Top

گازپروم در ایران گاز مایع (ال ان جی) تولید می‌کند

November 5, 2017 by · Comments Off on گازپروم در ایران گاز مایع (ال ان جی) تولید می‌کند 

رادیو فرانسه

Read more

از میان اسناد ترور جان اف. کندی: مارتین لوتر کینگ و ‘روابط جنسی نامتعارف’

November 5, 2017 by · Comments Off on از میان اسناد ترور جان اف. کندی: مارتین لوتر کینگ و ‘روابط جنسی نامتعارف’ 

MartinLuttering_98614624_gettyimages-3321616بی بی سی – محققان در میان اسناد تازه علنی شده ترور جان اف. کندی به مدارکی برخورده‌اند که نشان می‌دهد اف‌بی‌آی در دهه ۶۰ میلادی، در حال تهیه یک پرونده “انحطاط اخلاقی” برای مارتین لوتر کینگ، رهبر جنبش مدنی سیاهان آمریکا بوده است. پرونده‌ای که در آن اتهام‌هایی چون ‘روابط جنسی خارج از ازدواج’، ‘مارکسیست’ و شرکت در ‘سکس پارتی‌های شبانه’ به مارتین لوتر کینگ نسبت داده شده است. این اسناد که تا روز گذشته (جمعه چهارم نوامبر) در آرشیو ملی آمریکا محرمانه باقی مانده بود هیچ مدرکی دال بر اثبات این اتهام‌ها ارایه نمی‌کند و در هیچ جای آنها هم نامی از جان اف. کندی برده نشده است و به همین علت برخی از کارشناسان اسناد تاریخی در آمریکا می‌گویند علت محرمانه ماندن آنها در میان اسناد ترور جان اف. کندی، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا، مشخص نیست. آن طور که گزارش شده یک کارگروه بررسی اسناد ترور جان اف. کندی در سال ۱۹۹۴ این پرونده را بررسی کرده و در حاشیه آن توصیه کرده است که “هرگز از طبقه‌بندی خارج نشوند”.

Read more

فوتبال ساحلی ایران به روسیه باخت اما به نیمه‌نهایی صعود کرد: دیدار با برزیل

November 5, 2017 by · Comments Off on فوتبال ساحلی ایران به روسیه باخت اما به نیمه‌نهایی صعود کرد: دیدار با برزیل 

FussballwebDC069813-65E9-47BE-A330-D88DA531CB0E_cx0_cy10_cw0_w1023_r1_sصدای آمریکا – تیم ملی فوتبال ساحلی ایران با وجود شکست مقابل روسیه از گروه خود صعود کرد و در مرحله نیمه نهایی جام بین قاره‌ای با برزیل روبرو خواهد شد. تیم ملی فوتبال ساحلی ایران که پیش از این پاراگوئه و مکزیک را شکست داده بود، برای صدرنشینی با روسیه دیدار کرد اما ۴ بر ۳ شکست خورد و با ۶ امتیاز به عنوان تیم دوم به مرحله نیمه نهایی رفت. شاگردان مارکو اوکتاویو موفق شدند بازی را در وقت قانونی با نتیجه ۳ بر ۳ به پایان ببرند اما در وقت‌های اضافه شکست خوردند.

Read more

برای هر پست سازمانی شهرداری تهران سه کارمند وجود دارد

November 5, 2017 by · Comments Off on برای هر پست سازمانی شهرداری تهران سه کارمند وجود دارد 

Rathousweb17773021_303صدای آلمان – شهرداری تهران یک دستگاه عریض و طویل و فربه، و تعداد کارکنان آن بیش از سه و نیم برابر پست‌های سازمانی است. این آمار را یک عضو شورای شهر اعلام کرده، پیش از این نیز گزارش‌های ضد و نقیضی در این باره منتشر شده است. محمدعلی نجفی حدود سه هفته پیش (۲۴ مهرماه) در نخستین نشست خبری خود به عنوان شهردار پایتخت، شهرداری تهران را یک نهاد “متورم” خواند که در آن عده‌ای “با زد و بند وارد سیستم شده و یا در محل کار نبوده و حقوق می‌گرفتند”. مجید فراهانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران روز جمعه ۱۲ مهرماه در جریان بازدید از نمایشگاه مطبوعات به خبرگزاری ایلنا گفت: «در شهرداری تهران ۱۸ هزار پست سازمانی وجود دارد اما برای این ۱۸ هزار پست، ۶۸ هزار و ۸۰۰ نفر نیرو استخدام شده است. یعنی برای هر صندلی بیش از ۳ نفر استخدام شده است.»

Read more

Bottom