Top

هیأت منصفه دادگاهی در آمریکا به مصادره بنیاد علوی رأی داد

June 30, 2017 by · Comments Off on هیأت منصفه دادگاهی در آمریکا به مصادره بنیاد علوی رأی داد 

Alawiweb,jpgصدای آمریکا – وکیل دولت آمریکا در بیانیه‌ای مدعی شد دادگاه در پرونده ساختمان بنیاد علوی در منهتن نیویورک، به نفع دولت آمریکا رأی داده است. جون اچ. کیم، وکیل دولت آمریکا، روز پنجشنبه هشتم تیر ماه در بیانیه ای از حکم هیأت منصفه درباره ساختمان بنیاد علوی در منتهن نیویورک خبر داد. بنا به این حکم، ساختمان بنیاد علوی و دیگر سرمایه های مربوط به آن توسط دولت آمریکا قابل مصادره خواهند بود. آقای کیم در بیانیه خود گفت «این برج ۳۶ طبقه در منهتن (نیویورک) بیش از یک دهه به صورتی پنهانی در خدمت دولت ایران بوده و راهی شده بود برای فرستادن میلیون ها دلار به ایران که در تخطی آشکار از مفاد تحریم های آمریکا است. در این جلسه دادگاه، اسرار این ساختمان برای همه آشکار شد و حکم امروز هیأت منصفه نیز آنچه را ما از سال ۲۰۰۸ فکر می کردیم تأیید کرد. صاحبان این ساختمان با وجود تمام تلاش ها برای منزوی کردن ایران به عنوان یک دولت حامی تروریسم، یک سکوی بسیار مهم در قلب منتهن در اختیار مقامات ایران قرار دادند تا ایران بتواند تحریم های اقتصادی آمریکا را با موفقیت دور بزند.

Read more

کیمیا علیزاده نخستین مدال نقره جهانی زنان ایران در تکواندو را کسب کرد

June 30, 2017 by · Comments Off on کیمیا علیزاده نخستین مدال نقره جهانی زنان ایران در تکواندو را کسب کرد 

Kimiawebصدای آلمان – در بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان در رشته تکواندو، کیمیا علیزاده موفق شد که نخستین مدال نقره‌ را از آن خود کند. علیزاده در دیدار پایانی به دلیل مصدومیت  نتوانست توانایی‌های خود را نشان دهد. در بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی تکواندوی جهان که در شهر موجو در کره جنوبی برگزار شد ۹۷۳ ورزشکار از ۱۸۳ کشور حضور داشتند.

Read more

​جمشید آموزگار

June 30, 2017 by · Comments Off on ​جمشید آموزگار 

میراِث ایران

Read more

حسین توسی در شعر «رستاخیز» می‌سراید:

June 30, 2017 by · Comments Off on حسین توسی در شعر «رستاخیز» می‌سراید: 

بررسی کتاب میراث ایران

Read more

اسحاق جهانگیری: نرخ بیکاری در میان نیروهای تحصیلکرده بیش از ۲۵ درصد است

June 29, 2017 by · Comments Off on اسحاق جهانگیری: نرخ بیکاری در میان نیروهای تحصیلکرده بیش از ۲۵ درصد است 

unemploymentwebإسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهوری ایران می‌گوید: نرخ بیکاری در میان نیروهای تحصیل‌کرده در ایران بیش از ۲۵ درصد است. إسحاق جهانگیری، روز پنج‌شنبه هشتم تیرماه، در جلسه شورای اداری گیلان، با بیان اینکه “چالش‌های اقتصادی کشو شناسایی شده است”، گفت: حل مسئله بیکاری نیازمند تولید و سرمایه‌گذاری است. معاون اول رییس‌جمهوری ایران تاکید کرد: بزرگترین چالش کشور، مسئله بیکاری است و برای رفع مشکل بیکاری باید تولید و سرمایه‌گذاری در کشور افزایش یابد. إسحاق جهانگیری نرخ بیکاری در کشور را ۱۲ درصد اعلام کرد اما تاکید کرد که نرخ بیکاری در میان نیروی تحصیل‌کرده بالای ۲۵ درصد و نیازمند تصمیمات جدید است. معاون اول رییس‌جمهوری ایران ضمن تاکید بر لزوم “جذب منابع مالی” از خارج از کشور، گفت: “باید منابع مالی را از دنیا جذب کنیم و به کمک بخش خصوصی نیازمندیم و همه بخش‌های کشور با وحدت در یک مسیر قرار گیرند تا مشکلات اقتصادی حل شود”.

Read more

US Publishes Report on Its Role in 1953 Iran Coup

June 29, 2017 by · Comments Off on US Publishes Report on Its Role in 1953 Iran Coup 

 
The CIA’s role in the coup, which toppled Prime Minister Mohammed Mosaddegh and cemented the control of the shah, was well-known by the time the State Department offered its first compendium on the era in 1989. But any trace of American involvement in the putsch had been wiped from the report, causing historians to call it a fraud.

Read more

چسفیل، سیاست و انتخابات

June 29, 2017 by · Comments Off on چسفیل، سیاست و انتخابات 

محمد فاضلی
Read more

Legal and Tax Implication of Bringing Money from Iran

June 29, 2017 by · Comments Off on Legal and Tax Implication of Bringing Money from Iran 

By: Zaher Fallahi – Attorney At Law, CPA

Read more

آمریکا: گروه‌های سازمان یافته جوانان ایرانی را برای قاچاق جنسی هدف می‌گیرند

June 28, 2017 by · Comments Off on آمریکا: گروه‌های سازمان یافته جوانان ایرانی را برای قاچاق جنسی هدف می‌گیرند 

USwebبی بی سی – وزارت خارجه آمریکا در گزارش سالانه خود در مورد قاچاق انسان گفته است که دولت ایران “تلاش قابل توجهی برای جلوگیری از “مشکل گسترده قاچاق انسان” در این کشور انجام نمی دهد. وزارت خارجه آمریکا در عین حال به بعضی گام های دولت ایران برای رسیدگی به این مشکل از جمله موافقت با بهبود همکاری با شمار کوچکی از کشورهای همسایه اشاره کرد. در این گزارش آمده است که دولت ایران تلاش قابل توجهی برای افزایش آگاهی عمومی برای مقابله با قاچاق انسان انجام نداده است. این گزارش می گوید که بنابه گزارش ها گروه های سازمان یافته زنان، پسران و دختران ایرانی را در معرض قاچاق جنسی در ایران، افغانستان، ناحیه کردستان عراق، پاکستان، امارات متحده عربی و اروپا قرار می دهند. در این گزارش آمده است: “در سال ۲۰۱۶ افزایش شمار زنان جوان ایرانی که در دبی مشغول خودفروشی می شوند گزارش شد. بعضی از این زنان ممکن است قربانیان قاچاق انسان باشند.”

Read more

گزارش وزارت خارجه آمریکا: ایران در سطح سوم قاچاق انسان قرار دارد

June 28, 2017 by · Comments Off on گزارش وزارت خارجه آمریکا: ایران در سطح سوم قاچاق انسان قرار دارد 

Reportwebصدای آمریکا – همزمان با مراسمی در وزارت خارجه آمریکا با حضور رکس تیلرسون و ایوانکا ترامپ دختر و مشاور رئیس جمهوری آمریکا، گزارش یکساله قاچاق انسان از سوی این وزارت خانه منتشر شد که ایران را همچنان در «سطح سوم» این معضل در جهان قرار می دهد. در گزارش وزارت خارجه چند «سطح» اعلام شده است. سطح اول کشورهایی هستند که وجود مشکل قاچاق انسان را پذیرفته اند و برای رفع آن تلاش می کنند. سطح دوم و سوم این مشکل را به رسمیت شناخته اند و تلاشی ندارند یا به رسمیت نمی شناسند که ایران در این سطح قرار دارد. وزارت خارجه آمریکا در گزارش خود از اینکه ایران «تلاش محسوسی» برای رفع معضل قاچاق انسان انجام نداده انتقاد کرده اما یادآور شده، ایران گامی هایی برداشته از جمله اینکه مراکزی برای کمک به افراد قربانی قاچاق انسان راه انداخته است.
 
 
 

Next Page »

Bottom