Top

«رضا شهابی توان جسمی تحمل حبس را ندارد»

December 3, 2017 by · Comments Off on «رضا شهابی توان جسمی تحمل حبس را ندارد» 

 سندیکای کارگران شرکت واحد

Read more

برندگان جایزه ۵۰۰ هزار دلاری ‘مصطفی’ در ایران معرفی شدند

December 3, 2017 by · Comments Off on برندگان جایزه ۵۰۰ هزار دلاری ‘مصطفی’ در ایران معرفی شدند 

Mostafaweb_99037405_05cc4fb5-ccb5-466d-98bc-3b2d00cb56cc-1بی بی سی – برگزیدگان دومین دوره “جایزه مصطفی” که اهداکنندگانش آن را “نشان عالی علم و فناوری جهان اسلام” می‌خوانند، در مراسمی در تالار وحدت تهران معرفی شدند. محمدامین شکرالهی، استاد ایرانی-آلمانی دانشگاه پلی‌تکنیک لوزان و سامی ارول گلنبی، استاد ترک-فرانسوی امپریال کالج لندن برندگان دوره دوم این جایزه بودند که زمینه تخصصی هر دو حوزه فناوری اطلاعات بوده است. جایزه ۵۰۰ هزار دلاری مصطفی که به نام یکی از القاب پیامبر اسلام نام‌گذاری شده، هر دو سال یک بار اهدا می‌شود. اعطای این جایزه پنج سال پیش در شورای عالی انقلاب فرهنگی ایران تصویب شد. به گفته برگزارکنندگان، این جایزه به دانشمندان و پژوهشگران برتر جهان اسلام اعطا می‌شود و “به اثری نوآورانه در مرزهای دانش تعلق می‌گیرد که توسط افرادی شاخص در حوزه‌های علم و فناوری ارائه شده و زمینه‌ساز بهبود زندگی بشریت باشد”.

Read more

رئیس انجمن جنگلبانی: ۴۲ درصد جنگل‌های شمال ایران «رو به قهقرا»ست

December 3, 2017 by · Comments Off on رئیس انجمن جنگلبانی: ۴۲ درصد جنگل‌های شمال ایران «رو به قهقرا»ست 

View of native forests (up) and land cleansed for agriculture in Bella Vista, province of Salta, northwest Argentina, near the border with the province of Santiago del Estero, some 1300 km from Buenos Aires, on November 16, 2010.  AFP PHOTO / Juan Mabromata / AFP / JUAN MABROMATA

رئیس انجمن جنگلبانی ایران می‌گوید در چهار سال گذشته دو میلیون هکتار از جنگل‌های زاگرس خشک شده است. کیا دلیری در دومین همایش حمایت از جنگل‌های هیرکانی در شهرستان قائم‌شهر گفته «طرح‌های جنگلداری به نابودی جنگل‌ها منجر شده است». به گفته او، از سال ۱۳۳۴ تاکنون سالانه حدود سه هزار هکتار از مساحت جنگل‌های شمال ایران کاهش یافته است و در حال حاضر مساحت این جنگل‌ها به یک میلیون و ۶۵۰ هکتار رسیده. بنابر بر آماری که رئیس انجمن جنگلبانی ایران ارائه کرده ۴۲ درصد جنگل‌های شمال این کشور «رو به قهقرا» است. او با هشدار نسبت به آفات و بیماری‌های جنگلی گفت «به طور مثال گونه شمشاد. این گونه بومی ایران به نام بوکسوس هیرکانا معروف است و در حال حاضر داروی ایدز و ضد سرطان را از آن می‌گیرند. اما ۴۰ میلیون پایه آن از میان رفته». نگاهی آماری به وضعیت جنگل‌های ایران – ایران جزو ۵۶ کشوری است که دارای پوشش جنگلی کم در جهان به شمار می‌آید. با این حال بانک جهانی در برآورد خود در سال ۱۳۸۴به رقم ۱۲۵ هزار هکتار ویرانی جنگل‌های ایران در سال اشاره کرد. برخی از مطالعات و گزارشات، حتی میزان ویرانی را تا حدود ۲۰۰ هزار هکتار در سال تخمین زده‌اند.

Read more

رئیس سیا: قاسم سلیمانی نامه‌ام را باز نکرد

December 3, 2017 by · Comments Off on رئیس سیا: قاسم سلیمانی نامه‌ام را باز نکرد 

Ciaweb_99036977_gettyimages-668216382بی بی سی – مایک پمپئو، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، تأیید کرده است که قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، نامه هشدارآمیز او درباره حمله به منافع آمریکا در عراق را رد کرده است. آقای پمپئو روز شنبه دوم دسامبر (۱۱ آذر) در همایشی دفاعی در آمریکا گفت که در نامه‌اش هشدار داده که قاسم سلیمانی و ایران را مسئول هرگونه حمله به منافع آمریکا در خاک عراق از سوی نیروهای تحت فرمان آقای سلیمانی می‌داند. رئیس سیا که با موضع‌گیریهای تند و تهدیدآمیزش علیه ایران شناخته می‌شود، گفت: “می‌خواستیم مطمئن شویم که او و رهبران ایران این موضوع را خیلی واضح و روشن می‌فهمند.” با وجود اینکه آقای پمپئو گفت که قاسم سلیمانی نامه او را باز نکرده است، به شوخی افزود: “راستش این کار او دلم را نشکست”. رئیس سیا به زمان ارسال نامه برای فرمانده نیروهای برون‌مرزی سپاه پاسداران اشاره نکرده است.

Read more

Bottom