Top

افزایش ٢٣درصدی مراجعان پزشکی‌قانونی برای دریافت مجوز سقط جنین

July 2, 2017 by · Comments Off on افزایش ٢٣درصدی مراجعان پزشکی‌قانونی برای دریافت مجوز سقط جنین 

Abortionwebروزنامه شرق – استان کهگیلویه‌وبویراحمد با توجه به نسبت جمعیت زنانش در سنین بارداری، بیشترین میزان سقط‌های جنین دارای مجوز را دارد. پس از کهگیلویه‌وبویراحمد، استان یزد بیشترین میزان دریافت مجوز سقط جنین را داشته‌است. سازمان پزشکی قانونی از افزایش مراجعان به پزشکی‌قانونی برای صدور مجوز سقط جنین در سال ٩۵ نسبت به سال پیش از آن خبر داده است. براساس گزارشی که یکشنبه ۱۱ تیر در روزنامه شرق منتشر شده، تهران در بالاترین رتبه صدور مجوزهای قانونی قرار دارد اما با توجه به نسبت جمعیت زنان در سنین باروری، استان کهگیلویه‌وبویراحمد و یزد در رتبه اول و دوم قرار دارند و بعد از آن به ترتیب ایلام، کرمانشاه، خوزستان، فارس و تهران هستند. بر اساس اطلاعات پزشکی‌قانونی، استان خوزستان در هر دو جامعه آماری یعنی با توجه به داده‌های خام و همچنین با توجه به جمعیت زنان در پنج رتبه اول صدور مجوزهای مربوط به سقط جنین قانونی قرار داشته و بعد از آن استان فارس قرار دارد. به‌طوری‌که در این آمار بعد از تهران، خراسان‌رضوی، خوزستان، فارس و اصفهان قرار دارند. این در حالی است که جمعیت استان کهگیلویه‌وبویراحمد ۶۵٨,۶٢٩ است و (جمعیت زنان این کشور با توجه به آمار جمعیتی کشور بیش از مردان عنوان شده است) و جمعیت استان یزد برابر با یک‌میلیون و ١٣٩ نفر و حدود ۴٠٠‌ هزار نفر بیشتر از استان کهگیلویه است و با وجود این، رتبه دوم را کسب کرده است.

Read more

صندوق بازنشستگی عمارت ناصرالدین میرزا را به مزایده گذاشت

July 2, 2017 by · Comments Off on صندوق بازنشستگی عمارت ناصرالدین میرزا را به مزایده گذاشت 

naserdinshahایسنا – صندوق بازنشستگی کشور که بازسازی و مرمت عمارت ناصرالدین میرزا را به عهده داشت، این بنای تاریخی را به مزایده عمومی گذاشته است. سازمان میراث فرهنگی معترض است، اما نه به دلیل مزایده یک اثر باارزش.سپیده سیروس‌نیا، معاون میراث فرهنگی اداره‌کل میراث ‌فرهنگی و گردشگری استان تهران به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته است:  «از صندوق بازنشستگی می‌خواهیم تا قبل از هر اقدامی در زمینه مزایده این بنای تاریخی، روال قانونی کار را انجام داده و با این اداره کل مکاتبه مورد نظر را انجام دهد، بنابراین در آن شرایط مزایده هیچ مشکلی نخواهد داشت.» عمارت ناصرالدین میرزا بین سال‌های ۱۲۸۰ تا ۱۲۸۵ هجری شمسی ساخته شده و از نادرترین اشکال معماری مسکونی قاجار به شمار می‌آید. دو بخش شاه‌نشین و خدمه‌نشین این عمارت بدون هیچ پیوندی مقابل هم قرار دارد و از این نظر این بنا در میان بناهای دوران قاجار منحصر به فرد است. از مشخصات دیگر آن نداشتن زیرزمین است. تزئینات آجری، چوبی، گچی، سنگی و کاشی‌کاری هم از دیگر ارزش‌های منحصر به فرد این بنای تاریخی‌ست.

Read more

سازمان حقوق بشر ایران: در شش ماه گذشته ۲۳۹ نفر در زندان های ایران اعدام شدند

July 2, 2017 by · Comments Off on سازمان حقوق بشر ایران: در شش ماه گذشته ۲۳۹ نفر در زندان های ایران اعدام شدند 

executionwebیک سازمان مدافع حقوق بشر اعلام کرد که در شش ماهه نخست سال میلادی ۲۰۱۷ اجرای ۲۳۹ اعدام در ایران، از جمله اعدام سه محکوم که هنگام ارتکاب جرم کمتر از ۱۸ سال داشتند، ثبت شده است. بر اساس گزارشی که روز دهم تیر ماه در وبسایت سازمان حقوق بشر ایران منتشر شده است، این سازمان ۱۹۴ اعدام غیررسمی و ۴۵ اعدام رسمی را در این مدت ثبت کرده است. این گزارش حاکی از آن است که از بین این اعدام شدگان، ۱۲۹ نفر محکومان جرایم مربوط به قاچاق مواد مخدر بودند، حال آنکه مجلس شورای اسلامی طرح لغو مجازات اعدام برای برخی از جرائم مربوط به قاچاق مواد مخدر را در دست بررسی دارد. برخی از نمایندگان از قوه قضائیه خواسته‌اند تا زمان پایان بررسی این طرح، از اجرای حکم چند هزار زندانی محکوم به اعدام به جرم قاچاق مواد مخدر، خودداری کند. در این گزارش همچنین آمده است که سه نفر از اعدام شدگان ماههای اخیر افرادی بودند که در سن کمتر از ۱۸ سال مرتکب جرم شده بودند.

Read more

گزارش اسوشیتدپرس از تأثیر فرمان مهاجرتی بر جامعه ایرانی-آمریکایی

July 2, 2017 by · Comments Off on گزارش اسوشیتدپرس از تأثیر فرمان مهاجرتی بر جامعه ایرانی-آمریکایی 

صدای آمریکا

Read more

Bottom