Top

ورزش ایران در سال ۹۵، از مدال کیمیا تا تیم فوتبالی که نمی‌بازد

March 18, 2017 by · Comments Off on ورزش ایران در سال ۹۵، از مدال کیمیا تا تیم فوتبالی که نمی‌بازد 

Sportwebبی بی سی فارسی – سال ۱۳۹۵ سالی پرماجرا برای ورزش ایران بود. ایران در المپیک و پارالمپیک شرکت کرد و تاریخ‌ساز شد. استقلال اهواز شگفتی‌ساز بزرگ فوتبال ایران شد. فوتسال توانست اولین مدال ایران در جام جهانی راه به دست آورد و کیمیا علیزاده اولین مدال المپیک زنان ایرانی در المپیک را به گردن آویخت. این مطلب نگاهی دارد به ۱۰ رویداد، تیم وچهره خبرساز ایران در سالی که گذشت. ورزشکاران ایرانی در حالی راهی برزیل شدند که ایران درالمپیک قبلی بهترین نتیجه تاریخش را گرفته بود. در المپیک لندن ۵ طلا، ۶ نقره و ۲ برنز گرفت و در جایگاه پانزدهم قرار گرفت. گرچه تکرار نمایش لندن حتی پیش از شروع مسابقات هم چندان آسان به نظر نمی‌رسید، اما شاید بتوان ناکام‌ترین رشته در این المپیک را کشتی فرنگی نامید. محمد بنا و تیمش که با کسب ۳ مدال طلا ستاره کاروان ایران در لندن بودند، در ریو با دو برنز (سعید عبدولی و قاسم رضایی) به کارشان خاتمه دادند. چهره ناکام المپیک ریو اما احسان حدادی، نایب قهرمان المپیک لندن بود که در ریو از گروه‌اش هم نتوانست صعود کند. برخلاف کشتی فرنگی، آزادکاران ایران نمایشی موفق در ریو داشتند و حسن یزدانی با کسب مدال طلا در ۷۴ کیلوگرم به حسرت ۱۶ ساله این رشته برای به دست آوردن طلای المپیک پایان داد. در کشتی آزاد کمیل قاسمی نقره و حسن رحیمی برنز گرفت.

Read more

UN Official Resigns After Calling Israel ‘Apartheid Regime’

March 18, 2017 by · Comments Off on UN Official Resigns After Calling Israel ‘Apartheid Regime’ 

VisawebVOA – The head of the U.N. West Asia Commission has resigned under pressure, after refusing to withdraw a controversial report that said Israel has established an “apartheid regime” that discriminates against Palestinians. Rima Khalaf, a Jordanian who heads the U.N. Economic and Social Commission for Western Asia (ESCWA), told reporters Friday in Beirut that she could not accept a demand by Secretary-General Antonio Guterres for her to withdraw the report. “I asked him to rethink his decision, he insisted, so I submitted my resignation from the U.N.,” she said. The report titled “Israeli Practices Toward the Palestinian People and the Question of Apartheid” was published earlier this week, and drew immediate criticism from U.N., U.S. and Israeli officials.

Read more

وزارت‌خارجه آمریکا: شهروندان ایران و پنج کشور دوباره می‌توانند برای ویزا اقدام کنند

March 18, 2017 by · Comments Off on وزارت‌خارجه آمریکا: شهروندان ایران و پنج کشور دوباره می‌توانند برای ویزا اقدام کنند 

Visawebوزارت خارجه آمریکا در اطلاعیه ای گفت که سفارتخانه ها و کنسولگری های این کشور همچنان به رسیدگی به درخواستهای ویزا از سوی اتباع شش کشوری که در فرمان اجرایی دونالد ترامپ آمده اند، ادامه می دهند. وبسایت سفارت مجازی ایالات متحده در ایران در اطلاعیه ای درباره فرمان اجرایی ریاست جمهوری آمریکا درباره صدور ویزای این کشور ضمن اشاره به رای جداگانه دادگاه فدرال دو ایالت هاوایی و مریلند که وزارت خارجه را از اجرای بخش هایی از فرمان اجرایی ترامپ منع می کند، نوشت «از آنجا که فرمان اجرایی هنوز به مرحله اجرا در نیامده بود، سفارتها و کنسولگریهای آمریکا همچنان به رسیدگی به درخواستهای ویزای شهروندان شش کشور[تعیین شده در فرمان اجرایی] همانند قبل ادامه می دهند و وزارت امور خارجه اعمال بندهای فرمان اجرایی را بر اساس دستورهای مربوطه دادگاهها تعلیق می کند.» وبسایت سفارت مجازی ایالات متحده در ایران این اطلاعیه را شامگاه پنجشنبه ۱۶ مارس منتشر کرد.

Read more

آغاز سفرهای نوروزی با ۵۰ کشته و ۴۰۰ مجروح

March 18, 2017 by · Comments Off on آغاز سفرهای نوروزی با ۵۰ کشته و ۴۰۰ مجروح 

Nowrouzwebصدای آمریکا – بنا به اعلام رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ایران در ۴۸ ساعت منتهی به روز جمعه، تصادف‌های جاده‌ای در ایران ۵۰ کشته و ۴۰۰ مجروح برجای گذاشته است. محمدحسین حمیدی، رئیس پلیس‌راه راهور ناجا به خبرگزاری مهر گفت که سفرهای نوروزی نسبت به سال گذشته زودتر آغاز شده و این باعث شده تا ترافیک در جاده‌ها روان‌تر باشد اما تصادفات مرگبار جاده‌ای همچنان ادامه دارد. به گفته این مقام انتظامی، خستگی و خواب آلودگی، سبقت و سرعت غیرمجاز و انحراف به چپ باعث شده تا تنها در دو شبانه روز۵۰ ایرانی جان خود را از دست بدهند.

Read more

Bottom