Top

قوانین دست و پاگیر پست‌های مدیریتی برای زنان: دانشگاه‌ها استاد زن نمی‌خواهند

August 21, 2017 by · Comments Off on قوانین دست و پاگیر پست‌های مدیریتی برای زنان: دانشگاه‌ها استاد زن نمی‌خواهند 

ProfessorinnenwebWOMAN-UNIVERSITYزمانه – مشاور امور زنان وزارت علوم می‌گوید قوانین برای اشتغال زنان در پست‌های مدیریتی دست‌و‌پا گیر است. الهه حجازی گفته: «گروه‌های آموزشی دانشگاه‌ها برای جذب بانوان در چارچوب هیات علمی مقاومت می‌کنند.» الهه حجازی، مشاور امور زنان وزارت علوم درباره تعداد کم زنان در هیات علمی دانشگاه‌ها و پست‌های مدیریتی گفته: «یکی از علت‌هایی که فقط ۱۷ درصد زنان در اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها هستند، این است که در ۱۰ سال گذشته و قبل از آن تعداد دانشجویان زن در دوره‌های ارشد و دکتری کم بود، بنابراین زمانی که تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی زن کم باشد، متقاضی هیات علمی خانم نیز کم می‌شود، اما در پنج سال اخیر روندی شروع شده که نسبت دانشجویان دکتری در حال به تعادل رسیدن است و نتیجه آن شده که در سال ۹۳ و ۹۴، ۴۸ درصد فارغ‌التحصیلان دوره دکتری زنان هستند.»

Read more

ارائه طرح به کنگره برای بررسی وضعیت روانی دونالد ترامپ

August 21, 2017 by · Comments Off on ارائه طرح به کنگره برای بررسی وضعیت روانی دونالد ترامپ 

TrumpPycology40157606_303صدای آلمان – یک نماینده کنگره آمریکا طرحی را ارائه کرده که براساس آن دونالد ترامپ باید مورد معاینه روانی قرار گیرد. در صورت تصویب این طرح، شرایط قانونی برکنار کردن ترامپ فراهم می‌شود. در باره موفقیت این طرح شک و تردید وجود دارد. طرح الزام دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، به معاینه کامل را که وضعیت روحی و روانی او را هم شامل می‌شود خانم زو لوفگرن، نماینده کالیفرنیا، در مجلس نمایندگان ارائه کرده است. هدف از این طرح حصول اطمینان از سلامت و ثبات روانی دونالد ترامپ عنوان شده است. در طرح آمده است که در صورت اثبات عدم تعادل روانی و روحی در ترامپ، مایک پنس، معاون رئیس جمهور، و سایر اعضای کابینه باید او را برکنار کنند. به گفته خانم لوفگرن مبنای این طرح اصل ۲۵ قانون اساسی آمریکا است که چنین گامی را از سوی معاون رئیس جمهور در شرایط مشخص مجاز می‌کند.

Read more

اردوغان از مذاکره با ایران درباره عملیات مشترک علیه گروه‌های کرد خبر داد

August 21, 2017 by · Comments Off on اردوغان از مذاکره با ایران درباره عملیات مشترک علیه گروه‌های کرد خبر داد 

Ardoghanweb_97459692_041116268-1بی بی سی – رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه گفته است مقام‌های این کشور با سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران درباره احتمال اقدام مشترک علیه گروه‌های مسلح کرد، مذاکره کرده‌اند. آقای باقری هفته گذشته در یک سفر کم‌سابقه از سوی یک مقام بلندپایه نظامی ایران، عازم سفری سه روزه به ترکیه شد و با مقام‌های سیاسی و نظامی این کشور گفت‌وگو کرد. آقای اردوغان امروز دوشنبه ۲۱ اوت (۳۰ مرداد) پیش از آغاز یک سفر رسمی به اردن، درباره سفر هفته گذشته آقای باقری گفت که مقام‌های نظامی ترکیه با او درباره “احتمال اقدام مشترک علیه گروه‌های تروریستی” بحث کرده” و خود او هم درباره این که چگونه می‌شود این کارها را انجام داد بیشتر صحبت کرده است”.

Read more

Solar Eclipse Fuels Demand, Anxiety, for Viewing Lenses

August 21, 2017 by · Comments Off on Solar Eclipse Fuels Demand, Anxiety, for Viewing Lenses 

VOA

Read more

Bottom