Top

New Genetic Discovery May Eventually End Premature Birth

September 8, 2017 by · Comments Off on New Genetic Discovery May Eventually End Premature Birth 

Read more

اعزام دو هیئت برای بررسی تیراندازی به دو کولبر بانه‌ای

September 8, 2017 by · Comments Off on اعزام دو هیئت برای بررسی تیراندازی به دو کولبر بانه‌ای 

Kulbarwebkulbaranایرنا – محمد فلاحی، فرماندار شهرستان بانه می‌گوید هیئتی از سوی وزارت کشور و هیئتی هم از سوی سازمان بازرسی کشور به بانه اعزام شده‌اند تا به بررسی کشته شدن دو کولبر به‌دست مأموران هنگ مرزی بپردازند. به‌گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) محمد فلاحی روز پنج‌شنبه ۱۶ شهریور ضمن اعلام این خبر افزود اعضای دو هیئت اعزامی شش نفر هستند که از روز گذشته (چهارشنبه) وارد بانه شدند. این هیئت‌ها از محل حادثه بازدید و با خانواده‌های دو کولبر کُرد دیدار کردند. بامداد روز دوشنبه ۱۳ شهریور، مأموران هنگ مرزی بانه به سوی گروهی از کولبران، در اطراف روستای «هه‌نگه ژال»، واقع در یک کیلومتری شلیک کردند که در جریان آن دو کولبر ۴۵ و ٢١ ساله به نام‌های حیدر فرجی و قادر بهرامی کشته شدند. صبح سه‌شنبه ۱۴ شهریور عده‌ای از اهالی بانه در اعتراض به کشته شدن دو کولبر به دست مأموران مرزی به خیابان‌ها ریختند. مأموران انتظامی اما با معترضان درگیر شدند.

Read more

دستمزدهای معوقه ۱۷ ماهه در ذوب‌آهن اردبیل

September 8, 2017 by · Comments Off on دستمزدهای معوقه ۱۷ ماهه در ذوب‌آهن اردبیل 

LaourwebCخبرگزاری مهر – ۲۱۳ کارگر ذوب آهن اردبیل ماه‌هاست مطالبات خود را دریافت نکرده‌اند. حدود ۱۰۰ تن از این کارگران که در پی ماه‌ها اعتصاب و اعتراض، اعتصاب غذا کرده بودند، با وعده دادستان اردبیل مبنی بر پرداخت مطالبات معوقه‌شان اعتصاب غذای خود را شکستند. یک سوم مطالبات برخی کارگران پرداخت شده و برخی کارگران هنوز ۱۷ ماه مطالبات معوقه دارند. ۲۱۳ کارگر ذوب آهن اردبیل ماه‌هاست مطالبات خود را دریافت نکرده‌اند. حدود ۱۰۰ تن از این کارگران که در پی ماه‌ها اعتصاب و اعتراض، اعتصاب غذا کرده بودند، با وعده دادستان اردبیل مبنی بر پرداخت مطالبات معوقه‌شان اعتصاب غذای خود را شکستند. یک سوم مطالبات برخی کارگران پرداخت شده و برخی کارگران هنوز ۱۷ ماه مطالبات معوقه دارند. اعتصاب، تجمع و تظاهرات‌ مکرر کارگران ذوب آهن اردبیل در اعتراض به ۱۷ ماه دستمزد معوقه سرانجام به اعتصاب غذا و تحصن کارگران در مسجد «میرزا علی‌اکبر» اردبیل منجر شد. روز ۲۲ تیر ماه دادستان اردبیل با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان به خواست‌های کارگران وعده داد مطالبات کارگران در سه قسط به آنان پرداخت شود.

Read more

آمارهای حیرت‌آور از صنایع ایران به روایت رئیس اتاق بازرگانی

September 8, 2017 by · Comments Off on آمارهای حیرت‌آور از صنایع ایران به روایت رئیس اتاق بازرگانی 

Autoweb18284643_303صدای آلمان – به گفته‌ی رئیس اتاق بازرگانی، کره جنوبی با ۱۰ واحد تولیدی چند برابر ایران که ۱۶۵ واحد مشابه دارد سیمان تولید می‌کند. او می‌گوید وضعیت در بخش‌های دیگر نیز همین طور است و برای ایجاد تحول یک “تغییر بنیادین” ضرورت دارد. شاید بیان این حرف که تعداد واحدهای تولید خودرو در ایران از مجموع خودروسازان در کشورهای پیشتاز در این صنعت بیشتر است، به شوخی شبیه باشد. اما این حرف را رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران زده که به دلیل موقعیتش با واقعیت‌های این حوزه به خوبی آشناست. غلامحسین شافعی در چهل‌ودومین نشست مشترک رئیس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان خراسان رضوی که ظهر جمعه، ۱۷ شهریور در سالن همایش اتاق بازرگانی مشهد برگزار شد به بیان واقعیت‌هایی پرداخت که ناکارآمدی و بهره‌وری پائین صنایع ایران را آشکار می‌کند. رئیس اتاق بازرگانی در این نشست گفت: «در صنعت خودرو ما ۴۹ پروانه خودرو و ۳۲ پروانه در دست ساخت داریم، در مجموع ۸۱ واحد تولید خودرو در کشورمان وجود دارد. تعداد واحدهای صنعت خودرو در آلمان ۱۲، آمریکا ۲۹، فرانسه ۸ ، ژاپن  ۱۱ و کره جنوبی ۵ واحد است.»

Read more

Bottom