Top

Islamic State Claims Deadly Attacks on Iran Parliament, Tomb

June 7, 2017 by · Comments Off on Islamic State Claims Deadly Attacks on Iran Parliament, Tomb 

IslamstatewebVOA – The unusual attacks in Iran prompted the Interior Ministry to call for an urgent security meeting, according to the state-run IRNA news agency. Assailants stormed the parliament building and one of the attackers blew himself up inside, where a session had been in progress, according to a statement carried by Iran’s state TV. It quoted lawmaker Elias Hazrati as saying the attackers were armed with Kalashnikov assault rifles. An Associated Press reporter saw several police snipers on the rooftops of buildings around the parliament. Shops in the area were shuttered, and gunfire could be heard. Witnesses said the attackers were shooting from the fourth floor of the parliament building down at people in the streets below.

Read more

«فقط یک سوم کودکان کار تحت پوشش بهزیستی قرار دارند»

June 7, 2017 by · Comments Off on «فقط یک سوم کودکان کار تحت پوشش بهزیستی قرار دارند» 

Kidswebایلنا – رئیس گروه آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی ایران اعلام کرده که فقط یک سوم کودکان کار و کودکان خیابانی تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند. دستگاه‌های مرتبط با هم هماهنگ نیستند و به همین جهت آمار دقیقی هم از تعداد کودکان کار و کودکان خیابانی در دست نیست.به تازگی اما محمدرضا سراوانی، مدیر‌کل بهزیستی استان سیستان و بلوچستان، از افتتاح دو مرکز درمان کودکان معتاد زیر ۱۸ سال در زاهدان خبر داده است.  دو سال پیش قرار بود با راه‌اندازی «بانک اطلاعات جامع کودکان» آمار دقیقی از تعداد کودکان خیابانی و کودکان کار در ایران تهیه شود. اما این پروژه هنوز سرانجام نرسیده است. فرانک ایمانی، رییس گروه امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی ایران به خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفته است: متأسفانه به دلیل عدم وجود همکاری بین سازمان‌های مرتبط در حال حاضر تنها یک سوم کودکان کار تحت نظر سازمان بهزیستی قرار دارند. در طول سال کودکان کار به سازمان‌های خود بنیاد ( NGOها) و همچنین دیگر مراکز تحت نظر بهزیستی مراجعه می‌کنند و  به صورت مقطعی و چرخشی آموزش‌هایی می‌بینند. آمارهای مراجعه به این مراکز نشان می‌دهد که در سال گذشته در مجموع ۲۶۰۰ کودک کار به مراکز ما مراجعه کرده‌اند.»

Read more

انتقال ۲۰ تن از مازاد ذخائر آب سنگین ایران به خارج

June 7, 2017 by · Comments Off on انتقال ۲۰ تن از مازاد ذخائر آب سنگین ایران به خارج 

Ajanzwebصدای آلمان – آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرده است که ایران ۲۰ تن از مازاد ذخائر آب سنگین خود را به خارج منتقل خواهد کرد. هم‌زمان یک مقام ایرانی از مذاکرات ایران و چند کشور اروپایی و آسیایی برای فروش آب سنگین خبر داده است. به گزارش خبرگزاری رویترز، مقام‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز سه‌شنبه (۶ ژوئن/ ۱۶ خرداد) در وین اعلام کردند که ایران به منظور اجتناب از نقض محدودیت تعیین‌شده در توافق اتمی برای ذخائر آب سنگین، ۲۰ تن از مازاد این ذخائر را به خارج از این کشور منتقل خواهد کرد. آب سنگین حساس‌ترین بخش از برنامه اتمی ایران نیست، اما از آنجا که می‌توان از آن در رآکتورهای اتمی برای تولید پلوتونیوم استفاده کرد، ذخائر آن در ایران نمی‌تواند از مرز ۱۳۰ تُن بگذرد. بر اساس توافق اتمی ایران و کشورهای پنج به‌علاوه یک، موسوم به برجام در سال ۲۰۱۵ میلادی و پس از برداشته شدن تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران، جمهوری اسلامی تنها می‌تواند حداکثر ۱۳۰ تن آب سنگین ذخیره کند. از ژانویه سال ۲۰۱۶ تاکنون میزان ذخایر آب سنگین ایران دو بار از میزان تعیین‌شده فراتر رفته است.

Read more

۱۲کشته و بیش از ۴۲ زخمی نتیجه حمله داعش به مجلس ایران و آرامگاه خمینی

June 7, 2017 by · Comments Off on ۱۲کشته و بیش از ۴۲ زخمی نتیجه حمله داعش به مجلس ایران و آرامگاه خمینی 

attackIranwebرسانه های رسمی ایران از حمله افراد مسلح به مجلس ایران و آرامگاه ایت الله خمینی خبر می دهند. رسانه‌های ایران درباره هویت مهاجمان سکوت کرده‌اند اما پایگاه خبری وابسته به داعش٬ عنوان کرده که این حملات از سوی گروه موسوم به حکومت اسلامی٬ داعش صورت گرفته است. آمارهای گزارش شده درباره کشته شدگان و مصدومان این دو حادثه متفاوت است اما حداقل ۱۲ کشته و ۴۲ زخمی را دربر می‌گیرد. حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر به خبرگزاری فارس گفت فیلمی که وبسایت اعماق وابسته به داعش از داخل ساختمان اداری مجلس منتشر کرد مربوط به دفتر او بود. این نماینده اعلام کرد که دو نفر از کارکنان دفترش در این حمله کشته شدند. به نوشته ایرنا، آقای ظریف پس از ورود به فرودگاه اسن بوغای ترکیه در واکنش به حملا ت تروریستی تهران گفت: «تروریسم مشکلی است که در سطح منطقه خاورمیانه و جهان با آن مواجه هستیم.»

Read more

Bottom