Top

US Psychologist Goes beyond Headlines, Tells Refugees’ Stories

April 18, 2017 by · Comments Off on US Psychologist Goes beyond Headlines, Tells Refugees’ Stories 

pyschologywebVOA – After nine attempts to sneak across the border between Syria and Turkey, with an indescribable amount of fear and painful near-death experiences, 31-year-old Mustafa Hamed finally found a home in Germany, where he is working hard to piece together his life. “The most important thing is you are lost here. So you have to find a new job, new friends — you have to find a new life,” Hamed said. “So this is a new start for me.”

Read more

آیا خوردن فلفل تند فایده دارد؟

April 18, 2017 by · Comments Off on آیا خوردن فلفل تند فایده دارد؟ 

felfelwebبی بی سی – فلفل تند از نظر شکل، رنگ ، اندازه و شدت تُندی انواع متعددی دارد ولی چیزی که در همه نوع آن مشترک است، حس سوزشی است که می‌تواند در دهان، چشم و هر بخش دیگر بدن شما که با ماده‌ای که در آن است تماس پیدا می کند، ایجاد کند. اگر چه بسیاری تصور می‌کنند تندترین قسمت فلفل تخم‌هایش است، در حقیقت پلاسنتا که قسمت سفید اسفنجی داخل آن است، عامل این تندی است. این قسمت را گاز بزنید و سوزش واقعی را احساس کنید. این احساس سوزش عمدتا ناشی از یک ماده شیمیایی به نام کپسایسین است که در غدد بسیار کوچک پلاسنتا یافت می‌شود. وقتی فلفل تند می خورید کپسایسین آن وارد بذاق دهان شما می‌شود و بعد به رسپتورها یا گیرنده‌های دهان و زبان موسوم به تی آر پی وی ۱، می‌چسبد. کار این گیرنده‌ها حقیقتا این است که احساس تُندی سوزان را به شما منتقل کنند.

Read more

چه کسی دستور انسداد تلگرام را داده است

April 18, 2017 by · Comments Off on چه کسی دستور انسداد تلگرام را داده است 

telegramwebامکان مکالمه صوتی رایگان از طریق پیام‌رسان تلگرام در ایران مسدود شد. از ایران خبر می‌رسد که تنها دو روز پس از راه‌اندازی امکان مکالمه صوتی رایگان در تلگرام، شهروندان ایرانی تنها با فیلترشکن می‌توانند به این قابلیت جدید دسترسی پیدا کنند. خبرگزاری‌های ایلنا و ایرنا با تایید مسدود شدن مکالمه صوتی تلگرام درباره نهاد یا نهادهای عامل این محدودیت سکوت کرده‌اند اما خبرگزاری‌های فارس و مهر به نقل از منابع مطلع خبر می‌دهند یک دستور قضایی باعث مسدود شدن مکالمه صوتی رایگان تلگرام شده است.

Read more

نماینده مجلس از “مافیا”ی صعنت خودروسازی ایران خبر داد

April 18, 2017 by · Comments Off on نماینده مجلس از “مافیا”ی صعنت خودروسازی ایران خبر داد 

Nafyawebایسنا – یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گزارش داد که “مافیای” صنعت خودروسازی ایران، “تیشه بر ریشه ایمنی و رفاه شهروندان می‌زند.” روز سه‌شنبه (۲۹ فروردین / ۱۸ آوریل) جواد حسینی‌کیا از برگزاری جلسه‌ای با حضور اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، خودروسازان و قطعه‌سازان خبر داد. به گفته این نماینده مجلس، در نشست روز دوشنبه (۲۸ فروردین) “برخی فعالان صنعت قطعه‌سازی و برخی افراد مرتبط با صنعت خودرو به صورت غیر رسمی”، بعضی از قطعه‌سازان داخلی را به واردات قطعات بی‌کیفیت چینی و تحویل این قطعات به عنوان تولید داخل به خودروسازان، متهم کرده‌اند.

Read more

Bottom