Top

White House Distances Trump from Mueller Probe Indictments

October 31, 2017 by · Comments Off on White House Distances Trump from Mueller Probe Indictments 

Read more

زخم‌های نامرئی و مرگبار معلولان جنگی

October 31, 2017 by · Comments Off on زخم‌های نامرئی و مرگبار معلولان جنگی 

WarIranIraq15641060_303صدای آلمان – آن که در معرض انفجار قرار می‌گیرد حتی اگر جسمش آسیب نبیند می‌تواند زخم‌هایی پنهان داشته باشد که به مرگ زودرس منجر می‌شود. این زخم‌ها را چگونه می‌توان شناخت و درمانش چیست. گفت‌وگو با دکتر علی گرجی، استاد دانشگاه مونستر. بسیاری از کسانی که به جبهه رفته‌اند، هنگام بازگشت از جنگ یا سال‌ها بعد از آن ترکیبی از نشانگانی خاص را از خود بروز می‌دهند: اختلال در حافظه، بی‌خوابی، افسردگی، بی‌قراری، رفتارهای پرخاشگرانه، گوشه‌گیری، بی‌احساسی و فقر هیجانی، ترس و اجتناب از افکار و اماکنی که یادآور آن واقعه ناخوشایند است. این‌ها از جمله علائم عارضه‌ای است به نام اختلال استرس پس از ضربه (PTSD). این عارضه برای کسانی پیش می‌آید که در معرض سانحه یا سوانحی بسیار ناگوار با تأثیراتی شدید یا وسیع قرار گرفته‌اند.

Read more

ناطق نوری به صورت رسمی از «بیت رهبری» رفت

October 31, 2017 by · Comments Off on ناطق نوری به صورت رسمی از «بیت رهبری» رفت 

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-10-08 13:44:40Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-10-08 13:44:40Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

خبرگزاری‌های ایران شامگاه دوشنبه هشتم آبان گزارش کردند که حسین فدایی جایگزین علی‌اکبر ناطق نوری در «دفتر بازرسی رهبر جمهوری اسلامی» شده است. حسین فدائی دبیرکل سابق «جمعیت ایثارگران» است. او سابقه دو دوره نمایندگی مجلس را نیز دارد. فدایی همچنین از اعضای سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در نخستین دوره فعالیت آن است که با بروز اختلاف درونی از سازمان کنار گذاشته شد. عضو شورای هماهنگی نیروهای انقلاب و عضویت در سپاه پاسداران از دیگر سوابق رئیس دفتر بازرسی رهبر جمهوری اسلامی به شمار می‌آید. ناطق نوری اردیبهشت امسال پس از ۲۸ سال از ریاست دفتر بازرسی رهبر جمهوری اسلامی ایران استعفاء داد. برخی از رسانه‎های ایران اما خبرهای تائید نشده‌ای مبنی بر برکناری او توسط علی خامنه‌ای منتشر کردند. او چند روز پس از آنکه خبر  استعفائیش عمومی شد، امکان «حرکت با دست باز در فضای سیاسی» را اصلی‌ترین علت کناره‌گیری از ریاست «دفتر بازرسی رهبر جمهوری اسلامی» اعلام کرد.

Read more

دولت ایران بدهی میلیاردی استقلال و پرسپولیس را ‘تقبل می‌کند’

October 31, 2017 by · Comments Off on دولت ایران بدهی میلیاردی استقلال و پرسپولیس را ‘تقبل می‌کند’ 

FussballTAjPers_98549365_0b226433-a174-4275-a356-0e93b70d0098بی بی سی – محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت ایران گفته است که دولت پرداخت بدهی‌های میلیاردی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را تقبل می‌کند. آقای نوبخت گفت که این مسئله به سازمان برنامه و بودجه ارجاع شده و در آنجا کارگروهی برای رسیدگی به مشکل و برآورد میزان بدهی دو باشگاه تشکیل شده است. سخنگوی دولت ایران گفت “نخواهیم گذاشت که مشکلی برای این دو باشگاه در آسیا ایجاد شود.” باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس تهران و همین طور تراکتورسازی تبریز به دلیل پرداخت نکردن بخشی از بدهی‌های خود با خطر حذف شدن از لیگ قهرمانان آسیا روبرو هستند. میزان بدهی‌های پرسپولیس سه میلیارد تومان و بدهی‌های باشگاه استقلال حدود پنج میلیارد تومان برآورد شده است. کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار بود شهریور ماه رأی نهایی خود را درباره تیم‌های ایرانی صادر کند، اما فدراسیون فوتبال ایران در مذاکره با مسئولان کنفدراسیون این مهلت را دوماه تمدید کرد.

Read more

IAEA Chief: Iran Living Up to Nuclear Deal

October 30, 2017 by · Comments Off on IAEA Chief: Iran Living Up to Nuclear Deal 

Read more

۲۳درصد ایرانی‌ها “اختلال روانی” دارند

October 30, 2017 by · Comments Off on ۲۳درصد ایرانی‌ها “اختلال روانی” دارند 

Pyschologyweb40829122_303صدای آلمان – رئیس سازمان بهزیستی ایران از شیوع اختلالات روانی در جامعه خبر داد و گفت آمار مبتلایان در شهرهای بزرگ به مراتب بیشتر است. اضطراب، افسردگی و بدخوابی از مصادیق این اختلال‌ها معرفی می‌شوند. انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی ایران در همایش “سلامت اجتماعی با محوریت بهداشت روان خانواده” به رواج اختلال‌های روانی در جامعه اذعان کرد و ریشه بیماری‌هایی چون چربی خون یا استرس‌های قلبی را این‌ اختلال‌ها خواند. خبرگزاری ایسنا از قول محسنی بندپی نوشت، آمار اختلال‌های روانی نزد ساکنان شهرها بیشتر است. بندپی در این همایش که روز یکشنبه هفتم آبان برگزار شد از جمله گفت: «اگر می‌خواهیم جلوی ابتلا به بسیاری بیماری‌های جسمی را بگیریم، باید اختلالات روحی و روانی را تحت کنترل قرار داده و درمان کنیم.» او عامل ۴۲درصد مرگ و میر در ایران را ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی معرفی کرد. دومین و سومین عامل مرگ در ایران به گفته بندپی، سوانح با ۱۷/۵درصد و سرطان با ۱۴درصد هستند.

Read more

سرلشکر باقری: در صورت بازگشت تحریم‌ها ماندن در برجام معنایی ندارد

October 30, 2017 by · Comments Off on سرلشکر باقری: در صورت بازگشت تحریم‌ها ماندن در برجام معنایی ندارد 

sanctionweb_98532348_b6bd5bde-35c8-4dc5-98a0-bdedde9405b5بی بی سی – سرلشکر محمد باقری، رئیس ستادکل نیروهای مسلح ایران، هشدار داده است که در صورت بازگشت تحریمها ادامه توافقنامه هسته‌ای ایران با قدرتهای جهانی موسوم به برجام “معنایی” نخواهد داشت. این مقام ارشد نظامی ایران تاکید کرده است که “این تصمیم جمهوری اسلامی است که محدودیت‌هایی را در موضوع هسته‌ای بپذیرد تا تحریم‌های مرتبط با این حوزه برداشته شود، اما اگر این تحریم‌ها به بهانه‌های دیگری برگردد تصمیم نظام آن خواهد بود که ماندن در برجام معنایی نخواهد داشت.” سرلشکر باقری این سخنان را در امروز دوشنبه (۳۰ اکتبر/۸ آبان) در همایش ملی پدافند غیرعامل اظهار کرده است. وی گفت که برجام “یک هدف و یک آیه مقدس نیست که ما در هر شرایطی به‌ آن پایبند باشیم” و افرود که “یک بخش از برجام پذیرش محدودیت‌های هسته‌ای توسط جمهوری اسلامی و بخش دیگری از آن برداشته شدن تحریم‌ها بوده، اما اگر تحریم‌ها برگردد خروج ما از برجام قطعی خواهد بود.”

Read more

جمهوری اسلامی جلوی تجمع در پاسارگاد به مناسبت روز جهانی کورش را گرفت

October 30, 2017 by · Comments Off on جمهوری اسلامی جلوی تجمع در پاسارگاد به مناسبت روز جهانی کورش را گرفت 

Kouroshweb86568832-E236-4B18-BE8A-382FB50EEF48_cx0_cy9_cw0_w1023_r1_sصدای آمریکا – مقام‌های ایران از دفع تلاش گروهی از کاربران اینترنتی در خارج از کشور برای دامن زدن به ناآرامی در مقبره کورش در پاسارگاد خبر داده‌اند. خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضاییه روز یکشنبه هفتم آبان گزارش داد که وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی جلوی تجمع غیرقانونی در پاسارگاد به مناسبت روز کورش را گرفت. مقام‌های ایران روز یکشنبه جاده‌های منتهی به پاسارگاد در استان فارس را بستند. به گزارش میزان نیروهای بسیج قرار بوده است همزمان در آن منطقه رزمایش برگزار کنند. هفتم آبان، که به عنوان روز ورود کورش به بابل شناخته می‌شود، به طور غیررسمی روز کورش نام گرفته است، اما در هیچ تقویمی ثبت نشده است. با این حال، در سالهای اخیر در این روز جمعیت زیادی در اطراف آرامگاه او در پاسارگاد گردهم آمدند. تجمع سال گذشته که به هزاران نفر رسید حساسیت حکومت و روحانیون سنتی را برانگیخت.

Read more

Iran Says It Foils Plot Involving Tomb of Cyrus the Great

October 29, 2017 by · Comments Off on Iran Says It Foils Plot Involving Tomb of Cyrus the Great 

VOA – Iran said Sunday it has foiled an online plot led by foreigners to spark dissent involving the tomb of Cyrus the Great on the day that many mark the birth of the Persian king by gathering at his grave. The Iranian judiciary’s news agency Mizan reported that the Intelligence Ministry disrupted plans for an “illegal gathering” in Pasargad, some 800 kilometers (500 miles) south of Tehran. Roads to the area have been shut down over what authorities earlier described as an ongoing construction project. Online video purported to show fences earlier put up around the tomb. Iran’s paramilitary Basij force was to hold a drill in the area. Demonstrations there last year were claimed by a variety of anti-government forces abroad as a sign of unrest in Iran.

شستن سیب با جوش شیرین بهترین راه سم زدایی

October 29, 2017 by · Comments Off on شستن سیب با جوش شیرین بهترین راه سم زدایی 

A well stocked stand of vegetables and fruits are displayed at Doris Berry's Produce stand in Jackson, Miss., Wednesday, July 15, 2015. A recent survey indicates Mississippi adults are last in eating vegetables but they are not alone. Most U.S. adults still aren't eating nearly enough fruits and vegetables with only 13 percent saying they eat the required amount of fruit each day and only 9 percent eating enough vegetables. (AP Photo/Rogelio V. Solis)

صدای آمریکا – به موجب یک گزارش تازه شستن سیب با آبی که در آن اندکی جوش شیرین ریخته شده باشد، بهترین راه برای زدودن آثار سم های ضد حشره محسوب می شود. این محلول برای پاک کردن مواد شیمیایی بهتر از آب مخلوط با کلورکس عمل می کند. و همچنین بهتر از آب ساده است. دکتر «لی لی هی » و همکارانش از دانشگاه «ماساچوستز»در«آمهرست» یافته هایشان را در این رابطه روز ۲۵ اکتبر در مجله «کشاورزی و شیمی غذاها» منتشر کردند. حشره کش ها معمولا برای کشتن حشرات ، قارچ ها و دیگر آفات گیاهی مورد استفاده قرار می گیرند اما می توانند به انسان نیز لطمه بزنند.

Read more

Next Page »

Bottom