Top

US Senate Confirms Trump Supreme Court Pick

April 8, 2017 by · Comments Off on US Senate Confirms Trump Supreme Court Pick 

Read more

چرا کاندیداتوری رئیسی اتفاق خجسته‌ای است؟

April 8, 2017 by · Comments Off on چرا کاندیداتوری رئیسی اتفاق خجسته‌ای است؟ 

raisiwebبی بی سی – شادی صدر، کارشناس ارشد حقوق بین الملل و مدیر “سازمان عدالت برای ایران” در مقاله ای که برای “صفحه ناظران می گویند” نوشته است از زاویه ای متفاوت به کاندیداتوری ابراهیم رئیسی پرداخته است. به نوشته صدر ورای دو گانه ناکارآمد و از معنا تهی شده “تحریم یا شرکت” این انتخابات بار دیگر میتواند بحث اعدام های دهه ۶۰ و به خصوص سال ۶۷ را زنده کند. زیرا ابراهیم رییسی در “هیئت چهار نفره اعدام ها” بوده و با مطرح شدن این بحث حفاظی که پورمحمدی در پرتو فضای سیاسی حمایت از دولت تدبیر و امید در چهار سال گذشته از آن برخوردار شده بود، نیز ترک خواهد برداشت. کاندیداتوری ابراهیم رییسی، تولیت تازه آستان قدس رضوی و یکی از مسئولان بلندپایه قضایی در دهه ۶۰ و پس از آن، یک بار دیگر تنور انتخاب بین بد و بدتر و لاجرم، تنور انتخابات را داغ کرده است. با این همه، این یادداشت، نه درباره دوگانه ناکارآمد و از معنا تهی شده “تحریم یا شرکت” که درباره فواید ورود رییسی به دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری است.

Read more

ایران هزینه جوایز نقدی مسابقات جهانی شطرنج زنان را پرداخت نکرده است

April 8, 2017 by · Comments Off on ایران هزینه جوایز نقدی مسابقات جهانی شطرنج زنان را پرداخت نکرده است 

chesswebزمانه – با گذشت دو ماه از مسابقات جهانی شطرنج زنان در ایران، فدراسیون شطرنج این کشور هنوز جوایز را پرداخت نکرده است. به گزارش خبرگزاری مهر، فدراسیون شطرنج ایران موظف بود ۴۵۰ هزار دلار هزینه جایزه نقدی ۶۳ بازیکن شرکت‌کننده در مسابقات جهانی زنان را پیش از برگزاری این مسابقات به حساب فدراسیون بین‌المللی شطرنج (فیده) واریز کند. اما دو ماه پس از پایان مسابقات هنوز این مبلغ به طور کامل واریز نشده است. فدراسیون شطرنج ایران به پشتوانه تعهدات مالی وزارت ورزش این کشور و چندین حامی مالی دیگر میزبانی مسابقات بین‌المللی شطرنج زنان را برعهده گرفت. اما بنا به گزارش‌ها، وزارت ورزش قادر به تأمین منابع مالی وعده‌داده‌شده نبود و همین مسئله باعث شد تا فدراسیون شطرنج ایران اکنون سه میلیارد تومان بدهکار باشد.

Read more

تجاری شدن آموزش: دانشجو به منبع درآمدزادیی تبدیل شده است

April 8, 2017 by · Comments Off on تجاری شدن آموزش: دانشجو به منبع درآمدزادیی تبدیل شده است 

studentwebدبیر شورای صنفی دانشگاه صنعتی شریف مهم‌ترین خواسته این شورا در سال جدید را متوقف شدن روند پولی شدن آموزش اعلام کرد.علی‌اکبر مؤمنی با انتقاد از تلاش‌هایی که در سال‌های اخیر برای کالایی شدن آموزش شده، گفته است که دانشجو به منبع درآمدزایی تبدیل شده:‌ «متأسفانه شاهد هستیم که دانشجو منبع درآمدزایی شده و اولین خواسته ما در سال جدید این است که این روند متوقف شود.»  او با انتقاد از هزینه‌هایی که با عنوان سنوات به دانشجو تحمیل می‌شود گفته است که دانشگاه نباید پول واحد حذف شده یا افتاده یا پیش‌نیاز را از دانشجو بگیرد: «البته می‌گویند این سنوات برداشته شده اما در آیین‌نامه جدید آمده است که هر واحدی حذف شود {برای گرفتن دوباره آن} یا برای واحد پیش‌نیاز، باید پول داده شود. از طرف دیگر سنوات رفاهی باید برای همه دانشجویان برداشته شود.»

Read more

Bottom