Top

Trump Set to Decertify — But Not Scrap — Iran Nuclear Deal

October 8, 2017 by · Comments Off on Trump Set to Decertify — But Not Scrap — Iran Nuclear Deal 

Read more

افزایش چشمگیر زنان سالمند در ایران

October 8, 2017 by · Comments Off on افزایش چشمگیر زنان سالمند در ایران 

Altesheim18371742_303_700X394صدای آلمان – آخرین سرشماری عمومی در سال ۱۳۹۵ نشان می‌دهد که ۳/ ۹ درصد مردم ایران سالمند هستند و جمعیت به سرعت در حال پیر شدن است؛ شمار زنان سالمند نسبت به مردان سالمند رو به افزایش است و فقر در میان سالمندان به شدت رواج دارد. براساس نتایج آخرین سرشماری عمومی در سال ۱۳۹۵ جمعیت ایران برابر ۷۹ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۲۷۰ نفر بوده است. سازمان ملل در مطالعات خود با توجه به متوسط امید به زندگی در سطح جهان، شروع سن سالمندی را ۶۰ سالگی اعلام کرده است. بر مبنای همین تعریف سازمان ملل متحد از سالمندی ۳/ ۹ درصد مردم ایران سالمند هستند که ۴/ ۷۲ درصد آنان در مناطق شهری و ۶/ ۲۷ درصد در مناطق روستایی زندگی می‌کنند. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ایران جزو چند کشور اول جهان است که به سرعت درصد سالمندی در آن افزایش می‌یابد.

Read more

جهان خودرو؛ ‘تانک’ ایرانی‌تبار در کالیفرنیا رونمایی شد

October 8, 2017 by · Comments Off on جهان خودرو؛ ‘تانک’ ایرانی‌تبار در کالیفرنیا رونمایی شد 

California_98223584_b2dff5ac-937e-4c17-8f30-a10eae2c4ad2بی بی سی – این هفته در جهان خودرو بخوانید: خودروساز ایرانی‌تبار تانک خود را روی شاسی جیپ رانگلر ساخته و رونمایی کرده؛ صاحب دایسون می‌گوید سی سال جاروبرقی ساخته تا روزی بتواند خودروی رویایی‌اش را بسازد؛ بوگاتی دیگر سریع‌ترین خودروی بازار جهان نیست؛ خودروسازانی که به دنبال زنان سعودی هستند و کانسپت‌هایی که برای نمایشگاه توکیو صف کشیده‌اند. فردیس رضوانی، خودروساز ایرانی‌تبار، محصول جدید خود را در کالیفرنیا رونمایی کرد. این خودرو که نامش “تانک” است، بر روی شاسی جیپ رانگلر جی کی ساخته شده است و موتور ۶.۴ لیتری هشت سیلندرش ۵۰۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. ماشین همان طور که از نامش پیدا است با الهام از خودروهای نظامی طراحی شده است. برخلاف بدنه کاملا متفاوت، داخل خودرو ساده و تقریبا شبیه به جیپ رانگلر است. صندلی‌ها با چرم دست‌ساز روکش شده و امکانات لوکسی نظیر نمایش اطلاعات خودرو روی شیشه جلو و یک نمایشگر ۷.۹ اینچی به آن اضافه شده است. قیمت پایه خودرو ۱۷۸ هزار دلار است و خریداران می‌توانند امکاناتی اضافه نظیر شیشه و بدنه ضد گلوله، دوربین دید در شب و دوربین حرارتی برای ماشین خود سفارش دهند.

Read more

جعفری: اجرای تحریم‌های جدید را معادل خروج آمریکا از برجام می‌دانیم

October 8, 2017 by · Comments Off on جعفری: اجرای تحریم‌های جدید را معادل خروج آمریکا از برجام می‌دانیم 

Sepahweb15640391_303صدای آلمان – به گفته فرمانده کل سپاه، ایران اجرای تحریم‌های جدید آمریکا را معادل خروج این کشور از برجام می‌داند. جعفری گفت، در صورت اجرایی شدن قانون تحریم‌های جدید، آمریکا باید پایگاه‌های خود را تا شعاع ۲ هزار کیلومتری ایران برچیند. محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران ایران، روز یکشنبه (۱۶ مهر/ ۸ اکتبر) در جلسه شورای راهبردی سپاه با موضوع “تحلیل رفتار دولت ترامپ” گفت، ایران اجرایی شدن تحریم‌های جدید ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی (موسوم به قانون کاتسا) را معادل خروج یکجانبه آمریکا از برجام تلقی خواهد کرد. جعفری تهدید پیشین خود را دوباره تکرار کرد و گفت: «همان‌طور که در گذشته نیز اعلام کرده‌ایم؛ در صورتی که قانون تحریم‌های جدید آمریکا اجرا شود، این کشور باید پایگاه‌های منطقه‌ای خود تا شعاع ۲ هزار کیلومتری برد موشک‌های ایران را منتقل کند». فرمانده کل سپاه در تهدید اخیرش هزار کیلومتر بر تهدید پیشین خود افزوده است. او حدود سه ماه پیش، چند روز قبل از تصویب تحریم‌های جدید کنگره آمریکا علیه ایران در ژوئیه سال جاری (۲۰۱۷) آمریکا را تهدید کرده بود که اگر بخواهد به دنبال تحریم ایران در حوزه‌های “دفاعی و سپاه” باشد، باید پایگاه‌های خود را تا محدوده هزار کیلومتری ایران برچیند. جعفری از این هم فراتر رفت و آمریکا را تهدید به مقابله‌ای همانند مقابله با داعش کرد: «در صورتی که اخبار پراکنده موجود در خصوص حماقت دولت آمریکا مبنی بر در نظر گرفتن سپاه به عنوان گروه تروریستی صحیح باشد، سپاه نیز ارتش آمریکا را در سراسر جهان بویژه منطقه خاورمیانه، همسنگ داعش در نظر خواهد گرفت».

Read more

Bottom