Top

Passions Run High as Confederate Monuments Are Removed

September 16, 2017 by · Comments Off on Passions Run High as Confederate Monuments Are Removed 

Read more

زنان ۵۶ درصد قبولی‌های کنکور سراسری ۹۶

September 16, 2017 by · Comments Off on زنان ۵۶ درصد قبولی‌های کنکور سراسری ۹۶ 

Womenwebzanazms01خبرگزاری های داخلی ایران – سازمان سنجش نتایج آزمون سراسری دانشگاه‌ها در سال ۹۶ را اعلام کرد. ۵۶ درصد کسانی که با موفقیت کنکور را از سر گذراندند، زنان هستند. با این‌حال سهم زنان ایرانی از مشارکت اجتماعی و سیاسی بسیار ناچیز است و از ۱۱ الی ۱۵ درصد فراتر نمی‌رود.حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش به خبرگزاری‌های داخلی گفته است:  «فهرست اسامی تعداد ۳۷۸ هزار و ۷۰۶ نفر پذیرفته شده نهایی آزمون سراسری سال ۹۶ دانشگاه‌ها از ساعت ۲۰: ۱۵ روز جمعه (۲۴ شهریور ۹۶) بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته. از تعداد ۳۷۸ هزار و ۷۰۶ نفر پذیرفته شده نهایی ۲۱۷ هزار و ۸۸۴ نفر زن و ۱۶۴ هزار و ۸۲۲ نفر مرد هستند، به عبارت دیگر ۵۶. ۴۸ درصد پذیرفته‌شدگان نهایی زن و ۴۳. ۵۲ درصد مرد هستند.» با وجود آنکه زنان جوان ایرانی سهم بیشتری از قبول‌شدگان آزمون سراسری دانشگاه‌ها دارند، سهم آنان از بازار کار بعد از پایان تحصیلات دانشگاهی به مراتب کمتر از مردان است.

Read more

حرکت با اتوبوس‌های چراغ روشن، در حمایت از «رضا شهابی» فعال کارگری

September 16, 2017 by · Comments Off on حرکت با اتوبوس‌های چراغ روشن، در حمایت از «رضا شهابی» فعال کارگری 

REzaShahabiB16F2AA3-418D-4147-B8C9-CD3F8C47EC5B_cx0_cy4_cw0_w250_r1_sصدای آمریکا – تعدادی از رانندگان اتوبوس‌های شرکت واحد تهران به یاد رضا شهابی، عضو سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران که در زندان در اعتصاب غذا به سر می‌برد، با چراغ روشن رانندگی کردند. گزارش‌ها و ویدئوهایی که در شبکه‌های مجازی منتشر شده است حکایت از آن دارد که برخی از رانندگان اتوبوسرانی تهران روز چهارشنبه ۲۲ شهریور در حمایت از رضا شهابی با چراغ روشن و سرعت پایین رانندگی کردند. رضا شهابی، عضو سندیکای کارگران اتوبوسرانی تهران که سال ۸۹ بازداشت و به شش سال زندان محکوم شد، پس از چهار سال زندان برای درمان و جراحی به مرخصی رفت اما با پایان یافتن محکومیت او، دادستان اعلام کرد که پنج ماه از مرخصی درمانی او غیبت محسوب شده و باید برای سپری کردن آن به زندان بازگردد همچنین دادگاه مرداد ماه امسال به همسر او اعلام کرد که آقای شهابی به یک سال دیگر زندان محکوم شده و باید روی هم رفته ۱۷ ماه دیگر در زندان باشد. آقای شهابی در اعتراض به محکومیت مضاعف و پرونده سازی علیه خود، بیش از یک ماه است که در زندان رجایی شهر کرج دست به اعتصاب غذا زده است.

Read more

اعطای اعتبارده میلیارد دلاری بانک “توسعه” چین به پنج بانک ایرانی

September 16, 2017 by · Comments Off on اعطای اعتبارده میلیارد دلاری بانک “توسعه” چین به پنج بانک ایرانی 

Chinaرادیو فرانسه – درتهران اعلام شد که براساس یاداشت تفاهم آمضا شده، میان بانک “توسعه” چین و۵ بانک ایرانی، بانک چینی اعتباری به مبلغ ده میلیارد دلارآمریکایی جهت سرمایه گذاری درچند پروژه عمرانی دراختیاربانک های ایرانی قرارمی دهد. به گزارش خبرگزاری فرانسه براساس متن تفاهم نامه “ارز” مورد استفاده دراین سرمایه گذاری ها “یورو” اروپایی و “یوان” چین خواهد بود. بانک های ایرانی طرف قرارداد با بانک چینی عبارتند از بانک “توسعه صادرات ایران”، بانک “صنعت ومعدن”، بانک “رفاه” بانک “پارسیان” و بانک ایرانی “پاسارگاد”.

Read more

Bottom