Top

کانال‌خواب‌ها در حاشیه بزرگراه‌های تهران: زندگی در کنار موش‌ها و سوسک‌ها

January 6, 2018 by · Comments Off on کانال‌خواب‌ها در حاشیه بزرگراه‌های تهران: زندگی در کنار موش‌ها و سوسک‌ها 

روزنامه شهروند

Read more

تلفات مهاجران افغانستانی لشکر «فاطمیون» سپاه در سوریه: ۲ هزار کشته، ۸ هزار مجروح

January 6, 2018 by · Comments Off on تلفات مهاجران افغانستانی لشکر «فاطمیون» سپاه در سوریه: ۲ هزار کشته، ۸ هزار مجروح 

SeriehwebSuriehلشکر فاطمیون سپاه پاسداران که از مهاجران افغاستانی ایران تشکیل شده تا کنون در جنگ دو هزار کشته و ۸ هزار مجروح داده است. این خبر را زهیر مجاهد، مسئول فرهنگی لشکر فاطمیون اعلام داد. لشکر فاطمیون(لواء فاطمیون) سپاه پاسداران واحدی نظامی برای سازماندهی سربازان افغان است. این سربازان عموماً به خطوط مقدم جنگ در سوریه اعزام می‌شوند. بر اساس گزارش منابع داخلی بیشتر تلفات و کشته‌شدگان سپاه در سوریه از اعضای این لشکر بوده‌اند. ایران از سال ۲۰۱۳، حدود پنج سال پیش هزاران سرباز را در قالب سپاه فاطمیون سازماندهی کرده بود. تیپ فاطمیون سال ۱۳۹۴ با افزایش توان عملیاتی و نیروها خود به «لشکر فاطمیون» تبدیل شد.

Read more

بازداشت بیش از دو هزار تن در اعتراضات سراسری ایران

January 6, 2018 by · Comments Off on بازداشت بیش از دو هزار تن در اعتراضات سراسری ایران 

ArrestingwebArrestingگروه‌های حقوق بشری و مقام‌های ایرانی آمارهای گوناگونی از بازداشت‌های انجام‌گرفته در اعتراضات سراسری اخیر ارائه داده‌اند. بنا بر آمارهای داده‌شده، تا کنون بیش از ۲۰۰۰ تن در فاصله بین هفتم تا ۱۴ دیماه بازداشت شده‌اند. بنا به آمارهایی که مسئولان جمهوری اسلامی به طور رسمی اعلام کرده‌اند، میزان بازداشت‌شدگان حدود ۱۰۰۰ تن است. اعتراضات سراسری پنج‌شنبه هفتم دی در مشهد و شهرهای دیگری در استان‌های خراسان رضوی و جنوبی آغاز شد. راهپیمایان در این جنبش که یکی از شعارهای اصلی آن «نان، کار، آزادی» است، به گرانی و فساد اقتصادی و گسترش بیکاری و همچنین استبداد سیاسی معترضند. تا کنون در ۷۲ شهر معترضان به خیابان آمده‌اند. این اعتراض‌ها بین ۲۱ تا ۲۴ تن کشته برجای گذاشته است. بنابر آمار «کمپین حقوق بشر ایران»، در فاصله بین هفتم تا ۱۱ دی‌ماه به گفته مقام‌های رسمی ایران ۴۵۰ تن در تهران، ۱۳۸ تن در مشهد، بیش از ۱۰۰ تن در اصفهان، به همین تعداد در اراک، ۵۰ تن در کاشان، ۴۰ تن در اردبیل و ۲۰ تن در کرج دستگیر شده‌اند؛ یعنی مجموعاً ۹۰۰ تن. مسئولان ایران به آمار بازداشت‌شدگان در دیگر استان‌ها به ویژه خوزستان، لرستان، بوشهر، آذربایجان غربی و شرقی، ایلام، فارس و همدان اشاره نکرده‌اند.

Read more

نشست شورای امنیت بر سر تظاهرات اعتراضی در ایران با اختلاف‌نظر شدید به پایان رسید

January 6, 2018 by · Comments Off on نشست شورای امنیت بر سر تظاهرات اعتراضی در ایران با اختلاف‌نظر شدید به پایان رسید 

UnwebUNصدای فرانسه – نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که به درخواست ایالات متحده امریکا بر سر رویدادهای اعتراضی اخیر در ایران برگزار شد، با انتقاد دیگر اعضا از نیکی هیلی برای طرح این موضوع در شورای امنیت پایان یافت. فرانسوا دولاتر، نماینده دائم فرانسه در سازمان ملل متحد، با بیان اینکه اتفاقات در ایران نگران کننده است، گفت: تظاهرات اعتراضی اخیر در ایران تهدیدی برای صلح و امنیت جهانی نیست. سفیر فرانسه در سازمان ملل متحد تاکید کرد: ما باید در برابر هر گونه تلاش در بهره‌برداری از این بحران برای دستیابی به منافع شخصی بایستیم زیرا که می‌تواند عواقبی که به شدت با آن مخالف هستیم را بدنبال داشته باشد. فرانسوا دولتر، ضمن تاکید بر حفظ توافق هسته‌ای با ایران، از نقض آزادی بیان و همچنین نقش ایران در خاورمیانه انتقاد کرد.

Read more

Bottom