Top

قارچ‌ها بیشترین مواد ضد پیری و آنتی‌اکسیدان را دارند

November 11, 2017 by · Comments Off on قارچ‌ها بیشترین مواد ضد پیری و آنتی‌اکسیدان را دارند 

صدای آمریکا

Read more

تجمع کودکان مبتلا به بیماری خاص «ام‌ پی ‌اس» و خانواده‌هایشان در تهران

November 11, 2017 by · Comments Off on تجمع کودکان مبتلا به بیماری خاص «ام‌ پی ‌اس» و خانواده‌هایشان در تهران 

Kidswebbimari.mps_زمانه – تعدادی از کودکان مبتلا به بیماری خاص و نادر «ام‌ پی اس» همراه با اعضای خانواده‌هایشان شنبه ۲۰ آبان‌ماه در برابر ساختمان سازمان غذا و دارو در تهران تجمع کردند. تجمع‌کنندگان به عدم پخش داروی ضروری برای کنترل این بیماری در داروخانه‌ها معترض بودند. به گفته آنها، آنزیم «آلدورازیم» حدود دو ماه است که علی‌رغم ورود به کشور، به دلیل عدم قیمت‌گذاری در دسترس بیماران قرار نگرفته است. بیماری ام پی اس (موکوپلی‌ساکاریدوز) یک بیماری ژنتیکی و متابولیکی بسیار نادر است که به دلیل جهش ژنتیکی و تولیدنشدن یک آنزیم خاص در بدن به وجود می‌آید. این بیماری که از هر ۱۰۰ هزار تن تنها یک تن را مبتلا می‌کند و از دوران نوزادی آغاز می‌شود، به تغییر چهره، از بین رفتن شنوایی، کدورت قرنیه چشم، و خشک‌شدن مفاصل می‌انجامد و باید درمان آنزیمی آن به طور مداوم ادامه داشته باشد.

Read more

وزارت بهداشت ایران: افسردگی در میان زنان رو به افزایش است

November 11, 2017 by · Comments Off on وزارت بهداشت ایران: افسردگی در میان زنان رو به افزایش است 

Depressionweb_98708422_001287010-1بی بی سی – یک مقام ایرانی از افزایش سن امید به زندگی زنان این کشور خبر داده اما در عین حال گفته است افسردگی در میان زنان ایرانی رو به افزایش است. ساره محمدی، مشاور وزیر بهداشت ایران گفته است سن امید به زندگی زنان ایران به ۷۴ سال افزایش یافته است. خانم محمدی در عین حال گفته است اختلالات روانی به خصوص افسردگی در بین زنان افزایش یافته است. او گفته است این اختلالات مهم‌ترین عامل ناتوانی در میان زنان ایرانی است. چندی پیش وزیر بهداشت ایران آمار افسردگی را بالا خوانده و با اشاره به بیشتر بودن افسردگی در میان زنان به نسبت مردان گفته بود بالا بودن میزان افسردگی در میان زنان به خاطر طول عمر بیشتر آنهاست.

Read more

مدیر پیشین سازمان سیا: همه زیر ساخت‌های سپاه پاسداران باید نابود شود

November 11, 2017 by · Comments Off on مدیر پیشین سازمان سیا: همه زیر ساخت‌های سپاه پاسداران باید نابود شود 

SepahwebF2988FAD-44A1-4FFA-AF57-FFFBE2062A79_w1023_r1_sصدای آمریکا – جروسلم پست در گزارشی نوشت: «جیمز وولسی» مدیر پیشین سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا می گوید ایالات متحده برای کاستن از تهدیدهای هسته ای و تروریستی ایران باید رسما تمام زیرساخت های سپاه پاسداران و تاسیسات هسته ای آن کشور را نابود کند. وولسی که طی سال های ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۵ در دولت بیل کلینتون مدیر سی آی ای بود در مصاحبه ای با جروسلم پست گفت: «دفعه دیگر که سپاه به ما چپ نگاه کرد باید شش تا دوازده بمب ۸ تنی بر روی تاسیسات شان بیاندازیم.» جیمز وولسی معتقد است «با توجه به این که سپاه منشاء تروریسم است. به جای حرف زدن باید اقدامات متناسب را کنار بگذاریم. ما باید عملا هر چه را که به نوعی با سپاه مرتبط است نابود کنیم.»

Read more

Bottom