Top

the secret to a long and health life? Eat less

June 4, 2017 by · Comments Off on the secret to a long and health life? Eat less 

Read more

برنامه ناسا برای توسعه یک سیستم جهت‌یاب کیهانی

June 4, 2017 by · Comments Off on برنامه ناسا برای توسعه یک سیستم جهت‌یاب کیهانی 

Nasawebصدای آلمان – امروزه همه مسافران زمینی، دریایی، و هوایی برای پیدا کردن مسیر خود به سیستم جهت‌یاب جهانی موسوم به جی‌پی‌اس متوسل می شوند. اما سازمان ملی هوا-فضای آمریکا، ناسا، به زودی تحقیقاتی را آغاز خواهد کرد که هدفش ساخت یک سیستم جهت یاب کهکشانی است که در آن از ستاره های نوترونی کمک خواهد گرفت. اعزام فضاپیمای باربری دراگون به ایستگاه فضایی بین المللی که امروز از سوی ناسا صورت می گیرد، در تاریخ به عنوان نخستین گام برای استقرار یک سیستم جهات یاب میان‌ ستاره‌ای محسوب خواهد شد، سیستمی که مانند جی‌پی‌اس برای جهات‌یابی اما در فضا بکار می آید. فضاپیمای دراگون یک تلسکوپ مخصوص به نام NICER به همراه دارد که ویژه شناسایی ترکیبات شیمیایی درون ستاره های نوترونی است. فضاپیمای دراگون این تلسکوپ مخصوص را با خود به ایستگاه بین المللی فضایی می برد تا بتوان این ستارهای مرموز را از نزدیک رصد و مطالعه کرد. ستاره های نوترونی اجسام آسمانی بسیار کوچک هستند و قطر آنها از ۱۵ تا ۲۰ کیلومتر فراتر نمی رود، اما جرم آنها آنقدر فشرده است که یک قاشق چای‌خوری از ماده نوترونی این ستاره ده میلیون تن وزن دارد.

Read more

وضعیت بد جسمانی دو زندانی سیاسی در حال اعتصاب غذا

June 4, 2017 by · Comments Off on وضعیت بد جسمانی دو زندانی سیاسی در حال اعتصاب غذا 

Abdiwebصدای آلمان – سلامتی هنگامه شهیدی و اسماعیل عبدی در خطر است. عبدی به بیمارستان منتقل شده. هر دو زندانی سیاسی در اعتصاب غذا هستند. وکیل خانم شهیدی درباره به‌وجود آمدن “وضع مشابهی” چون ستار بهشتی برای موکلش هشدار داده است. هنگامه شهیدی فعال مطبوعاتی و حقوق زنان و عضو حزب “اعتماد ملی” و اسماعیل عبدی فعال مدنی و عضو هیأت مدیره کانون صنفی معلمان ایران، مدت‌هاست که در اعتراض به وضعیت خود در اعتصاب غذا به سر می‌برند. خانم شهیدی چند روز پیش “برای ساعاتی” و آقای عبدی دیروز شنبه (۱۳ خرداد/ ۳ ژوئن) به دلیل نامناسب بودن وضع سلامتی و در پی اعتصاب غذای طولانی‌مدت به مراکز درمانی منتقل شدند. مصطفی ترک همدانی، وکیل هنگامه شهیدی، روز ۱۳ خرداد نوشتن و ارسال نامه‌ای درباره موکلش خطاب به وزیر اطلاعات را تأیید کرد، اما هم‌زمان تأکید نمود که نمی‌تواند “محتوای آن را بازگو” کند. تصویر این نامه اما در فضای مجازی منتشر شده است. در نامه تصریح شده است که هنگامه شهیدی از ۲۱ اسفند ماه، یعنی دو روز پس از بازداشت‌اش “تاکنون با شکایت ضابطین دادگستری تحت امر وزارت اطلاعات در بازداشت انفرادی بسر می‌برد”.

Read more

روحانی: نمی‌پذیریم که هر کسی در هر شهری ادعای رهبری مردم را داشته باشد

June 4, 2017 by · Comments Off on روحانی: نمی‌پذیریم که هر کسی در هر شهری ادعای رهبری مردم را داشته باشد 

Rohaniwebبی بی سی فارسی – حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، شب گذشته (شنبه ۳ ژوئن/۱۳ خرداد) در سخنانی گفت که “ملت ایران پذیرفته است که تنها یک رهبر و قانون اساسی در کشور وجود ‏دارد.” وی در اظهارات خود در مراسم افطاری با تعدادی از مقامات دولتی ایران، افزود که “ما نمی‌پذیریم که هر کسی در هر شهری ادعای رهبری مردم را داشته باشد و ‏بخواهد با قانون و سلیقه خود با زندگی مردم بازی کند چرا که معتقدیم آرامش مردم در صورتی امکان‌‏پذیر است که هر روز قانون را عوض نکرده و زندگی مردم را تغییر ندهیم.” به نظر می رسد سخنان آقای روحانی اشاره به احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد است که گفته بود نباید در این شهر اجازه برگزاری کنسرت داده شود. آقای علم الهدی دلیل مخالفت خود را “حریم امام رضا” اعلام کرده بود. در آن زمان نیز آقای روحانی از لغو کنسرت‌های موسیقی توسط وزارت ارشاد در مشهد انتقاد کرده و گفته بود وزیر ارشاد نباید در مقابل فشارها “کوتاه” بیاید.

Read more

Bottom