Top

ناطق نوری از ریاست دفتر بازرسی رهبر ‘استعفا کرد’

May 18, 2017 by · Comments Off on ناطق نوری از ریاست دفتر بازرسی رهبر ‘استعفا کرد’ 

Leaderwebبی بیی سی فارسی – رسانه‌های ایران می‌گویند علی اکبر ناطق نوری “چندی پیش” از ریاست دفتر بازرسی آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران استعفا داده است. ایسنا می‌گوید تاکنون از پذیرش یا عدم پذیرش استعفای آقای ناطق نوری اطلاعی در دست نیست. در این رسانه‌ها به نقل از یک منبع آگاه گفته شده که دلیل استعفای آقای ناطق‌نوری، قصد او برای حمایت از حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری بوده است. چند خبرگزاری رسمی نوشته‌اند که علی اکبر ناطق نوری برای “دفاع از آقای روحانی” و دولت او “احساس وظیفه” می‌کرده و می‌خواسته به نفع او سخنرانی و اظهار نظر کند.

Read more

Iran Responds to New US Sanctions With More of Its Own

May 18, 2017 by · Comments Off on Iran Responds to New US Sanctions With More of Its Own 

حضور «اصغر فرهادی» در مراسم افتتاحیه جشنواره کن

May 18, 2017 by · Comments Off on حضور «اصغر فرهادی» در مراسم افتتاحیه جشنواره کن 

AsgharFarhaidwebصدای آمریکا – اصغر فرهادی سینماگر نامدار ایرانی هفتادمین جشنواره فیلم کن را افتتاح می کند، او سال گذشته با فیلم فروشنده موفق به دریافت دو جایزه این جشنواره شده بود. ساعاتی پیش کمیته برگزاری جشنواره اعلام کرد، اصغرفرهادی بعنوان مهمان ویژه به این مراسم دعوت شده و چهارشنبه شب در برنامه افتتاحیه سخنرانی خواهد کرد. اصغر فرهادی از چهره های محبوب این جشنواره سینمایی است و در سال های اخیر جوایز مختلفی را برای فیلم های «جدایی»، «گذشته» و «فروشنده» دریافت کرده است. این هنرمند ایرانی سرگرم تولید پروژه سینمایی جدیدی است و این روزها بیشتر در اسپانیا اقامت دارد. هنوز اسمی برای فیلم انتخاب نشده ولی گفته می شود اثری دراماتیک و خانوادگی است که با رویکردی روانشناسانه و هیجان انگیز، مشکلات یک زوج جوان را به تصویر می کشد. ظاهرأ این فیلم نسبت به آثار قبلی اصغر فرهادی ریتم سریع تری دارد و در لوکیشن های بیشتری در شهر مادرید فیلمبرداری می شود.

Read more

دولت ترامپ تعلیق تحریم‌های هسته ای ایران را ۱۲۰ روز دیگر تمدید کرد؛ ۷ نام جدید در لیست تحریم های موشکی

May 18, 2017 by · Comments Off on دولت ترامپ تعلیق تحریم‌های هسته ای ایران را ۱۲۰ روز دیگر تمدید کرد؛ ۷ نام جدید در لیست تحریم های موشکی 

Trumpwebصدای آمریکا – دولت ترامپ برای اولین بار تعلیق تحریم های هسته ای ایران را که از دولت اوباما صورت گرفته بود، تمدید کرد و به این ترتیب ۱۲۰ روز دیگر این تحریم های هسته ای که در پی توافق هسته ای تعلیق شده اند، معلق خواهند بود. همزمان، دولت آمریکا مجازات های جدیدی برای فعالیت موشکی ایران اجرا می کند. آسوشیتدپرس چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت گزارش داد که وزارت خارجه ایالات متحده در نامه ای به کنگره آمریکا اطلاع داد تعلیق تحریم های هسته ای ایران در راستای اجرای برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام، برای ۴ ماه دیگر تمدید می شود. پیش از این دولت اوباما تعلیق تحریم های هسته ای را در ژانویه تمدید کرده بود و این اولین بار است که دولت ترامپ این تحریم ها را تعلیق می کند. آقای ترامپ از منتقدان توافق هسته ای با ایران است و آن را «بدترین توافق» نامیده با این حال دولت او بتازگی اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران به تعهداتش در چارچوب برجام عمل کرده است.
 
 
 
 
 
 

Bottom