Top

ساخت یکی از بزرگترین نیروگاه‌های خورشیدی جهان در ایران

September 21, 2017 by · Comments Off on ساخت یکی از بزرگترین نیروگاه‌های خورشیدی جهان در ایران 

Sunweb16551318_303بی بی سی -کمپانی بریتانیایی کرکس یک نیروگاه خورشیدی بزرگ در ایران می‌سازد. برای ساخت این نیروگاه که گفته می‌شود ششمین نیروگاه بزرگ خورشیدی جهان خواهد بود، کرکس حدود ۵۰۰ میلیون یورو در ایران سرمایه‌گذاری می‌کند. برای ساخت یک نیروگاه بزرگ خورشیدی در ایران کرکس، کمپانی بریتانیایی انرژی سبز، قراردادی با وزارت نیرو در ایران امضا کرده است. این نیروگاه که قرار است ظرف سه سال ساخته شود، ظرفیتی معادل ۶۰۰ مگاوات خواهد داشت. گفته می‌شود که این نیروگاه ششمین نیروگاه بزرگ خورشیدی جهان خواهد بود. کرکس حدود ۵۰۰ میلیون یورو برای ساخت این نیروگاه سرمایه‌گذاری خواهد کرد. قرارداد ساخت این نیروگاه خورشیدی در راستای سیاست‌های دولت ایران برای تولید پنج هزار مگاوات برق از انرژی خورشیدی تا پایان برنامه ششم توسعه است. ایران تصمیم دارد تا پایان این برنامه، یعنی سال ۱۴۰۰ خورشیدی بخشی از نیاز خود به برق را از انرژی‌های تجدیدپذیر تأمین کند.

Read more

انفجار در نزدیکی حرم حضرت معصومه چند کشته و زخمی برجای گذاشت

September 21, 2017 by · Comments Off on انفجار در نزدیکی حرم حضرت معصومه چند کشته و زخمی برجای گذاشت 

Ghomweb_97954436_2580953ایسنا – در پی انفجار در یک واحد اقامتی در نزدیکی حرم حضرت معصومه در قم، این واحد اقامتی تخریب و این حادثه تعدادی کشته و زخمی بر جای گذاشت. گزارشها از ایران حاکی است که عملیات امداد و نجات حادثه انفجار در قم به پایان رسید و براساس اعلام رسمی در این حادثه ۵ کشته و ۱۵مجروح شدند. براساس گزارش رسانه‌های ایران از محل حادثه همچنین یک نفر از مصدومان دچار سوختگی شدید است. پیرحسین کولیوند، سرپرست اورژانس کشور با اعلام اینکه انفجار کپسول گاز موجب این حادثه شده است ،گفت: “تاکنون ۱۴ مصدوم شدند.” همچنین مدیرعامل آتش نشانی قم اعلام کرده است که تاکنون ۲ پسر ۱۰ ساله و ۱۶ ساله زنده از زیر آوار خارج شده‌اند.

Read more

A BLOODY SUNDAY

September 21, 2017 by · Comments Off on A BLOODY SUNDAY 

Vienna, Austria – Sunday December 21, 1975 – part two – Jamshid Amouzgar – The late Prime Minister of Iran from 7 August 1977 to 27 August 1978 and the Minister of Interior in 1974-1977

Read more

​ریاضیات خوارزمی تحت تأثیر فرهنگ و آموزه‌های زرتشتیان

September 21, 2017 by · Comments Off on ​ریاضیات خوارزمی تحت تأثیر فرهنگ و آموزه‌های زرتشتیان 

دکتر مهدى ضرابى ( کانزاس )
Read more

Bottom