Top

Iran, China Conduct Naval Drill in Gulf

June 18, 2017 by · Comments Off on Iran, China Conduct Naval Drill in Gulf 

Iran and China began a joint naval exercise in the Gulf on Sunday, the Islamic Republic News Agency (IRNA) reported. The military drill comes at a time of heightened tension between the Iranian and U.S. military in the Gulf and is likely to be a cause of concern for Washington. In recent months, the U.S. navy has accused the Iranian navy of sending fast-attack boats to harass warships as they pass through the Strait of Hormuz. An Iranian destroyer and two Chinese destroyers are among the vessels that will participate in the exercise, which will take place in the eastern portion of the Strait of Hormuz and the Sea of Oman, according to IRNA. Some 700 Iranian navy personnel will be participating in the drill.

Read more

پاسخ مکارم شیرازی به روحانی: در اسلام حاکم را مردم انتخاب نمی‌کنند

June 18, 2017 by · Comments Off on پاسخ مکارم شیرازی به روحانی: در اسلام حاکم را مردم انتخاب نمی‌کنند 

electionwebبی بی سی – آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید شیعه در قم از سخنان اخیر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران انتقاد کرده و گفته که انتخاب حاکم در اسلام به عهده مردم نیست، بلکه “خداوند باید ولی را تعیین کند”. آقای مکارم شیرازی گفته که آقای روحانی “یک صفحه از نهج‌البلاغه را دیده و بقیه را ندیده است”. او خطاب به حسن روحانی گفته: “آیات درباره ولایت در قرآن زیاد است، شما تنها یک جمله از نهج البلاغه (مجموعه سخنان و نامه‌های امام علی) را دیدید و بحث کردید. در حالی که یکی از مسلمات مذهب شیعه این است که امام را خدا و نه آرای مردم تعیین می‌کند”. آقای روحانی اخیرا در یک سخنرانی گفته بود که امام علی، امام اول شیعیان نظر و انتخاب مردم را مبنای ولایت و حکومت می‌دانست.

Read more

چرا برژینسکی بی سر و صدا دنبال بهشتی بود؟

June 18, 2017 by · Comments Off on چرا برژینسکی بی سر و صدا دنبال بهشتی بود؟ 

Berjinskiwebبی بی سی فارسی -تازه چهار روز از کشته شدن محمد بهشتی و ده‌ها همفکرش در بمبگذاری دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی می‌گذشت که آیت الله خمینی فرزندان و همسران قربانیان را در حسینیه جماران جمع کرد تا به آن‌ها تسلیت بگوید و برای ملت نطقی ایراد کند. رهبر ایران در سخنرانی بامداد پنجشنبه ۱۱ تیر ۱۳۶۰، آمریکا و «تفاله‌های آمریکا»، را عامل ترور آقای بهشتی و هم حزبی‌هایش اعلام کرد و گفت: «امروز همه ملت باید سازمان اطلاعات باشد.» او افزود: «ما نباید فراموش کنیم که در جنگ با آمریکا هستیم. ما در جنگ با آمریکا و تفاله‌های آمریکا، این تفاله‌هایی که قالب زدند خودشان رو، ما غفلت کردیم. الان هم هستند… ننشینید که باز یک جایی را آتش بزنند.» بازماندگان قربانیان هم – لباس سیاه بر تن و گل سرخ در دست – شعار می‌دادند: «آمریکا در چه فکریه؟ ایران پر از بهشتیه.» این عزاداران – برخلاف آیت الله خمینی که اسناد تماس های آقای بهشتی با سفارت آمریکا را دیده بود – به احتمال قوی خبر نداشتند بهشتی از چه جایگاه مهمی در نزد دولت آمریکا برخوردار بوده و واشنگتن در تلاش‌های محرمانه برای مذاکره با حکومت، تا چه حد روی این مغز متفکر جمهوری اسلامی حساب می‌کرده است.

Read more

حمله ماموران به تجمع کارگران اخراج شده یک معدن طلا در آذربایجان غربی

June 18, 2017 by · Comments Off on حمله ماموران به تجمع کارگران اخراج شده یک معدن طلا در آذربایجان غربی 

Labourwebبی بی سی – شاهدان عینی می گویند تجمع کارگران اخراجی یک معدن طلا در آذربایجان غربی، با حمله نیروهای امنیتی و انتظامی روبرو شده است. در فیلم هایی که برای صدای آمریکا ارسال شده است، مردان و زنانی حضور دارند که مورد ضرب و جرح قرار گرفته اند و سر و صورت شان خونی است. روز پنجشنبه ۲۵ خرداد، این افراد به عنوان کارگران اخراجی معدن طلای آقدره به همراه خانواده شان تجمع کردند. این معدن در بخش تخت سلیمان شهرستان تکاب در استان آذربایجان غربی قرار دارد. کارگران می گویند تجمع شان مسالمت آمیز و آرام بود اما مورد حمله ماموران قرار گرفتند. شاهدان عینی می گویند چند زن بر اثر کتک کاری نیروهای انتظامی بیهوش شدند و ١٠ نفر از تجمع کنندگان را نیز بازداشت کرده اند. صدای آمریکا نمی تواند این جزئیات را تایید کند اما فیلم های منتشر شده نشان می دهد که چند زن بیهوش شده اند و روی زمین افتاده اند.

Read more

Bottom