Top

Secrets of getting good sleep on a plane

January 21, 2018 by · Comments Off on Secrets of getting good sleep on a plane 

Read more

Iran May Try to Loosen Revolutionary Guard’s Grip on Economy

January 21, 2018 by · Comments Off on Iran May Try to Loosen Revolutionary Guard’s Grip on Economy 

Read more

مرگ‌ معترضان در بازداشتگاه‌ها: رئیس پزشکی قانونی به مجلس فراخوانده شد

January 21, 2018 by · Comments Off on مرگ‌ معترضان در بازداشتگاه‌ها: رئیس پزشکی قانونی به مجلس فراخوانده شد 

ParlemanntWEBpalemeantزمانه ۰ رئیس کمیسیون بهداشت و درمان گفته برای «بررسی علل خودکشی برخی از بازداشت‌شدگان حوادث اخیر» رییس پزشکی قانونی کشور به مجلس دعوت شده است. تاکنون دست‌کم دو تن از بازداشت‌شدگان در زندان‌ها جان خود را از دست داده‌اند که مقامات قضائی ایران می‌گویند آن‌ها خودکشی کرده‌اند. در این میان مرگ سینا قنبری در اوین و وحید حیدری در کلانتری اراک تأیید شده و خبر مرگ سارو قهرمانی در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج نیز منتشر شده است. اکنون علی نوبخت حقیقی، نماینده مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری کار ایران(ایلنا) می‌گوید «در نامه‌ای به رییس مجلس تقاضا کردم برخی از اعضای کمیسیون بهداشت در کمیته حقیقت‌‌یاب برای بازدید از زندان اوین حضور داشته باشند». ظرف ۱۰ روز گذشته برخی نمایندگان مجلس نیز از خواسته خود برای بازدید از زندان اوین خبر داده بودند. گفته شده بود که مقامات قضایی با بازدید گروهی دستچین‌شده از نمایندگان از زندان اوین موافقت کرده‌اند اما این دیدار تا کنون انجام نشده است.

این نماینده اصلاحطلب مجلس با اشاره به وطیفه نظارتی مجلس تذکر داد که «این بازدید باید انجام شود و واقعیت این است که اگر مجلس نتواند چنین بازدیدی را انجام دهد، مجلس نیست».

امروز، یکم بهمن، علی مطهری، نائب رئیس مجلس خبر داد که بازدید از اوین ظرف هفته آینده صورت می‌گیرد. به گفته او، دادستان تهران نیز موافق این بازدید است.

در هیأت بازدید از اوین پنج یا شش نماینده مجلس حضور خواهند داشت.

اشپیگل: آلمان در پی وضع تحریم‌های جدید علیه ایران است

January 21, 2018 by · Comments Off on اشپیگل: آلمان در پی وضع تحریم‌های جدید علیه ایران است 

SpiegelWEBSpiegelصدای آلمان – مجله اشپیگل اعلام کرد که مقام‌های آلمانی در رایزنی با همتایان اروپایی خود برای پیشگیری از لغو برجام توسط پرزیدنت ترامپ و خروج آمریکا از توافق هسته‌ای،خواهان وضع تحریم‌های جدیدی علیه ایران شده اند. خبرگزاری رویترز روز شنبه ۳۰ دی با انتشار این خبر مجله آلمانی اشپیگل، نوشت که در این گزارش دیپلمات‌های اروپایی در بروکسل گفته‌اند که مقام‌های آلمانی پیگیر وضع تحریم‌های جدیدی به همراه همتایان فرانسوی و انگیسی خود بوده‌اند تا به ایالات متحده آمریکا نشان دهند که متحدان اروپایی واشنگتن تهدید جدید پرزیدنت ترامپ را جدی گرفته است. دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده، که از ابتدا مخالف توافق اتمی سال ۲۰۱۵ جامعه جهانی با ایران بوده است، روز جمعه ۱۲ ژانویه برای «بار آخر» تعلیق تحریم‌های هسته‌ای علیه تهران در چارچوب آن توافق را تمدید کرد. پرزیدنت ترامپ خواستار تقویت توافقی شد که دولت پیش از او زیر بار آن رفت. او اعلام کرد که اگر توافق هسته‌ای تا ۱۲۰ روز آینده – زمان تمدید مجدد تعلیق تحریم‌ها – اصلاح نشود، از آن خارج خواهد شد.

Read more

Bottom