Top

اتحادیه جهانی کشتی با مسابقات ملی زنان در ایران با لباس پوشیده موافقت کرد

July 10, 2017 by · Comments Off on اتحادیه جهانی کشتی با مسابقات ملی زنان در ایران با لباس پوشیده موافقت کرد 

روابط عمومی فدراسیون کشتی

Read more

در پی دو ماه اعتراض، هزینه بازنشستگی ۳۴۱ کارگر نیشکر هفت‌تپه پرداخت شد

July 10, 2017 by · Comments Off on در پی دو ماه اعتراض، هزینه بازنشستگی ۳۴۱ کارگر نیشکر هفت‌تپه پرداخت شد 

Labourwebخبرگزاری کار ایران – در پی اعتراضات مستمر کارگران بازنشسته نیشکر هفت‌تپه، دوشنبه ۱۹ تیر اعلام شد هزینه بازنشستگی کارگران پرداخت شده و آن‌ها مستمری بازنشستگی خود را دریافت خواهند کرد. خبرگزاری کار ایران(ایلنا) به نقل از یکی از کارگران بازنشسته نوشته است حال، حق بیمه سهم کارفرما پرداخت شده و از آن جا که «ترک کار کارگران از تاریخ ۲۵ اسفند ماه سال ۹۵ از سوی کارفرما تایید شده است طبق قانون می‌توانند از مرداد ماه مستمری بازنشستگی خود را از تامین اجتماعی دریافت کنند.» ۳۴۱ کارگر نیشکر هفت‌تپه از اسفند سال ۹۵ طبق قانون بازنشستگی پیش از موعد مشمول بازنشستگی شدند. اما نیشکر هفت‌تپه به دلیل مشکلات مالی، ۴ درصد حق بیمه سهم کارفرما را به سازمان تامین اجتماعی نپرداخت. سازمان تامین اجتماعی نیز از پرداخت مستمری بازنشستگی به کارگران خودداری می‌کرد. اعتراضات کارگران اردیبهشت ۹۶ آغاز شد و ادامه یافت. کارگران تنها در خرداد سال جاری چند حرکت اعتراضی برگزار کردند که از جمله می‌توان به تجمع مقابل فرمانداری، بستن جاده ترانزیتی شوش – اهواز  برای چند ساعت، تحصن در بخش امور اداری شرکت و اجتماع مقابل کارخانه به همراه خانواده‌هاشان در ۱۷ خرداد اشاره کرد.

Read more

زهرا اینچه درگاهی رئیس فدراسیون ژیمناستیک ایران شد

July 10, 2017 by · Comments Off on زهرا اینچه درگاهی رئیس فدراسیون ژیمناستیک ایران شد 

Gymnasticwebبی بی سی – زهرا اینچه درگاهی رئیس فدراسیون ژیمناستیک ایران شد. این اولین بار است که یک زن عهده‌دار ریاست این فدراسیون می‌شود. از میان چهار نامزد ریاست فدراسیون ژیمناستیک٬ امروز دوشنبه ۱۹ تیرماه٬ خانم درگاهی توانست در مجمع انتخاباتی فدراسیون بیشترین آرا را به دست آورد. نامزدهای ریاست فدراسیون ژیمناستیک ایران در جلسه‌ای که وزیر ورزش هم حضور داشت٬ برنامه‌های خود را اعلام کردند. زهرا اینچه درگاهی دو برابر سرپرست قبلی فدراسیون ژیمناستیک که جز نامزدها نیز بود٬ رای آورد و برای چهار سال آینده هدایت فدراسیون را برعهده خواهد داشت. ژیمناستیک مانند شنا از رشته‌هایی است که ورزشکاران زن ایران به دلیل پوشش اسلامی نمی‌توانند مانند مردان در تمام رقابت‌های بین‌المللی شرکت کنند. خانم درگاهی سال‌ها در فدراسیون ژیمناستیک ایران کار کرده و در اویل دهه هشتاد نایب رئیس فدراسیون ژیمناستیک و مسئول کمیته پزشکی فدراسیون بوده است. او سال ۱۳۸۳ در اعتراض به سیاست‌های فدراسیون از نایب رئیسی استعفا کرده بود.

Read more

مشاور احمدی‌نژاد بازداشت حمید بقایی را تائید کرد

July 10, 2017 by · Comments Off on مشاور احمدی‌نژاد بازداشت حمید بقایی را تائید کرد 

baghayiwebصدای آلمان – پس از انتشار گسترده خبر بازداشت معاون اجرائی رئیس جمهور پیشین، یکی از نزدیکان احمدی‌نژاد این خبر را تائید کرد. بقایی سال ۹۴ نیز درگیر یک پرونده فساد مالی بود و به خاطر آن چند ماهی زندانی شد. روز یک‌شنبه، ۱۸ تیرماه خبر بازداشت حمید بقایی، معاون اجرایی و سرپرست نهاد ریاست جمهوری در دولت دوم محمود احمدی‌نژاد در فضای مجازی منعکس شد و پس از آن برخی خبرگزاری‌ها از جمله ایسنا و ایلنا نیز به آن پرداختند. علی اصغر حسینی، وکیل بقایی در گفت‌وگو با ایسنا از بازداشت موکلش اظهار بی‌اطلاعی کرده و گفته این خبر را نه تائید و نه تکذیب می‌کند. بنابر این گزارش یک کانال تلگرامی نزدیک به حامیان احمدی‌نژاد نوشت: «امروز به دستور بازپرس، حمید بقایی با همراهی ماموران اعزامی از سوی دستگاه قضائی، از مقابل منزل بازداشت و به دادسرا برده شد.»

Read more

Bottom