Top

WWII Veteran, 93, Brings Back Flag Taken From Enemy Soldier

August 11, 2017 by · Comments Off on WWII Veteran, 93, Brings Back Flag Taken From Enemy Soldier 

Read more

رئیس جمهوری آمریکا: فکر نمی‌کنم که ایران به برجام پایبند است

August 11, 2017 by · Comments Off on رئیس جمهوری آمریکا: فکر نمی‌کنم که ایران به برجام پایبند است 

صدای آمریکا

Read more

اعتراض به معرفی یک “متهم به جنایت علیه بشریت” برای پست وزارت

August 11, 2017 by · Comments Off on اعتراض به معرفی یک “متهم به جنایت علیه بشریت” برای پست وزارت 

ProtestAwaji40005525_303صدای آلمان – به گفته سازمان حقوق بشری “عدالت برای ایران”، علیرضا آوایی، گزینه پیشنهادی روحانی برای وزارت دادگستری، متهم به دست داشتن در کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷ است. از این کشتار به عنوان “جنایت علیه بشریت” یاد می‌شود. سازمان حقوق بشری “عدالت برای ایران” با استناد به شهادت محمدرضا آشوغ، “یکی از معدود زندانیان جان به در برده از کشتار ۶۷ در زندان یونسکو دزفول” می‌نویسد، آوایی در سمت دادستان دزفول عضو “هیأت مرگ” بوده و در تصمیم‌گیری درباره اعدام ده‌ها زندانی سیاسی در جریان کشتارها نقش‌آفرینی کرده است. وزیر دادگستری دولت یازدهم مصطفی پورمحمدی بود که فعالان و مدافعان حقوق بشر همواره خواستار کنار گذاشتن‌اش از ترکیب کابینه اول حسن روحانی بودند. پورمحمدی هم به عنوان نماینده وقت وزارت اطلاعات از اعضای گروه چهار نفره‌ موسوم به “هیأت مرگ” بود؛ هیاتی که سرنوشت چندین هزار زندانی سیاسی را در سال ۱۳۶۷ رقم زد. در جریان این کشتار چند هزار زندانی سیاسی اعدام شدند و پیکر بسیاری از آنان در گورهای دسته‌جمعی یا بی‌نام و نشان دفن شد. تصمیم‌گیری در مورد اعدام زندانیان سیاسی در سال ۶۷ در سراسر ایران در گروه‌هایی معمولا سه نفره، متشکل از حاکم شرع، دادستان انقلاب و نماینده وزارت اطلاعات، صورت می‌گرفت. شمار زیادی از حقوق‌دانان برجسته بین‌المللی از کشتار زندانیان سیاسی ایران در سال ۶۷ به عنوان “جنایت علیه بشریت” نام برده‌اند.

Read more

روابط تهران و دوشنبه در پی انتشار فیلمی که ایران را به دست داشتن در «قتل‌های زنجیره‌ای» تاجیکستان متهم می‌کند، تیره شد

August 11, 2017 by · Comments Off on روابط تهران و دوشنبه در پی انتشار فیلمی که ایران را به دست داشتن در «قتل‌های زنجیره‌ای» تاجیکستان متهم می‌کند، تیره شد 

Tajikestanwebx300494رادیو فرانسه – وزارت کشور تاجیکستان با انتشار فیلم مستندی از تلویزیون دولتی این کشور، جمهوری اسلامی ایران را به دست داشتن در قتلِ برخی شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی تاجیکستان در دهه ۹۰ میلادی متهم کرد. سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوشنبه، این اتهامات را «بی‌اساس و فاقد اعتبار» توصیف کرد. مناسبات میان ایران و تاجیکستان بویژه در دو سال اخیر، در پی حضور محی‌الدین کبیری، رهبر حزب نهضت اسلامی تاجیکستان در تهران و دیدار او با آیت‌الله علی خامنه‌ای تیره شد. بر اساس این فیلم ۴۵ دقیقه‌ای که سه‌شنبه شب ١٧ مرداد/ ٨ اوت پخش شد، سلسله قتل‌های دهۀ ٩٠ در تاجیکستان با حمایت مالی جمهوری اسلامی ایران انجام گرفته است.  این فیلم از جمله در برگیرندۀ اعترافات سه تن از افراد وابسته به حزب نهضت اسلامی تاجیکستان است که می‌گویند در پادگان‌های نظامی ایران برای انجام عملیّات تروریستی دورۀ آموزشی دیده اند؛ این سه تن، “تغای‌مراد اشرف‌اف”، “عبدالقادر عبدالله‌یف” و “سید مهرالدین قدرت‌اف”، خود را از هواخواهان “عبدالحلیم نظرزاده”، معاون وزیر پیشین دفاع تاجیکستان معرفی کرده و می‌گویند در دهۀ ٩٠ با کمک حزب ممنوع شدۀ نهضت اسلامی به ایران رفته‌اند. “تغای‌مراد اشرف‌اف”، در این فیلم ادعا یا اعتراف می‌کند که پس از طی دوره‌های آموزشی در قم و گرگان، در سال ۱۹۹۵ با حمایت مالی رهبر نهضت اسلامی برای قتل «مقامات سیاسی، روشنفکران و دانشمندان» و از جمله رئیس پیشین پارلمان به تاجیکستان بازگشته است.

Read more

Bottom