Top

September 7, 2017 by · Comments Off on  

Secretary of State Rex Tillerson speaks at the State Department in Washington, Tuesday, Aug. 22, 2017, to discuss Afghanistan. (AP Photo/Pablo Martinez Monsivais)

Secretary of State Rex Tillerson speaks at the State Department in Washington, Tuesday, Aug. 22, 2017, to discuss Afghanistan. (AP Photo/Pablo Martinez Monsivais)

Secretary of State Rex Tillerson has pledged to carry out a major reorganization of the U.S. State Department, with the results set to be announced on September 15. On Wednesday, the Chairman of the House Foreign Affairs Committee, Ed Royce, was on hand as several former ambassadors and business leaders launched a report with recommendations for State Department reform at the Atlantic Council research institution. Royce said he has been clear that he does not support deep cuts to the State Department and the Agency for International Development, proposed by the Trump administration. “When the administration first announced its proposed cuts of over 30 percent, I expressed my concerns and said we should be supporting, not slashing anti-terrorism, law enforcement, humanitarian programs given the growing threats that we face,” he said.

Read more

نخستین موافقت‌نامه ایران و یک بانک اروپایی پس از برجام

September 7, 2017 by · Comments Off on نخستین موافقت‌نامه ایران و یک بانک اروپایی پس از برجام 

Bankweb15708330_303ضدای آلمان – رئیس اوبر بانک اتریش اعلام کرد به زودی موافقت‌نامه‌ای میان این بانک و مقامات ایران به امضاء خواهد رسید. ظاهرا بانک اتریشی نخستین موسسه مالی بزرگ اروپایی است که پس از تعلیق و لغو تحریم‌های هسته‌ای با ایران همکاری می‌کند. حدود یک سال و هفت ماه پس از اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) بالاخره یک موسسه مالی اتریشی طلسم همکاری مستقیم با جمهوری اسلامی را می‌شکند و وارد بازار مالی ایران می‌شود. در حالی که بانک‌ها و موسسه‌های مالی مهم اروپایی هنوز برای گسترش همکاری با ایران با احتیاط عمل می‌کنند، هفتمین بانک بزرگ اتریش اعلام کرده که در ماه جاری میلادی میزبان رئیس کل بانک مرکزی، وزیر اقتصاد و دارایی و نمایندگان ۱۲ بانک ایرانی برای امضای موافقت‌نامه خواهد بود. فرانتس گاسلزبرگر، رئیس اوبر بانک روز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز تائید کرد که پس از یک سال و نیم مذاکره با مقام‌های ایرانی دو طرف به توافق رسیده و موافقت‌نامه ۲۱ دسامبر در دفتر مرکزی این بانک در شهر لینتس به امضاء می‌رسد. لینتس مرکز ایالت اوبراتریش است.

Read more

سی‌ان‌ان: آمارهای رسمی نشان می‌دهد صنعت توریسم ایران رونق می‌گیرد

September 7, 2017 by · Comments Off on سی‌ان‌ان: آمارهای رسمی نشان می‌دهد صنعت توریسم ایران رونق می‌گیرد 

Tourismweb9A272017-B17C-47D8-8C5C-895A15DDF49A_cx0_cy10_cw0_w1023_r1_sصدای آمریکا – داده های رسمی نشان می دهد که در سال ۱۳۹۵ بیش از ۶ میلیون گردشگر از ایران دیدن کرده اند. این تعداد پنجاه درصد بیش از سال ۱۳۹۴ و سه برابر سال ۱۳۸۸ است. افزایش شمار گردشگران پیامد توافق هسته ای است که به لغو بسیاری از تحریم های ایران انجامید. خطوط هوایی اروپایی شامل «بریتیش ایرویز» و «لوفتهانزا» پروازهای مستقیم به ایران را از سر گرفته اند و ایران روند صدور ویزا را تسهیل کرده است. با افزایش ورود گردشگران به ایران تقاضا برای خدمات سر به آسمان برداشته است. این امر فرصت هایی را برای کارآفرینان محلی و شرکت های خارجی پدید آورده است. بر خلاف بعضی شرکت های غربی که برای سرمایه گذاری در ایران میلی نشان نمی دهند و می ترسند که پرزیدنت ترامپ به توافق هسته ای ضربه بزند، هتل های زنجیره ای بین المللی به سرعت به نیازها برای اتاق بیشتر در ایران پاسخ می دهند.

Read more

کمپین حقوق بشر ایران: عدم ارائه خدمات پزشکی به زندانیان بررسی شود

September 7, 2017 by · Comments Off on کمپین حقوق بشر ایران: عدم ارائه خدمات پزشکی به زندانیان بررسی شود 

Humanrightsrajaiکمپین حقوق بشر ایران – کمپین حقوق بشر ایران از حسن روحانی خواسته است تا فورا دستور دهد در مورد پرونده علیرضا رجایی تحقیق شود و مسئولان قصور در رسیدگی به وضعیت پزشکی او مشخص شوند. این کمپین همچنین از مجلس ایران خواسته تا کمیته مستقلی برای تحقیق در مورد موارد مکرر خودداری قوه قضاییه و مقامات زندان‌ها از ارائه خدمات پزشکی به زندانیان تشکیل دهد. طرح این درخواست در حالی است که حسن روحانی در ماه‌های پایانی دولت یازدهم منشور حقوق شهروندی را امضا و ابلاغ کرد و در مراسم تحلیف و همچنین هنگام ادای سوگند برای آغاز دولت دوازدهم در مجلس، از ضرورت توجه به این منشور و حفظ حقوق شهروندان گفت. از سوی دیگر اما همسر علیرضا رجایی، روزنامه نگار اصلاح طلب ایرانی به کمپین حقوق بشر در ایران گفته است چشم راست و بخشی از فک علیرضا رجایی به دلیل عدم درمان بیماری سرطان او بین سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۴ که زندانی بود، برداشته شده است. لیلا لیاقت گفته است: «در زندان امکان و اجازه هیچ معالجه‌ای ندادند و هر بار فقط با یک آمپول یا قرص مسکن در بهداری اوین او را به بند ۳۵۰ برگرداندند. در حالی که اگر اجازه اعزام به بیمارستان و انجام آزمایش وجود داشت و بیماری او تشخیص {داده می شد} و تحت درمان قرار می‌گرفت، امروز او بخشی از صورت و چشم خود را از دست نمی‌داد.»

Read more

Bottom