Top

یک نماینده مجلس ایران: چه اشکالی دارد افراد نیازمند کلیه خود را بفروشند؟

February 28, 2017 by · Comments Off on یک نماینده مجلس ایران: چه اشکالی دارد افراد نیازمند کلیه خود را بفروشند؟ 

سایت شفا آنلاین

Read more

دومین استادبزرگ هم از ایران رفت؛ الشن مرادی با پرچم آمریکا در مسابقات شطرنج

February 28, 2017 by · Comments Off on دومین استادبزرگ هم از ایران رفت؛ الشن مرادی با پرچم آمریکا در مسابقات شطرنج 

Read more

صندوق بین‌المللی پول نسبت به ریسک‌های اقتصاد ایران هشدار داد

February 28, 2017 by · Comments Off on صندوق بین‌المللی پول نسبت به ریسک‌های اقتصاد ایران هشدار داد 

economieweb.jpbبی بی سی – صندوق بین‌المللی پول در گزارش سالانه خود احیای اقتصاد ایران را “چشمگیر” دانسته و پیش‌بینی کرده است که اقتصاد ایران در میان مدت نرخ رشد ۴.۵ درصدی داشته باشد. این نهاد در عین حال نسبت به ریسک‌های خارجی و داخلی اقتصاد ایران هشدار داده است. در گزارش صندوق بین‌المللی پول به تردیدهای موجود پیرامون آینده توافق هسته‌ای، چشم‌انداز رابطه ایران و آمریکا و احتمال بروز مشکلاتی در توافق ضدپولشویی ایران و گروه ویژه اقدام مالی، به عنوان ریسک‌های پیش روی اقتصاد ایران اشاره شده است. این صندوق همچنین به ناامنی و بی‌ثباتی خاورمیانه و تقویت جریان‌های ملی‌گرایانه در جهان، که می‌توانند بر تجارت جهانی اثر منفی بگذارند، به عنوان ریسک‌های خارجی دیگر اشاره کرده‌ است. صندوق بین‌المللی پول از ضرورت اصلاح نظام بانکی ایران گفته و محدودیت‌های ناشی از عدم توسعه نهادهای مالی را به عنوان ریسک داخلی برای اقتصاد ایران ذکر کرده است. صندوق می‌گوید اگرچه نرخ تورم در ایران یک رقمی شده است، برآورد می‌شود که تا پایان سال آینده نرخ تورم به واسطه رشد نقدینگی و افت ریال تا ۱۱.۹ درصد افزایش یابد. هرچند صندوق بین‌المللی پول می‌گوید این افزایش تورم می‌تواند موقتی باشد و با سیاست‌های پولی و مالی احتیاطی کنترل شود.

Read more

رضایی نسبت به خطر فروپاشی نظام اسلامی ایران هشدار داد

February 28, 2017 by · Comments Off on رضایی نسبت به خطر فروپاشی نظام اسلامی ایران هشدار داد 

Rezajiwebرادیو – فرانسه – محسن رضایی، فرماندۀ پیشین سپاه پاسداران، اعتراف کرده است که فساد و ناکارآمدی همچون بمب عمل می کنند و اگر با آنها مقابلۀ جدی نشود نظام اسلامی را از درون فرومی پاشانند. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که این سخن را در شهرستان لنجان ایراد نمود، با اشاره به فروپاشی سلسله های صفویه و قاجار و همچنین حضور نظامی جمهوری اسلامی ایران در نبردهای جاری منطقه، خطاب به مسئولان کشور گفت : “باید ضمن آن که به گسترش حوزۀ نفوذ خود اهمیت می دهیم، مراقب درون هم باشیم.” او تصریح کرد : “ممکن است حکومتی در بیرون وجه قدرتمندی داشته باشد، اما در درون در حال فروپاشی باشد.” به گفتۀ محسن رضایی “ایران در دوران صفویه پیشرفت داشت ولی در اواخر آن، از درون رو به فروپاشی گذاشته بود.”

Read more

قزوین: ارائه خدمات دارویی و درمانی به بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی متوقف می‌شود؟

February 27, 2017 by · Comments Off on قزوین: ارائه خدمات دارویی و درمانی به بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی متوقف می‌شود؟ 

Ghazvinrightwebزمانه – پس از آن‌که ارائه خدمات درمانی و دارویی دانشگاه‌های علوم پزشکی به بیمه شدگان تأمین اجتماعی در  استان‌های مازندران و اصفهان برای مدتی متوقف شده بود، حالا منابع خبری از احتمال توقف ارائه خدمات مراکز دارویی و درمانی به بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی در مراکز وابسته به دانشگاه علوم پزشکی در استان قزوین خبر می‌دهند. خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، با اعلام این خبر گفته است که اطلاعات رسیده به فعالان صنفی کارگری استان قزوین نشان می‌دهد مدیران سازمان تأمین اجتماعی این استان درباره ارائه نشدن خدمات پزشکی به بیمه‌شدگان با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان مکاتباتی داشته‌اند. برخی منابع خبری ۲۵ بهمن ماه امسال از بدهی شش هزار میلیاردی دولت به بیمارستان‌ها و شرکت‌های دارویی خبر دادند و برخی منابع دیگر بدهی دولت را تا ۱۰ هزار میلیارد تومان تخمین زده‌اند: به دلیل ناتوانی دولت در پرداخت بدهی‌اش به شرکت‌‌های دارویی، توزیع دارو به بیمه‌شدگان ایرانی مختل شده است.

Read more

اطلس بیماری‌های شایع ایرانیان منتشر شد

February 27, 2017 by · Comments Off on اطلس بیماری‌های شایع ایرانیان منتشر شد 

sicknesswebصدای آلمان در نخستین مجمع ملی سلامت در ایران از اطلس بیماری‌های شایع ایرانیان رونمایی شد. بر اساس آمار منتشر شده در این کتاب بیماری‌های قلبی و عروقی و سکته‌های مغزی عامل ۵۰ درصد از مرگ و میر مردم ایران است. اطلس بیماری‌های شایع ایرانیان بر اساس نتیجه پیمایش وزارت بهداشت از استان‌های ایران، اطلاعاتی را درباره بیماری‌های شایع ایرانی‌ها و همچنین سبک زندگی آنها در زمینه بهداشت و سلامت منتشر کرده است. سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت ایران، ضمن گزارش اطلاعات منتشر شده در این اطلس از افزایش شاخص چاقی بین مردان و زنان ایرانی خبر داد. آقای هاشمی با اشاره به اینکه بیماری‌های قلبی و عروقی و سکته‌های مغزی عامل ۵۰ درصد از مرگ و میر مردم ایران است، گفت که مصرف نمک در بین ایرانی‎ها سه برابر مصرف مجاز است. بر اساس این آمار، مردان ایرانی بیشتر از زنان نمک مصرف می‌کنند.

Read more

ایران موشک جدید “نصیر” را آزمایش کرد

February 27, 2017 by · Comments Off on ایران موشک جدید “نصیر” را آزمایش کرد 

Messelswebصدای آلمان – ایران می‌گوید در رزمایش نیروی دریایی ارتش این کشور در آب‌های خلیج فارس جدیدترین موشک کروز دریایی با نام “نصیر” را آزمایش کرده است. آمریکا و شماری از کشورهای منطقه با حساسیت آزمایش‌های موشکی ایران را زیر نظر دارند. سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، روز دوشنبه (۹ اسفند/ ۲۷ فوریه) در جریان بازدید از خبرگزاری فارس گفت، در جریان رزمایش بزرگ نیروی دریایی ارتش که با نام “ولایت۹۵” در آب‌های خلیج فارس درحال برگزاری‌ست، جدیدترین موشک کروز دریایی ساخت ایران با نام “نصیر” آزمایش شده است. وزیر دفاع ایران به میزان بُرد این موشک اشاره‌ای نکرد اما گفته این آزمایش موفقیت‌آمیز بوده است.

Read more

The Salesman wins Oscar for best foreign film allowing Asghar Farhadi to attack Donald Trump’s ‘inhuman’ travel ban

February 27, 2017 by · Comments Off on The Salesman wins Oscar for best foreign film allowing Asghar Farhadi to attack Donald Trump’s ‘inhuman’ travel ban 

FarhaidwebThe Telegraph-The Salesman has won the foreign language  film Oscar, allowing director  Asghar Farhadi to attack President Donald Trump’s “inhuman” travel ban. The filmmaker boycotted the ceremony because of Mr Trump’s executive order that banned travel to the US from seven Muslim countries. Iranian astronaut Anousheh Ansari accepted the award on behalf of director Asghar Farhadi. She read the following statement from Farhadi: I’m sorry I’m not with you tonight. My absence is out of respect for the people of my country and those of other six nations who have been disrespected by the inhumane law that bans entry of immigrants to the U.S.

Read more

فیلم فروشنده برنده اسکار شد و انوشه انصاری پیام فرهادی را خواند

February 26, 2017 by · Comments Off on فیلم فروشنده برنده اسکار شد و انوشه انصاری پیام فرهادی را خواند 

Farhadiwebخبرگزاری ها – ایران به همراه شش کشور، آلمان، مجارستان، آرژانتین، اتریش ، سوئیس و چکسلواکی سابق، یکی از هفت کشوری است که تا به حال دو بار برنده اسکار در رشته بهترین فیلم خارجی زبان شده است. انوشه انصاری که به نمایندگی از اصغر فرهادی برای دریافت جایزه روی صحنه رفت پیام فرهادی را خواند. فرهادی در پیام خود نوشته بود: “غیبت من در این  مراسم به احترام مردم کشورم و همه کسانی است که به طرز غیر محترمانه‌ای از ورودشان به آمریکا جلوگیری شده است..”

Read more

Lawyer: Ali’s Son Detained at Airport, Asked: ‘Are You Muslim?’

February 26, 2017 by · Comments Off on Lawyer: Ali’s Son Detained at Airport, Asked: ‘Are You Muslim?’ 

A lawyer says the son of legendary boxer Muhammad Ali was detained by immigration officials at a Florida airport. Chris Mancini told the Courier-Journal in Louisville, Kentucky, that 44-year-old Muhammad Ali Jr. and his mother Khalilah Camacho-Ali, the second wife of Muhammad Ali, arrived at Fort Lauderdale-Hollywood International Airport February 7 after returning from Jamaica. Mancini says officials questioned Ali Jr. for nearly two hours, repeatedly asking him, “Where did you get your name from?” and “Are you Muslim?”

Read more

Next Page »

Bottom