Top

مرگبارترین تیراندازی تاریخ آمریکا در لاس وگاس حدود ۶۰ کشته به جا گذاشت

October 2, 2017 by · Comments Off on مرگبارترین تیراندازی تاریخ آمریکا در لاس وگاس حدود ۶۰ کشته به جا گذاشت 

LosVegasweb_98113337_042141182-1بی بی سی – به گفته پلیس، تعداد کشته‌های تیراندازی در شهر لاس وگاس آمریکا به ۵۸ نفر رسیده است. در این تیراندازی که یکشنبه شب (اول اکتبر) در یک فستیوال موسیقی در این شهر رخ داد بیش از ۴۰۰ نفر دیگر هم زخمی شده‌ا‌ند که حال بعضی از آنها وخیم گزارش شده است. پلیس از ساکنان لاس وگاس خواسته برای کمک به مجروحان خون اهدا کنند.رپلیس تأیید کرده که مظنون مسلح خود را کشته است. پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) می‌گوید تا کنون هیچ ارتباطی میان مهاجم و “گروه‌های تروریستی بین‌المللی” نیافته است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ساعاتی بعد از پایان حمله آن را “شرارات محض” خواند و گفت که آمریکایی‌ها در اندوه و شوک و ماتم در کنار هم قرار گرفته‌اند. آقای ترامپ از پلیس لاس وگاس به دلیل واکنش سریع و جلوگیری از کشتار بیشتر مردم قدردانی کرد. آقای ترامپ دستور داده که پرچم‌های آمریکا به احترام قربانیان به حالت نیمه‌افراشته درآید. او روز چهارشنبه ۴ اکتبر به لاس وگاس سفر خواهد کرد.

Read more

جایزۀ نوبل پزشکی به سه پژوهشگر آمریکایی تعلق گرفت

October 2, 2017 by · Comments Off on جایزۀ نوبل پزشکی به سه پژوهشگر آمریکایی تعلق گرفت 

Medicineweb2017-10-02t095429z_1908077232_rc115c226bc0_rtrmadp_3_nobel-prize-medicine_0رادیو فرانسه – جایزۀ نوبل پزشکی سال ۲۰۱٧ به سه پژوهشگر آمریکایی و به پاس تحقیقات آنان دربارۀ “ساعت بیولوژیکی” بدن اهداء شد. “جفری س. هال”، “مایکل روزباش” و “مایکل و. یونگ” برندگان امسال جایزۀ نوبل پزشکی هستند. این سه پژوهشگر به کشفیات قابل توجه ای در زمینۀ سازوکارهای مولکولی “ریتم سیرکادین” دست یافته اند. ریتم یا آهنگ سیرکادین اصطلاح علمی است برای نشان دادن کارکردهای حیاتی اولیه نزد موجودات زندۀ چندسلولی که با مسئلۀ خواب، رفتارهای غذایی، فشار خون و دمای بدن سر و کار دارد و سازگاری بدن را با گردش شبانه روز و معضل کم خوابی یا بی خوابی نشان می دهد. تحقیقات مدرن نقش بنیادی این سازوکارها را در زمینۀ امید به زندگی، سلامت و نتایج بسیار منفی کار شبانه در درازمدت نشان داده‌اند.

STEM CELLS EDITED TO FIGHT ARTHRITIS Goal Is Vaccine That Targets Inflammation In Joints

October 2, 2017 by · Comments Off on STEM CELLS EDITED TO FIGHT ARTHRITIS Goal Is Vaccine That Targets Inflammation In Joints 

Jim Dryden

Read more

یادگار (مجموعه اشعار)

October 2, 2017 by · Comments Off on یادگار (مجموعه اشعار) 

ثریا امیری‌نیا (پزشک)

Read more

Bottom