Top

۱۱ میلیون کارگر با قرارداد موقت کار می‌کنند

January 31, 2018 by · Comments Off on ۱۱ میلیون کارگر با قرارداد موقت کار می‌کنند 

Labourwebkargarرسانه های داخل کشور – عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار می‌گوید: ۸۵ درصد کارگران ایران با قرارداد موقت مشغول به کار هستند و کارفرمایان مانع تدوین آیین‌نامه مربوط به ساماندهی قراردادهای موقت می‌شوند. علی اصلانی عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار دوشنبه ۹ بهمن از گسترش قراردادهای سفید امضاء و رواج قراردادهای موقت انتقاد کرد. او گفت: امروز در شرایطی هستیم که قراردادهای موقت بیست روزه و یکماهه هم باب شده است. به گفته اصلانی از مجموع ۱۳ میلیون کارگر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی، ۱۱ میلیون تن دارای قرارداد موقت هستند. او قراردادهای موقت را موجب «عدم امنیت شغلی» کارگران دانست و از کارفرمایان خواست که در برابر اصلاح ماده هفت قانون کار در رابطه با قراردادهای موقت مقاومت نکنند. ماده هفتم قانون کار جمهوری اسلامی هیئت وزیران را به تعیین حداکثر زمان قرارداد کارهایی که «جنبه غیرمستمر» دارد، مکلف کرده است.

Read more

the Spread and Intensity of the Flu

January 31, 2018 by · Comments Off on the Spread and Intensity of the Flu 

When a child feels sick, one of the first things a parent does is reach for a thermometer. That common act intrigued Inder Singh, a long-time health policy expert. What if the thermometer could be a communication device – connecting people with information about illnesses going around and gathering real time data on diseases as they spread? That’s the idea behind Singh’s firm Kinsa, a health data company based in San Francisco that sells “smart” thermometers. With the U.S. in the midst of its worst flu season in years, Kinsa has been on the forefront of tracking the spread and severity of flu-like symptoms by region.

Read more

خانواده شاکیان سعید طوسی خواهان پیگیری مجلس شدند

January 31, 2018 by · Comments Off on خانواده شاکیان سعید طوسی خواهان پیگیری مجلس شدند 

SadeghiWEBsaidt01روزنامه شرق – محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس در گفت‌وگو با روزنامه شرق چاپ تهران خبر داده است که خانواده تعدادی از شاکیان سعید طوسی قاری مشهور قرآن و متهم به آزار جنسی گروهی از شاگردانش به او و به ۱۵ نماینده اصلاح‌طلب و اصولگرای مجلس شورای اسلامی نامه نوشته بودند. علاوه بر این پدران دو تن از شاکیان هم با اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس و معاون پارلمانی قوه قضائیه و معاون پارلمانی سازمان تبلیغات اسلامی دیدار کرده‌اند. آن‌ها خواستار رسیدگی به پرونده کودک‌آزاری سعیدی طوسی شده‌اند. محمود صادقی به روزنامه شرق گفته است: «دو هفته پیش خانواده‌ها تماس گرفتند که دادگاه کیفری تجدید نظر رأی صادر کرده. حیران و متعجب بودند. پیگیری کردیم و دیدیم که پرونده در شعبه نبود اما جالب اینکه رأی صادر شده بود.»

Read more

سومین روز اعتراض نمادین به حجاب اجباری؛ یک زن چادری هم اعتراض کرد

January 31, 2018 by · Comments Off on سومین روز اعتراض نمادین به حجاب اجباری؛ یک زن چادری هم اعتراض کرد 

MashhadWEBdokhtare-enghelan-mashhad-e1517394152540-600x399صدای آمریکا – در حالیکه اعتراض نمادین به حجاب اجباری وارد سومین روز خود شده است، مقام‌های قضایی جمهوری اسلامی در نخستین واکنشها نسبت به این اقدام شهروندان، آن را جرم خواندند. طی سه روز گذشته و برخی از شهروندان تهران و یکی دو شهر بزرگ ایران در اعتراض به حجاب اجباری در خیابانهای شلوغ روی بلندی رفته، روسری از سر برداشته و آن را به سر چوب زدند. در واکنش به این اقدام، دادستان کل ایران روز چهارشنبه ۱۱ بهمن در جمع خبرنگاران آن را «امری جزئی و غیر قابل توجه» و «از روی تحریک احساسات» خواند اما در ادامه گفت که اگر کسی با بی‌حجابی در خیابان حرکت کند به موجب قانون مرتکب جرم شده و می‌تواند تحت تعقیب قرار گیرد. عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران نیز در گفت و گو با خبرگزاری ایلنا «تجاهر به گناه» خواند و آنرا جرم دانست. او گفت: « این اقدام خلاف شرع و خلاف قوانین است و جرم تلقی می‌شود و متناسب با آن برخورد می‌شود.» او اضافه کرد که تا کنون یک نفر در این رابطه بازداشت شده است.

Read more

دولت ترامپ ممنوعیت ورود پناهجویان ایران و ده کشور دیگر را برداشت

January 30, 2018 by · Comments Off on دولت ترامپ ممنوعیت ورود پناهجویان ایران و ده کشور دیگر را برداشت 

Homeland Security Secretary Kirstjen Nielsen testify before the Senate Judiciary Committee in Capitol Hill on Tuesday, Jan. 16, 2018, in Washington. ( AP Photo/Jose Luis Magana)

صدای آمریکا – وزیر امنیت داخلی آمریکا می گوید ممنوعیت ورود پناهجویان از «کشورهای با ریسک بالا» از خاورمیانه و آفریقایی برداشته شده اما این پناهجویان بعد از «بررسی امنیتی بیشتر» آنها می توانند وارد آمریکا شوند. به گزارش رویترز، «کریستین نیلسن» که جانشین «جان کلی» شده است،‌ دوشنبه شب گفت این تغییر بعد از بررسی ۹۰ روزه نحوه پذیرش پناهجو از مصر، ایران، عراق، لیبی،‌ مالی،‌کره شمالی، سومالی، سودان جنوبی، سودان، یمن و سوریه توسط وزارت امنیت کشور و نهادهای اطلاعاتی صورت گرفت. دیگر محدودیتی به واسطه ملیت پناهجویان اعمال نمی شود. این تازه ترین تصمیم دولت پرزیدنت ترامپ از زمان روی کار آمدن درباره ورود پناهجویان است. آقای ترامپ در زمان نامزدی انتخابات وعده داده بود در راستای تامین امنیت مردم آمریکا سختگیری هایی در قبال ورود شهروندان برخی کشورها و پناهجویان خواهد داشت. رئیس جمهوری آمریکا بهمن ماه سال گذشته در دو فرمان جداگانه ویزای چند کشور عمدتا مسلمان و همچنین ورود پناهجویان از چند کشور مشابه را متوقف کرد.

Read more

پسران نیز به اعتراضات دختران خیابان انقلاب پیوستند

January 30, 2018 by · Comments Off on پسران نیز به اعتراضات دختران خیابان انقلاب پیوستند 

GirlsboysWEBgirlزمانه – دختران خیابان انقلاب همچنان تکثیر می‌شوند. در همان حال پسران هم در اعتراض به حجاب اجباری به آن‌ها پیوسته‌اند. در شبکه‌های اجتماعی تصویری از دو دختر انقلاب دیگر در تهران و یک مرد که به حرکت اعتراضی زنان ایرانی پیوسته منتشر شده است. نخستین بار ویدا موحد معروف به دختر خیابان انقلاب ۶ دی‌ ۱۳۹۶ چند روز قبل از شروع اعتراضات ۱۳۹۶، در تقاطع خیابان انقلاب و وصال روسری سفیدرنگی را بر سر چوبی کرد و در اعتراض به حجاب اجباری آن را تکان داد. او به مدت دو هفته در زندان اوین بازداشت بود.

Read more

نامه کروبی به ‌خامنه‌ای: به جای انتقاد از دیگران بار مسئولیت سه دهه گذشته خود را بپذیرید

January 30, 2018 by · Comments Off on نامه کروبی به ‌خامنه‌ای: به جای انتقاد از دیگران بار مسئولیت سه دهه گذشته خود را بپذیرید 

KarobiwebKarobiبی بی سی – مهدی کروبی، موسس و دبیر کل حزب اعتماد ملی در نامه‌ای به آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران از او خواسته است که به جای سخن گفتن از جایگاه اپوزیسیون و انتقاد از دیگران، بار مسئولیت سیاست‌های سه دهه گذشته خود را بپذیرد. آقای کروبی که در حصر خانگی است از عملکرد آقای خامنه‌ای در دوره‌های مختلف رهبری او به شدت انتقاد کرده و وضعیت سیاسی، اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی ایران را “نتیجه مستقیم سیاست‌های راهبردی و اجرایی” او دانسته است. متن کامل نامه آقای کروبی که روز نهم بهمن نوشته شده، امروز سه‌شنبه ۱۰ بهمن در سایت سحام‌نیوز منتشر شده است. او در این نامه نوشته: “سه دهه است که شما در رأس نظام قرار دارید و هنوز هم از جایگاه یک اپوزسیون سخن می‌گویید. در این سه دهه بخش مهمی از نیروهای اصیل انقلاب را کنار گذاشتید تا سیاست‌های مورد نظرتان را اجرا کنید و امروز با نتایج همان سیاست‌ها مواجه هستید.” مهدی کروبی که از حدود هفت سال پیش و در پی اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ در حصر خانگی است، به نامه خود به آیت‌الله خامنه‌ای در آن زمان و هشدارش درباره حمایت مجتبی خامنه‌ای، فرزند رهبر ایران از یکی از نامزدها اشاره کرده و نوشته است: “خواستم جلوی آقازاده را بگیرید که نگرفتید و سال ۸۸ دیدید او در کنار جریان کودتای انتخاباتی چه بلایی بر سر نظام و انقلاب آورد.” آقای کروبی در بخش دیگری از این نامه خطاب به آقای خامنه‌ای نوشته: “در باب حذف افراد بارها شنیده‌ایم که می‌گویند میزان حال افراد است. اگر همین تفسیر جریان حاکم را بپذیریم پس باید بگوییم این موضوع شامل حال حضرتعالی که بیش از همه قدرت و مسئولیت دارید نیز می‌گردد

Read more

ایران آبستن یک انقلاب تمام عیار است

January 30, 2018 by · Comments Off on ایران آبستن یک انقلاب تمام عیار است 

کورش کلهر

Read more

برف و ناکارآمدی مدیریت بحران

January 29, 2018 by · Comments Off on برف و ناکارآمدی مدیریت بحران 

صدای آلمان

Read more

رئیس اتاق اصناف ایران: ۴۵۰ هزار دستفروش داریم

January 29, 2018 by · Comments Off on رئیس اتاق اصناف ایران: ۴۵۰ هزار دستفروش داریم 

DastphoroshWEBDastforoshایسنا – علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران از شهرداری‌ها و وزارت راه و شهرسازی خواست که «دستفروشان را سازماندهی کند». به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، فاضلی دوشنبه ۹ بهمن با بیان اینکه « دستفروشی واقعیتی از جامعه است که نمی‌شود آن را کتمان کرد»، شمار دستفروشان در ایران را ۴۵۰ هزار تن اعلام کرد. او تعدد و گستردگی دستفروشان را «مانع کسب کسبه و بازار» دانست و گفت «ساماندهی دستفروشان مطالبه و حق همه واحدهای صنفی است». فاضلی افزود: «شهرداری باید مناطقی را برای نظام دست‌فروشی در نظر بگیرد و دست‌فروشان را به آنجا ببرد». پیش از این نیز برخی از مقام‌های شهرداری تهران و دیگر شهرها از ممنوعیت دستفروشی به دلیل اعتراض بازاریان خبر داده بودند. در همین راستا شهرداری تهران اعلام کرد که دستفروشان خیابان ولی‌عصر جمع‌آوری و دستفروشی در این خیابان ممنوع خواهد شد.

Read more

Next Page »

Bottom