Top

Frustration Mounts Over Premiums for Individual Health Plans

September 4, 2017 by · Comments Off on Frustration Mounts Over Premiums for Individual Health Plans 

شاهزاده ژاپنی تاج و تخت را برای عشق رها کرد

September 4, 2017 by · Comments Off on شاهزاده ژاپنی تاج و تخت را برای عشق رها کرد 

JApan_97658623_68a39b13-ec85-4ac0-8233-c912118b7bebبی بی سی – شاهزاده ماکو، از اعضای خاندان سلطنتی ژاپن، رسما نامزدی خود را با یک شهروند معمولی اعلام کرد. این خبر پس از اعلام موافقت امپراتور ژاپن با این نامزدی اعلام شد. اکنون این زوج اعلام نامزدی روندی طولانی را برای طی مراحل ازدواج با هم در پیش دارند. این شاهزاده خانم جوان با انتخاب یک “مرد معمولی” به عنوان نامزد خود جایگاه سلطنتی‌اش را از دست خواهد داد. بر اساس قانونی جنجال برانگیز در صورت ازدواج یک زن از اعضای خانواده سلطنتی با شهروندی معمولی، آن زن نیز به یک شهروند عادی تبدیل می‌شود و باید خاندان سلطنتی را ترک کند. اما این قانون در مورد اعضای مرد خانواده سلطنتی ژاپن صدق نمی‌کند و شاهزاده مرد در صورت ازدواج با یک فرد معمولی می‎تواند مقام سلطنتی‌اش را نگه دارند. خبر نامزدی این زوج روز گذشته، یکشنبه ۳ سپتامبر از طریق دفتر روابط عمومی خاندان سلطنتی ژاپن اعلام شد. شاهزاده ماکو گفت: ” من از کودکی می‌دانستم که در صورت ازدواج با یک فرد معمولی باید از مقام خود کناره‎گیری کنم. من همواره تمام تلاش مرا کرده‌‌ام تا با انجام وظیفه به عنوان یکی از اعضای خانواده سلطنتی به امپراتور کمک کنم، و هم‌زمان برای زندگی شخصی خودم ارزش زیادی قائل هستم.”

Read more

برنامه ثبت احوال ایران برای “حذف شناسنامه”

September 4, 2017 by · Comments Off on برنامه ثبت احوال ایران برای “حذف شناسنامه” 

Identity40348963_303صدای آلمان – قرار است تا پایان سال ۱۳۹۷ کارت ملی هوشمند جای کارت‌های ملی پیشین را بگیرد. با این کار راه برای حذف شناسنامه باز خواهد شد. این کار اما به تغییر قانون و تصویب دولت و مجلس نیاز دارد. تمرکز اطلاعات یکی از هدف‌هاست. حمید درخشان‌نیا، رئیس سازمان ثبت احوال ایران، روز یکشنبه (۱۲ شهریور / ۳ سپتامبر) اعلام کرد که با صدور کارت‌های ملی هوشمند دیگر نیازی به شناسنامه در سال‌های آینده نخواهد بود. او با توجه به همین امر “حذف شناسنامه” را از برنامه‌های آتی سازمان ثبت احوال اعلام کرد. حذف شناسنامه اما به گفته درخشان‌نیا، نیازمند اصلاح قانون و تصویب آن توسط دولت و مجلس شورای اسلامی است. رئیس سازمان ثبت احوال در دفاع از حذف شناسنامه گفت، با این کار «بخشی از هزینه‌های مردم کاهش پیدا کرده و احتیاجی به شناسنامه‌های کاغذی نیست. از سوی دیگر از بار کاری سازمان ثبت احوال نیز مقدار زیادی کم خواهد شد».

Read more

معمای سود بانکی؛ بمب ساعتی اقتصاد ایران

September 4, 2017 by · Comments Off on معمای سود بانکی؛ بمب ساعتی اقتصاد ایران 

Bankweb_97661541_gettyimages-78350627بی بی سی – براساس بخشنامه بانک مرکزی ایران، از ۱۱ شهریور بانک‌ها و موسسات مالی موظف شده‌اند نرخ سود سپرده‌های بانکی را کاهش دهند. از این تاریخ سود سپرده‌های کوتاه مدت حداکثر ۱۰ درصد و سپرده‌های مدت‌دار یک‌ساله حداکثر ۱۵ درصد و به صورت علی‌الحساب خواهد بود. تعیین سالانه میزان سود سپرده‌ها در اقتصاد ایران موضوعی بحث‌برانگیز است. اول اینکه این نرخ را دولت تعیین و تحمیل می‌کند (دست کم در سال‌های اخیر) و بعد این که بعضی موسسات مالی برای جذب سپرده‌ها، سودهای بالاتری پیشنهاد می‌دهند. از طرف دیگر، سال‌ها است که بانک‌ها و موسسات مالی ایران، بر سر جذب سپرده‌ها با هم رقابت دارند؛ نشانه‌اش هم تبلیغات بی‌انتهای انواع قرعه‌کشی از پنکه و یخچال تا ماشین و خانه است. در این گزارش تلاش شده به پرسش‌هایی سود سپرده و دلیل رقابت بانک‌ها پاسخ داده شود. توضیح: این گزارش تنها تصویری کلی از وضعیت بخش مالی ایران می‌دهد و اشاره‌ای به جزئیات ندارد. به همین دلیل بسیاری از مسائل برای درک بهتر ساده‌سازی شده است. داده‌ها بر اساس گزارش‌های رسمی بانک مرکزی ایران است به جر مواردی که از آمارهای بانک جهانی استفاده شده است.

Read more

Bottom