ایران تا ماه فوریه/بهمن آینده، نام این کشور دوباره به فهرست سیاه این گروه بر خواهد گشت و “اف‌ای‌تی‌اف” از تمامی کشورهای عضو این گروه که تقریباً اکثریت کشورهای جهان را در بر می گیرد، خواهد خواست تا اقدامات جدید مقابله‌ای علیه ایران اعمال کنند. گروه ویژه اقدام مالی در اجلاس این هفته خود در پاریس، ضمن بررسی آخرین وضعیت ایران، با توجه به عدم تصویب نهایی دو کنوانسیون پالرمو و مبارزه با تامین مالی تروریسم، دو دسته اقدام جدید مقابله ای علیه ایران وضع نمود که با توجه به تصویب یک اقدام مقابله‌ای دیگر در خرداد ماه گذشته، مجموعا سه اقدام علیه ایران وضع شده است.

 

ادامه را بخوانید

رویترز: تک تیراندازان گروه‌های شبه‌نظامی تحت حمایت ایران در اعتراضات عراق، به معترضان تیراندازی کرده‌اند

October 17, 2019 by · Comments Off on رویترز: تک تیراندازان گروه‌های شبه‌نظامی تحت حمایت ایران در اعتراضات عراق، به معترضان تیراندازی کرده‌اند 

صدای آمریکا – دو مقام امنیتی عراق اعلام کردند که در جریان اعتراضات اخیر عراق، شبه نظامیان تحت حمایت ایران، تک تیراندازانی را در پشت بام‌های بغداد مستقر کرده بودند. خبرگزاری رویترز با اعلام این خبر روز پنجشنبه ۲۵ مهرماه نوشت که یکی از منابع امنیتی در این باره گفت «ما شواهد تائید شده‌ای در اختیار داریم که این تک تیراندازن جزو «شبه نظامیان نزدیک به ایران» بوده‌اند. همچنین مقام دیگر امنیتی نیز اعلام کرد که شبه نظامیانی که لباس سیاه بر تن داشتند در سومین روز اعتراضات به سوی تظاهرکنندگان تیراندازی کرده‌اند. در جریان موج اخیر تظاهرات در عراق بیش از ۱۰۰ نفر کشته و حدود شش هزار نفر مجروح شدند.

ادامه را بخوانید

حسین فریدون به زندان اوین منتقل شد

October 16, 2019 by · Comments Off on حسین فریدون به زندان اوین منتقل شد 

زمانه – حسین فریدون که به جرم رشوه‌خواری به پنج سال زندان و پرداخت ۳۱ میلیارد تومان محکوم شده بود برای گذراندن دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد. حسین سرتیپی، وکیل مدافع حسین فریدون اعلام کرد که صبح امروز چهارشنبه ۲۴ مهر موکلش در تماسی تلفنی گفته که برای اجرای حکم به دادسرا مراجعه می‌کند. سرتیپی گفت: «حسین فریدون شخصاً با مراجعه به دادسرا برای اجرای حکم به زندان اوین منتقل شد.» حسین فریدون، برادر حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، در تیرماه ۹۶ به‌دنبال تخلف‌های بانکی و بازداشت برخی از مدیران بانک‌ها دستگیر و با وثیقه آزاد شد. غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه ۹ مهرماه جاری از صدور حکم قطعی ۵ سال زندان برای حسین فریدون خبر داد و گفت:‌ «در پرونده حسین فریدون دادگاه حکم او را از ۷ سال حبس به ۵ سال و پرداخت ۳۱ میلیارد تومان کاهش داد و به دیگر متهمان نیز ارفاق داد. برای مثال یک سوم حکم یکی از متهمان خانم در این پرونده تعلیق شده است». سخنگوی قوه قضائیه اتهام حسین فریدون را «اخذ رشوه» اعلام کرد.

ادامه را بخوانید

اعتراض زندانیان سیاسی زن از اوین به “حاکمیت زن‌ستیز”

October 15, 2019 by · Comments Off on اعتراض زندانیان سیاسی زن از اوین به “حاکمیت زن‌ستیز” 

صدای آلمان – شماری از زندانیان سیاسی زن از اوین با انتشار بیانیه‌ای به “ستم و بی‌عدالتی علیه زنان” اعتراض کردند. به گفته آنان، “وجدان بیدار جامعه تاب این ستم‌ها را نخواهد آورد” و به‌زودی “رهایی مادران رنج‌کشیده” را فراهم خواهد کرد. چندین زندانی سیاسی زن محبوس در اوین با انتشار بیانیه‌ای به رویکرد “زن‌ستیزانه” جمهوری اسلامی و “رفتارهای غیرانسانی و بی‌عدالتی” اعتراض کرده و اعلام کرده‌اند که “جامعه تاب این ستم‌ها را نخواهد آورد.” زنان زندانی در اوین در بیانیه خود که متن آن در وبسایت کانون مدافعان حقوق بشر در ایران منتشر شده، با اشاره به “سال‌ها کشاکش قدرت مسلط با آزادیخواهی و عدالت‌طلبی”، از جمله نوشته‌اند: «این کشاکش و نبرد به صریح‌ترین شکل در مواجهه حاکمیت با مادران و مادرانگی طی سالها نمایان شده است.»

ادامه را بخوانید

مشاور روحانی از دستگاه قضایی خواست اسامی قضات فاسد برکنار شده را اعلام کند

October 14, 2019 by · Comments Off on مشاور روحانی از دستگاه قضایی خواست اسامی قضات فاسد برکنار شده را اعلام کند 

رادیو فرانسه – بقلم ناصر اعتمادیحسام الدین آشنا، مشاور رئیس جمهوری ایران، حسن روحانی، از دادستان کل کشور خواسته است که اسامی، سوابق و احکام “پنج قاضی فاسد” برکنار شده را به اطلاع عموم مردم برساند و “اجازه ندهد که این افراد [پس از برکنار شدن] به دنبال وکالت بروند. حسام الدین آشنا همچنین خواستار آن شده که کلیه احکامی را که این “قاضیان فاسد” صادر کرده اند از نو مورد بررسی قرار بگیرند و دستگاه قضایی اجازه بدهد ” تا زمانی مشخص مردم امکان شکایت و درخواست رسیدگی به تخلفات دیگر این ناقضایان را داشته باشند.” دیروز یکشنبه ۲١ مهر ماه حجت الاسلام محمد جعفر منتظری در مراسم معارفۀ دادستان عمومی و انقلاب مشهد گفت که در چارچوب مبارزه با فساد و پالایش دستگاه قضایی از وجود قضات و افراد فاسد شنبه بیستم مهر ماه “پنج قاضی فاسد را از دستگاه قضایی جدا کردیم.”

ادامه را بخوانید

عمران خان به درخواست ترامپ و عربستان سعودی بار دیگر برای دیدار با خامنه‌ای به ایران رفت

October 13, 2019 by · Comments Off on عمران خان به درخواست ترامپ و عربستان سعودی بار دیگر برای دیدار با خامنه‌ای به ایران رفت 

خبرگزاری فرانسه از اسلام‌آباد نوشت که نخست وزیر پاکستان به درخواست آمریکا و عربستان سعودی و برای کاهش تنش در منطقه خلیج فارس به تهران سفر کرده است. همچنین دفتر نخست وزیری پاکستان با انتشار بیانیه‌ای نوشت که این سفر در جهت «صلح و امنیت در منطقه» است. عمران خان در ماه سپتامبر و پس از دیدار با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک گفته بود که ترامپ از او خواسته برای رسیدن به یک توافق جدید میان آمریکا و ایران وساطت کند. همچنین گمانه‌زنی‌هایی درباره ارسال پیام عربستان سعودی به تهران از طریق عمران خان مطرح شده است. عباس موسوی، سخنگوی وزارت امورخارجه ایران، در آستانه سفر عمران خان به تهران گفت: «جمهوری اسلامی اعلام کرده چه با میانجی و چه بدون میانجی همواره آماده است که با همسایگان خود از جمله عربستان گفت‌وگو کند و اگر سوءتفاهمی وجود دارد برطرف شود و اجازه ندهیم منطقه دستخوش تحولاتی شود که اشخاص ثالث و کشورهای فرامنطقه‌ای از این وضعیت سوءاستفاده کنند».

ادامه را بخوانید

ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا: از گزارش‌های مربوط به انفجار در نفتکش ایران با خبر هستیم

October 12, 2019 by · Comments Off on ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا: از گزارش‌های مربوط به انفجار در نفتکش ایران با خبر هستیم 

صدای آمزیکا – ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا با اعلام این مطلب که از گزارش‌های رسانه‌ها در مورد انفجار در یک نفتکش ایرانی با خبر است، تاکید کرد که اطلاعات و جزئیات بیشتری در این باره در اختیار ندارد. به گزارش خبرگزاری رویترز، یک سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی روز جمعه ۱۹ مهر ماه گفت: «ما از این گزارش‌ها مطلع هستیم، ولی چیزی برای افزودن به آن نداریم.» روز جمعه گزارش شد یک نفتکش ایرانی در نزدیکی آب‌های عربستان سعودی هدف حمله قرار گرفته است. برخی منابع در ایران می‌گویند که موشک به این نفتکش شلیک شده است.

ادامه را بخوانید

مرکز آمار با تغییر مبنای سن بیکاران، میزان بیکاری را کاهش داد

October 11, 2019 by · Comments Off on مرکز آمار با تغییر مبنای سن بیکاران، میزان بیکاری را کاهش داد 

زمانه – مرکز آمار ایران با بالا بردن شاخص سن بیکاران کشور از ۱۰ به ۱۵سال سن، اعلام کرد که بیکاری کاهش یافته است. این در حالی است که اقتصاد کشور در وضعیت بحرانی به‌سر می‌برد. مرکز آمار گفته است حتی اگر مبنای سن بیکاران ۱۵سال سن هم بود تغییر چندانی در میزان بیکاران کشور داده نمی‌شد. در گزارش جدید مرکز آمار درباره نرخ بیکاری کشور، جمعیت بیکار بالای ۱۵ سال تا ۶۵ سال جزء بیکاران محسوب شده‌اند. این در حالی است که در سال‌های گذشته جمعیت بیکار بالای ۱۰ سال حساب می‌شد. مرکز آمار گفته است که در فصل تابستان بیکاری ۱,۸ درصد کمتر شده و به‌طور کلی بیکاری در نیمه اول امسال ۱,۵ درصد کاهش داشته است. کاهش نرخ بیکاری در ایران از آن رو تعجب‌برانگیز است که در خردادماه گذشته مرکز آمار ایران از رشد منفی ۴,۹ درصدی تولید ناخالص داخلی ایران، با احتساب درآمدهای نفتی، طی سال ۹۷ خبر داد و صندوق بین‌المللی پول نیز رشد اقتصادی ایران در سال جاری میلادی را منفی ۶ درصد پیش‌بینی کرده بود. بانک جهانی نیز در خردادماه رقم منفی ۴,۵ درصد را برای رشد تولید ناخالص داخلی ایران پیش‌بینی کرده بود.

ادامه را بخوانید

۱۰ اکتبر روز جهانی مبارزه با مجازات اعدام

October 10, 2019 by · Comments Off on ۱۰ اکتبر روز جهانی مبارزه با مجازات اعدام 

صدای آلمان – از مهر سال پیش تا امسال دست کم ۲۴۲ نفر در ایران مجازاتی مشابه داشتند: مرگ. سازمان ملل می‌گوید ۱۴۲ کشور در قانون یا در عمل اعدام را کنار گذاشته‌اند. مسوول حقوق بشری مجلس آلمان خواستار لغو اعدام در سراسر جهان شده است. در عربستان سعودی از جمله به دلیل اتهام جرایم مرتبط با مواد مخدر سر می‌زنند، در آمریکا قاتل را در برخی ایالت‌ها بر صندلی الکتریکی می‌نشانند، در چین و ویتنام مجرمان اقتصادی را با تزریق سم می‌کشند، در ایران مجرمان با اتهام‌های گوناگون را حلق‌آویز می‌کنند؛ سخن از مجازات مرگ است و روز ۱۰ اکتبر، روز جهانی مبارزه با این مجازات است. کوفلر، مسوول حقوق بشری مجلس آلمان به مناسبت روز جهانی مبارزه با مجازات اعدام، خواستار لغو این مجازات در سراسر جهان شده است. این سیاستمدار آلمانی در بیانیه‌ای که به این مناسبت منتشر شده، مجازات مرگ را با “شأن انسان و حق حیات در تضاد” می‌داند. کوفلر در ادامه آورده است، تحقیقات نشان می‌دهند که مجازات مرگ مانع از ارتکاب جرم از سوی مجرمان بالقوه نمی‌شود. در این بیانیه همچنین آمده است که در مجازات مرگ، خطر اعدام بی‌گناهان در اثر قضاوت نادرست نهفته است.

ادامه را بخوانید

صفحه بعد »

Bottom