Top

Bugs in the Food by Design at Bangkok Fine-dining Bistro

October 9, 2017 by · Comments Off on Bugs in the Food by Design at Bangkok Fine-dining Bistro 

رونق مقاله‌فروشی و سیل “تحصیل‌کردگان بی‌سواد”

October 9, 2017 by · Comments Off on رونق مقاله‌فروشی و سیل “تحصیل‌کردگان بی‌سواد” 

Graduationweb18017619_303صدای آلمان – برخی معتقدند نظام آموزشی در ایران از پایه خراب است و بسیاری از دانش‌آموزان را باسواد بار نمی‌آورد. عده‌ای نیز می‌گویند رونق خرید و فروش مقاله و پایان‌نامه به جز مدرک‌گرایی ریشه در همین وضعیت دارد. سند ملی آموزش و پرورش مهرماه ۱۳۹۰ در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید و اندکی بعد با امضای رئیس این شورا و رئیس جمهور وقت، محمود احمدی‌نژاد برای اجرا در سال تحصیلی آینده به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد. بر پایه این سند ساختار نظام آموزشی ایران تغییر کرد و شامل یک دوره ابتدایی شش ساله و دو دوره متوسطه سه ساله شد. در نظام جدید ارزیابی عملکرد و پیشرفت دانش‌آموزان از شیوه قبلی امتحان گرفتن و نمره‌دادن به “ارزشیابی توصیفی” تغییر کرد. آن زمان بسیاری از کارشناسان و حتی اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، گرچه تحول محتوایی در نظام آموزشی ایران را ضروری می‌دانستند نسبت به پیامدهای منفی تغییرات ساختاری شتاب‌زده و بدون فراهم کردن زیرساخت‌های لازم هشدار می‌دادند.

Read more

وزارت بهداشت ایران: از این به بعد اخلال در درمان برخورد حداقلی نخواهد داشت

October 9, 2017 by · Comments Off on وزارت بهداشت ایران: از این به بعد اخلال در درمان برخورد حداقلی نخواهد داشت 

Hygineeweb_98234956_47ec0449-aa60-4eaa-8a55-ac6640f64cc5صدای آلمان – دکتر ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت ایران امروز گفت “اخلال در درمان به بهانه کاهش درآمد با اخلاق پزشکی و تعهد قاطبه جامعه پزشکی مغایرت دارد و توهین به جامعه پزشکی است” و از این به بعد “با کسانی که در درمان اخلال ‌کنند برخورد حداقلی نمی‌شود”. سخنگوی وزارت بهداشت ایران با اشاره به تجمع اعتراض آمیز دیروز متخصصان بیهوشی در مقابل مجلس ایران تاکید کرد: “دستگاه‌های اجرایی در این زمینه مماشات نمی‌کنند.” او افزود: “بیش از ۹۹ درصد جامعه پزشکی، پیراپزشکی و پرستاری با اخلال در درمان برای اعتراض به تعرفه‌ها موافق نیستند.” دکتر حریرچی به معترضان هشدار داد: “ما در برخی استان‌ها واسطه شدیم با کسانی که در درمان مردم اخلال ایجاد کرده‌اند برخورد قانونی نشود. اگر این موضوع تکرار شود اول ما را مجازات می‌کنند و بعد خود این افراد را. ما تا الان توانستیم طوری وضعیت را اداره کنیم که خدشه‌ای به خدمات وارد نشود. در شان جامعه پزشکی نیست که تجمع کند. اگر در درمان کسی حتی یک روز نیز تاخیر ایجاد شود قابل پذیرش نیست.” آقای حریرچی توضیح نداد که اخلال در درمان چگونه به وجود آمده و چه کسانی متخصصان را مجازات خواهند کرد، اما از تعرفه‌‌های جدید دفاع کرد و گفت این تعرفه‌ها محصول یک سال کار کارشناسی است.

Read more

قوه قضائیه ایران “محکومیت قطعی” عضو تیم هسته‌ای را تأیید کرد

October 9, 2017 by · Comments Off on قوه قضائیه ایران “محکومیت قطعی” عضو تیم هسته‌ای را تأیید کرد 

Spinatweb40869168_303صدای آلمان – به گفته سخنگوی قوه قضائیه، حکم ۵ سال زندان برای عبدالرسول دری اصفهانی، عضو تیم مذاکرات هسته‌ای، قطعی است. اتهام دری اصفهانی “جاسوسی و ارائه اطلاعات به بیگانگان” و “ارتباط با دو سرویس جاسوسی” عنوان شده است. غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه، روز یکشنبه (۱۶ مهر/ ۸ اکتبر) تأیید کرد که حکم ۵ سال زندان برای عبدالرسول دری اصفهانی، عضو تیم مذاکرات هسته‌ای، قطعی است. سخنگوی قوه قضائیه ضمن تأکید بر “دو تابعیت ایرانی و کانادایی” دری اصفهانی، اتهام او را “جاسوسی و ارائه اطلاعات به بیگانگان” و “ارتباط با دو سرویس جاسوسی” عنوان کرد. محسنی اژه‌ای گفت، دادگاه بدوی ضمن بررسی، متهم را به ۵ سال حبس قطعی محکوم کرده بوده، اما اعتراض شده و سپس دادگاه تجدیدنظر حکم را تأیید کرده است و دری اصفهانی “باید حکم ۵ سال زندان را تحمل کند”. به گفته سخنگوی قوه قضائیه، دری اصفهانی «یک پرونده فساد مالی هم دارد که قرار وثیقه صادر شده، اما هنوز کیفرخواست صادر نشده است». خبرگزاری تسنیم، نزدیک به نهادهای امنیتی ایران، ۱۲ مهرماه خبر داده بود که محکومیت “یک عضو تیم مذاکرات هسته‌ای” به ۵ سال زندان تایید شده است.

Read more

Bottom