Top

Iranian Cancer Researcher Detained, Sent Home From Boston Airport

July 12, 2017 by · Comments Off on Iranian Cancer Researcher Detained, Sent Home From Boston Airport 

detentionwebAn Iranian cancer researcher who flew to the United States to work at a Boston hospital was detained and later sent back home Tuesday along with his family. Stephanie Malin, a spokeswoman for the U.S. Customs and Border Protection, said Mohsen Dehnavi, his wife and three children were put on a return flight to Iran late Tuesday after being detained Monday for reasons that arose during reviews by the agency. Malin did not elaborate on what the review found, and said the detentions were not related to President Donald Trump’s executive order temporarily banning travelers from Iran, Libya, Somalia, Sudan, Syria and Yemen unless they already have a valid visa, or have a “bona fide” tie to family members or a business.
 
 
 

چهار خط ‘انفجاری’ در ای میل های ترامپ جونیور

July 12, 2017 by · Comments Off on چهار خط ‘انفجاری’ در ای میل های ترامپ جونیور 

TrumpSohnwebبی بی سی – کلمه “انفجاری” برای وصف جزییات فاش شده در ای میل های دونالد ترامپ جونیور که روز سه شنبه در توییتر منتشر کرد رسا نیست. فاجعه بار شاید؟ در ابعاد یک زلزله؟ پسر بزرگ دونالد ترامپ احتمالا به این دلیل مکاتباتش را فاش کرد که نیورک تایمز قصد انتشار آنها را داشت؛ موج چهارم و ویرانگر ژورنالیستی که هر لحظه می رفت بر سر کاخ سفید خراب شود. اگر اینطور باشد، اقدام ترامپ جونیور که به نام “شفافیت کامل” انجام شد، مثل این بود که کسی که می رفت تیر بخورد مغز خودش را با تفنگ نشانه برود. او مسلما برای نجات خودش دست به این کار نزده است. در زیر به چهار بخش قابل توجه از رشته ای میل هایی که به بدنامی ثبت خواهد شد – و معنی آنها – اشاره می کنیم. “این اطلاعات آشکارا در سطح خیلی بالا و حساس است اما بخشی از روسیه و دولت آن در حمایت از آقای ترامپ است” ترامپ جونیور ابتدا سه صفحه اول ای میل ها را در توییتر منتشر کرد و صفحه چهارم را جا انداخت، که حاوی مهم ترین قسمت هاست.

Read more

گاردین: زنان ایران مقررات حجاب در خودروها را به چالش می کشند

July 12, 2017 by · Comments Off on گاردین: زنان ایران مقررات حجاب در خودروها را به چالش می کشند 

womenwebصدای آمریکا – سعید کمالی دهقان در روزنامه گاردین نوشت: شمار فزاینده ای از زنان ایران از به سر کردن حجاب در حال رانندگی خودداری می کنند. این تحرک باعث شده است که بحثی داغ بر سر خصوصی بودن یا نبودن حریم داخل خودرو در سراسر ایران در بگیرد. حجاب اجباری بخش جدایی ناپذیر سیاست جمهوری اسلامی از ابتدای انقلاب۵۷ بوده است. اما حاکمیت برای اجرای آن با مشکلات زیادی روبرو شده است. بسیاری از زنان ایرانی پیشاپیش محدودیت ها را به چالش می کشند و روسری های انداخته شده بر روی شانه در حال رانندگی در ایران تصویری آشنا در سطح شهر است. کشمکش بین زنان و نیروی انتظامی به ویژه در تابستان و فصل گرما اوج می گیرد. با وجودی که نیروی انتظامی به طور معمول زنان را جریمه یا حتی خودروی شان را توقیف می کند، ولی مقاومت ها ادامه دارد. حسن روحانی، رییس جمهوری ایران، معتقد است حریم خصوصی مردم باید محترم شمرده شود و مخالف سرکوب زنانی است که حجاب به سر نمی کنند. روحانی پیشتر در اردیبهشت ۱۳۹۴ گفته بود: «پلیس موظف به اجرای اسلام نیست. هیچ پلیسی نمی تواند بگوید من این کار را کردم برای این که خداوند فرموده… وظیفه پلیس اجرای قانون است».

Read more

گره کور رونق بازار مسکن و کاهش سود بانکی

July 12, 2017 by · Comments Off on گره کور رونق بازار مسکن و کاهش سود بانکی 

Homewebصدای آلمان – وزیر اقتصاد سرنوشت رونق بازار مسکن را با کاهش سود بانکی پیوند زده اما در کوتاه‌مدت این گره به نظر کور و ناگشودی می‌آید. رکود در بازار مسکن علت‌های گوناگون دارد و بالا بودن سود سپرده‌های بانکی فقط یکی از آنهاست. بازار مسکن و ساخت و ساز در ایران در یک دوره رکود به سر می‌برد. چنین دوره‌هایی پیش از این نیز تجربه شده اما تفاوت مهم، طولانی‌تر شدن دوره کنونی به نسبت سال‌های قبل و موانع متعدد خروج از این وضعیت در کوتاه‌مدت است. علی طیب‌نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی به‌تازگی در همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی تاکید کرد که رونق بازار مسکن بدون کاهش نرخ سود امکان‌پذیر نخواهد بود. وزیر اقتصاد گفته است: «مهم‌ترین مانع برای رونق سرمایه‌گذاری و اشتغال نرخ سود بانکی است زیرا نرخ اسمی سود تناسبی با نرخ تورم ندارد. از این رو هزینه واحدهای تولیدی افزایش یافته و قدرت رقابت تولیدات داخلی کاهش یافته است.» این نکته که بسیاری دیگر از کارشناسان و مسئولان آن را تکرار کرده‌اند درست به نظر می‌رسد اما تمام واقعیت نیست؛ در دوران رونق بازار مسکن وضعیت سودهای بانکی با امروز تفاوت‌های فاحشی نداشته است.

Read more

Bottom