Top

هفت میلیون نفر در ایران تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند

October 4, 2017 by · Comments Off on هفت میلیون نفر در ایران تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند 

Versicherungbimeh-Insuranceایسنا – مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران اعلام کرد که در حال حاضر هفت میلیون نفر در کشور تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند. به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران ضمن اعلام این خبر افزود: «حدود ۳۸ میلیون نفر در ایران تحت پوشش بیمه سلامت هستند که در این میان صندوق روستاییان با ۲۲ میلیون نفر بیشترین حجم را دارد.» موهبتی یکی از احکام مهم را پوشش اجباری بیمه سلامت برای همه ایرانیان عنوان کرد و گفت این اقدام نیازمند اعتبارات مورد نیاز است که در رویکرد بودجه سال ۹۷ در نظر گرفته شده است. این در حالی است که بیمه‌ها بیش از ۹ میلیارد تومان به بیماستان‌ها و مراکز درمانی بدهکارند و دولت نیز سه میلیارد تومان به بیمه‌ها بدهکار است.

Read more

هفت فعال سیاسی در ایران به زندان محکوم شدند

October 4, 2017 by · Comments Off on هفت فعال سیاسی در ایران به زندان محکوم شدند 

politicalActivitesE4B2EC3E-6AB2-4B89-BEB1-40E38E1142EC_cx0_cy10_cw0_w1023_r1_sصدای آمریکا – وکلای هفت چهره سیاسی اصلاح طلب از محکومیت موکلان خود به حبس و محرومیت از فعالیت سیاسی خبر دادند. به گزارش خبرگزاری ایلنا، حجت کرمانی که وکالت پرونده محمدرضا خاتمی، حمیدرضا جلایی‌پور، حسین کاشفی و آذر منصوری، از اعضای حزب جبهه مشارکت، را بر عهده دارد روز دوشنبه ۱۱ مهر اعلام کرد که موکلان او به یک سال زندان محکوم شده اند. آقای کرمانی گفت که این رای توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام صادر شده است. این وکیل دادگستری با بیان این که موکلانش به دو سال محرومیت از عضویت در احزاب و فعالیت در فضای مجازی و مطبوعات نیز محکوم شده‌اند، گفت که به این حکم اعتراض خواهد کرد. از سوی دیگر، هوشنگ پوربابایی، وکیل محسن صفایی فراهانی نیز از محکومیت موکل خود به یکسال زندان خبرداد. ضمن اینکه گفته می‌شود محمد نعیمی پور به دو سال زندان و علی شکوری راد نیز به یکسال زندان محکوم شده‌اند. این هفت نفر، اعضای «جبهه مشارکت ایران اسلامی» هستند که پس از حوادث و اعتراضات سال ۸۸ از سوی دادگاه منحل شد. اعضای این حزب اما روند انحلال آن را غیرقانونی می‌دانند.

Read more

ایران در تولید زعفران بی‌رقیب، در تجارت کم توان

October 4, 2017 by · Comments Off on ایران در تولید زعفران بی‌رقیب، در تجارت کم توان 

Zafaran_98041367_gettyimages-461626200بی بی سی فارسی – در آستانه شروع برداشت زعفران در ایران، قیمت بهترین نوع زعفران در ایران به کیلویی شش میلیون تومان رسیده است. زعفران در بازار ایران کیلویی چهار تا شش میلیون تومان، بسته به نوع آن خرید و فروش می‌شود. برداشت زعفران که از آن به عنوان طلای سرخ یاد می‌شود، از نیمه مهر ماه شروع می‌شود و کشاورزان برای حفظ کیفیت و عطر زعفران صبح قبل از طلوع خورشید گل‌های زعفران را می‌چنیند. بعد از چیدن گل‌های بنفش زعفران، سه کلاله قرمز رنگ میله‌ای شکل و سه خامه زرد رنگ را که در وسط گل قرار گرفته از گلبرگ‌ها جدا می‌کنند و در محیطی دور از رطوبت و نور مستقیم به مرور خشک می‌کنند تا برای عرضه به بازار آماده شود. ایران بزرگ‌ترین تولید کننده زعفران دنیاست و حدود ۹۰ درصد تولید این محصول را در اختیار دارد. آمار نشان می‌دهد کشت زعفران در سال‌های گذشته افزایش پیدا کرده است و سطح زیر کشت زعفران از ۷۷ هزار هکتار در سال ۱۳۹۱ به ۱۰۵ هزار هکتار در سال گذشته رسیده است. با وجود افزایش سطح زیر کشت، تولید زعفران تقریبا ثابت مانده و در بعضی سال‌ها حتی کمتر شده است. دلیل ثابت ماندن سطح تولید، خشک‌سالی گسترده مزارع خراسان جنوبی و رضوی بوده که عمده زعفران تولیدی ایران از این مناطق به دست می‌آید.

Read more

عجب دنیای غریبی است

October 4, 2017 by · Comments Off on عجب دنیای غریبی است 

قسمت شانزدهم – شاهرخ احکامی

Read more

Bottom