Top

Iranian Navy Trains Laser on US Chopper, Turns Spotlight on American Ship

June 15, 2017 by · Comments Off on Iranian Navy Trains Laser on US Chopper, Turns Spotlight on American Ship 

An Iranian military vessel trained a laser on an American helicopter that was accompanying three U.S. military ships in the Strait of Hormuz, Navy officials said Wednesday. Commander Bill Urban, spokesman for the U.S. Navy’s 5th Fleet, said the Iranian vessel, which came within 730 meters of the USS Baatan assault ship, acted in an “unsafe and unprofessional” manner late Tuesday.

Read more

۳۰ بنای تاریخی تهران در فهرست میراث ملی به ثبت می‌رسد

June 15, 2017 by · Comments Off on ۳۰ بنای تاریخی تهران در فهرست میراث ملی به ثبت می‌رسد 

historicalBuildingwebخبرگزاری های ایران – مدیرکل میراث فرهنگی تهران اعلام کرده که ۳۰ بنای تاریخی تهران در فهرست میراث ملی به ثبت می‌رسد.رحبعلی خسروآبادی، مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران به خبرگزاری جمهوری اسلامی اطلاع داده که مطالعات کارشناسی برای ثبت ۳۰ بنا از بناهای تاریخی تهران در فهرست میراث ملی در حال انجام است.  در استان تهران در مجموع ۲۳۰۰ بنای شاخص و واجد ارزش تاریخی شناسایی شده که از این تعداد ۷۳۰ بنا در فهرست ملی به ثبت رسیده است. مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران از مرمت ۴۰ اثر واجد ارزش برای ثبت ملی در استان تهران خبر داده و گفته است که تاکنون ۳۰ الی ۷۰ درصد پروژه‌های مرمت تحقق پیدا کرده است. اعتبار لازم برای مرمت این بناها حدوداً ۱۰ میلیارد تومان است که ۴.۳ میلیارد تومان از طریق اعتبارات استانی و ۶ میلیارد تومان دیگر از طریق اعتبارات ملی تأمین شده.

Read more

وزیر اطلاعات: عربستان حامی مالی تیم‌های تروریستی است

June 15, 2017 by · Comments Off on وزیر اطلاعات: عربستان حامی مالی تیم‌های تروریستی است 

SoudiArabiawebصدای آلمان – محمود علوی می‌گوید اخبار موثقی از “پشتیبانی عربستان از تیم‌های تروریستی” در دست است و تروریست‌های خارجی از جمله از تونس در ایران دستگیر شده‌اند. وزیر اطلاعات ایران از انهدام دو گروه تروریستی دیگر هم خبر داده است.وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی شامگاه چهارشنبه (۱۴ ژوئن/ ۲۴ خرداد) عربستان سعودی را “اسپانسر تیم‌های تروریستی” معرفی کرد: «اخبار داریم نفرات زیادی از کشورهای همسایه به مزدوری رفته تا در ایران دست به عملیات انتحاری بزنند».  پیش از این وزیر خارجه‌ی جمهوری اسلامی نیز ادعای مشابهی کرده بود. محمد جواد ظریف روز سه‌شنبه (۲۳ خرداد) در مجمع اسلو (نروژ) گفته بود، اطلاعاتی داریم که عربستان از تروریست‌ها در کنار مرزهای ایران حمایت می‌کند. او در ادامه به “سوء استفاده فعالانه” عربستان سعودی از گروه‌های تندرو افراطی در منطقه‌ی بلوچستان و در غرب ایران اشاره کرده بود. علوی در بخش دیگری از سخنان خود از “شناسایی و انهدام یک تیم تروریستی” در کردستان خبر داد. وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی در این مورد به جزئیات بیشتری اشاره نکرد، اما همزمان از انهدام یک “تیم تروریستی” هفت‌نفره – پنج ایرانی و دو غیر ایرانی – در چابهار خبر داد.

Read more

تیلرسون: سیاست ما تغییر مسالمت آمیز قدرت در ایران است

June 15, 2017 by · Comments Off on تیلرسون: سیاست ما تغییر مسالمت آمیز قدرت در ایران است 

TirlesonPolicywebکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه در سخنانی در مجلس نمایندگان گفته سیاست دولت آمریکا حمایت از انتقال مسالمت آمیز قدرت در ایران است. آقای تیلرسون که در کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان صحبت می کرد گفت: “سیاست ما در قبال ایران هنوز در حال تکمیل است. هنوز آن را به رئیس‌جمهور تقدیم نکرده‌ایم. ولی بگویم که قطعا ما متوجه ادامه حضور تنش‌زای ایران در منطقه هستیم.” او اضافه کرد: “سیاست ما در قبال ایران این است که هژمونی و استیلای ایران را عقب برانیم، توانایی آنها در تولید تسلیحات اتمی را مهار کنیم، و از عناصری در داخل ایران حمایت کنیم که منجر می‌شود به انتقال مسالمت‌آمیز حکومت. و البته همان‌طور که می‌دانیم، آن عناصر حضور دارند.” ایران و آمریکا اغلب در دو قطب مخالف کشمکش های منطقه ای هستند. آمریکا به خصوص از حمایت ایران از حکومت سوریه، گروه حزب الله لبنان و ابراز دشمنی با اسرائیل انتقاد دارد. جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا، اخیرا گفت که در خاورمیانه هرجا که “مشکلی” وجود دارد، ردپای ایران دیده می‌شود.

Read more

Bottom