Top

تعلیق موقت سومین ممنوعیت مسافرتی ترامپ برای ایران و دیگر کشورها؛ واکنش تند کاخ سفید

October 18, 2017 by · Comments Off on تعلیق موقت سومین ممنوعیت مسافرتی ترامپ برای ایران و دیگر کشورها؛ واکنش تند کاخ سفید 

TrumpWhithouse3E1503DD-63C5-486B-A7FF-61D9D7C46316_cx0_cy12_cw0_w1023_r1_sسومین فرمان پرزیدنت ترامپ که قرار بود از روز چهارشنبه اجرا شود و طی آن شهروندان ایران و چند کشور دیگر از دریافت ویزای ورود به آمریکا منع می شدند، توسط یک قاضی فدرال به طور موقت تعلیق شد. ساعتی بعد از این حکم،‌ سخنگوی کاخ سفید حکم قاضی هاوایی را «بطور خطرناکی معیوب» خواند. قاضی فدرال هاوایی روز سه‌شنبه ۲۵ مهر نسخه تازه ممنوعیت مسافرتی پرزیدنت ترامپ که محدودیت هایی برای صدور ویزای شهروندان ایران، لیبی، سومالی، سوریه، کره شمالی، یمن، ونزوئلا و چاد از ۱۸ اکتبر (۲۶ مهر) اعمال می کرد، به طور موقت تعلیق کرد. قاضی «دریک واتسون» قاضی فدرال هاوایی که قبلا هم یک فرمان اجرایی ترامپ را لغو کرده بود، روز سه شنبه در حکم خود نوشت به نظر می‌رسد این طرح بر خلاف قوانین مهاجرتی فدرال آمریکا باشد. وی در این حکم ۴۰ صفحه ای گفته این تعلیق ۱۴ روزه است تا بعد تصمیم بگیرد فرمان منع سفر شهروندان این هشت کشور به آمریکا قانونى است یا خیر.

Read more

Kurdish Officials Blame Iran as Disputed Territories Fall to Iraqi Forces

October 18, 2017 by · Comments Off on Kurdish Officials Blame Iran as Disputed Territories Fall to Iraqi Forces 

Read more

White House: Judge’s Decision Halting Travel Ban ‘Dangerously Flawed’

October 18, 2017 by · Comments Off on White House: Judge’s Decision Halting Travel Ban ‘Dangerously Flawed’ 

خشم کاخ سفید از تصمیم دادگاه مبنی بر توقف سومین فرمان مهاجرتی ترامپ

October 18, 2017 by · Comments Off on خشم کاخ سفید از تصمیم دادگاه مبنی بر توقف سومین فرمان مهاجرتی ترامپ 

ImmigrantVisa_96745448_92121623-1ee0-45cf-9a45-2e9459eb4e32بی بی سی – قاضی فدرال دادگاهی در هاوایی، با صدور حکمی سومین فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را موقتا متوقف کرده است. تصمیمی که دولت آمریکا گفته به آن اعتراض خواهد کرد. این حکم در پاسخ به شکایت دادستان کل هاوایی، جمعیت مسلمانان هاوایی و سه شخص دیگر به دادگاه فدرال صادر می شود. براساس این دستور بیشتر شهروندان ایران، لیبی، سوریه، یمن، سومالی، چاد و کره شمالی به مدت نامعلوم از ورود به آمریکا منع می شدند. در دستور جدید بعضی از مقام های دولت ونزوئلا هم از ورود به آمریکا منع شده بودند. با این حال حکم قاضی شامل حال کره شمالی و ونزوئلا نمی شود. چند دادگاه فدرال در آمریکا قبلا دو دستور مهاجرتی قبلی آقای ترامپ را که در ماه های ژانویه و مارس صادر شده بود، متوقف کرده بودند. فرمان دوم برای ۹۰ روز اعتبار داشت و ۲۴ سپتامبر منقضی شد. آقای ترامپ بلافاصله دستور مهاجرتی جدید را جایگزین آن کرد که امروز به حکم یک قاضی فدرال هاوایی متوقف شده است. قاضی دریک واتسون در حکم امروز خود نوشت که فرمان تازه آقای ترامپ “دقیقا مبتلا به همان نقائص و ایرادهای نمونه های قبلی این دستور است” چون به گفته او “فاقد یافته های کافی است که نشان دهد ورود بیش از ۱۵۰ میلیون نفر از شهروندان این کشورها برای منافع ایالات متحده زیانبار است.”

Read more

Bottom