Top

سرطان پستان ‘می‌تواند پس از ۱۵ سال بازگردد’

November 13, 2017 by · Comments Off on سرطان پستان ‘می‌تواند پس از ۱۵ سال بازگردد’ 

BreastCancern_98681528_m1220433-breast_cancer_3d_mri_scan-splبی بی سی – یک تحقیق تازه نشان می‌دهد که سرطان پستان می‌تواند ۱۵ سال پس از درمان موفق و خاموشی بیماری، دوباره بازگردد. زنانی که سرطان به غدد لنفاوی آنها سرایت کرده، ۴۰ درصد بیشتر در معرض خطر بازگشت این سرطان هستند. بر اساس تحقیقی که در نشریه پزشکی “نیو انگلند” منتشر شده است هورمون درمانی می‌تواند خطر بازگشت دوباره سرطان پستان را کاهش دهد. در این تحقیق ۶۳ هزار زن که به رایج ترین نوع سرطان پستان مبتلا شده بودند برای مدت ۲۰ سال زیر نظر قرار گرفتند. در این نوع سرطان پستان، هورمون استروژنرشد و تقسیم سلول‌های سرطانی را تحریک می‌کند. همه بیماران داروهایی نظیر “تاموکسی‌فن” یا “مهارکننده‌های آروماتاز” مصرف می‌کردند. این داروها با اثرات استروژن مقابله یا ترشح هورمون را متوقف می‌کند.

Read more

Iran-Iraq earthquake: Hundreds killed as border region hit

November 13, 2017 by · Comments Off on Iran-Iraq earthquake: Hundreds killed as border region hit 

ErdquickEnglish_98724897_f440b9f1-a376-4834-84da-9fb6096516cfVOA – A 7.3-magnitude earthquake has shaken the northern border region between Iran and Iraq, killing at least 396 people and injuring thousands more. More than 7,000 people are also said to have been injured in the quake, the world’s deadliest this year. Most of those who died were in Iran’s western Kermanshah province, where a search for survivors has started. Nine more people died in Iraq, where residents fled from their homes into the streets in the capital, Baghdad. “I was sitting with my kids having dinner and suddenly the building was just dancing in the air,” a Baghdad resident, Majida Ameer, told Reuters news agency.

Read more

اعتیاد به مسکن‌ها بیش از سه جنگ آمریکا قربانی داشته است

November 13, 2017 by · Comments Off on اعتیاد به مسکن‌ها بیش از سه جنگ آمریکا قربانی داشته است 

Addictionweb 1F2F1F86-E6E8-4EC6-AD82-CDFBECF89C9C_cx0_cy10_cw0_w1023_r1_sصدای آمریکا – اعتیاد به مسکن‌ها بیش از مجموع جنگ های عراق، افغانستان و ویتنام در بین آمریکاییان قربانی گرفته است. همزمان با روز کهنه سربازان در آمریکا، گروه های مختلف به دنبال کمک به کهنه سربازان معتاد به مسکن هستند. کهنه سربازان دو برابر افراد معمولی در خطر مرگ بر اثر استفاده بیش از حد از مسکن ها هستند. این آمار نشان از درگیری کهنه سربازان با دردهای ناشی از جنگ به خصوص در عراق و افغانستان دارد. تنها در سال گذشته میلادی، بیش از ۶۴ هزار آمریکایی بر اثر استفاده بیش از حد از مسکن کشته شده اند. این رقم نسبت به سال ۲۰۱۵، ۲۱ درصد رشد داشته است. این در حالی است که در سه جنگ آمریکا با ویتنام، عراق و افغانستان، ۶۵ هزار آمریکایی کشته شده اند.

Read more

زلزله‌ در غرب ایران بیش از ۴۰۰ کشته به جا گذاشت

November 13, 2017 by · Comments Off on زلزله‌ در غرب ایران بیش از ۴۰۰ کشته به جا گذاشت 

Erdquic kKermanshaweb_98730122_kermanshahبی بی سی – زلزله‌ای به بزرگی هفت و سه دهم بخش‌های وسیعی از شمال شرقی عراق و غرب ایران را لرزانده و باعث مرگ صدها نفر شده است. همزمان مقامات شبکه لرزه‌نگاری استان کرمانشاه می‌گویند که از زمان وقوع این زمین‌لرزه تاکنون بیش از یکصد پس‌لرزه ثبت شده است. ‌ آمار اعلام شده کشته‌ها در ایران از زمان وقوع زلزله به تدریج درحال افزایش بوده است. خبرگزاری رسمی ایران از کشته شدن ۴۳۰ نفر و مجروح شدن ۶۷۰۰ نفر خبر داده است. در استان کرمانشاه سه روز عزای عمومی اعلام شده است. مدارس استان کرمانشاه و ایلام فردا (سه‌شنبه ۲۳ آبان) تعطیل اعلام شده است.

Read more

Bottom