Top

انتقاد یک مسئول کارگری: ۹۵درصد قراردادها موقت هستند

August 4, 2017 by · Comments Off on انتقاد یک مسئول کارگری: ۹۵درصد قراردادها موقت هستند 

صدای آلمان

Read more

پرزیدنت ترامپ: بجای صرف ۶ تریلیون در خاورمیانه، آن را صرف آمریکا می‌کنیم

August 4, 2017 by · Comments Off on پرزیدنت ترامپ: بجای صرف ۶ تریلیون در خاورمیانه، آن را صرف آمریکا می‌کنیم 

TrumpMoneyDBE1F21B-DD79-4AC4-BB3F-F7C1E07316FE_cx0_cy6_cw0_w1023_r1_sصدای آمریکا – پرزیدنت دونالد ترامپ در یک سخنرانی به آمریکایی ها وعده داد دولت او بجای هزینه میلیاردها دلار در منطقه خاورمیانه، قصد دارد این بودجه را صرف مسایل داخلی و عمرانی آمریکا کند. رئیس جمهوری آمریکا که پنجشنبه شب ۱۲ مرداد در شهر هانتینگتون ایالت کوچک ویرجینیای غربی سخنرانی می کد، گفت: ما ۶ تریلیون در خاورمیانه خرج کردیم در حالیکه  اشاره آقای ترامپ به هزینه ها برای دو جنگ در افغانستان و عراق و هزینه های انجام شده برای تقویت متحدان آمریکا در سوریه است. رئیس جمهوری آمریکا همچنین در این سخنرانی تاکید کرد: بارها گفته ام. کشورمان را از رادیکال های اسلامی امن نگه می دارم. این را قول می دهم. آقای ترامپ در سخنرانی پنجشنبه شب خود با دفاع از لایحه مهاجرتی جدید گفت این لایحه اگر تصویب شود مهاجران جدید تا پنج سال اول نمی توانند از کمک های دولت استفاده کنند.

Read more

حضور شجاعی و حاج‌صفی مقابل تیم اسرائیلی جنجالی شد

August 4, 2017 by · Comments Off on حضور شجاعی و حاج‌صفی مقابل تیم اسرائیلی جنجالی شد 

FootbalWeb_97209188_fe6cc3c2-b77a-404c-aac6-aec2224d353e-1بی بی سی فارسی – حضور مسعود شجاعی و احسان حاج‌صفی، بازیکنان ملی‌پوش ایرانی باشگاه پانیونیوس یونان در مقدماتی لیگ اروپا مقابل تیم مکابی اسرائیل واکنش‌های گسترده‌ای در داخل و خارج ایران به همراه داشته است. این دو بازیکن که در بازی رفت تیمشان را در سفر به اسرائیل همراهی نکردند، در بازی برگشت و در حالی که مچ‌بندهایی به شکل پرچم ایران به دست داشتند، مقابل حریف به زمین رفتند، آن‌هم در حالی که پیش از این بازی باشگاه یونانی در بیانیه‌ای از آن‌ها خواسته بود تا با احترام به قراردادشان باشگاه را یاری دهند. باشگاه یونانی در تل‌آویو و در غیاب بازیکنان ایرانی یک بر صفر شکست خورد و در بازی برگشت هم به رغم نمایش قابل قبول حاج‌صفی و شجاعی با گل به خودی، پاناگیوتیس کوربوس، مدافع این تیم شکست خورد. به دنبال حضور این دو بازیکن فدراسیون فوتبال ایران ضمن محکوم کردن بازی با انتشار بیانیه‌ای با گفتن این که این دو نفر “علی‌رغم فشارهای سنگین وارده از سوی باشگاه یونانی، در دیدار رفت در فلسین اشغالی حاضر نگردیده و این مهم را با پذیرش جریمه‌های مالی رعایت کردند” تصمیم در مورد آن‌ها را به ” پس از گفت‌وگوی رو در رو با این دو بازیکن و لحاظ کردن نظرات قبلی فدراسیون به نامبردگان” موکول کرد.

Read more

اولین حکم تنفیذ بعد از ۱۳۶۸ بدون تبریکِ انتخاب رئیس‌جمهور

August 4, 2017 by · Comments Off on اولین حکم تنفیذ بعد از ۱۳۶۸ بدون تبریکِ انتخاب رئیس‌جمهور 

Khameniwebjpg_97179161_1b62ad4c-0b91-4eef-9b1e-c1e01e2d5cd4بی بی سی – حکم تنفیذ حسن روحانی در۱۲ مرداد ۱۳۹۶، کوتاه‌ترین حکم مشابه در دوران رهبری آیت‌الله خامنه‌ای، و اولین حکم تنفیذ بعد از سال ۱۳۶۸ است که شامل “تبریک” انتخاب رئیس جمهور جدید نمی‌شود. هرچند در بخشی از حکم امروز، برای “حضور” مردم در انتخابات صفت “مبارک” به کار برده شده، اما انتخاب رئیس جمهور، به کسی تبریک گفته نشده است. این در حالی است که آقای خامنه‌ای در احکام تنفیذ سال های ۱۳۷۲، ۱۳۷۶، ۱۳۸۰، ۱۳۸۴، ۱۳۸۸ و ۱۳۹۲، انتخاب اکبر هاشمی رفسنجانی، محمد خاتمی، محمود احمدی نژاد و حسن روحانی (دوره اول) را تبریک گفته بود. در متن حکم تنفیذ سال ۱۳۶۸، نخستین دوره ریاست جمهوری اکبر هاشمی رفسنجانی، البته واژه تبریک وجود نداشت. با توجه به اینکه آن حکم، چهار هفته بعد از درگذشت آیت‌الله خمینی صادر شد و ساختار آن، مطابق سنت احکام تنفیذ بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بود که شامل تبریک نمی‌شد.

Read more

Bottom