Top

رسول‌اف برنده بخش ‘نوعی نگاه’ جشنواره کن شد

May 28, 2017 by · Comments Off on رسول‌اف برنده بخش ‘نوعی نگاه’ جشنواره کن شد 

Rasolofweb“لرد” حکایت رضای ٣۵ ساله است که با پسرش سهند و همسرش حدیث که مدیر مدرسه است، در روستایی از توابع فومن زندگی می‌کند و به پرورش ماهی مشغول است. بخش عمده‌ای از زمین‌های منطقه در اختیار شرکتی است که روابط نزدیکی با مقام‌های بالا دارد و به دنبال یکه‌تازی در عرصه محلی است. سن صلح‌جو، می‌گوید لرد فیلمی یک‌دست و خوش‌ساخت است که محور آن گسترش فساد اقتصادی در جامعه ایران است. موضوعی که این روزها درباره آن زیاد صحبت می‌شود؛ از زمین‌خواری و رشوه گرفته تا زورگویی شرکت‌های بزرگ اقتصادی. همچنین در این فیلم برای اولین بار از حقوق بهاییان به روشنی صحبت و موضوع نداشتن حق تحصیل بهاییان مطرح می‌شود. فیلم لرد در ایران ساخته شده و مجوز دارد. حسن صلح‌جو، محمد رسول‌اف را فیلمساز شجاعی توصیف می‌کند که جامعه ایران را می‌شناسد و به آن نزدیک است.

Read more

مرگ دو نفر در ایران بر اثر “شیوع بیماری خاص احشام”

May 28, 2017 by · Comments Off on مرگ دو نفر در ایران بر اثر “شیوع بیماری خاص احشام” 

meetwebصدای آلمان – دو نفر در ایران که با کشتار احشام و کسب گوشت گوسفند سروکار داشته‌اند، بر اثر تب کریمه کنگو درگذشته‌اند. به گفته مقامات، هنوز تحقیق در این زمینه ادامه دارد و نمی‌توان با قطعیت از شیوع بیماری سخن گفت. وزارت بهداشت ایران نسبت به گزارش‌هایی مبنی بر شیوع “طغیان بیماری تب کریمه کنگو” در استان اصفهان و چند استان دیگر واکنش نشان داد. خبرگزاری‌های ایران چندین مورد از شیوع این بیماری گزارش داده‌اند. گفته می‌شود که عده‌ای در زاهدان به این بیماری دچار شده‌اند، افزون بر این یک سلاخ در بندرعباس و یک قصاب در اصفهان بر اثر آلودگی به ویروس این بیماری جان خود را از دست داده‌اند. حسین عرفانی، رئیس اداره بیماری‌های قابل انتقال از حیوان به انسان وزارت بهداشت، می‌گوید: «از ابتدای امسال تاکنون در مجموع ۲۸ نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند که ۱۵ نفر آن مربوط به یک طغیان کوچک در یکی از کشتارگاه‌های صنعتی شهر زاهدان بود. این طغیان به دلیل اشکال در سالن پیش‌سرد این کشتارگاه بود که حتی یک مورد فوتی هم نداشت.» او توضیح می‌دهد که سال گذشته ۶۲ نفر به این بیماری مبتلا شدند که ۶ نفر از آنها جان باختند

Read more

شعبان نصیری، یک فرمانده دیگر سپاه پاسداران در درگیری‌های موصل کشته شد

May 28, 2017 by · Comments Off on شعبان نصیری، یک فرمانده دیگر سپاه پاسداران در درگیری‌های موصل کشته شد 

sepahwebسایت مشرق نبرد – شعبان نصیری، از فرماندهان سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران، روز جمعه ۲۶ ماه مه، در درگیری‌های غرب شهر موصل در عراق کشته شد. پس از آغاز عملیات نظامی علیه جهادگرایان شهر موصل در ماه اکتبر گذشته، این برای اولین بار است که رسانه‌های جمهوری اسلامی از کشته شدن یک فرمانده سپاه در این عملیات خبر می‌دهند. خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران روز شنبه ۲۷ مه، به نقل از روابط عمومی سپاه پاسداران استان البرز، نوشت که شعبان نصیری در عملیات غرب موصل در جنگ با کسانی که “مزدوران سعودی و تکفیری‌های داعش” خوانده شده، کشته شده است. سایت مشرق نیوز، نزدیک به نیروهای امنیتی ایران نیز مکان کشته شدن این فرمانده سپاه پاسداران را “البعاج” در نزدیکی مرز سوریه اعلام کرده است. خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات آمریکایی نوشته که ابوبکر بغدادی، رهبر داعش در این منطقه خود را مخفی کرده است.

Read more

Bottom