Top

توتال در سرمایه‌گذاری اش در ایران تجدیدنظر می‌کند

November 14, 2017 by · Comments Off on توتال در سرمایه‌گذاری اش در ایران تجدیدنظر می‌کند 

رادیو فرانسه – شرکت فرانسوی “توتال” گفته است که اگر آمریکا تحریم های جدید یکجانبه ای علیه ایران اعمال کند، در گزینه های سرمایه گذاری اش در میدان پارس جنوبی تجدیدنظر خواهد کرد. “پاتریک پویانه”، مدیر کل شرکت نفتی “توتال” با اظهار این مطلب در مصاحبه با تلویزیون آمریکایی “سی ان ان” گفته است که به دلیل حضور و فعالیت مهم شرکت “توتال” در بازار آمریکا، تحریم های یکجانبۀ این کشور علیه جمهوری اسلامی ایران از اهمیت بالایی برای شرکت فرانسوی برخوردار است. در این مصاحبه، مدیر کل “توتال” گفته است که اگر این شرکت نتواند به دلایل حقوقی و تغییر رژیم تحریم ها علیه ایران با این کشور در چارچوبی قانونی قرارداد امضا کند، ناچار است در خصوص سرمایه گذاری اش در میدان پارس جنوبی تجدیدنظر کند.

Read more

Iran earthquake survivors plead for help as death toll rises

November 14, 2017 by · Comments Off on Iran earthquake survivors plead for help as death toll rises 

ErathquickEnglishHelp_98742414_mediaitem98742413BBC – Iranians living outdoors in bitterly cold temperatures after an earthquake are making desperate pleas for help. About 540 people were killed and close to 8,000 injured when the quake hit near the Iran-Iraq border on Sunday. The government is scrambling to get aid to the worst-hit Kermanshah province, where hundreds of homes were destroyed. President Hassan Rouhani, visiting the region, said state-built houses suffered more damage, and those responsible would be held accountable. Night-time temperatures in Kermanshah province fell close to freezing for the second night in succession.

Read more

بهت و انتقاد از ویران شدن خانه‌های نوساز مسکن مهر در زمین لرزه کرمانشاه

November 14, 2017 by · Comments Off on بهت و انتقاد از ویران شدن خانه‌های نوساز مسکن مهر در زمین لرزه کرمانشاه 

MehrResidentialweb62A21772-8551-4960-BB75-FE5D542710FE_cx0_cy1_cw0_w1023_r1_sصدای آمریکا – زمین لرزه شدید در استان کرمانشاه علاوه بر ابراز همدردی با بازماندگان قربانیان و تلاش برای کمک رسانی، انتقادهای بسیاری را نیز متوجه ضعف و مقاوم نبودن پروژه مسکن مهر آن منطقه در برابر زمین لرزه کرد. پروژه مسکن مهر که از طرح‌های اصلی دولت محمود احمدی نژاد برای رفع مشکل گرانی و کمبود خانه در ایران بود، با انتقادهایی از جمله نداشتن امکانات اولیه و دوری از شهر اصلی مواجه بود اما در پی زلزله یکشنبه شب ۲۱ آبان در مناطق مرزی استان کرمانشاه، مقاوم نبودن این خانه ها نیز به ایرادات پروژه اضافه شد.

Read more

زلزله در غرب ایران: ۱۶ هزار نفر نیازمند کمک‌های فوری

November 14, 2017 by · Comments Off on زلزله در غرب ایران: ۱۶ هزار نفر نیازمند کمک‌های فوری 

ErdquikZamanhzels08زمانه – نیروهای امدادگر در سرپل ذهاب همچنان در تلاش‌اند که زلزله‌زدگان را از زیر آوار بیرون بیاورند. بیش از ۴۰۰ نفر در زلزله‌ای که با قدرت ۷.۳ ریشتر شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان استان‌های غربی ایران و اقلیم کردستان عراق را لرزاند، جان خود را از دست دادند. رسانه‌های داخلی تعداد مجروحان را ۷۳۷۰ نفر گزارش داده‌اند. بر اساس نخستین گزارش‌ها ۱۲ هزار واحد مسکونی به طور کامل تخریب شده و ۳۰ هزار واحد مسکونی هم آسیب دیده‌اند. آب، غذا و چادر کافی نیست. هوا سرد است و بسیاری از زلزله‌زدگان شب را در فضای آزاد به صبح رساندند. سازمان هلال احمر عده زیادی را برای امدادرسانی به سرپل ذهاب اعزام کرده است. ارتش جمهوری اسلامی هم در سرپل ذهاب مستقر شده. سپاه پاسداران امدادرسانی به روستاهای این منطقه کوهستانی را به عهده گرفته است. با گذشت زمان احتمال زنده ماندن کسانی که زیر آوار رفته‌اند کاهش پیدا می‌کند.

Read more

Bottom