Top

علی‌اکبر حیدری‌فر، قاضی سابق دادگاه انقلاب تهران در بند ۸ زندان اوین است

June 14, 2017 by · Comments Off on علی‌اکبر حیدری‌فر، قاضی سابق دادگاه انقلاب تهران در بند ۸ زندان اوین است 

CourtAkbariwebزمانه – علی‌اکبر حیدری‌فر، قاضی سابق دادگاه انقلاب تهران که نقش مهمی در فرستادن معترضان به کهریزک در سال ۸۸ داشت، به بند ۸ زندان اوین انتقال داده شده است. گفته می‌شود او به جرم اختلاس و فساد اقتصادی اکنون در زندان است.  بنا بر گزارش‌های رسیده به زمانه علی‌اکبر حیدری‌فر، قاضی سابق دادگستری و از متهمان اصلی پرونده موسوم به کهریزک در سال ۸۸، به بند ۸ زندان اوین انتقال داده شده است. برخی از زندانیان که خود توسط این قاضی مورد بازپرسی و اتهام قرار گرفته بودند و اکنون در بند هشت زندان اوین به سر می‌برند این قاضی سابق را شناسایی و این خبر را به بیرون از زندان مخابره کرده‌اند. به گفته این زندانیان او به جرم اختلاس و اتهام فساد اقتصادی اکنون در زندان است. علی‌اکبر حیدری‌فر دادیاری است که دستور انتقال بازداشت‌شدگان به بازداشتگاه کهریزک را از سعید مرتضوی گرفته و اجرا کرده بود.

Read more

۱٣۶هزار کودک ایرانی محروم از تحصیل شناسایی شدند

June 14, 2017 by · Comments Off on ۱٣۶هزار کودک ایرانی محروم از تحصیل شناسایی شدند 

kidsunalphabetwebرادییو فرانسه – وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران برای اولین بار طرح شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل در مقطع ابتدایی در این کشور را به اجرا گذاشت. خبرگزاری “فارس”، وابسته به سپاه پاسداران ایران، در اشاره به برخی نتایج این گزارش که در سال ۱٣٩۵ تهیه شده، نوشته است : در مجموع ۱۱٠ هزار کودک بازمانده از تحصیل در مقطع ابتدایی توسط وزارت کار و رفاه اجتماعی شناسایی شده اند، هر چند بیش از ۵۵ هزار تن از همین کودکان تحت پوشش نهادهایی همچون کمیتۀ امداد و بهزیستی و یا هر دو نهاد هستند. با این حال، ابوالحسن فیروزآبادی، قائم مقام وزیر کار، در نشستی که در ساختمان این وزارتخانه در ٢٣ خرداد برگزار شد اعتراف کرد که شمار کودکان بازمانده از تحصیل در مقطع ابتدایی که تاکنون شناسایی شده اند به ۱٣۶ هزار نفر می رسد و ۴٩ درصد این کودکان را پسران و ۵۱ درصد دیگر را دختران تشکیل می دهند. احمد میدری یکی دیگر از معاونان وزیر کار که در این نشست حضور داشت متوسط سنی این کودکان را بین ١٠ تا ۱٢ سال اعلام کرد و افزود : شمار کودکان بازمانده از تحصیل در مناطق شهری بیش از مناطق روستایی است. او همچنین گفت که ٣٠ درصد این کودکان به دلیل فقر و ٢٧ درصد به دلیل معلولیت و مابقی به دلایل گوناگون از جمله عدم دسترسی به مدرسه از تحصیل بازمانده اند.

Read more

Congressman Scalise Shot Outside Washington

June 14, 2017 by · Comments Off on Congressman Scalise Shot Outside Washington 

CongresswebVOA – U.S. Republican Congressman Stephen Scalise of Louisiana was shot Wednesday in Alexandria, Virginia just south of Washington, according to local emergency response officials. Scalise was shot in the hip as he and others, including fellow congressional lawmakers, were practicing for an annual baseball game was scheduled for Thursday.

Read more

درخواست از وزیران اطلاعات و کشور ایران برای خاتمه دادن به نزاعی که تاکنون ۱۹ کشته بجا گذاشته

June 14, 2017 by · Comments Off on درخواست از وزیران اطلاعات و کشور ایران برای خاتمه دادن به نزاعی که تاکنون ۱۹ کشته بجا گذاشته 

fightingwebبی بی سی – دو نماینده مجلس ایران در نامه‌ای به وزیر اطلاعات و وزیر کشور خواهان مداخله سریع آنها برای پایان دادن به یک نزاع طایفه‌ای شده‌اند که به گفته آنها تاکنون ۱۹ کشته به جا گذاشته و صدها خانواده را آواره کرده است. اقبال محمدیان، نماینده رامهرمز و هدایت‌الله خادمی، نماینده ایذه و باغملک در نامه خود نوشته‌اند که این نزاع مسلحانه در روستای پتک‌جلالی شهرستان باغملک آغاز شده و اخیرا به شهر رامهرمز هم کشیده شده است. به گفته این دو نماینده، یک نفر در جریان درگیری در رامهرمز کشته و ۵ نفر مجروح شده‌اند. در نامه دو نماینده آمده: “صدای رگبار سلاح‌های غیرمجاز، آتش زدن منازل و منهدم کردن ترانس‌های برق، زندگی را برای مردم بسیار سخت و باعث رعب و وحشت مردم شریف گردید”.

Read more

Bottom