Top

As Trump Visits UN, New York Prepares for ‘Super Bowl’ of Security

September 18, 2017 by · Comments Off on As Trump Visits UN, New York Prepares for ‘Super Bowl’ of Security 

TrumpUN2A219608-EED1-4C8D-B25E-37A18BAD0A29_cx0_cy6_cw0_w1023_r1_sVOA – New York police and a host of federal agencies are preparing for the annual traffic and security nightmare known as the United Nations General Assembly, featuring a week of speeches by U.S. President Donald Trump and a parade of other dignitaries. The meeting of the world’s top leaders and diplomats, scheduled to begin on Tuesday, will bring street closures, thousands of police officers and hundreds of protesters to midtown Manhattan, an area already plagued with gridlock on an average weekday. “It’s the equivalent of the Super Bowl of security,” said J. Peter Donald, a spokesman for the New York City Police Department.

معترضان به نتایج کنکور: سهمیه «ایثارگران» افزایش یافته – مسئولان: این سهمیه تغییر نکرده

September 18, 2017 by · Comments Off on معترضان به نتایج کنکور: سهمیه «ایثارگران» افزایش یافته – مسئولان: این سهمیه تغییر نکرده 

Komkurwebconcoursزمانه – اعلام نتایج کنکور سراسری امسال با اعتراض‌های گسترده‌ای در ایران همراه بوده است. معترضان افزایش سهمیه خانواده‌های «ایثارگران» را عامل آن می‌دانند اما مسئولان و رسانه‌های ایران می‌گویند این سهمیه افزایش نیافته و مشکل مسائل دیگری از جمله شمار زیاد داوطلبان گروه علوم تجربی و افزایش یک‌باره ظرفیت‌ها در مقطع فوق‌لیسانس است. داوطلبان معترض کنکور سراسری ایران در چند روز اخیر به اشکال مختلف اعتراض‌های خود را نسبت به نتایج آن اعلام کرده‌اند، آن‌ها افزون بر این‌که روز شنبه ۲۵ شهریور در مقابل سازمان سنجش آموزش دست به تجمع اعتراضی زده و با برخورد مأموران امنیتی مواجه شدند، در شبکه‌های اجتماعی نیز با ایجاد هشتگ #اعتراض_کنکور سعی کردند افکار عمومی را به مسئله‌ای که به‌گفته آن‌ها تبعیض‌آمیز است، جلب کنند. بیشترین اعتراض داوطلبان کنکور به آن است که امسال مسئولان وزارت علوم سهمیه خانواده‌های «ایثارگران» را افزایش داده و به این ترتیب آن‌ها در تعیین رشته و محل تحصیل با محدودیت‌هایی مواجه شده‌اند. نمایندگان مجلس ایران ۲۶ دی‌ماه سال گذشته به‌هنگام بررسی و تصویب برنامه ششم توسعه، سهمیه ورود خانواده «ایثارگران» به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی را از ۲۵ درصد به ۳۰ درصد افزایش دادند. این سهمیه برای «ایثارگران» و همسران کسانی که بیش از شش ماه در جبهه جنگ با عراق بوده‌اند و «جانبازان» زیر ۲۵ درصد و همسران‌شان تعلق می‌گیرد.

Read more

اعتراض کارگران معدن زغال‌سنگ طرزه به عدم پرداخت معوقات مزدی

September 18, 2017 by · Comments Off on اعتراض کارگران معدن زغال‌سنگ طرزه به عدم پرداخت معوقات مزدی 

Labourwebtarzeزمانه – صدها کارگر معدن زغال‌سنگ طرزه در اعتراض به پرداخت‌نشدن دو ماه مطالبات مزدی خود دست به اعتراض زدند. این اعتراض با حضور نزدیک به ۶۰۰ کارگر شیفت صبح این معدن، یکشنبه، ۲۶ شهریورماه برگزار شد. کارگران معدن طرزه دستمزد ماه‌های تیر و مرداد را دریافت نکرده اند و دستمزد خردادماه نیز پس از سه ماه تأخیر در پنجم مرداد به آنها داده شد. این کارگران می‌گویند که کارفرما، علی‌رغم وعده‌های مکرر برای پرداخت معوقات مزدی، هنوز از انجام این کار سر باز می‌زند. آنها شکوه می‌کنند که در آستانه بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها از عهده هزینه فرزندان خود برنمی‌آیند و به این مطالبات نیاز فوری دارند. عبدالحسین کریمی، معاون معدنی شرکت ذغال‌سنگ البرز شرقی در این زمینه به خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفته است که « واحد زغال سنگ البرز شرقی از فروردین سال ۹۳ به ذوب‌آهن اصفهان واگذار شده به همین دلیل این شرکت درباره منابع مالی و پرداخت مطالبات کارگران تصمیم‌گیری می‌کند.»

Read more

بازداشت بیش از ۳۰۰ ‘کودک کار’ در خیابان‌های تهران باعث اعتراض شد

September 18, 2017 by · Comments Off on بازداشت بیش از ۳۰۰ ‘کودک کار’ در خیابان‌های تهران باعث اعتراض شد 

kidsweb_97849930_whatsubjectبی یی سی – بازداشت ده‌ها کودک در تهران و انتشار خبر انتقال بعضی از آنان به مرز افغانستان٬ باعث اعتراض شماری از مسئولان و مردم ایران شده است. فعالان حقوق کودکان می‌گویند از پانزدهم شهریورماه تا کنون بیش از ۳۰۰ کودک بازداشت شده‌اند. کودکان بازداشت‌شده افغان به اردوگاه ورامین٬ نوجوانان ایرانی به مرکز یاسر و کودکان کوچک‌تر به مرکز بعثت فرستاده شده‌اند. روزنامه شهروند در گزارشی نوشته که پدر و مادر بعضی از کودکان با شناسنامه مقابل اردوگاه‌ها جمع شده‌اند تا فرزندشان را با خود ببرند. نویسنده همین روزنامه در یادداشتی نوشته اتوبوسی نارنجی را دیده که کودکان مهاجر را به سوی مرز افغانستان می‌برده و مادری گریان خود را جلوی اتوبوس انداخته که بتواند فرزندش را نجات دهد. این موضوع باعث انتقاد شماری از نمایندگان شورای شهر تهران و مجلس شد؛ از جمله طیبه سیاوشی٬ نماینده مجلس٬ این بازداشت‌ها را مصداق کودک‌آزاری دانسته و گفته بود سه کودک هم در این میان مفقود شده‌اند.

Read more

Bottom