Top

India’s Supreme Court Suspends Muslim Practice of Instant Divorce

August 22, 2017 by · Comments Off on India’s Supreme Court Suspends Muslim Practice of Instant Divorce 

Read more

یک تحقیق جنجالی هاروارد: نور زیاد خیابان و خانه بر سرطان سینه تاثیر دارد

August 22, 2017 by · Comments Off on یک تحقیق جنجالی هاروارد: نور زیاد خیابان و خانه بر سرطان سینه تاثیر دارد 

یک پژوهش جدید در دانشگاه هاروارد به این نتیجه رسیده، زندگی در محلاتی که خیابان هایش در شب نور زیاد دارد، می تواند برای زنان موجب ابتلای بیشتر به سرطان سینه شود. به گزارش اسوشیتدپرس، این نتیجه از مطالعات سازمان «پژوهش های بهداشتی پرستاران » که بش از دو دهه بر روی این موضوع تحقیق کرده، بدست آمده است. «پیتر جیمس» متخصص بیماری های واگیر و همکارانش ، می گوید از سال ۱۹۸۹ تا ۲۰۱۳ خانه ۱۰۹ هزار ۶۷۲ نفر را از نظر میزان نور اطراف خانه در شب از روئی تصاویر ماهواره ای تحت بررسی قرار دادند. بعد از پانزده سال به روز رسانی اطلاعات مشخص شد در این نقاطی که نور خیابان بیشتر بود، ۳۵۴۹ سرطان جدید گزارش شد. این مطالعه رابطه مستقیم میان میزان نور محل زندگی زنان و ابتلای آنان به سرطان سینه را نشان داد. این میزان حتی با دخالت دادن بسیاری عوامل دیگر مثل سن، تعداد بچه ، وزن، استفاده از داروهای هرمون دار ،و یک فهرست بلند دیگر از عوامل دخیل، تغییری در میزان خطر ابتلا به سرطان سینه بوجود نمی آورد.

Read more

شیوع کودک‌آزاری در حاشیه شهرها

August 22, 2017 by · Comments Off on شیوع کودک‌آزاری در حاشیه شهرها 

Kidsw jpgایسنا – در روزی که زهرا رحیمی، مدیرعامل جمعیت خیریه امام علی از مشاهده روزانه حداقل یک یا دو مورد «کودک‌آزاری» درحاشیه شهرها خبر داد، در کرمانشاه مادری به اتهام آزار کودک ۱۰ ساله‌اش بازداشت شد.به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، زهرا رحیمی، مدیرعامل جمعیت خیریه امام علی با تاکید بر ضرورت تصویب لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان گفت: «در حال حاضر در حاشیه شهرها حداقل روزانه یک یا دو مورد کودک آزاری مشاهده می‌کنیم که اکثر آنها در درون خانواده اتفاق می‌افتد و بیشتر آنها نیز متاثر از اعتیاد به ویژه مصرف مواد صنعتی هستند.» به گفته مدیرعامل جمعیت خیریه امام علی، وقتی با یک مورد کودک آزاری مواجه می‌شویم برای پیگیری آن وارد یک سیکل باطل می‌شویم زیرا نمی‌دانیم به کجا مراجعه کنیم: «وقتی به نیروی انتظامی مراجعه می‌کنیم مدعی می‌شوند باید جهت انجام شکایات رسمی به قوه قضاییه برویم. این در حالی است که بعد از مراجعه به قوه قضاییه ما را به اورژانس اجتماعی ارجاع می‌دهند و در نهایت اورژانس اجتماعی هم به ما می‌گوید برای انجام مداخله نیاز به حکم قضایی دارد.»

Read more

آیت الله خامنه‌ای فرمانده ارتش ایران را تغییر داد

August 22, 2017 by · Comments Off on آیت الله خامنه‌ای فرمانده ارتش ایران را تغییر داد 

Armyweb_97462031_c3a940ca-b506-4c36-8a9e-66e5da7bd12cبی بی سی – آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، عطاءالله صالحی فرمانده کل ارتش را پس از دوازده سال تغییر داده است. فرمانده جدید ارتش ایران سرتیپ عبدالرحیم موسوی است که آیت الله خامنه‌ای در حکم امروز خود، او را به درجه سرلشکری ارتقا داده است. رهبر ایران در حکم انتصاب آقای موسوی از او خواسته با “رویکرد تحولی و انقلابی، ارتقا توان و آمادگی‌های رزمی و تعالی معنوی و بصیرتی و تمین نیازهای معیشتی و هم‌افزایی با سایر نیروهای مسلح، شتاب گیرد” و ارتش جمهوری اسلامی ایران “به نصاب شایسته‌تر برسد”. در حکم آیت‌الله خامنه‌ای، همچون حکم فرماندهان قبلی ارتش، مدت زمانی برای دوره فرماندهی آقای موسوی مشخص نشده است.

Read more

Bottom