Top

New York’s Famed Brooklyn Bridge Opens on this Day in 1883

May 24, 2017 by · Comments Off on New York’s Famed Brooklyn Bridge Opens on this Day in 1883 

NYwebVOA – On May 24 in 1883, the Brooklyn Bridge opened, connecting two of New York City’s five boroughs — Manhattan and Brooklyn — for the first time in history. The iconic steel-suspension bridge spanned 486.3 meters (1,595 feet) over New York’s East River, thanks to the pioneering work of German designer John Roebling. At the time, it was the largest suspension bridge ever built. It also was the safest due to Roebling’s technological breakthrough: a web truss built on each side of the roadway along the bridge, which added a much higher level of stability to the structure.

Read more

عفو بین الملل: حال آتنا دائمی وخیم است، به رهبر جمهوری اسلامی نامه بنویسید

May 24, 2017 by · Comments Off on عفو بین الملل: حال آتنا دائمی وخیم است، به رهبر جمهوری اسلامی نامه بنویسید 

Atenawebعفو بین‌الملل نسبت به وضعیت سلامت آتنا دائمی، فعال مدنی زندانی در ایران، ابراز نگرانی کرده و خواستار نامه نگاری فعالان حقوق بشر به رهبر و رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی برای آزادی او شده است. در وبسایت این سازمان حقوق بشری آمده است که خانم دائمی پس از ۴۶ روز اعتصاب غذا به شدت بیمار و ضعیف شده و با کمبود آب بدن مواجه شده است. این در حالیست که به نوشته عفو بین الملل‌مسئولان قضایی با وجود هشدارهای پزشکان از اعزام این زندانی به بیمارستان خارج از زندان خودداری می‌کنند.

Read more

حکم «جادوگر» تایید شد؛ حکم ۲۱ ماه زندان برای لیونل مسی

May 24, 2017 by · Comments Off on حکم «جادوگر» تایید شد؛ حکم ۲۱ ماه زندان برای لیونل مسی 

Messiصدای آمریکا – دادگاهی در اسپانیا، حکم زندان لیونل مسی فوق ستاره تیم فوتبال بارسلونا را به خاطر فرار مالیاتی به ۲۱ ماه زندان را تایید کرد. روزنامه آس روز چهارشنبه ۳ خرداد خبر داد که دادگاه بارسلونا مسی و پدرش خورخه اوراریو را به ۲۱ ماه زندان و پرداخت، ۴.۱ میلیون یورو محکوم کرد و به این ترتیب حکمی که پیشتر صادر شده بود، تایید شد. این حکم برای فرار مالیاتی آنها در سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ است

Read more

روحانی شورای نگهبان را به عدم همکاری در تمدید رای‌گیری متهم کرد

May 24, 2017 by · Comments Off on روحانی شورای نگهبان را به عدم همکاری در تمدید رای‌گیری متهم کرد 

Rohaniewebبی ببی سی – حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، در سخنانی در جمع مسئولان ستاد انتخاباتی خود، شورای نگهبان را متهم کرد که برای تمدید بیشتر زمان رای‌دهی همکاری نکرده است. آقای روحانی امروز چهارشنبه ۳ خرداد (۲۴ مه) گفت که هیات اجرایی انتخابات ساعت ۱۰ و نیم صبح روز انتخابات (۲۹ اردیبهشت) به شورای نگهبان پیشنهاد داده که برای رای دادن “شماره کارت ملی کافی است”؛ اما “از ده و نیم صبح تا ده و نیم شب طول کشیده تا [این نکته در شورای نگهبان] تصویب شود.” وی در ادامه با کنایه افزود که لابد برای چنین تصمیمی “دقت کرده اند”. در روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم ایران، در مقابل بسیاری از حوزه های رای گیری صف های بسیار طولانی تشکیل شد و بسیاری از مردم، تا پایان وقت رای گیری موفق به شرکت در انتخابات نشدند. رئیس جمهور ایران گفت بنابر گزارش‌ها برخی از مردم “پنج ساعت و نیم در صف بوده‌اند” و افزود: “متاسف هستم که آن چهار میلیون و نیم در صف ماندند”.

Read more

Bottom