Top

علیرضا کریمی: می‌خواهند از من سوءاستفاده سیاسی و استفاده ابزاری کنند

December 1, 2017 by · Comments Off on علیرضا کریمی: می‌خواهند از من سوءاستفاده سیاسی و استفاده ابزاری کنند 

زمانه

Read more

یک تحقیق: مجردها بیشتر از متاهل‌ها در معرض آلزایمر هستند

December 1, 2017 by · Comments Off on یک تحقیق: مجردها بیشتر از متاهل‌ها در معرض آلزایمر هستند 

Alzheimerweb8D5088AD-8FA8-4632-A895-9D1EA39B54BD_cx8_cy3_cw91_w650_r1_sبی بی سی – یک گزارش تحلیلی علمی که به تازگی در مجله «بیماری های عصبی، جراحی اعصاب و روانپزشکی» چاپ شده، ادعا می کند که کسانی که هرگز ازدواج نکرده اند یا بیوه هستند، بیشتر در معرض به بیماری فراموشی یا آلزایمر هستند. مجله تایم این تحقیق را منتشر کرده و در آن گفته که نتیجه تحقیق جدید براساس تحلیل داده های ۱۵ پژوهش قبلی است که عملا ۸۰۰ هزار نفر را در اروپا و قاره آمریکا و آسیا مورد ارزیابی قرار داده است. با این حال، این گزارش می گوید برعکس ذهنیت ها، مجرد بودن یا تنها زندگی کردن، خطر بزرگی برای سلامتی نیست. پیشتر برخی تحقیقات می گفتند که تنها زندگی کردن عوارض خطرناکی دارد. پژوهشگران دانشگاه لندن که وظیفه تحلیل محتوایی تحقیق های گذشته را بر عهده داشتند، به عوامل تعیین کننده ای مثل سن و جنس و زمان بیماری آلزایمر توجه کردند و متوجه شدند کسانی که هرگز ازدواج نکرده اند، ۴۲ درصد بیش از متاهل ها در معرض بیماری فراموشی هستند. افراد مطلقه یا بیوه هم ۲۰ درصد بیشتر از متاهل ها در معرض بیماری بودند.

Read more

اردوغان در نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران مستقیماً دست داشته است

December 1, 2017 by · Comments Off on اردوغان در نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران مستقیماً دست داشته است 

Ardoghanwebturquia_erdoganرادیو فرانسه – رضا ضراب تاجر ایرانی که به عنوان شاهد در دادگاه منهتن نیویورک دربارۀ نقض تحریم های آمریکا علیه ایران حضور می یابد، دیروز پنجشنبه سی ام نوامبر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه را متهم کرد که شخصاً در نقض تحریم های آمریکا علیه ایران دست داشته و به دو بانک ترکیه، “زراعت بانک” و “واکیف بانک” اجازه داده بود که با دور زدن تحریم های آمریکا سازوکار انتقال پول به ایران را به اجرا بگذارند. رضا ضراب تاجر طلای ایرانی، از اعضای شبکۀ بابک زنجانی و از ناقضان تحریم های آمریکا علیه ایران که در ازای تخفیف مجازات قول همکاری به دادستان نیویورک را داده به نقل از ظفر چاغلایان، وزیر پیشین اقتصاد ترکیه، گفت که رجب طیب اردوغان به “زراعت بانک” و “واکیف بانک” ترکیه اجازه داده بود که پول به ایران منتقل کنند، هر چند این دو بانک اظهارات رضا ضراب را تکذیب کرده اند.

Read more

زلزله این بار استان کرمان را لرزاند

December 1, 2017 by · Comments Off on زلزله این بار استان کرمان را لرزاند 

Erathqueckweb41608023_303صدای آلمان – زلزله‌ای سحرگاه جمعه استان کرمان را لرزاند. کانون زلزله منطقه “هجدک”، یکی از بخش‌های شهرستان راور استان کرمان اعلام شده است. لرزش زمین ناشی از این زلزله‌‌ی ۶،۱ ریشتری در شهرهای سیرجان و کرمان نیز حس شده است. سحرگاه  جمعه ۱۰ آذرماه (۱ دسامبر) ساعت شش و دو دقیقه،  زمین لرزه‌ای ۶،۱ ریشتری بخش‌هایی از استان کرمان را لرزاند. بر اساس آخرین اخباری که پیرامون  زمین لرزه استان کرمان منتشر شده است، تا این لحظه شماری از اهالی این استان مجروح شده‌اند. گزارشی مبنی بر تلفات جانی ناشی از این زلزله تا لحظه انتشار این گزارش منتشر نشده است. خبرگزاری ایسنا با انتشار گزارش لحظه به لحظه از زلزله استان کرمان، تعداد مصدومان را ۳۸ نفر اعلام کرده است. بر اساس گزارش خبرگزاری‌های ایران، از ساعت ۶ تا ساعت ۹ بامداد به وقت ایران، دست‌کم ۳۰ پس لرزه دیگر نیز روی داده است.

Read more

Bottom