Top

وزیر نفت: سهم توتال از ایران بیشتر نیست

July 5, 2017 by · Comments Off on وزیر نفت: سهم توتال از ایران بیشتر نیست 

زمانه

Read more

تندیس الهام گرفته از “منشور کوروش”، نماد “آزادی” در سواحل غرب آمریکا

July 5, 2017 by · Comments Off on تندیس الهام گرفته از “منشور کوروش”، نماد “آزادی” در سواحل غرب آمریکا 

Tandiswebرادیو فرانسه – همزمان با جشن‌های روز استقلال آمریکا، تندیس بسیار باشکوهی که از “منشور آزادی کوروش” بنیانگذار امپراتوری ایران الهام گرفته شده، سه شنبه شب ١٣ تیر/ ۴ ژوئیه در قلب شهر لس‌آنجلس در ایالت کالیفرنیا آمریکا رونمایی شد. این تندیس ۲‚۲ میلیون دلاری که از سوی بنیاد ایرانی- آمریکایی “فرهنگ ” به شهر لس‌آنجلس هدیه شده، “تندیس آزادی” نامیده می‌شود. هنرمند و طراح برجسته بریتانیایی-سریلانکایی “سیسیل بالموند” این تندیس را طوری طراحی و ساخته که رنگ آن در طول روز نقره ای و در شب طلایی دیده می‌شود. هزاران شهروند آمریکایی ایرانی تبار برای ساخت این تدیس صدها هزار دلار از طریق اعانه اینترنتی کمک کردند. مسئولان بنیاد فرهنگ گفته اند که برای ساخت این تندیس، یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفر از بیش از ۵۰ ملیت مختلف جهان کمک مالی کرده اند. میزان کمک ها بیش از ۲٫۵ میلیون دلار بوده است.

Read more

انتقاد دادستان کل کشور از پنهان کردن آمار واقعی قاچاق کالا

July 5, 2017 by · Comments Off on انتقاد دادستان کل کشور از پنهان کردن آمار واقعی قاچاق کالا 

illegalwebصدای آلمان – دادستان کل کشور ستادهای مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر را “امام‌زاده‌های بی‌معجزه” نامید و آنها را ناکارآمد خواند. مسئولان می‌گویند حجم قاچاق کالا نصف شده اما دادستان آنها را متهم به پنهان کردن آمار واقعی می‌کند. حجت‌الاسلام محمد جعفر منتظری، در گردهمایی روسای فرماندهی پلیس آگاهی استان‌ها، تاکید کرد که برای حل بسیاری از مشکلات لازم است دستگاه‌ها و نهادهای مختلف همکاری بیشتر و موثرتری با یکدیگر داشته باشند. دادستان کل کشور یکی از این معضلات را قاچاق کالا عنوان کرد. ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز تیر ماه ۱۳۸۱ تاسیس شد و ریاست آن را نماینده ویژه رئیس جمهور بر عهده دارد.

Read more

بیش از ۱۰ اعدام در چند روز اخیر

July 5, 2017 by · Comments Off on بیش از ۱۰ اعدام در چند روز اخیر 

execuitonwebهرانا – امروز و در چند روز گذشته، بیش از ۱۰ زندانی در زندان‌های مختلف ایران اعدام شده‌اند. دستکم ۷ تن از زندانیان امروز در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند. دو زندانی متهم به «تجاوز» نیز روز ۱۳ تیر در تربت حیدریه در ملاء عام به دار آویخته شده‌اند. به نوشته خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران که خبر اعدام‌ها را منتشر کرده، دستکم ۷ تن از این زندانیان چهارشنبه ۱۴ تیر در زندان رجایی شهر کرج اعدام شده‌اند. روز ۱۳ تیر نیز یک مرد در زندان قائمشهر و دو زندانی متهم به قتل در زندان مرکزی ارومیه اعدام شده‌اند. در گزارش هرانا گفته شده که در چند روز اخیر چند زندانی نیز در زندان‌های کرمان، زاهدان، اصفهان، زنجان و رشت اعدام شده‌اند.

Read more

Bottom