Top

ناطق نوری: روش‌های تند در زمینه رعایت حجاب جواب نداده

June 16, 2017 by · Comments Off on ناطق نوری: روش‌های تند در زمینه رعایت حجاب جواب نداده 

Schleierwebزمانه – علی‌اکبر ناطق نوری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گوید زنان باید قوانین اسلام درباره حجاب را رعایت کنند اما او با روش‌های تند در زمینه حجاب که «جوابی نداده و نمی‌دهد»، مخالف است. علی‌اکبر ناطق نوری، پنج‌شنبه شب ۲۵ خرداد در مراسم شب قدر، سخنان همیشگی مسئولان جمهوری اسلامی درباره حقوق زنان را تکرار کرد و گفت «اسلام برای زن بالاترین مقام را قائل است» و «اگر به زن می‌گوید خودت را حفظ کن» برای او «عزت» قائل است. او در همین حال افزود: «البته من با روش‌های تند مخالفم که جواب نداده و نمی‌دهد.» ناطق نوری که به تازگی از ریاست بازرسی دفتر رهبر جمهوری اسلامی استعفا داده درباره زنان بی‌حجاب گفت: «این خانم‌ها قلب‌هایشان، قلب‌های درستی است و تنها تربیت نادرست بوده است و گرنه، با زبان نرم می‌شود تغییر ایجاد کرد اما آن‌ها نیز خودشان باید متوجه باشند که عامل معصیت دیگران نشوند.»

Read more

اعلام سیاست جدید آمریکا درباره کوبا از سوی ترامپ: لغو همه قراردادها تا آزادی کوبا

June 16, 2017 by · Comments Off on اعلام سیاست جدید آمریکا درباره کوبا از سوی ترامپ: لغو همه قراردادها تا آزادی کوبا 

Cubawebصدای آمریکا – رئیس جمهوری ایالات متحده تغییر سیاست آمریکا در قبال کوبا را روز جمعه ظهر به وقت واشنگتن اعلام کرد. آقای ترامپ اعلام کرد همه قراردادهای دولت قبلی آمریکا با کوبا را لغو کرده است. سخنرانی روز جمع عصر آقای ترامپ در فلوریدا بود، ایالتی که صدها هزار کوبایی مهاجر در آن زندگی می کنند. پرزیدنت ترامپ روز جمعه به منطقه موسوم به هاوانای کوچک در میامی در فلوریدا رفت و اعلام کرد: قصد داریم روند اشتباه دولت های گذشته با کوبا را اصلاح کنیم. وی گفت: من تمام توافق های قبلی آمریکا با دولت کوبا را لغو می کنم. منافع قراردادها با کوبا به جیب ارتش و نظامیان می رود. آقای ترامپ گفت همانطور که در کارزار انتخاباتی قول دادم، تا زمانی که آزادی بیان تضمین نشود، آزادی فعالیت سیاسی، مردم و مطبوعات اعمال نشود، با کوبا قراردادی نداریم. رئیس جمهوری آمریکا گفت ممنوعیت توریسم، محاصره اقتصادی و هر فشار دیگری باشد را بر دولت کوبا اعمال می کنیم تا آزادی کوبا میسر شود. ما تحریم ها را تا انتخابات آزاد در کوبا بر نمی داریم.

Read more

شهروندان ایرانی و افغان در میان مفقودشدگان آتش‌سوزی لندن

June 16, 2017 by · Comments Off on شهروندان ایرانی و افغان در میان مفقودشدگان آتش‌سوزی لندن 

LondonFirewebبی بی سی فارسی – دست‌کم ۳۰ نفر در آتش‌سوزی برج گرنفل لندن کشته شده‌اند و ۱۲ نفر از آسیب دیدگان در شرایط بحرانی هستند. سه‌شنبه شب این برج مسکونی در مرکز غربی لندن آتش گرفت. شمار زیادی از ساکنان این برج هنوز مفقود هستند و خانواده‌ها به دنبال گرفتن خبری از آنان، بیمارستان‌ها را می‌گردند و هنوز امید دارند عزیزانشان زنده باشند. هنوز ورود به طبقات فوقانی برج برای نیروهای امدادی غیرممکن است و از سگ‌های تجسس برای ردیابی استفاده می‌شود. حمید کنی، شهروند ۶۱ ساله متولد ایران در طبقه ۱۵ برج گرانفل و آپارتمان شماره ۱۵۴ زندگی می‌کند اما بستگانش در ایران از روز سه‌شنبه از حال او بی‌خبرند. یکی از بستگان آقای کنی به بی‌بی‌سی فارسی گفته که او به تلفن همراهش پاسخ نمی‌دهد و خانواده‌اش در ایران از طریق بستگان او در لندن پیگیر وضعیتش هستند. او به ما گفت که نهادهای دولتی و امدادی هیچ پاسخی درباره سرنوشت آقای کنی ندارند. عکس حمید کنی را در شبکه‌های اجتماعی توزیع کرده‌اند، اما اطلاعات بیشتری تا این لحظه درباره او پیدا نشده است.

Read more

Foreign Relations of the United States, 1952-1954, Iran, 1951–۱۹۵۴

June 16, 2017 by · Comments Off on Foreign Relations of the United States, 1952-1954, Iran, 1951–۱۹۵۴ 

historianwebEditor: James C. Van Hook General Editor: Adam M. Howard – United States Government Publishing Office
Washington – 2017

Read more

Senate’s Iran Sanctions Bill Faces Differing Views in House

June 16, 2017 by · Comments Off on Senate’s Iran Sanctions Bill Faces Differing Views in House 

شکست تیم والیبال ایران به آمریکا؛ کار صعود سخت شد

June 16, 2017 by · Comments Off on شکست تیم والیبال ایران به آمریکا؛ کار صعود سخت شد 

 Valibalwebصدای آمریکا – تیم ملی والیبال ایران روز پنجشنبه در هفتمین دیدار خود در لیگ جهانی والیبال سه بر صفر به آمریکا باخت تا کار صعود به مرحله بعد سخت شود. در آغاز هفته سوم لیگ جهانی والیبال، ایران در هفتمین بار، مقابل تیم ملی والیبال ایالات متحده آمریکا قرار گرفت که اگر این دیدار را می برد، کار صعود آن آسان می شد بخصوص که ایران هفته پیش توانسته بود در تهران، تیم پر قدرت آرژانتین را شکست دهد.
 
 
 

آمریکا مجموعه اسناد کودتای ۲۸ مرداد را منتشر کرد

June 16, 2017 by · Comments Off on آمریکا مجموعه اسناد کودتای ۲۸ مرداد را منتشر کرد 

Mossadeghwebبی بی سی فارسی – وزارت امور خارجه آمریکا برای نخستین بار کتاب اسناد مرتبط با کودتای ۲۸ مرداد که به سرنگونی دولت محمد مصدق منجر شد را منتشر کرده است. این اسناد به وقایع سال‌های ۱۹۵۱ -۱۹۵۴ میلادی می‌پردازد و حوادث قبل از کودتا، عملیات سرنگون کردن مصدق و نیز وقایع پس از آن را در بر می‌گیرد. وزارت خارجه آمریکا در سال گذشته میلادی – در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما و تصدی جان کری بر این وزارتخانه – اجازه انتشار کتاب اسناد کودتای ایران را نداده بود. وزارت امور خارجه آمریکا در سال ۱۹۸۹ میلادی کتاب اسناد مربوط به روابط ایران و دولت دوایت آیزنهاور را منتشر کرد که اسناد کودتا در آن گنجانده نشد. آن اقدام بحث برانگیز اعتراضات زیادی را در پی داشت. به همین علت در سال ۱۹۹۲ کنگره آمریکا، وزارت امور خارجه را موظف کرد که تاریخ دیپلماسی ایالات متحده را به طور “جامع، دقیق و قابل اعتماد” چاپ کند. وزارت امور خارجه همچنین پذیرفت که نسخه تکمیل شده‌ روابط ایران و آمریکا در دهه ۱۹۵۰ میلادی را چاپ کند که سرانجام روز پنجشنبه (۱۵ ژوئن) چاپ شد.

Read more

کشته شدن یک کولبر دیگر در منطقه سردشت با شلیک مستقیم ماموران نیروی انتظامی در شبکه های اجتماعی از جمله توئیتر بازتاب گسترده ای داشته است.

June 16, 2017 by · Comments Off on کشته شدن یک کولبر دیگر در منطقه سردشت با شلیک مستقیم ماموران نیروی انتظامی در شبکه های اجتماعی از جمله توئیتر بازتاب گسترده ای داشته است. 

Kulbarwebشبکه حقوق بشر کردستان – این کولبر جوان روز چهارشنبه ۲۴ خرداد در منطقه سردشت هدف تیراندازی مستقیم قرار گرفته و در جا کشته شده است. شبکه حقوق بشر کردستان گزارش کرده است نیروهای مرزبانی در منطقه بیتوش از توابع سردشت تعدادی از کولبران را هدف تیراندازی قرار داده اند که به دنبال آن یک کولبر به نام سیروان عزیزی، اهل دولتانچک سردشت در جا کشته شده است. در گزارش منتشر شده آمده است: «این کولبر حامل چندین کارتن سیگار بوده و از فاصله نزدیک هدف تیراندازی ماموران قرار گرفته است. نیروهای مرزبانی بعد از قتل این کولبر از محل گریخته و پیکر این جوان را بە حال خود رها کردە اند.» جنازە این کولبر مدتی بعد به وسیله دیگر کولبران و اهالی منطقه از کوهستان به پزشکی قانونی سردشت منتقل شده است. در واکنش به این خبر کاوه قریشی، روزنامه نگار آشنا به مسائل کردستان از پوشش رسانه ای این موضوع به شدت انتقاد کرده است. او در توئیتر خود نوشته است: «وقتی کولبر بر اثر “بهمن و سقوط برف” کشته می‌شود صفحه اول تمام رسانه‌ هاست ولی وقتی قاتلان، مرزبانان غیور غیربومی هستند “کُردهراسی حرف مفت است.”»

Read more

Bottom